подсъзнанието може всичко

  • 236 688
  • 810
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 132
В началото на темата участниците беседват съвсем искрено и лично. Направи ми впечатление, че много малко от хората включили се в началото все още пишат. Първите страници изглеждат като задушевен разговор между познати. Даже за среща се споменаваше. А сега нещата сякаш са по - различни, участниците са други и споровете по - изострени / не съм убедена, че това е най - точната дума /. Къде са изчезнали всички започнали темата? Може би вече не харесват посоката на разговорите? Определено ми допадна да чета техните мнения и начина, по който споделят мислите си.

смятам че е по-хубаво да се акцентира на практическия опит вместо на това кой какво вярва/смята/утвърждава.

# 766
  • Мнения: 121
Къде са изчезнали всички започнали темата? Може би вече не харесват посоката на разговорите? Определено ми допадна да чета техните мнения и начина, по който споделят мислите си.

ох, и на мен ми липсва началото на темата, макар, че аз самата се включих доста по късно

# 767
  • Мнения: 2 818
И на мен ми липсва. Темата е заприличала на мерене на пишки  Wink Но пък може би вече е време за нова тема, може да се раздели на две  Laughing

# 768
  • Мнения: 132
И на мен ми липсва. Темата е заприличала на мерене на пишки  Wink Но пък може би вече е време за нова тема, може да се раздели на две  Laughing

на "Аз съм велик" и "В изпълнението Волята на Бога е силата на човешката душа"

# 769
  • У дома
  • Мнения: 1 741
 Thinking

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 21:14 от Atalanta

# 770
  • Мнения: 132
Със силата на мисълта си и волята си човек може да промени дори своето финансово и социално положение, трябва все пак спазване на определени закони - безкористие, милосърдие, справедливост, доброжелателност и внимателност в отношенията, а не само да си представяме как сме милионери. не всички центрове в човешкия мозък са за да бъде човек богат. има много по-важни неща от това, които са с по-голям приоритет и когато са изпълнение, по лесно може да се решат и материалните въпроси.
За да се движи колата, коня трябва да е вързан пред каруцата, а не  зад нея.

# 771
  • Мнения: 121
не мисля, че всички търсят само богатството в материален план. Аз самата съм си намислила други неща , които в този етап от живота ми са много по важни от това дали ще имам купища пари или каквото и да било там. Въпрос на приоритети.  Thinking

# 772
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
... Въпрос на приоритети. 

Напълно съм съгласна. Приоритетите на различните хора са различни - кола, жилище, здраве, професионален просперитет и т.н. Добре е, че желанията на всички не са еднакви. В природата има голямо разнообразие и е логично желанията на хората да са различни.

# 773
  • Мнения: 898

иване, не ми се иска да пиша някои работи...........................................................................

П.С.
Не бих посъветвал някой да ходи на обучение при теб, дори  безплатно.

Може да отидете при Иван няма да сбъркате  - на консултация ли, на обучение ли, не знам с какво се занимава.
В цялата тая тема не съм засякла по уравновесено и съдържателно мислещ човек, живеещ в реалността.
А не като повечето тук живеещи в митове и легенди. И това което пишат в повечето от случаите клони към -  празни приказаки. Някои от тях дори разговор не могат да водят, поради причината че не са способни да разберат какво е казал събеседника им.

Обсъждайте мисълта, подсъзнанието както си знаете  иииии останете си със здраве!


# 774
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Иха, Иван си намери защитник, боя продължава!

Да, намирам смисъл в много от неговите изказвания, но с други не съм съгласна. Всеки има право на лично мнение.
Това, което страшно отблъсква, поне мен, е тона и желанието да се налага. Адски неприятно.  Мм, да, щом съм несъгласна с него явно спадам към глупавичките от темата, дето не могат да водят разговор.

Както и да е. Прави ми впечатление, обаче, че се говори само за искане. А човек, за да получи нещо, трябва първо да даде. В живота си аз получих най-много, когато дадох най-много от себе си. Их, ама и аз, пак на празни приказки го ударих...

# 775
  • Мнения: 4 392
Прави ми впечатление, обаче, че се говори само за искане. А човек, за да получи нещо, трябва първо да даде. В живота си аз получих най-много, когато дадох най-много от себе си. Их, ама и аз, пак на празни приказки го ударих...
не са много хората, стигнали до това прозрение.  bouquet

# 776
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
.... Някои от тях дори разговор не могат да водят, поради причината че не са способни да разберат какво е казал събеседника им....

Нали за това са форумите - да се обсъдят различни идеи, да се обменят мисли, ако някой не е разбрал нещо да попита и да му бъде обяснено. Човек не всеки път се изразява пределно ясно и не всеки път може идеално да вникне в думите на събеседниците си. Както са казали хората: " С питане до Цариград се стига" . Като не си разбрал нещо питаш и ще ти отговорят. Не виждам нищо лошо в това.

# 777
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
... Прави ми впечатление, обаче, че се говори само за искане. А човек, за да получи нещо, трябва първо да даде. В живота си аз получих най-много, когато дадох най-много от себе си.

Съгласна съм с теб. Но понякога непрекъснато даваме от себе си. Като се замисля познавам хора, които цял живот са давали от себе си. Това им е отнемало цялото време. Мислели са само какво още могат да дадат и въобще не им е оставало време да помислят, че могат и да получат нещо. С две думи през целия си живот са утвърждавали само даването.

# 778
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Ние хората имаме невероятната способност да отхвърляме и да се настройваме негативно срещу някого, когото не можем да убедим в собствените си възгледи и убеждения. Дори се стига до крайности, като следното:
П.С.
Не бих посъветвал някой да ходи на обучение при теб, дори  безплатно.
Дори не разбирам какво общо има последното с темата, но като и да е. Авторката така усеща нещата, но ще помоля да не ангажира останалите съфорумци с подобен род заключения. В крайна сметка форумите са за това да се изказват мнения, а не да се стремим да се убеждаваме в каквото и да било. Мисля, че едно от особено важните качества, към които всички се стремим е толерантността или по-точно, да позволяваме на другите да бъдат това което са и искат да бъдат, а не да се стремим да ги подчиняваме на собствените си разбирания. Всеки сам избира и върви по своя път към познанието  Peace.

# 779
  • Мнения: 132
Всеки сам избира и върви по своя път към познанието  Peace.


Понякога много съществено значение има на какъв път те УЧАТ да поемеш. Не всички пътища водят към Рим, някои към ...други места.
Имаше причини да обърна сериозно внимание на някои неща, който е обърнал внимание, дано да му е било полезно.
Смятам че докато един човек не е Постигнал Реалността, е за предпочитане да се прави разлика между Нея и представа за нея.
Мисля че нямах идея да обиждам някого. Ако се е случило, моля да бъда простен.

Общи условия

Активация на акаунт