ЮЛСКИ бебчета '08 (тема 62)

  • 11 198
  • 286
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 289
Инка, почти, мила,ама имам 10 дни до 9-тия и после поне още 10-15 дни е добре да си е в корем бебето...Страх ме е дали стига кислород до него, да не стане нещо..Няма да си го простя ако пък се случи нещо лошо в тези месеци,дето бебетата и навън оцеляват все пак.. След 2 седмици съм чак на консултация, дано до тогава не презрее пустата плацента  Close


Защо не те викат по- често на запис на тонове щом има такъв проблем? Моята е почти узряла и в петък ме викат пак. Не ти ли казаха да правиш нещо, за да се подобри достъпа на кислород?
Според мен всичко ще е наред, щом се пазиш и се следят тоновете и движенията на бебето.


Ми в петък ги записваха, явно няма смисъл всяка седмица...ама аз се притеснявам сега..де да знам, побъркала съм се  Crazy

# 181
  • Варна
  • Мнения: 441
Е, Веси от теб не съм очаквала така, ти си мъжко момиче  Naughty. Искам само положителни мисли  Hug.

# 182
  • София
  • Мнения: 3 454
Сакси, късно се усетих  Embarassed

# 183
  • Мнения: 4 371
А какво са давали, че от снимката не става ясно - чашка или врътката, която свързва чашката и помпата?

# 184
  • София
  • Мнения: 1 946
чашката и врътката  Wink

# 185
  • Мнения: 58
Цитат
Сега за праховете за пране се сетих - Праха на Бамбино, който не знам защо го мислех за много скъп се оказа 2 пъти по-евтин от Саното. Саното е около 10 лв, 1, 25кг за 35 пранета. Аз за малко повече го ползвам , но да кажем 40 горе долу. Не съм ги броила, но често пускам пералня с не много замърсени дрешки. А бамбиното е 11лв, 1кг за 70 пранета Shocked Имат и дезинфектант за пране, но той е по-скоро за пелените, защото са в пряк достъп до изпражненията.

Бамбиното вярно е 11 лева, но 1 кг е за 12 пранета, поне така ми казаха в магазина, а и на опаковката имаше цифра 12. Имат и добавка, която струва още 11лева, може да е този дезинфектант. Сигурна ли си, че е за 70 пранета ? Аз обаче си взех Сано.

 Да помоля софийските мами за помощ. Искам да си купя слинг на Premax. Къде в София ги продават, за да мога да обясня на брат ми да отиде да ги купи?

Много се надявам в четвъртък да се видим с варненските мами, че ми домъчня вече.
Веси, и аз не знам къде да раждам, Георгиев / в МД/ ми препоръчва секцио, записах си час за Скочев за 23, да видя и той какво ще каже.

# 186
  • Мнения: 69
Здравейте,
само да се разпиша, че съм зверски уморена. За срещата - който е навит да пише отсега, че да се знаем за колко да пазим маса. За мола не съм сигурна. Предлагам ви на място да решим какво ще правим.
До утре!

# 187
  • София
  • Мнения: 123
Аз пак се вклю4вам набързо преди да си легна,защото днес доста се поизморих.Като ме хванаха бесните,та взех и си изпрах килим,пътеки-вси4ко,не ме питайте само кръста как се 4увстваше.После по4инах малко с едно филм4е и запо4на борбата с ютията,но...изгладих си вси4ко и бебешките дрешки ве4е са изпрани,изгладени и подредени Grinning Така 4е мисля да се отдам на заслужена по4ивка,като се гмурна под завивките Mr. Green Дано само успея да спя,4е и малкия ми е болен с една кашлица...,а другия болен(баща му) отиде на работа,ина4е трябваше да се изнасям в другата стая с тези бацили.

Я кажете,задължително ли правят вагиналния преглед за разкритие като влезнеш в 9-я месец?

И никой не ми отговори дали има силиконови биберони за физиологи4ните шишета на 4ико Thinking

# 188
  • Варна
  • Мнения: 289


 Да помоля софийските мами за помощ. Искам да си купя слинг на Premax. Къде в София ги продават, за да мога да обясня на брат ми да отиде да ги купи?

Много се надявам в четвъртък да се видим с варненските мами, че ми домъчня вече.
Веси, и аз не знам къде да раждам, Георгиев / в МД/ ми препоръчва секцио....
там на кой не препоръчват секцио, май няма такъв филм.... Confused Не че имам против, и при мен може да се наложи,ама като катогорична мярка при 80-90% ми е доста странно....
И аз искам да се видим. Hug
Танита, добре е че ще искаш и друго лекарско мнение....
За срещата - аз съм за!

# 189
  • Мнения: 4 371
Краката ми уж бяха добре, сол не съм яла, а положението е ужасно Close
Добре че утре съм на лекар. Много ми е притеснено, даже страшно cry

Да помоля софийските мами за помощ. Искам да си купя слинг на Premax. Къде в София ги продават, за да мога да обясня на брат ми да отиде да ги купи?
Мисля че в Пигис Хаус, утре ще ходя натам и ще проверя.

# 190
  • Бургас
  • Мнения: 337
Здравейте мами!

АЗ след малко ще започвам с опитите да заспя..макар че не ми се оттдава напоследък- все не мога да се наместя,а съм адски изморена Confused

ЗА 9 месец - моят доки ще ми прави вагинален преглед за разкритие другата седмица за 1ви път,тогава ще съм в средата на 9 месец...миналата седмица като ходих - не ми прави,каза че е  рано и само ехограф и тонове записвахме...

