Защо сок след годинка, а плодове след 6 месеца?

  • 2 285
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 984
А пресните настъргани подове между храненията ли се дават???
не. иначе ще изгубите някое хранене. обикновено се дават около 16 - 17 ч

Общо взето, прясно изцеден сок се дава от средата на 2рия месец, плодови пюрета - от третия. След 1/2 годинка можеш спокойно да даваш и пресни плодове, настъргани, пасирани, предварително обелени и лишени от семки.

Другото са глупави моди, нерядко водещи до сериозни проблеми на горките дечица с късното, ударно или изоставащо спрямо дневните енергийни нужди захранване.
всъщност това е някаква небих казал глупава, а опасна мода в БГ "педиатрията"!

# 16
  • София
  • Мнения: 3 249
Давах прясно изцедени цитрусови сокове през тази зима, когато нямаше почти никакви пресни плодове, защото дъщеря ми се давеше от самия плод, ябълки почти отказва да яде, а исках да разнообразя бананите. Сега не виждам смисъл от сокове и не давам. В много редки случаи навън, ако види друго дете и съвсем пририта, давам сок от кутия, за който съм наясно, че е химия и не носи хранителната полза на фреша.

При все това за мен няма полза, която да я има в сока и да я няма в пресния плод, даже напротив. Пандора го е написала ясно и точно, да не цитирам излишно. И сега, когато дъщеря ми е достатъчно голяма да яде и да не се дави от непасирани пресни плодове, давам такива.

Няма нищо полезно в сок, даван на двумесечна възраст. Naughty Ако все пак искаш да даваш сок, то той се въвежда СЛЕД като вече са въведени успешно всички други групи храни - зеленчуци, плодове, зърнени храни без и с глутен, месо (последното, естествено е под въпрос, при все че не всички приемат за нужно да дават месо на децата си). Най-добре след годинката.

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт