Избор на педиатър в България

  • 2 126
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 777
Сори че се намесвам.
Но до 18 години е безплатно и прегледите не се плащат. Държавата поема разходите за всички деца БГ граждани.
Никога не съм платила и лев за това че съм завела детето си на лекар.

# 16
  • Мнения: 2 051
И такъв филм няма - плащаш потребителска такса за всеки преглед от 1,50 лв #2gunfire
Не е трябвало да плащаш за децата. Потребителската такса е само за възрастни, не всички, има много болни от определени болести, които също не плащат. Бременните и те не плащат. Здравните осигуровки са поети от държавата от 2003 год. Преди това родителите ги внасяха.

Шоши, до 13-тия месец на бебето, консултацията е всеки месец. Някъде до към 6-тия месец свършват първите имунизации, после има пауза и после има имунизация на 12 и 13 месеца.

# 17
  • Мнения: 2 567
Благодаря за отговорите  Heart Eyes На място ще питам какви документи са ми необходими.

# 18
  • Мнения: 2 051
Ами трябва да попълниш едни формуляри (при теб ще са първични, нали бебето не е имало лекар досега), които или избрания от теб доктор ще ти даде или ще те пратят в Здравната каса на място да ги попълниш (и платиш някакви дребни левчета бяха, не помня точно). Гледат акта за раждане на детето, твоя паспорт или лична карта и ако вече си имала издадена здравна книжка твоя.
Картона с имунизациите от предишното място (то при теб ще е имунизационен паспорт или каквото там немско нещо имаш) го даваш на лекарката, а тя ще ти направи здравна книжка на дечко и започмаш да си ходиш при нея, това е, което се сещам.

# 19
  • Мнения: 2 761
Фиданке,а тези бележки дето ти ги издава бг педиатър после превеждаш ли ги на немски за здравната каса?

# 20
  • Мнения: 4 244
Фиданке,а тези бележки дето ти ги издава бг педиатър после превеждаш ли ги на немски за здравната каса?

Не не съм. Оправяха се така

Общи условия

Активация на акаунт