Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 3

  • 34 617
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 770
MamaChrisi  , аз пак мисля , че не трябва да се притесняваш !  Peace При мен кухнята е отделно , но холът и трапезарията за 65 кв.м. и са свързани с помещение с камина от 40 кв.м., на което двете стени са изцяло с френски прозорци.При мен не е проблем вятъра , но виж жегата през лятото е друг въпрос.  Laughing Колко колони имате на тези 60 кв. ? При мен е само една.

# 211
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Момичета иска да ви питам нещо.
Аз си харесах този парапет: http://www.amarcho.com/web/index.php?option=com_zoom&Itemid= … tid=5&lang=bg
/RO15 или 13/
Трябва ли мебелите в хола да са с извитите крачета в стар стил ?
Защото те не ми харесват.
MamaChrisi нашите са "Акорд" 14 лв.кв.м.

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 12:33 от pavletutka

# 212
  • Мнения: 276
***Диди*** :Р  в самото помещение нямам нито една , но има 12 носещи колони и 3 големи тригера напречно. В целият етаж колоните са 32 . Освен това голямо помещение на етажа имам още две спални, две бани и гардероб . Струва ми се много, но по план е така.... имам и две земетръсни шахти, въпреки , че района не е сеизмичен, а за подземният етаж не искам дори да коментирам. Целият е вкопан в скала.Невероятно трудно го изкопахме:roll: .

# 213
  • Мнения: 3 770
MamaChrisi  и на нас ни предложиха този вариант , но много се оскъпява конструкцията с тези колони , почти двойни плочи и т.н. Аз предпочетох една колона , която и визуално да разделя трапезарията от хола , така си и спестих трегерите , които изобщо не харесвам - пречат на грандиозните ми планове за красиви тавани.  Joy

pavletutka , защо реши , че мебелите трябва да са с извити крачета ?!  newsm78 Освен това не знам какво имаш предвид под стар стил? Ако слагаш цялата класика под един знаменател , малко бъркаш.При Ар деко , Наполеон III, Луи Филип , Ампир , Людвиг ХVI повечето модели са с изправени крачета ,  при Ар нуво , Людвиг XV и т.н. се срещат по.често извитите.

# 214
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Диди на теб разчитах да се включиш  Hug
Изобщо не съм на ясно със стиловете,абсолютен лаик съм.  Embarassed
Искам хола ми да е паркет,малка изчистена библиотека и холски ъгъл.А стълбището е част от хола,пода под стълбището ще е пак паркет,но много ми харесаха тези парапети.
А се страхувам да не се од...м.

# 215
  • Мнения: 3 770
pavletutka , аз също не съм спец.  Laughing Досега съм обзавеждала домовете си по вътрешно усещане и не съм бъркала.Е , и с малко знания.  Wink Мисля ,че най-добре ще ти помогнат в темата за новите модни тенденции.Там съм забелязала ,че пишат ,по собствените им думи ,дизайнерки.
И ние можем да помогнем със съвети , разбира се!  Peace Аз имам чувството , че ти клониш към съвременни мебели , които се притесняваш да съчетаеш с този парапет?!Ако е така се получава много интересно при нас двете - аз си падам по класиката , но този парапет ми идва малко тежък , а пък ти по модерните мебели , а си избрала по-пищен парапет.
  Laughing

# 216
  • Мнения: 1 836
 Здравейте, момичета!
 Засега се представям накратко, но ще пиша повече от къщи. Строим си къща в Гурмазово, понапреднали сме вече и даже мисля до 2-3 месеца да се местим. Ще се радвам да споделям с вас емоциите около строежа.
  Лек ден! Hug

# 217
  • Мнения: 48
Благодаря,  на всички момичета, които си направиха труда да ми отговорят!   bouquet
При нас новото е, че утре ще слагат дограмата. Нашата къщичка е малка, но какви неща съм и замислила само.  ooooh!  Дано всичко стане както е  в главата ми.  Grinning

# 218
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
Много сте продуктивни, един ден да пропусна, натрупва се много за четене Grinning
Аз обожавам големи прозорци, но ме плаши много охлаждането. Къщата, във вида, в който вероятно ще я имам, не е къщата на мечтите ми, но аз съм една много практична дева, повече мисля за поддръжката и издръжката след това Simple Smile Относно изолационните качества на термоблоковете - не виждам пречка да се постигнат с какъвто и да е материал , освен бетона, стига отвътре и отвън да се постави изолация. В това отношение пасивните дървени къщи са много по-добре изолирани, но имат около 50см външна стена, троен стъклопакет, избягват се големите прозорци и многото чупки - формата се доближава максимално към паралелепипед. Отоплява се с енергията, излъчвана от телата на хората, а се охлажда със система, вкарваща въздух от вън, който минава под земята и се охлажда.
В неделя конструктора ще ни води да видим дървен скелет на къща, строена по начина, по който ние искаме, тогава ще си изясня напълно къде ще имам видими дървени колони и до каква ширина на помещенията мога да се разпростирам.

# 219
  • Мнения: 276
pavletutka, защо се притесняваш от смесване на стилове. В моят хол имам старинна викторианска камина с абанос и светлосин мрамор , всичко останало е съвременно. Когато купихме къщата камината си беше там. Решихме да я сменим последна. и когато всичко останало беше готово разопаковахме новата камина и ми се стори глупаво как съм си помислила да я сменям. Много е красива и когато имам гости много се изненадват как една английска къща има "континентално" излъчване (просто махнах всички врати на първият етаж , сложихме дървен под и боядисах в пастелени тонове, все нетипични за тук неща) и въпреки всичко има такава камина.
 На мен много ми харесва съчетаването на старо с ново.

# 220
  • Мнения: 168
Момичета може ли някой да даде линкове за модели на къщи ?
Нещо със снимки

# 221
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
малко линкове за ковано желязо:

ковани решетки,    още
ковани огради, ковани врати, и още , перила, и още перила,

в сайта има и още изделия, както и фотогалерия
Руснаците не са много за пример, но само с този език се оправям Simple Smile

# 222
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Florina   http://www.forma1bg.com/projects/houses.html
ljuboznatelna   мерси bouquet

# 223
# 224
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Искам да ви се похваля, че най-накрая получих триизмерен цветен проект на бъдещата реконструкция и много ми хареса.
Естествено, заслугата не е на архитекта, а само и изцяло на моя мъж - както идеите, така и модела на къщата. Направил я е от стериопор, и я боядисал с боичките на детето. В мащаб, включително и на дворното място.

Общи условия

Активация на акаунт