Изведнъж пак се изприщих- цялата на пъпки ooooh!

Дуци и моите крака са  същата работа- уж нищо им нямаше,не ям солено по принцип и пак...да не говорим,4е съм + 12 кг и за първи път почнаха да ми се търкат бутчетата и ми е мн странно  Blush

Днес си купих и нощница,за да си стегна багажа за Варна и ми предложиха най-новите модели нощници,не с копчета,а ми с две дупки на гърдите с лепки за кърмене -мн бяха очарователни,както и да е заложих на копчетата Joy

Времето е ужасно- поне не ме е яд- по това време ехеее ве4е щях да съм чернилка миналата година- тази голям студ гони Бургас за сезона и месеца ,в който сме....




# 191
  • София
  • Мнения: 2 925
Момичета дайте ми съвет Rolling Eyes Не мога да им се отсърдя на майка и на брат ми за погачата Rolling Eyes Ей, толкова не ме е държало досега Rolling Eyes Много ми е обидно и болно Sad Хич не ми се говори с никой...................обаче утре имам Рожден Ден и сигурно ще ми звънят Rolling Eyes Хич не ми се говори с никой, какво да правя Rolling Eyes Ако им вдигна, няма да съм им простила. Лицемерно ще ми е , ей така от възпитание само........................
Ох, извинявайте , че ви занимавам, ама ми е много криво и тъжно Rolling Eyes постоянно ми се реве..........

Ама пък те и нищо не направиха да се извинят Rolling Eyes все едо ми казаха " Ти си си виновна" Cry
От Неделя не са ми звъняли Rolling Eyes Офффффффффффф....................................

# 192
  • София
  • Мнения: 18 679
Не се практикува нощно хранене, това е някакъв режим там.
.....................................
В Токуда са много за кърменето.
Joy E, на  това в литературата му казват оксиморон Joy
Тони, да не помислиш, че иронията е към теб. Към "привържениците " на кърменето, които са против нощното хранене на новородено бебе ooooh! За доброто на всички жени, избрали Токуда, искрено се надявам да разбират от раждане на бебета повече отколкото от хранене Crazy Mr. Green

# 193
  • Мнения: 6 940
Бамбиното вярно е 11 лева, но 1 кг е за 12 пранета, поне така ми казаха в магазина, а и на опаковката имаше цифра 12. Имат и добавка, която струва още 11лева, може да е този дезинфектант. Сигурна ли си, че е за 70 пранета ? Аз обаче си взех Сано.
Това за 70-те пранета го пише на сайта на данет. Аз си поръчах да го пробвам, но ако стига само за 12 пранета не ми се мисли колко прах ще заминава.
А на теб по принцип защо ти препоръчват секцио?

# 194
  • Мнения: 326
Здравейте. Върнах се от прегледа. Бебока си расте и според лекарката е около 3кг.  Shocked. Странно как реши, че е толкова като по таблиците друго пише (по-малко), ама хайде няма да споря. След като казва, че е голямо аз съм спокойна. Слушахме му сърчичето. Определено като съм по гръб тоновете се забавят и не се чуват ясно. Затова ме посъветва да спя само настрани, за да не се задушавало бебето.  Embarassed За плацентата каза 2 ра степен и според това бебето нямало скоро да тръгне да излиза само. Слава богу Praynig И все пак ме посъветва да си подготвя багажа и да съм готова.  Thinking. Дали да се шашкам и аз не знам вече. Искам всичко да мине по план и не искам изненади. Ще стискам до 30-ти и това си е. И без това от другата седмица ще съм без детето. Ще си лежа и ще си почивам. Няма да се презорвам, пък дано устискам. То го тогава може и над 3500 да стане. Егати голямото бебе. Ама нищо, нека да е големичко.

Дуци и Агата за лепенките след секциото каза, че на 2рия ден щяла да ми сложи някаква нарече я "хеликол" - колагенова или силиконова, не разбрах каква е точно. Тя щяла да стои там до 5-7 ден когато ще ми махне възелчетата на раната и до тогава лепенката щяла да се е разградила в кожата.  Дуци явно все пак ще се махат част от конците и няма да са всички разграждащи се, веднъж това го обсъждахме. Самата лепенка спомагала за заличаване на белега и за зарастване на раната. Така каза лекарката.
Проблема е че тези лепенки не ги продават свободно в търговската мрежа. Дистрибутори били Екофарма - Ботевград и тя щяла да ги поръча от там. Цената е 15лв. едната лепенка. Търсих в нета за повече инфо, но нищо не намерих.
Ами това е, което научих. Дано съм била от полза.


Реших, че говориш за шишетата на д-р Браун, нали сега се казват Би фрии Crazy Crazy Crazy
Май не е точно така. Оригинала на шишетата е Dr. Brown, a копията на оригинала или "ментетата" са B Free. Така ми казаха преди месец. Аз обаче година и половина си ползвам B Free  и нямам оплаквания. Доволна съм. Сега за бебето си купих 2 шишета на Dr. Brown колкото да ги различавам по-лесно.

Дано не съм ви досадла с писанията.
Лека вечер.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 22:44 от Kokolin@

Общи условия

Активация на акаунт