За коловозите..

  • 4 534
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Мен пък така описаните откраднати моменти на щастие ме натъжават. Напомнят безгрижното детство, веселата и бурна младост и после.. влакът тръгва. Колкото и да излизаш от коловозите, все трябва да се върнеш в тях. Иначе не става.

(Може да греша, защото още нямам дете, което да осмисля останалите моменти. Не съм се решила и това е.)

Не грешиш - колкото са хубави тези моменти (докато ги изживяваш), толкова са и тъжни, защото осъзнаваш, че не можеш да си на 18 и да си абсолютно безгрижен...
Но пък и връщането в колковоза после е много сладко, защото там те чакат хората, които обичаш и децата ти...
Та, много си права. Hug

# 16
  • Мнения: 2 448

Въпросът ми е дали понякога ви се иска да излезете от тези коловози?
И дали го правите изобщо, или остава само мисъл в главата?
Как връщате блясъка в очите, вятъра в косите и изобщо бушува ли понякога тази лудост в главите ви?


В коловоза съм откакто се роди сина ми. Тогава напълно разбрах какво значи думата "обвързан" макар, че бях от 10 години омъжена преди този момент. Искало ми се е естествено да изляза от коловоза и не е оставало само като мисъл в главата ми. Танци със стара бойна дружка / понякога и брат ми играе тази роля / и някой и друг флирт обикновено вършат чудеса.  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 3 405
Аз винаги съм обяснявала на детето (голямото), че всяка възраст е хубава, стига човек да се чувства добре.
Това е нагласа към живота.

# 18
  • Мнения: 88
Сама се качих на влака и знам, че той върви по релси! Честно казано в коловоза ми е добре. Знам , че малките залитания понякога довеждат до дерайлиране! Но радостите и тръпката могат да се срещнат и по правия път, стига да ги забележиш и да не ги подминеш, т. е. да ти се сторят прекалено дребни и незначителни.

# 19
  • Мнения: 4 965
Аз винаги съм обяснявала на детето (голямото), че всяка възраст е хубава, стига човек да се чувства добре.
Това е нагласа към живота.

Мдааа, само дето на всяка възраст и коловозите, и бягствата са различни...

# 20
  • Мнения: 301
Влизам, излизам и пак и пак. Детето ме вади от монотоността с някаква непридизвикана от мен нежност или "мамо Сашко те бича".
Приятелките и дискотеките - до временно умопомрачение ме водят - хубаво е, но нетрайно.
Мъжете - Chanel  го е казала добре - не искам чуждите мъже (или рядко ги искам Embarassed), погледите им не отказвам.
Чувството, което ми оставят тези погледи е важно - усещане, че всичко пак си е както и преди.
Не искам да е съвсем както преди и сега ми харесва - само понякога ми е криво. Детето е границата ми за преди и сега, и сега-то има смисъл. Мъжа ми понякога ме изненадва и изравнява коловоза - заради мен. Flutter

Дали ме разбрахте? Thinking

# 21
  • Мнения: 4 733
 Не приемам като лукс разнообразието.
Доста често напоследък ми се иска да вляза в коловоз. Да ми е поне за ден, два или три спокойно и еднакво. Нямам тази възможност. Може би скоро...

# 22
  • Мнения: 1 897
Мисля, че хванах правилния влак, затова и животът по коловози не ми тежи-дава ми единствено сигурност и спокойствие, без да ме отегчава или ежедневието да ми носи някаква тегоба.Сякаш дори не усещам, че животът ми е влязъл в някакви релси-харесвам работата си и я върша с удоволствие и ентусиазъм, а моментите прекарани със семейството ми ми носят най-голямата радост.
Не искам да излизам от коловоза, не искам да се връщам към младежкия  буреносен живот.
Едно пътуване до някое ново и непознато място, една романтична вечер навън, един неочакван жест или среща със стари познати са достатъчни, за да ми върнат живеца.

# 23
  • Мнения: 2 386
Пет пъти пиша нещо за нагласите, настроенията и (не)константните им величини и все не ми звучи както бих искала, моля за съдействие.  Laughing

# 24
  • Мнения: 2 401
Понякога ли? Мине ли ми и най-беглата мисъл, че съм в коловоз предприемам мерки, нерядко драстични. Най-често се изразяват в смяна ра работата, смяна на хоби, временна смяна на местоживеене, подмяна на  компания и подобни.   За мен коловоза е душевно самоубийство, независимо колко правилен е той.

# 25
  • Мнения: 4 733
  За мен коловоза е душевно самоубийство
Сериозно ли така мислиш? За мен коловоза е еквивалент на спокойствие. Не ми се чини да е толкова лошо.
 Я си представи как постоянно сменяш дом, работа, окръжение...Изпиващи са прекалените емоции и новости.

# 26
  • Мнения: 3 405
Хората са различни, Касиди   Grinning

# 27
  • Мнения: 2 401
Сериозно го мисля Каси. Но  така го чувствам аз, различните хора имат нужда от различни неща.. За мен промяната не е изпиваща, за мен тя е живот. Мисля, че  и ти имаш нужда от нещо друго, не точно от коловоз.

# 28
  • Мнения: 4 733
Зная че хората са различни, заради това ви чета  Hug
 

# 29
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ох, аз пак наопъки.  Rolling Eyes Цял живот мечтая за коловоз, в който да пусна парната машина, пуф-паф, пуф-паф, ту-ту-у-у.
Извънколовозието ми не е такова, каквото го описвате. Моето е вътрешно. Все едно имам бенгалски огън в главата.  Mr. Green (Там все нещо трябва да има, нали...  Joy).
Все нещо хвърчи, блести, угасва, пращи ( последното са неясни сигнали от извънземните, обаче). Мъжът ми какво прави по въпроса? Когато ме видял, си помислил, запленен: "Страхотна е. Обаче е малко лудичка."
Не след дълго разбра, че "малко лудичка" не е точният израз.  Mr. Green Обаче и той е бенгалски огън, та разбира.
Обаче у нас винаги е весело.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт