Отговори
# 15
  • софия
  • Мнения: 2 140
На тази трябва да й отнемат децата! #Cussing outЗа нея може би ще е голяма радост. Милинките дечица с какво ли са заслужили такава майка?

# 16
  • Мнения: 263
Ами и аз се замислих, че ако се намесят социалните може да пратят дечицата в дом... Не зная БГ законодателство дали предвиждате родителските права да се приписват на баби/дядовци в случаи на безотговорни родители. Sad
А как майаката да и дожалее за децата и?! Ами опасявам се, че това щом не е станало до сега няма и как да стане от тук нататък...

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Винаги има риск да ги настанят в дом. Другият вариант е бабата просто да ги вземе и да не казва на никого, че ги гледа. Само не знам като тръгне да ги води на консултация и ваксини кой лекар ще се съгласи.

# 18
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Винаги има риск да ги настанят в дом. Другият вариант е бабата просто да ги вземе и да не казва на никого, че ги гледа. Само не знам като тръгне да ги води на консултация и ваксини кой лекар ще се съгласи.
Освен това гледането на деца си е ресурсоемко - ще може ли да се справи финансово бабата?

# 19
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Попитах една моя позната какво следва да се направи в този случай......отговора и беше,че бабата може да настани децата в дом за отглеждане за срок от 6 мес.без право на осиновяване.След това ако не са потърсени от майката за този период,служебно се вписват в регистъра за осиновяване Cry.....като в такива случаи когато са братя и сестри не се разделят,а се предлагат заедно за осиновяване,което ме навежда на мисълта ,че е малко вероятно семейство да осинови 2 деца,освен ако не са българи...... Cry
Отвратителна история CryТая майка от какво и е сърцето не знам..... #2gunfire

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Да се консултира тогава с адвокат от фондациите за закрила при домашно насилие или занимаващи се с деца в неравностойно положение. Сигурно ще й кажат какви са вариантите, включително ако може да поиска на нея да й се изплащат детските или да иска прехвърляне на майчинството. Ако на майката не й пука особено сигурно ще се съгласи, стига да не се занимава тя с децата.
Не ми се вярва бабата с лека ръка да се откаже от децата, независимо колко скъпо излиза гледането им.

# 21
  • Мнения: 9
Бабата е пенсионерка-могат ли да и прехвърлят майчинството?Съмнявам се майката да се съгласи,защото тя не работи и няма други доходи за сега,а бащата е един е един шарлатанин....    Имам малки съмнения ,че и двамата са наркомани newsm78,разпродадоха всичко което имахаи разпиляха парите по барове и дискотеки.Що за хора #2gunfireда оставиш ти децата си  ида ти е все тая каква съдба ще ги сполети от тук нататък-не мога да га проумея!

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
В такъв случай не виждам какво друго би могла да направи, освен да се обърне към Закрила на детето или правозащитни организации. Ако родителите наистина са наркомани като нищо ще забравят за децата, докато са друсани и после ще има повече неприятности.

# 23
  • Мнения: 9
Бабата утре ще ходи в агенцията -да видим какво ще стане,ако намери на кого да остави децата ,де.

# 24
  • Мнения: 2 032
Вие пък откъде се толкова сигурни, че този преразказ е истина.
Също, как така решавате, че ако една майка отиде на дискотека, това е равносилно на изоставяне на децата?
И защо дом за деца ще да е по-добро разрешение за децата от това, майка им да ходи на дискотека?

Малий, да оставиш децата на бабата ти да ги гледа, а тя дъртата да хукне да търси кой да ги вземе от теб; т'ва е като филм на ужасите.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Вие пък откъде се толкова сигурни, че този преразказ е истина.
Също, как така решавате, че ако една майка отиде на дискотека, това е равносилно на изоставяне на децата?
И защо дом за деца ще да е по-добро разрешение за децата от това, майка им да ходи на дискотека?
Сериозно ли питаш всичко това?

# 26
  • Мнения: 2 032
Да, разбира се, що за въпрос, Северина.
Защо трябва да се взима всеки преразказ по картинка като чиста монета, не разбрах?
Какво сте се юрнали на другарски съд, тази история намирисва отвсякъде.
А авторката направо клевети. Бащата бил "шарлатанин", а тя имала "малки съмнения", че били наркомани? На какво се базират тези съмнения? Как ходенето по "барове и дискотеки" се връзва с наркоманството? Тя кога за последн път е наблюдавала типично поведение за наркомани?
Аз пък имам съмнения за автоката на темата, ха сега.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Алиса, практически всяка тема може да е пързалка. Отговорите на въпросите, които задаваш присъстват в темата.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Алиса, практически всяка тема може да е пързалка. Задаваш въпроси, на които отговорите присъстват в темата.
Изпревариха ме.

# 29
  • Мнения: 9
Алиса,то ходенето по барове не е един два пъти.Не мисля ,че е нормално да да отсъстват всяка вечер от къщи при условие ,че имат новородени деца в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт