Някой прави ли каша от амарант?

  • 26 817
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 818
На дъщеря ми амаранта нещо не й хареса, но все пак продължавам да го предлагам. Пробвах киноа - повече й допадна! Опитай, ако искаш. Иначе и до днес закусва редовно и с удоволствие - просо, елда и разбира се обикновените овесени, ръжени и т.н. ядки.. Всички изброени ги обича предимно с масло и сирене, с прясно мляко - не.

Бу, и аз съм купувала готови пуканки от амарант, но не съм пробвала аз да направя, за децата ще е атракция. Simple Smile

nevidimata, редовно посещавам магазина, когато имам път на там, понякога поръчвам и на мъжа ми, защото офиса му е на "Парчевич", но си е друго аз да си влезна, да разгледам, да прочета нови неща.. приятен ритуал си е. Но последно ми казаха, че скоро ще има възможност и за он-лайн пазаруване! В момента работят по въпроса. Определено ще се възползвам!  Peace

# 16
  • Мнения: 104
Тъй като в момента съм на село с децата и нямам много време за обиколки по био магазините, купих един пакет амарант, защото любимата на беба киноа беше свършила. Яде си я много хубаво. Ето начина, по който я приготвям аз (беба е на годинка и 3 месеца):
Половин кафена чашка амарант се измива (ползвам цедка за чай) и се вари в 2 кафени чашки вода. Отнема към 20-на минутки да се свари, амарантът трябва да се "разпука" и на вкус да омекне. Махам от огъня и изсипвам в купичка, в която преди това съм сложила масло (около 1 чаена лъжичка). За подслаждане може (кафява) захар или мед, а ние ползваме 2 чаени лъжички кленов сироп.

# 17
  • Мнения: 3
да споделя моя първи и много успешен опит с тази зърнена култура. Накиснах я за около 1-2 часа, тъй като нямах време 8часа, както пише на повечето места и след това я варих на бавен огън около 20 мин. Оставих я да си изстива захлупена и се получи гъста смес. Смесих я с пресни банан и череши и пасирах. Стана вкусно, бебето я хареса. амаранта не се усеща с някакъв натрапчив вкус,което е предпоставка да се слага във всякакви плодови и зеленчукови.

Общи условия

Активация на акаунт