Къде са най-послушните и кротки деца?

  • 2 950
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 804
аз лично съм майка на дивачета .
защо ли ми зву4и познато newsm78 newsm78 newsm78,а сетих се  ooooh!-и при мен е същото Laughing

# 16
  • Мнения: 451
и мойте наблюдения 3а а3иятчетата са такива ( китайчета и япончета ) ....докато работи в хЮтито има 2 япончета, ееееее не мьрдаха от местата си....давах им пластелин и ги 3абравях....опитвах се в началото да ги приобщавам, ама тц....ни игри, ни нищо....та си е по скороеьпрос до прои3ход и култура, отколкото до вь3питание...не че и то не играе роля де.....
Те щото произходът и културата нищо общо нямат с възпитанието ooooh!

# 17
  • Мнения: 1 550
Съседката ми осинови китайче, което на 2 години можеше да се облече и да си върже връзките на обувките Shocked. Излишно е да казвам, че беше научено и да ходи в тоалет (тук до 4 памперсът е нещо нормално до 4 годишна възраст). И едно кротко и сладко момиченце, голяма душица Heart Eyes Из нашето село има доста осиновени китайски момиченца и всичките са едни прилежни, хрисими и милички.
Съседката ми в БГ беше отбелязала, че има голяма разлика във възпитанието между българските деца и чуждоземските, като изказването не беше в полза на българските деца. Аз нямам такива глобални впечатления Thinking Но ми харесва, че децата тук от малки ги учат да поздравяват и не наричат непознатите "чичко", "лелка" и т.н. ами "госпожо" и господине". Особено са ми сладки като вземат да се извиняват Simple Smile

# 18
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
що така тез китайчета?  досега кресливо, скачащо и мрънкащо китайче не съм виждала.
те и големите са едни кротки хорица, бачкат си само...в криминална хроника никога не ми е попадало китайско име.
явно ги възпитават още в утробата на смиреност и култура Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2 032
Ами родете си и вие китайчета, мили девойки.

# 20
  • Мнения: 7 914
Ами родете си и вие китайчета, мили девойки.
#Crazy

като си имаме свои, да не казваме добра дума за чуждите деца ли намекваш? или просто си се изразила неправилно? newsm78

# 21
  • Мнения: 1 107
Съседката ми в БГ беше отбелязала, че има голяма разлика във възпитанието между българските деца и чуждоземските, като изказването не беше в полза на българските деца.
И аз като твоята съседка се питах дали чуждите деца не са "упоени" с нещо, че са толкова тихи. В България да видиш дете да се гърчи на средата на главната улица, защото не са му купили топче е нормална гледка, докато при чуждите по-скоро е изключение. Но имам чувството, че това е защото са по-самостоятелни и ги оставят да вършат повече простотии без да им се карат много. Веднъж в метрото имаше едно към 3-годишно момче, което се покатери на високо и всяка ужававаща себе си майка би му извикала да слезе, за да не падне- неговите родители спокойно си четяха вестник и на хлапето след като му доскуча и видя, че никой не го гледа само си слезе. Друг пример- малко момиченце си сурка якето по земята, майка му върви след него ии дума не продумва, че вчера го изпрала и да го вдига от земята (то вярно, че и земята е много чиста, но все пак Wink). А и наистина са много интересни как отиват до  някой непознат и го питат какво прави- просто явно все още не са ги възпитали да не говорят с непознати....Различни са, но не значи, че българските дечица са по-лоши, сигурно в очите на чужденците те пък са по-интересни.

# 22
  • Мнения: 847

за какво възпитание си говорите вие две4ките, 4е ми стана интересно?  newsm78
моите впе4атления са, 4е е по_вероятно в България да ти ударят и блъснат детето, докато майка му си пафка цигарата със списание в ръка. тук родителите ми се струват много по_внимателни в това отноШение, аз поне, рядко съм виждала екземпляри, които да си правят лаф моабет, а детето им спокойно да ска4а отнякъде, или да малтретира друго дете  Shocked
Ела , да видиш как е на площадката пред нашия блок ...децата от разли4ни националности , майките на лаф моабет , децата си правят каквото искат - блъскат се,бият се, взимат игра4ките на другите деца и ги захвърлят къде ли не ....та се отказах от тази площадка...
В парка където ходят "буржите" или по -богатите на града - ами същата история ...рядко ще видиш някой майка или баща да играе с детето си...оставени са да си правят каквото искат ...и така...

Що се отнася до азиат4етата , незнам доколко е вярно и за кои се отнася....хората при които гледах деца, имат осиновено виетнам4е ( това беше отдавна, сега ве4е е голяма девойка на 15год..)...та тя нито беше свита , нито кротка,напротив- много живо и любознателно дете ...
Като про4етох постовете се запитах , а вашите деца как ги определяте , в смисъл по народност? Гледам пак се прокрадват мисли от типа ,а те в България и пак плюене по българското ....Моето дете определено предпо4итам да е българин , отколкото французин...
Ина4е за протокола - синът ми е будно,любопитно ,живо и жизнерадностно дете ...пълно с емоции , коли4ката сме я забравили от 1,8години...сега е на 2,5г....
За "хипер активните деца"- и за витамините дето им дават за успокоене - ами да и тук се среща  тази мода за съжаление ...
Та мисля , си , 4е по-скоро е въпрос на темперамент , характер на детето , това дали ще е буйно ,палаво , после на възпитание...
А за тръскащите се деца по улиците и магазините - навсякъде ги има ..

