Операция на дискова херния - 2

  • 194 071
  • 967
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
Мama tedinka, без рентген /поне/ никой сериозен лекар не може да ти постави диагноза дискова херния. Както вече са те посъветвали, вземи мерки навреме. Ние преди 3 години се смеехме, когато свекървата ми заради невинна, мимолетна болка в кръста, пращаше съпруга ми на скенер, но сега горчиво съжаляваме.

# 16
  • Мнения: 661
Mama tedinka ,

Твоето GP да не е с рентгенов поглед ,че веднага поставя диагноза "Дискова херния "  Laughing диференциалната диагноза на болката в кръста е обширна .Тичай при тая мацка и й кажи да ти даде направление за невролог и да ти пусне рутинните изследвания кръвна картина и урина и да не се прави на много голям специалист .

Sophsan  ,

Ремонтът върви бавно и изнервящо .Единия майстор казва за другия "Тоя не боядисва както трябва " .Вторият казва за първия ,че не си разбира от работата " и аз днес викам трети , ама наш приятел да даде крайно мнение  Laughing
 А с Мъжа ми нон -стоп сме в разпри .Кошмар ! Все едно ,че той прави ремонта .

Ама снощи викнахме приатели и гледахме мачовете , хапнахме около три кила картофи и изпихме 6 литра бира хахахаха

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 16:21 от elpidaelpida

# 17
  • Мнения: 62
Такааа малко новини от мен за МЦ Кортекс.
Та значи в интерес на истината бяха много мили (може би вече частните МЦ започват да се научават,че като си плащаш очакваш и подобаващо отношение - не че трябва да е само тогава но ...). Прегледа ме невроложка (д-р Трайкова). Направиха ми изследване ЕМГ за проводимост на нерва. Моя се оказа що годе добре като се изключи самото му начало към коренчето където не било толкова важно ... Изписаха ми поредната камара лекарства за обезболяване, съдоразширяване и не помня още какво да ги пия по месец-два (докато не се отровя няма да мирясат). И ме пратиха на лазер терапия. По принцип те правели комбинации лазер и физиотерапия ама аз физиотерапията вече съм си я направила та остава само на лазера. Около 15 мин. е процедурата и е 15 лв. Вероятно трябва да направя 10. Стискайте палци поне от лазера да се повлияя като от другото не стана. Ако действа ще ви кажа.

# 18
  • Мнения: 669
На мен ми правиха лазер процедурите бяха три.Нямаше никакъв резултат от него.И аз ги плащах понеже не били по каса.Да си кажа чесно всичко е вятър и мъгла.Ако мине.На мен са ми казвали че повлияването ако има такова е още в началото.И аз като новата колежка имам болки в корема и от няколко дни са много силни.Само че на мен са вдясно че освен яйчник има и апендицит.Така и не можаха да ми кажат какво точно ме боли.И до днес още след 16 месеца се чудя дали не е хроничен апендицит .И заради това не се решавам да оперирам дх.Направо се чудя какво учат нашите медици години наред та една сигурна диагноза не могат да ти поставят.

# 19
  • Мнения: 661
Причини за коремна болка :

- инфекции на бъбреци , уретер( и ) , пик.мехур
- гастроентерит
-нефролитиаза
- автоимунни заболявания
-тазововъзпалителна болест ( много широка дифф.диагноза )
- обструкция на червата
- камъни в жлъчката , холецистит , панкреатит , апендицит
- съдови заболявания с инфарциране на червата , дивертикулит , колит
- туморни маси в червата
- дисекация или руптура на аортата
-белодробна емболия , миокарден инфаркт
- салпингит , тубоовариален абсцес , торзия или руптура на яйчникова киста , аборт
- болка от метаболитен произход - диабетна кетоацидоза , интокцикация с тежки метали
 И вече идваме на нашата тема за мускулно- скелетни заболявания .
Има още куп заболявания ,които протичат с коремна болка .


Разбира се има значение не само болката , а къде точно е и какви други симптоми я съпровождат - температура , втрисане и т.н
Не е толкова трудно да се установи каква е причината за тази болка ,но трябва лекар доста да се порови около този симптом с изследвания .A повечето ги мързи

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 23:32 от elpidaelpida

# 20
  • Мнения: 669
Боля ме корема цяла нощ.И се чудя дали да не мина да си пусна едни изследвания на урина и да ги платя.То като отида на личния пак ще се чуди ама на мен от това не ми минава.Миналата година като ги обходих никой не можа да каже нещо съществено.Категорично ми отхвърлиха генекологично заболяване и коремни органи.Хирурга пък каза че не може да постави диагноза със сигурност.И ако не се окаже от кръста да отида да ми оперира апендицита.Но при моята 100% диагноза дх как да се отхвърли.А пък и за дх симптомите ми са не тепични.Крака ми пак се схвана а трябва да водя сина ми на телк.Дано успея да се прибера благополучно.Има ли някой на който болките му не са постоянни и се променят като при мен?Ту крак ту корем кръст схващане поотпущане и пак наново в раязлични комбинации.Ако операцията на дх беше по безобидна не бих чакала толкова.Миналата година един доктор се смее и вика на неврохирурга "има си хас докторе да я боли апендицит а вие да и опирирате дх."На тях им смешно ама на мене...

