подсъзнанието може всичко

  • 236 757
  • 810
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 187

Аз казах - не можеш да твърдиш, че ..........., а не не можеш да вярваш че........... има голяма разлика.

някои неща са факти - не е нужно да се вярва в тях. Друг е въпроса че някои хора може да не са запознати с някои факти и те да не са в съзвучие с начин на мислене, приет от някои хора.
Общи приказки, общи приказки, и още общи приказки изпъстрени тук там с големи думи, от рода на факти, закони, правилният начин и рецепта..............
Понеже говориш за рецепти:
Попитай който искаш готвач който си разбира от работата и има години опит зад гърба си и той ще потвърди, че ако двама различни хора сготвят едно и също ястие по една и съща рецепта, то няма да има еднакъв вкус. Същото важи и за един и същ човек готвещ едно и също ястие по една и съща рецепта когато е радостен и тъжен или когато го готви за някого когото обича и за някого когото мрази. Вкусът е различен.

# 751
  • Мнения: 187
Аmitola,ти май си от разбиращите по въпроса с магиите. Пък и виждам че имаш личен опит с влиянията върху други хора. Аз по-рано отправих едно предизвикателство. Щом мислиш, че можеш да влияеш, повлияй ми на мен. Докажи на практика, че е възможно!
Аз обещавам да си призная честно. Пиши какво ще ми се случи, за какво си ме омагьосала, урочасала и т.н. и докога ще хване магията и аз ще си призная, ако това стане. 

# 752
  • Мнения: 2 818
В новия брой на Жената днес (или нещо подобно) има приложение книгата "Подсъзнанието може всичко за деца".

# 753
  • Мнения: 132
Аmitola,ти май си от разбиращите по въпроса с магиите. Пък и виждам че имаш личен опит с влиянията върху други хора. Аз по-рано отправих едно предизвикателство. Щом мислиш, че можеш да влияеш, повлияй ми на мен. Докажи на практика, че е възможно!
Аз обещавам да си призная честно. Пиши какво ще ми се случи, за какво си ме омагьосала, урочасала и т.н. и докога ще хване магията и аз ще си призная, ако това стане. 

иване, не ми се иска да пиша някои работи, но...мисля че има неща, които не са ти известни или за които нямаш опит. А сериозен човек знаещ каква отговорност е енергийното влияние, надали ще си направи труда да обърне внимание на "предизвикателството"
Но не е изключено според мен, на някой друг форум, да си "намериш майстора", предполагам че желаещи могат да се намерят. (колкото и да не вярваш) Ако всичко което вярвахме ставаше, хората дали нямаше да са изчезнали от лицето на земята ...вече?
Можеш ли да накараш Слънцето да изгрее от Запад? Въпреки че хората носят нещо Божествено, очевиден факт е, че не всички хора имат достъп до силата на Духа, тя не се дава на всички, трябва да се заслужи.
Аз предпочитам да си останеш "неубеден" в магиите, отколкото някой да ти ги "докаже". Смята се че потъването на Атлантида е било свързано с неподходящо използване на психични сили. Няма нужда от втора Атлантида!


П.С.
Не бих посъветвал някой да ходи на обучение при теб, дори  безплатно.

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 10:16 от Pease

# 754
  • Мнения: 624
Нека поясня:
Бог е един и е навсякъде, той/тя/то.
За мен Бог е нещо огромно и всеобхватно, наричам го космос или природа,  то е по-голямо от мен(АЗът ми), но в същия момент аз съм частица от него, която има силата да го пресъздаде. Нещо като една капка(аз) в океана (бог), която притежава всички характеристики на океана и от която този океан може да бъде пресъздаден. Или една клетка от тялото например, която е малка и нищожна, една сред милиардите други, незначителна за целия организъм сама по себе си, но която притежава цялата информация(ДНК) нужна за пресъздаване на цялото тяло/организъм.
Като така, аз съм част от бог и бог е в мен, аз съм създателят - бог. Не са ми нужни църкви или книги за да го разбера, приема и общувам с него.
Той е навсякъде и във всичко и винаги е с/в мен.
Той не ме следи, дали ще съгреша и колко добра или лоша карма ще натрупам за да ме поощри или накаже после. Аз сам се наказвам или поощрявам ежеминутно с действията и мислите си. Адът и Раят са тук на земята, сега , около нас. Ние си ги създаваме и ние притежаваме силата да променим обстоятелствата и света около себе си.