# 23
  • usa
  • Мнения: 2 113
на даниел приятелчето от детската градина е китайче, последното което мога да кажа за него е, че е тих и незабележим. много добро и възпитано дете е, в същото време е и доволно буен, палав и буден. за една от най-близките приятелки на силвия, ейми,  японче, дори да не започвам да описвам, на базата на преживяванията си с нея задълбочено изследване мога да напиша на тема "кротки и тихи деца ли са азиатчетата?"... има кротки азиатчета, има палави такива, има кротки българчета, има и буйни такива, същото важи и за скандинавчетата, полячетата, кенийчетата, палестинчетата, бутанчетата и всички народности деца по света. както с всяко генерализиране и това не е нищо повече от легенда.

# 24
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

за какво възпитание си говорите вие две4ките, 4е ми стана интересно?  newsm78
моите впе4атления са, 4е е по_вероятно в България да ти ударят и блъснат детето, докато майка му си пафка цигарата със списание в ръка. тук родителите ми се струват много по_внимателни в това отноШение, аз поне, рядко съм виждала екземпляри, които да си правят лаф моабет, а детето им спокойно да ска4а отнякъде, или да малтретира друго дете  Shocked
Ела , да видиш как е на площадката пред нашия блок ...децата от разли4ни националности , майките на лаф моабет , децата си правят каквото искат - блъскат се,бият се, взимат игра4ките на другите деца и ги захвърлят къде ли не ....та се отказах от тази площадка...
В парка където ходят "буржите" или по -богатите на града - ами същата история ...рядко ще видиш някой майка или баща да играе с детето си...оставени са да си правят каквото искат ...и така...


Като про4етох постовете се запитах , а вашите деца как ги определяте , в смисъл по народност? Гледам пак се прокрадват мисли от типа ,а те в България и пак плюене по българското ....Моето дете определено предпо4итам да е българин , отколкото французин...
Ина4е за протокола - синът ми е будно,любопитно ,живо и жизнерадностно дете ...пълно с емоции , коли4ката сме я забравили от 1,8години...сега е на 2,5г....
А за тръскащите се деца по улиците и магазините - навсякъде ги има ..


италианките са майки орлици : киби4ат на метър и половина от отро4етата си, дет се вика една нормална караница не могат да имат децата Laughing

като по народност не определям, и аз, и мъж ми тук минаваме за нехаеЩи (няколко пъти съм се разправяла с грижовни родители, които ти4ат да ми вдигат хлъзналото се леко и невпе4атлено до момента дете   ooooh!), а в България за прекалено протективни  Laughing

за тръскаЩите се деца съм абсолЮтно съгласна, с допълнението, 4е това, поне за определено време, не зависи от възпитанието.
с две деца, еднакво възпитавани, едната никога не се е тръскала, другата бая_в момента не го прави, ама няма да казвам заЩо  Embarassed Laughing

# 25
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Къде са най-послушните и кротки деца? newsm78


В Испания определено не са  Laughing Обичайна гледка по магазините е някое тръшкащо се дете и нервно пристъпващ родител/и отстрани. Отстрани до нашия блок има детска площадка с люлки, пързалки и т.н. Ако човек слуша само виковете, ще си помисли, че има война Joy

Докато в Швейцария, съм обикаляла из музеи, примерно, и зад мен върви група от 20-30 деца на !!!! 2-годишна възраст. Не се усеща, че има въобще някой зад теб. Как го постигат възпитателките (обикновено 2), не знам. Но и като цяло шв.деца ми правят впечатление на доста спокойни деца.

# 26
  • Мнения: 1 909
В леглото, когато спят  Sunglasses

# 27
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В леглото, когато спят  Sunglasses

 Joy Joy Точно, кратко и ясно.   Mr. Green

# 28
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
минаваме за нехаеЩи (няколко пъти съм се разправяла с грижовни родители, които ти4ат да ми вдигат хлъзналото се леко и невпе4атлено до момента дете   ooooh!)
и аз съм от тези 'нехаещите', колко укоряващи погледи съм срещала.
онзи ден малката така се изтупка с едно колело, аз бях до нея и не реагирах, от 100 м обаче се засили един човек да я вдига.
ами аз като я предупреждавах да не се засилва Rolling Eyes

# 29
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
минаваме за нехаеЩи (няколко пъти съм се разправяла с грижовни родители, които ти4ат да ми вдигат хлъзналото се леко и невпе4атлено до момента дете   ooooh!)
и аз съм от тези 'нехаещите', колко укоряващи погледи съм срещала.
онзи ден малката така се изтупка с едно колело, аз бях до нея и не реагирах, от 100 м обаче се засили един човек да я вдига.
ами аз като я предупреждавах да не се засилва Rolling Eyes

и аз предупреждавам, ама не за да не падне, а заЩото пове4е от 100мт не мога да ти4ам след нея  Rolling Eyes Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт