Командировка в Истанбул - съвети ?

  • 8 291
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
Още веднъж много благодаря  Hug

# 16
  • Мнения: 11 747
Още веднъж много благодаря  Hug

няма защо!  Peace За мен е удоволствие, така се връщам духом в Истанбул!  Hug

# 17
  • Мнения: 1 312
pina,просто не мога да те понасям Wink Hug
За втори път ти чета в този форум подробните обяснения за Истанбул и мислено се връщам там,отмятам глава,замечтавам се,представям си как и по кои улици минавам,какво виждам по пътя си...
Толкова много го обичам този град,толкова много са ме развеждали,обяснявали,показвали,а всъщност толкова малко съм видяла от него/била съм там едва 2 пъти/.
Това е едно невероятно място,сблъсък на различни култури,град на най-големите контрасти и противоречия,които съм виждала...
Благодаря ти за пътеписа Hug,само дето сега съвсем няма да ми дойде съня да се рея в облаците и да примлясвам за баклава с шам фъстък и ментов локум Crazy

# 18
  • Мнения: 11 747
Hakiba  Mr. Green
И аз съм била само 2 пъти!
Обещала съм си за в бъдеще, по-често да ходя, ей го къде е, в крайна сметка... София ми е по-далече. Тази година със сигурност няма да ходя, обаче, дано догодина пак да си видя любимия град. На този етап не съм била в много градове, но от тези които съм видяла (Солун, Атина, Кайро, Банкок, Белград), Истанбул ми е безспорния фаворит! Много ми е любопитно, дали след време, като видя повече, пак ще е така  Thinking

# 19
  • Мнения: 1 013
Както Pina е писала по-горе в Истанбул почти всичко подлежи на пазарлък. Брояча на таксито показваше 5 лири, шофьора каза 10, освен това се возихме 6 възрастни в едно такси( без шофьора), на въпроса му може ли, той само се усмихна.
А в градския транспорт (има общински и частен такъв) на 3-ма човека ни обявиха различна сума на качване.
Така че не се притеснявай да си кажеш и ти цена, може да мине... Simple Smile

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Някой дали има отзиви от х-л Мармара в Истанбул?
http://www.themarmarahotels.com/
че ми се налага да отседна там за няколко дни.

Благодаря предварително  bouquet

# 21
  • Мнения: 6 243
Някой дали има отзиви от х-л Мармара в Истанбул?
http://www.themarmarahotels.com/
че ми се налага да отседна там за няколко дни.

Благодаря предварително  bouquet
Те са няколко само в Истанбул. Ти в кой ще си? За съжаление нямам лични впечатления от никой от хотелите от веригата, но със сигурност може да се довериш на отзивите и рейтинга за хотела в tripadvisor.com - досега никога не ме е подвеждал.

# 22
  • Мнения: X
Виж тази карта, изтегли я на компютъра си да я виждаш по-голяма

http://www.goreme.com/istanbul-map.jpg

виж къде е номер 10, в червено кръгче, там някъде ти е хотела

Pina,толкова добре обясняваш ,и така лесни за намиране ми изглеждат вече забележителностите,че като разгледах картата почти съжалих,че отивам тази седмица организирано в Истанбул.Много се колебаех дали да отидем с агенция или с колата,още повече,че не ми се пътуваше нощем и на отиване и на връщане,но както вече обсъдихме в една друга тема за Истанбул ,натовареното движение в града ни възпря от втория вариант.Запомних от твоите разкази обаче,че си пътувала с "Турал" и беше останала доволна,за това и аз се спрях на тях.Искам само да те помоля да ми обясниш според тази карта,ако и вие сте били в х-л Акгюн,къде се намира той,и лесно ли се стига до Таксим и кула Галата/имаш хубави снимки от там/?Осен това къде препоръчваш да се обменят турски лири,тук или там-в Истанбул?

# 23
  • Мнения: X
Hakiba  Mr. Green
И аз съм била само 2 пъти!
Обещала съм си за в бъдеще, по-често да ходя, ей го къде е, в крайна сметка... София ми е по-далече. Тази година със сигурност няма да ходя, обаче, дано догодина пак да си видя любимия град. На този етап не съм била в много градове, но от тези които съм видяла (Солун, Атина, Кайро, Банкок, Белград), Истанбул ми е безспорния фаворит! Много ми е любопитно, дали след време, като видя повече, пак ще е така  Thinking
Интереното е,че и на мен ми действа някак магично и притегателно този град,ходила съм 1991г. и още оттогава пазя спомена за изобилието от цветове,стока,шарения,абе с една дума-много ми хареса,така както друг град не ме е карал да искам да се върна пак! Peace

# 24
  • Мнения: 11 747
Macinka, аз не съм ходила през '91, но предполагам тогава впечатленията са били съвсем различни...  Thinking Все още празните магазини в БГ и изобилието на Истанбул... Не знам защо по тези години, кой къде пътуваше, все магазините се гледаха и коментираха, както и колите по улиците, такива неща... Явно като е нямало тук.

Аз пътувах с Турал и ни казаха, че ще спим в хотел Акгюн, но впоследствие се оказа, че сме огромна група - 4 автобуса и ние бяхаме настанени в друг хотел - Гранд Вашингтон. Имахме обяд в Акгюн, така че го знам и съм влизала. По тази карта се намира от номер 38 Акведукта следващото каре, в посока на нарисувания автобус.

Ето това е картата на транспорта
http://www.istanbul-ulasim.com.tr/harita/IstanbulHarita.jpg

изтегли си я на компютъра и увеличи, чете се ясно. Хотела ви е на спирка Laleli - Univ, така е написано. Там спира трамвай №38 и с него може да стигнете до последната спирка - маршрута е отбелязан с тъмносиня линия на картата. От там или пеш, но е голям баир или за 1 спирка до Таксим с метрото. После пеш по Истиклял ще походите и докато се разхождате и разглеждате, пред вас ще се озове кула Галата. После минавате по моста и може да си хванете трамвая на обратно, ако са ви окапали краката.

Както виждаш на картата, трамвая обикаля около св. София и Синята джамия, но вие можете пеш да стигнете до кула Галата, ако минете под акведукта, на картата на транспорта не е нарисуван. Демек цепите направо надолу, вместо да обикаляте историческия полуостров, както прави трамвая. Стигате до Еминьоню Eminonu, отбелазано е на картата. Там всичко ви се изяснява, защото кула Галата лъсва на хоризонта и няма начин да сбъркате посоката.

Да, много е лесно да се ориентираш в Истанбул! Аз само от нета, форуми, карти, така се бях подготвила, че на място се ориентирах, все едно съм живяла там.


Може да изтеглиш и тази карта, увеличава се много и се чете.
http://www.cavteks.com/eng/laleli_esas.jpg

Увеличи и намери Беязид, нарисувано е като забележителност. Под него ще видиш булевард, по който е нарисувано с лилав пунктир , там минава трамвая. Написани са имена на спирки с лилаво, едното име е Лалели - там е хотела от долната страна на улицата в една пресечка. Нашия хотел беше от горната страна на булеварда.

Пиши дали си се ориентирала!

# 25
  • Мнения: X
Аз така както го виждам пътя на трамвая ми изглежда,че той продължава и по моста Галата,или се бъркам?

# 26
  • Мнения: 11 747
да, точно така е, трамвая минава по моста, над Златния рог, отива в Каракьой и продължава почти до Долмабахче. Върви се около 3-4 минути напред по булеварда и си пред Долмабахче, вижда се помпозния му вход отдалече.

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Те са няколко само в Истанбул. Ти в кой ще си? За съжаление нямам лични впечатления от никой от хотелите от веригата, но със сигурност може да се довериш на отзивите и рейтинга за хотела в tripadvisor.com - досега никога не ме е подвеждал.

Мерси за отговора.
аз ще съм в този за 4 дни
http://themarmarahotels.com/The-Marmara-Istanbul/contact-us.asp

на сайта изглежда да е добре. ти какво мислиш?

# 28
  • Мнения: 6 243
Сега, като видях сайта, се сещам, че съм го виждала, ама толкова съм го и загледала. С тоя отвратителен трафик на Таксим хич не ми е до гледане на хотелите. Но на сайта стаите изглеждат супер.

Дори и да не е най-образцовия петзвезден хотел, местоположението му е отлично. Като знам откога се каня на музея Пера и на Истанбул Модърн, направо ти завиждам. А и за шопинг е добре разположен  Grinning Да си изкараш чудесно!!!

# 29
  • Мнения: X
да, точно така е, трамвая минава по моста, над Златния рог, отива в Каракьой и продължава почти до Долмабахче. Върви се около 3-4 минути напред по булеварда и си пред Долмабахче, вижда се помпозния му вход отдалече.
Ние кога трябва да слезем от трамвая,след като минем моста,нали?

Общи условия

Активация на акаунт