# 21
  • Мнения: 661
Аз съм с променящи се болки - ту в задната част на бедрото в десния крак , ту задната част на бедрото в левия , по  малко в кръста или пък поличавам леки схващания,но на мен това ми е първа криза , а и не се пазя много .С тоя ремонт ! Снощи ми се наложи и да боядисвам местата ,които майстора не  е минал .Даже мисля да го разкарам и да си оправям апартамента с наш много добър приятел . КОгато имам болки - МОвалис - свещички , ако имам схащане - МИдокалм 150 мг . Сега почивам от МИлгамма - та ,но след седмица пак ще  я почна .Щом още имам изтръпване , значи нервът е прищипан и иска да го "храня " с витамини .
 Днес съм на ЯМР в София .ВОдих борба за това изследване ,защото в момента наистина нямам нужда от него , но не мога да разчитам на тъпия скенер .
А докторите се смеят - карат я по старому с пациентите .КАсата нехае .ДА сме живи и здрави !


Aha ,

Тая болка в  корема може и да е идиопатична , тоест без причина .Ама едно ЕХО да ти пуснат на полови органи , на бъбреци , да огледат корема и могат да отхвърлят някоя диагноза поне .Апендицит ? Имаш ли температура ? Мери я сутрин и следобед в 16 часа .И пак ще коментираме .Урина и кръв - задължително .Може да има покачване на левкоцитите ,ако някъде има възпаление . Писна ми от хирурзи ,които ей тъй оперират апендикса .Ми това е упойка , бе .Освен това още не е доказано дали апендикса не е с функции подобни на лимфните възли .
Така че , ако е здрав ,защо ще го махат .

Пожелавам ден без болка на всички  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 020
И аз съм с променящи се болки - буквално ме боли ту тук, ту там и когато си иска, плюс все още леки изтръпвания.
Имам "алергия" към хапчета вече, само като ги видя и ми се отщява да ги пия. Sick
В четвъртък заминавам за Кюстендил на балнеолечение, дано има ефект.
Елпида, да кажеш после какво е показал ЯМР.  Hug

Хубав ден на всички и по-малко болки, повече настроение!  Hug

# 23
  • Мнения: 62
Не рядко бъбречните кризи са с атипична болка. На мен лично ми се е случвало боля ме цяла вечер стомаха високо горе, а се оказа камъче в бъбреците. Една ехография на коремни органи би трябвало да свърши работа в този случай. Ама не мога да ги разбера тия доктори докато не им припаднеш в ръцете няма да ти обърнат внимание. Като имаш пациент с неясна диагноза поне елементарните неща направи - кръвни изследвания + СУЕ, урина, опипай корем за да видиш къде е най-остра болката, премери температура и т.н. Освен да идеш и при друг доктор просто не знам какво да те посъветвам.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 020
Боже, как ще пуснат изследвания! Толкова са вездесъщи и всезнаещи нашите лекари! Моите уважения към професията им, но поведението им към пациентите е...  Twisted Evil

pisanche77 ти почна ли работа? А нагревките с лазер?
Аз днес бях на контролен преглед, невроложката ми каза, ако имам финансовата възможност да пробвам акупунктура. Поразрових се в нета, ами то са си цени. А дали ще има ефект?  newsm78

# 25
  • Мнения: 685
Аз днес бях на контролен преглед, невроложката ми каза, ако имам финансовата възможност да пробвам акупунктура. Поразрових се в нета, ами то са си цени. А дали ще има ефект?  newsm78

И на мен ми бяха споменали за акупунктура, но като нямам информация дали е облекчаваща и не смея да я правя. Друг е въпросът за цените, ooooh! аз вече фалирах, а и съм вече 3-та седмица в болнични и не знам кога ще ги преведат гадовете от НОИ.

pisanche77 успя ли да отидеш до магазина на темпур?

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 17:20 от Cantariny

# 26
  • Мнения: 661
Cantariny ,

иглотерапията е добра при дискова херния . Моята невроложка обаче признава само китаеца ,който работи в "Овча Купел " , но ми каза ,че била голяма мръсотия при него .

# 27
  • Мнения: 62
Боже, как ще пуснат изследвания! Толкова са вездесъщи и всезнаещи нашите лекари! Моите уважения към професията им, но поведението им към пациентите е...  Twisted Evil

pisanche77 ти почна ли работа? А нагревките с лазер?
Аз днес бях на контролен преглед, невроложката ми каза, ако имам финансовата възможност да пробвам акупунктура. Поразрових се в нета, ами то са си цени. А дали ще има ефект?  newsm78
Утре за първи ден съм на работа и ще видя как се чувствам ... направо не ми се мисли ако пак ми се върнат всичките болки... Иначе вече два дни ходя на лазертирапията ама ми е трудно да кажа дали има някакъв ефект толкова рано. Ще направя 5-6 процедури и тогава ще си вадя заключения. Друго което ме посъветваха е да ходя на иглотерапия и даже ми дадоха координатите на една иглотерапивтка, която се намира на Цариградско шосе на 4 ти километър ама още не съм я тествала. Работела чисто с нови игли са всеки пациент, индивидуални шишенца за съхранение... Имала много пациенти с ДХ и били доволни. Ама първо ще разуча още и тогава мога да кажа повече.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 020
Друг е въпросът за цените, ooooh! аз вече фалирах, а и съм вече 3-та седмица в болнични и не знам кога ще ги преведат гадовете от НОИ.

Ооо, за фалиране да не говорим, аз съм вече трети месец в болнични...Но, честно казано сравнително навреме ми превеждат парите от НОИ. Обаче по лечението ми колко пари отидоха... Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 685
sophsan без да спамя, Wink но горе долу след колко време ти превеждат болничните?

elpidaelpida този китаец да не е д-р Пан?

Аз все още ходя на физиотерапия и предполагам преди да се реша на друга, ще трябва да мине малко време... не че болките се променят.
Малко е неприятно, но лекарката ми замина в чужбина и сега все едно всичко наново. Ще ходя при друг лекар и пак отначало ще преразказвам и предполагам ще чуя различно мнение и методи за лечение  Crossing Arms

Момичета имате ли мнение за озонотерапията?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт