Относно киселото мляко

  • 2 110
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 596
Много ви благодаря мили майчета,че ми отговорихте така обстойно Heart Eyes
Направих си изводите и сметката,как да го дам на моят юнак Heart Eyes
Целувам ви и ви желая чудесен ден Hug  bouquet

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз кисело мляко давам от 8-я месец

# 17
  • Мнения: 27 524
а kakво kиceлo млеко дaвaтe,kakвa марka?Koe e най-хубавoтo cпoрeд вac?Cпoдeлeтe cвoeтo мнeниe.Kakвo миcлитe зa akтивия

Давах На Баба от 4,5%. Това лято видях, че са го скапали тотално.  Close Минах на Верея от 4,5% и Ханско от 3,6. На Активия давам плодовите за пиене понякога, но иначе мнението им за тях е отрицателно /за тези в България специално, иначе са си супер  PeaceSimple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз лично въведох киселото мляко, като добавих няколко лъжички към зеленчуковото й пюре, май беше от спанак с ориз. Забравила съм вече, но със сигурност беше в комбинация със зеленчуци, с които млякото върви.

Пробвах да й добавям към подовото пюре, но не го хареса.

Сега, когато млякото е въведено, го давам натурално или с бисквита. На количество от половин кофичка кисело мляко слагам 1 бисквита Закуска.

Давам такова мляко, каквото купувам и за нас. Марката варира, но задължително е пълномаслено. Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Захраних с 2 лъжички.
Давам кисело мляко Герма3.6 % и Бор Чвор3.6%.

# 20
  • Мнения: 9 973
верея 4,5%

# 21
  • Мнения: 1 596
Здравейте Simple Smile
В крайна сметка доста прочетох за кис.мляко и реших да взема Ел Би 2%.
Нооооо....нашият юнак не ще да яде кисело мляко Crazy
Вчера пробвах ,само като го помириса и не!
Днес пробвах пак,мръщи се.По-късно разредих малко с вода от шише- не ще!
Два дена неуспех Confused
Дано утре да го хареса  Praynig Дали да не му сложа малко плодово пюре за вкус?
Какво  ще кажете?
А пък и ако това не го хареса,да пробвам с бисквита....

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На малчо давам Герма3.6 %  Wink
В началото пробвах няколко ворианта  кис.мляко докато усетя  как го предпочита
Първо пробвах на айрян, после с малко кафява захар ..... накрая се оказа че си го предпочита натурално с лъжичка  Peace  ...а може и да пробваш да накиснеш бисквита "Закуска " примерно


mamma_mia
пробвай и ти вариантите  Wink

# 23
  • Мнения: 141
аз давам кис.мляко Калина3,6%,в началото давах 2%но по съвет на лекарката.От време на време му слагам плодово пюре за разнообразие,но малчо не е претенциозен и го яде всякак Laughing

# 24
  • Мнения: X
Също можеш да опиташ и друга марка.

# 25
  • Мнения: 5 940
Давам "Елена" високата масленост.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
аз давам ан коко кисело мляко герма 0,1% от 10 месец. яде около 150 грама Peace

# 27
  • Мнения: 46 520
аз давам ан коко кисело мляко герма 0,1% от 10 месец. яде около 150 грама Peace


На деца не се ли дава само пълномаслено  newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 3 524
На деца не се ли дава само пълномаслено  newsm78
да, наистина прочетох статии с обратното становище по въпроса (например тук се препоръчват пълномаслени млека: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27933.0).  от друга страна, педиатърката ми препоръча да е 0,1%. а именно герма избрах, понеже са били правени изследвания, които доказали наличието на млечната бактерия, с която нашето мляко е толкова известно. доколкото забелязвам, добре му влияе, но не мисля да се вманичавам на темата с процентите- когато отидем на море, дълбоко се съмнявам че там ще има именно такава герма и съответно ще хапва пълномаслено Peace

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 11:11 от elpet

# 29
  • София
  • Мнения: 3 249
Не се заяждам, просто да спомена, че ГЕРМА 0.1 % не е обезмаслено мляко, а е пълномаслено. В диетичния подфорум беше обсъждано то и млякото Култура 0.1%. Извлечени са животинските мазнини, но все пак има масленост - растителна, не знам какъв й е произходът. Справка се прави елементарно от табличката с хранителна информация на самото мляко. Peace

Мисля, че истински обезмаслено е млякото на Верея 0.5% от по-популярните марки.

Трябва да се провери, естествено, моята информация е от преди 2-3 месеца, но категорично тогава Герма и Култура не бяха обезмаслени. Много подвеждаща е опаковката. Stop

Общи условия

Активация на акаунт