Само помисли върху това - във всички истории и предания за духовно извисени личности се разказва, че те са се отделили от обществото и са живели в лишения(т.е.отказали са се от всичко материално, включително и семейство, приятели, вещи и т.н.) някъде за известно време абсолютно сами, за да достигнат до прозрението.
Аз вярвам че живота е едно огледало.
Ние мразим и обичаме у другите само онова, което обичаме и мразим в себе си.
С мислите си ние привличаме в живота си хората и ситуациите, от които имаме нужда, за да научим определен урок.
Когато реагираме с гняв или избираме насилието, ние обръщаме гнева и насилието срещу себе си. Каквото даваме, това и получаваме.
Светът е огледало на нашите мисли, чувства и действия и винаги ще ги връща обратно към нас.
T.e. ako ти мислиш че щастието трябва да се изстрада, то така и ще бъде за теб. Ще трябва да страдаш за да си щастлив/а. Светът ще рефлектира мислите ти и винаги ще намираш доказателства за правотата на убежденията си.
От друга страна, ако вярваш че щаститето ти е право дадено по рождение и не трябва абсолютно нищо да правиш за да го заслужиш, светът отново ще откликне с доказателства за правотата на вярването ти. Всичко се свежда до вярата в едно или друго.

Simple Smile

Ооо, усещам силни нотки на гносис.  Grinning
Нали ти казах, че някога ще ме разбереш какво се опитвам да обясня? Вече определено сме на едно мнение!  Heart Eyes

# 755
  • Мнения: 132

Ооо, усещам силни нотки на гносис.  Grinning
Нали ти казах, че някога ще ме разбереш какво се опитвам да обясня? Вече определено сме на едно мнение!  Heart Eyes



малката подробност е че  може да рефректират мисли от минали животи, които да не носят много положителни неща, ако мислите които са ги породили, не са били положителни.
Иване не живеем в целодневна детска градина, където всичко съществува за да сме щастливи... Непознаването на някои закони може да е опасно . Един от тези закони е закона за причина и следствие.

# 756
  • Мнения: 2 176
Pease, безмислено е да се отговаря на ivangp. Аз лично се отказах.
Той си има неговите поддръжници в тази тема, които очевидно, в този момент, имат нужда точно от него. Ако се върнеш  по-назад в темата, ще видиш за какво говоря.

А това е достатъчно показателно:
Цитат
За мен Бог е нещо огромно и всеобхватно, наричам го космос или природа,  то е по-голямо от мен(АЗът ми), но в същия момент аз съм частица от него, коятоима силата да го пресъздаде.
Цитат
Като така, аз съм част от бог и бог е в мен, аз съм създателят - бог.



Между другото мнението ми съвпада с твоето. Ако не бях си купила книгата за ТЕС преди да познавам Иван от форума, никога нямаше да го направя. Макар че този метод няма нищо общо с неговата личност.

# 757
  • Мнения: 624
Смята се че потъването на Атлантида е било свързано с неподходящо използване на психични сили. Няма нужда от втора Атлантида!
...
Въпреки че хората носят нещо Божествено, очевиден факт е, че не всички хора имат достъп до силата на Духа, тя не се дава на всички, трябва да се заслужи.
Да и аз съм на това мнение. И именно това е блокирало т.нар. "трето око", за да може хората да придобият мъдрост и тогава, тези способности ще се развият отново по най-естествен начин и моментът вече е настъпил. Разбира се промяната няма да стане за дни, а ще отнеме може би столетия.

# 758
  • Мнения: 624
малката подробност е че  може да рефректират мисли от минали животи, които да не носят много положителни неща, ако мислите които са ги породили, не са били положителни.

Може ли да уточниш?  Heart Eyes

# 759
  • Мнения: 364
Аmitola,ти май си от разбиращите по въпроса с магиите. Пък и виждам че имаш личен опит с влиянията върху други хора. Аз по-рано отправих едно предизвикателство. Щом мислиш, че можеш да влияеш, повлияй ми на мен. Докажи на практика, че е възможно!
Аз обещавам да си призная честно. Пиши какво ще ми се случи, за какво си ме омагьосала, урочасала и т.н. и докога ще хване магията и аз ще си призная, ако това стане. 

Иване, ако исках да се занимавам с теб, щях да се обърна персонално към теб. Просто коментирах, че нещата, които пишеш, не са точно така.

Аз нямам нужда да доказвам каквото и да било, защото знам.
А ти не предизвиквай толкова глупаво-самоуверено, че не знаеш кой ще ти скочи. Както Pease ти е писал - да си "намериш майстора"

# 760
  • Мнения: 132
малката подробност е че  може да рефректират мисли от минали животи, които да не носят много положителни неща, ако мислите които са ги породили, не са били положителни.

Може ли да уточниш?  Heart Eyes



ако в минал живот даден човек е излъчвал отрицателни мисли, чувства и постъпки , то в следващ  може да има неблагоприятни последствия от това(кармични последствия) и  това дори може  да е преграда за проявяването на Истинското Аз, Божественото. И колкото повече кармата е неутрализирана, толкова повече истинското Аз може да се проявява. Не при всички то се проявява в еднаква степен и да кажем че сме проявен Бог, имайки неща, които трябва да се учат и развият...

# 761
  • Мнения: 624
Pease, аз също вярвам в прераждането. Но също вярвам, че няма невъзможни неща. Понякога в живота на човек се случват някои явления, които го карат да преосмисли голяма част от действията и постъпките си. Целта на кармата не е да ни накара да страдаме, а да спре точно това страдание. За това човек има възможност да промени дори и съдбата си т.е. кармата си. Но това става изключително рядко, трябва силна вяра и всеобхватна любов.
Разсъждавам по следния начин: все още ние хората не знаем абсолютната, чистата истина и за това не налагам моето мнение. Защото притежавам само няколко частици от тази абсолютна истина, всеки отделен човек се е добрал до някои частици, понякога те съвпадат, но доста често се разминават.
Отделно хората избират различни начини за достигане на познанието. За едни е достатъчно вътрешното чувство, а други искат да видят, усетят, за да повярват т.е. ако кажеш на няколко деца: "Не пипай горещата печка, защото ще се опариш!", едни ще ти се доверят и ще те послушат, но други ще предпочетат да се уверят сами. И пак не е сигурно, че тези, които са те послушали един ден няма да решат сами да се уверят и да се опарят. Така че кой е по-добрият подход пак не може да се определи със сигурност. Защото за едни е един, за други - друг.

# 762
  • Мнения: 132
Pease, аз също вярвам в прераждането. Но също вярвам, че няма невъзможни неща. Понякога в живота на човек се случват някои явления, които го карат да преосмисли голяма част от действията и постъпките си. Целта на кармата не е да ни накара да страдаме, а да спре точно това страдание. За това човек има възможност да промени дори и съдбата си т.е. кармата си. Но това става изключително рядко, трябва силна вяра и всеобхватна любов.
Разсъждавам по следния начин: все още ние хората не знаем абсолютната, чистата истина и за това не налагам моето мнение. Защото притежавам само няколко частици от тази абсолютна истина, всеки отделен човек се е добрал до някои частици, понякога те съвпадат, но доста често се разминават.
Отделно хората избират различни начини за достигане на познанието. За едни е достатъчно вътрешното чувство, а други искат да видят, усетят, за да повярват т.е. ако кажеш на няколко деца: "Не пипай горещата печка, защото ще се опариш!", едни ще ти се доверят и ще те послушат, но други ще предпочетат да се уверят сами. И пак не е сигурно, че тези, които са те послушали един ден няма да решат сами да се уверят и да се опарят. Така че кой е по-добрият подход пак не може да се определи със сигурност. Защото за едни е един, за други - друг.

 и за преодоляване на кармата може да се работи, трябва сериозна работа

# 763
# 764
  • Добрич
  • Мнения: 5 465
В началото на темата участниците беседват съвсем искрено и лично. Направи ми впечатление, че много малко от хората включили се в началото все още пишат. Първите страници изглеждат като задушевен разговор между познати. Даже за среща се споменаваше. А сега нещата сякаш са по - различни, участниците са други и споровете по - изострени / не съм убедена, че това е най - точната дума /. Къде са изчезнали всички започнали темата? Може би вече не харесват посоката на разговорите? Определено ми допадна да чета техните мнения и начина, по който споделят мислите си.

Общи условия

Активация на акаунт