Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 3

  • 34 528
  • 283
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 770
ОК ми звучи  Peace , само зеленикавите стъкла    newsm78 ?!

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Здравейте и от мен!
Въпреки, че от доста време не съм чела и писала във форума, открих тази актуална за мен тема и съм много доволна от предоставените идеи и линкове. Благодаря на всички.   bouquet
Надявам се съвсем скоро да съм в "играта", макар че не кипя от ентусиазъм.
 newsm10 за тези, които дерзаят.

P.S Изчетох цялата тема(плюс предшествуващите 2) и ви се чудя откъде тази енергия и нерви?  Laughing

# 62
  • Мнения: 3 770
Цитат
P.S Изчетох цялата тема(плюс предшествуващите 2) и ви се чудя откъде тази енергия и нерви? Laughing

От мечти !  Peace Кажи кога влизаш в играта?  Laughing


П.П. Ти си била от наше село !    bouquet

# 63
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
AlexaS, добре дошла  bouquet Крайно време беше Simple Smile

nivear,аз малко позакъсняла да си кажа, че и на мен къщата ми напомня възрожденска, затова писах, че нашата ще има подобен вид Grinning Ако искаш да избягаш от тази асоциация, добре ще е всички материали да са различни от типичните за този стил къща.

# 64
  • Мнения: 2 641
Абе за съжаление е вярно това за възрожденската фасада  Embarassed как сме я измислили и аз не знам. ВЪобще не съм си и помисляла до като не ми обърнахте внимание.

Да искам да направя всичко необходимо да не прилича на възрожденска къща.

# 65
  • Мнения: 3 770
nivear , аз пък не мисля че трябва да съжаляваш за архитектурата на къщата.Нещо по-различно е на фона на еднаквите къщи боядисани в прасковено - бананово- охра -оранж - жълто - керемидена гама / все едно други цветове няма в палитрата  newsm78/.Аз бих подчертала тези й качества , но ако това е станало случайно и не си го мислила така , малко трудна ти е задачата , да направиш фасада.Все пак имаш стил в архитектурата , който се допълва и от съответната фасада.Аз не бих могла д давам съвети как да направиш и с какви материали облицовката, за да избягаш от възрожденската архитектура и същевременно да не стои смешно.

# 66
  • Мнения: 3 770
Момичета , обръщам се повече към тези , които са от Пловдив или околностите , търсим да закупим желязо и да го складираме.Някоя има ли информация за фирми и цени.Естествено , че търсим по-евтино , имаме фирма в момента , но искам да сравня цените.Ще ни трябват около 24 тона и сами разбирате , разходът е голям.Така че ще съм благодарна на някаква информация.   Simple Smile

# 67
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
***Диди96*** ако ми кажеш за какво ти е може да се опитам да ти помогна.
Мъжът ми работи в Арматурен двор-заготвят арматура.Мога да го питам.
Вчера направиха замаската на терасите.Исках да ви покажа и покрива който е готов-но снимката е гадна.
ето я: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247887&photo=4

# 68
  • Мнения: 481
Здравейте ентусиастки  Stop

леле колко сте изписалиии Браво  Hug

не мога да се включа много, но искам и аз да успокоя nivear, защо съжаляваш бе момиче... аз пък смятам, че това е българската къща и не трябва да бягаме от нея... и ми харесва фасадата... но ми е странно, защо архитекта не ви е предложил нещо... все пак той като проектира мисля за цялостта на къщата, вкл и фасада... 
Това е нашето къще (с малки промени при френските прозорци)... и ми харесва предложението на архитекта, само цветовете вероятно ще са други...


Бързам, че съм тръгнала да се боря с общинарите...

# 69
  • Мнения: 3 770
pavletutka   , желязото ми трябва за арматурата ! То за друго в момента нямам идея , за какво се ползва !  newsm78 Трябват ми цени - с ДДС , без ДДС , огъването влиза ли в цената, има ли възможност , доставка , е такива работи.



 Rени , ми много ви хубаво къщето !  Peace Предполагам , че и то е в стила на възрожденските къщи , поне така ми прилича от този ъгъл! Относно цветове и аз съм ЗА други , макар че аз лично на такива модели не гледам цветове - те са само за да добиеш представа за формата на къщата.Има си други програми за фасади. Ще чакаме снимки на живо вече!  Peace

# 70
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Арматурния двор е на Равда ,а другия във Варна.Далече ти идва,но ще го питам за цени и дали знае някой колега около Пловдив. Peace

# 71
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Говорех с него
В Пловдив Хелиос подържат най-ниски цени и били много добри.
това е сайта им: http://www.hmcbg.com/www3/about.aspx
За сравнение 24 тона при него е около 50000 лв с ДДС заготвено./без транспорт/ 2,02-2,05 лв на килограм
Каза че по добре да ти го заготвят постепенно ,нямало да ти направят отстъпка за 24 тона.А и трябва да се съхранява на сухо място,желязото трябва да е чисто когато се реди в плочата.

# 72
  • Мнения: 3 770
Във Варна , не знам дали става въпрос за същия , говорихме вече чрез един приятел.Днес мъжа ми обаче , ще се обажда , за да пита дали могат да го огънат там желязото , защото тук искат отделно пари на кг. за огъване и като разбраха , че няма да го вземем от тях ни дерат.Ако ми кажеш фирма или име на това във Варна , че и аз не ги знам , тези с които ще говори днес мъжа.

# 73
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Пишати на лични.

# 74
  • Мнения: 3 770
pavletutka , благодаря!   bouquet Веднага се обадих на мъжа , той е намерил тук на 2,10 и за момента не си заслужава да го караме от Варна.Тези от Хелиос ги познавал , били двама братя и са се разделили , правили са нещо на вилата ни , ама не знам какво.Ще говори и тях.

Общи условия

Активация на акаунт