подсъзнанието може всичко

  • 236 648
  • 810
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 652
Имам книгата от няколко седмици. Стои си така на рафта. Започнах я, но не ме грабна веднага и я зарязах. Чакам да ми дойде моментът да я прочета.

venny_b, много хубаво е това за майката ти. Много здраве и все така да се чувства!

# 16
  • Мнения: 9
      Книгата може да изтеглите от тук: http://neleta.mylivepage.com/file/311/914_Keho.zip

# 17
  • Мнения: 2 176
Благодаря за линка!   bouquet

А дали е цялата, гледала съм на други места също в електронен вариант, но като страници е доста по-малко от печатния.  newsm78

# 18
# 19
  • София
  • Мнения: 1 825
Много хубава тема!  bouquet

Смених хомеопата си и се оказа, че с новия не можем да комуникираме, защото той свързва всичките ми болежки с психиката ми сега и преди. Обясни ми, че трябва да му помогна да ме излекува /имам алергия/, но за тази цел и аз трябва да му помогна. Препоръча ми да почна да се просвещавам, като не ми посочи източници. От първата сергийка за книги си купих книгите на Луиз Хей: "Силата в теб", "Излекувай тялото си", "Излекувай живота си". Книгите са увлекателни, четат се лесно, не натоварват. Въпросът е, че аз на този етап трудно мога да работя със себе си. В книгите е описано, че и на авторката и коствало много време да започне, дори вече преподавала, когато разбрала, че не "изживява" казаното. Излекувала се е от рак на вагината и смята, че причината за това е натрупан гняв /доколкото си спомням/, тъй като е била дори сексуално малтретирана като малка. Написала е безброй техники на лечение, но една от тях е повтаряне на т.нар. утвърждаване - повтаряне на положителни фрази, един вид убеждаване на психиката, че всичко е под контрол, че всичко е наред. Още съм в самото начало на книгите /чета ги успоредно/, но както вече казах, на мен ми е трудно да си повтарям каквото и да било, или ако го направя, то това не е убедително. Авторката сравнява мислите ни с капка вода. Една мисъл = една капка вода и колкото повече си повтаряме, толкова повече капки се натрупват и правят локва, езеро, море, океан. "Какво предпочитате: един токсичен, черен и мръсен океан или прозрачен и чист /има предвид положителните мисли/" - не цитирам дословно, но ми хареса сравнението.
Ще чета темата с интерес. Надявам се да си помогнем взаимно.

# 20
Мисля,че книгата е страхотна и техниките наистина действат.Аз имам много добри резултати.Просто трябва да се довериш на вътрешната си същност.Аз например напоследък програмирам подсъзнаието да оставам  спокойна при всички стресови ситуации,кито хич не са ми малко.Пишете и вие за резултати.

# 21
  • Мнения: 1 029
Мисля,че книгата е страхотна и техниките наистина действат.Аз имам много добри резултати.Просто трябва да се довериш на вътрешната си същност.Аз например напоследък програмирам подсъзнаието да оставам  спокойна при всички стресови ситуации,кито хич не са ми малко.Пишете и вие за резултати.

разкажи ни за някои от резултатите ти, ако това не те притеснява , разбира се
 Hug

# 22
  • Мнения: 1 029
Много хубава тема!  bouquet

Смених хомеопата си и се оказа, че с новия не можем да комуникираме, защото той свързва всичките ми болежки с психиката ми сега и преди. Обясни ми, че трябва да му помогна да ме излекува /имам алергия/, но за тази цел и аз трябва да му помогна. Препоръча ми да почна да се просвещавам, като не ми посочи източници. От първата сергийка за книги си купих книгите на Луиз Хей: "Силата в теб", "Излекувай тялото си", "Излекувай живота си". Книгите са увлекателни, четат се лесно, не натоварват. Въпросът е, че аз на този етап трудно мога да работя със себе си. В книгите е описано, че и на авторката и коствало много време да започне, дори вече преподавала, когато разбрала, че не "изживява" казаното. Излекувала се е от рак на вагината и смята, че причината за това е натрупан гняв /доколкото си спомням/, тъй като е била дори сексуално малтретирана като малка. Написала е безброй техники на лечение, но една от тях е повтаряне на т.нар. утвърждаване - повтаряне на положителни фрази, един вид убеждаване на психиката, че всичко е под контрол, че всичко е наред. Още съм в самото начало на книгите /чета ги успоредно/, но както вече казах, на мен ми е трудно да си повтарям каквото и да било, или ако го направя, то това не е убедително. Авторката сравнява мислите ни с капка вода. Една мисъл = една капка вода и колкото повече си повтаряме, толкова повече капки се натрупват и правят локва, езеро, море, океан. "Какво предпочитате: един токсичен, черен и мръсен океан или прозрачен и чист /има предвид положителните мисли/" - не цитирам дословно, но ми хареса сравнението.
Ще чета темата с интерес. Надявам се да си помогнем взаимно.

мисля, че е страхотно, че си попаднала на такъв хомеопат.Това е сравнително нов метод (лекуването чрез положителни мисли) и в България е непопулярен.Не съм чела тези книги, които са ти препоръчани, но по разказа ти ми се струва, че доста сходни с "Подсъзнанието може всичко". Тезниките ,описани в нея са аналогични с тези, които си описала, като , разбира се са няколко и е нужен дълъг период до постигане на резултати.
Аз , например, от малка използвам метода визуализация.Никога не съм знаела, че така си помагам/ вредя, но в повечето случаи нещата са ми се случвали така, както си ги представям.Още като ученичка, в 6- ти клас ,мисля, съм си представяла , че ще стана студентка в СУ, ще се запозная с голямата си любов, ще се оженим и ще бъдем щастливи.Представяла съм си подробни детайли, които направо ме изумява , че са се случвали на 100%.Например (това съм го разказвала, така, че имам свидетел, че не е измислица) бях в 12- ти клас, когато визуализирах първият си рожден ден, когато ще съм с Моята любов и той ми подари рокля и ботуши ( понякога странни мечти имаме ние жените Mr. Green). Можете ли да познаете какво ми подари той на първия рожден ден,който празнувахме заедно?Рокля, момичета, прекрасната малка черна рокля!
Но с ботушите се получи малко разминаване- получих ги 10 дни по- късно за КОледа (без да съм си ги искала)
Може де мислите, че ви говоря врели- некипели, но това е факт.Имам още няколко случаи, ще ви ги разкажа и тях.
Просто съм била на прав път от дете и то без да знам.Проблема при мен е, че несъзнателно съм визуализирала и лоши неща, които също са се случвали.Но както Кехоу пише- "подсъзнанието не отсява лошите от добрите мисли.Така, че внимавайте!"

# 23
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз да уточня, че хомеопатът не ми препоръча точно тези книги, а изобщо литература, която да ми помогне да опозная себе си и да осъзная ролята на психиката както преди, така и по време на лечението си. Аз съм човек, който първо се сеща за лошото, а след това за хубавото. Поради точно това аз пък съм визуализирала лошите случки в живота си. Особено през последните години - всяко зло, за което съм се сетила, ми се случи. Още като малка съм визуализирала много неща, свързани с обучението и кариерата ми, но в действителност стигнах толкова далече, че чак се чудя как въобще се случи.
Мисля, че в тази тема бяха описани случаи на визуализация - май ще трубва да почна да пробвам отново.

venny b, живееш близо до мен. Дори може би точно тази тераса гледа към моя апартамент - без пердета на този етап, защото ремонтираме. Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 1 825
 Grinning Вижте в колко часа съм си пуснала поста.

# 25
  • Мнения: 1 029
Аз да уточня, че хомеопатът не ми препоръча точно тези книги, а изобщо литература, която да ми помогне да опозная себе си и да осъзная ролята на психиката както преди, така и по време на лечението си. Аз съм човек, който първо се сеща за лошото, а след това за хубавото. Поради точно това аз пък съм визуализирала лошите случки в живота си. Особено през последните години - всяко зло, за което съм се сетила, ми се случи. Още като малка съм визуализирала много неща, свързани с обучението и кариерата ми, но в действителност стигнах толкова далече, че чак се чудя как въобще се случи.
Мисля, че в тази тема бяха описани случаи на визуализация - май ще трубва да почна да пробвам отново.

venny b, живееш близо до мен. Дори може би точно тази тераса гледа към моя апартамент - без пердета на този етап, защото ремонтираме. Laughing

в книгата на Кехоу визуализацията е описана като основем метод.Щом не си я чела, препоръчвам ти я с две ръце.Момичетата са дали линк и на електронния вариант.Аз обиколих 100 книжарници, но вече е изчерпана.Мисля, да я поръчам от нета, защото всъщност си присвоих книгата на майка, та сега и за нея да има.Ако я искаш може да си я поръчаме заедно.А не  ти предлагам предлагам моята, защото на този етап е основното ми четиво
 Hug
пп.Не мога да се ориентирам с терасите, но може да се уговорим за кафе някой път и да си поговорим на тази тема Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 1 825
Навита.  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 652
Като малка си мислех, че не съм особено хубава. Не знам кой и как ми е казал тогава, че ако искаш нещо много силно и непрекъснато си го повтаряш, то ще се случи. Е, познайте каква красавица съм сега  Joy

П.С. Обаче, с едно нещо не мога да се справя - с целулита Simple Smile

# 28
  • Мнения: 60
аз също съм начинаеща в използването на тези техники. проблемът ми е, че някак ми липсва достатъчно постоянство и въпреки че искрено и дълбоко вярвам, че "всичко е в главата" на моменти ми се струва малко невероятно да постигна някои неща. не е лесно да си бъркаш сам в мозъка Wink. а и още по-трудно става, когато близките ти хора те мислят за малко нещо луд, защото мислиш по този начин за нещата.
първата ми "нарочна" стъпка в областта беше, когато отидох на йога за бременни. там освен всички чисто физически упражнения, правехме релаксации и изготвяхме утвърждения за себе си и бебето. дълбоката ми вяра, че ще родя без да ме боли не се получи, но това, че родих рекордно бързо за първо раждане и на моята възраст беше факт (5 часа от първата контракция до раждането). сега чакам да видя дали синът ми ще притежава онези качества, с които го орисах Wink. засега определено си личи едно от тях - много е лъчезарен и усмихнат.
иначе специално за болестите - от малка все някак мисля, че "на мен това не може да ми се случи" и съм боледувала изключително рядко и много леко през живота си.
книгата за която говорите не съм чела, но ще си я взема.
това, което аз мога да споделя като нещо интересно по темата е един филм - the secret. има го в колибка.ком и иде реч за закона на привличането - като визуализираш нещо и си представяш емоцията от притежанието му, ще го получиш - едно към едно с историята с роклята и ботушите Peace.

# 29
  • Мнения: 1 029
Като малка си мислех, че не съм особено хубава. Не знам кой и как ми е казал тогава, че ако искаш нещо много силно и непрекъснато си го повтаряш, то ще се случи. Е, познайте каква красавица съм сега  Joy

П.С. Обаче, с едно нещо не мога да се справя - с целулита Simple Smile

 JoyГрейс, разсмя ме Hug

Цитат
от малка все някак мисля, че "на мен това не може да ми се случи" и съм боледувала изключително рядко и много леко през живота си.

това е правилен подход.Браво  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт