ЮЛСКИ бебчовци '08 (тема 63)

  • 10 962
  • 302
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен. Включвам се късно, хич не бях добре. Явно е нещо вирусно, стомах, разстройство, безсъние и пр. Едва сега приключих с гладенето на бебешките дрешки и ви прочетох.
Дещо, мен също никой не ми е мерил таза, аз от това се притеснявам, че като тръгнем да раждаме, ще ни приемат за много компетентни. Моята докторка ще бъде в отпуска по време на термина ми, и много се надявам да е в града, за да ме изражда. Страх ме е от непознати, може да са груби, да не следят достатъчно тонове и пр.
Вещичке, ти ли питаше за музиката? Не съм много сигурна, че може да се възпита вкус към даден стил. Но има изследвания затова, че можеш да приучиш бебето да разпознава дадедна музика. При често повтаряне на една и съща музика, то започва да я разпознава и рита. А имаше и един случай, уникален. Един мн. добър виолончелист започва подготвянето на дадени парчета и се оказва, че знае много добре партитурите без да ги е виждал. Всъщност, по време на бременността майката - също челистка - разучавала много усърдно същите ноти.
Белинда, мислиш ли, че можеш да подадеш инфо за това защо е недостатъчна кърмата. Аз не успях да мина 20 грама 40 дена и прекъснах мъката. Благодаря предварително.

# 136
  • Мнения: 66
Веси,ти в АГ при Георгиев ли ще раждаш или отиваш направо пък каквото стане?И за него аз съм чувала само хубави отзиви като последния е от март месец,но на мен не ми се правеха никакви уговорки,а сега вече е и късно,и не ми се занимава с това.Като се замисля ще тръгна към окръжна пък ако ме върнат-АГ.Поне са наблизо Mr. GreenДва пъти раждах  Praynig и тоя път да няма проблеми независимо къде.

# 137
  • София
  • Мнения: 2 925
denica70 А тези 20 гр си ги цедила с помпа ли? Защото аз бях с много тесни канали, цедяла съм по 30-40 минути 20 гр и после още 10-20 мин нищо не тече  Shocked Слагам детето на гърда и то като засуче му се пени устата чак Shocked Искам да кажа, че помпата въобще не е показател, аз съм жив пример Peace
Също така докторката при пробното кърмене ми каза, че не можело по 80 гр да яде да съм го дохранвала с добавка  Shocked въобще не я послушах-на първия месец беше качил 1300гр Peace
До 1 г си ядеше по 100-120гр, а по кутиите на АМ пише, че трябва да изяжда 210 ooooh!
Въобще , аз не вярвам на тези графики, всеки е индивидуален и това не са машини. Важното е детето да е здраво, жизнено и да пълни пампите-пък да яде колкото иска Hug

# 138
  • Мнения: 36
Запис и от мен Hug
Пърли, въобще нямам признаци за скорошно раждане. Днес даже ходих на лекциите на 9 месеца.
Весито, стискам палци да не се заразиш, а на Сами бързо оздравяване.

# 139
  • Мнения: 139
NBM тези комлекти са на Арбор-Асеновградска фирма и магазина им е в Дианабад. От тях си купих комплект възглавничка с калъфка, долен чаршаф, олекотена завивка и обиколници за 42 лв. Незнам като качество как са, но разцветката много ми допадна. Видях и това с корапчето, но не обърнах внимание каква е цената му, а и понеже нямаше обиколник /или просто не е бил сложен/ не се загледах много.

# 140
  • Мнения: 69
Оф, мен ме боли гърлото  и съм отпаднала... Снощи ме боляха ушите, ама аз реших да не им обърна внимание, че ме е страх да не си внушавам, обаче днес гърлото си ми е сухо и боли като преглъщам, та съм сигурна, че нещо ми има. Ще ходя да спя, че съм като пребита, дано да се събудя с по-добро настроение. ooooh!
Все пак има добра новина - детегледачката ми ще дойде, тъй че в понеделник ще съм на преглед и ще се похваля.

# 141
  • Мнения: 223
Пърли, въобще нямам признаци за скорошно раждане. Днес даже ходих на лекциите на 9 месеца.

По-добре така, ще си дойде всичко естествено, няма за къде да се бърза Simple Smile

# 142
  • Варна
  • Мнения: 289
Веси,ти в АГ при Георгиев ли ще раждаш или отиваш направо пък каквото стане?И за него аз съм чувала само хубави отзиви като последния е от март месец,....
При него мисля, ще отида около 30.06-1.07 да видим плацентата пак и ако се наложи ще предизвикаме бебчо по-рано.Каза че първо ще се предизвика нормално раждане ако съвсем е узряла плацентата, а секциото е крайна мярка - ако не се получи нормално.Това ми хареса като изказване.Ще отида пак при него както се разбрахме! Peace Ако предизвикваме раждане - пак не се знае в кой момент ще започне и ако има вип стаи свободни ще си взема такава.Ако не - каквато има.Тва не ме вълнува особено, въпреки че съм гнуслива..ама момента е такъв вече за мен, че гледам други неща - по-важните- здравето на бебето и моето!!

# 143
  • Мнения: 0
Здравейте мили мами! Имам въпрос нисък ми е хемоглобина , освен хапчетата които ми изписа доки някой знаели нещо друго. Благодаря

# 144
  • Мнения: 2 660
Момичета, тези от вас, които се следят в Токуда - при кой лекар сте? Колко често са ви консултациите сега?
Моят лекар излезе в отпуск и нещо не мога да се ориентирам в картинката.

# 145
  • Мнения: 690
NBM тези комлекти са на Арбор-Асеновградска фирма и магазина им е в Дианабад.

 Crazy Оказа се, че те произвеждат и дървените легла на Чиполино.

Браво, Емзи Simple Smile

# 146
  • Мнения: 66
Донка,за сърбежа от пъпките на Сами пробвай с Фенистил гел друго няма да помогне ни спирт,ни пудра.

# 147
  • Мнения: 2 070
Хафи, не сме ти отговорили, защото го обсъждахме по-напред. сусамов тахан си купи, продава се и не е скъп. И мед. По полвин лъжичка  или цяла чаена от тези двете неща си объркваш и изяждаш по три пъти на ден полвин час преди хранене.

На мен ми дадоха направление за хематолог и ми казаха да спра железния препарат, защото лекаря ще ми пусне някакви изследвания, а от хапчетата може да се даде лъжлив по-висок хемоглобин.

# 148
  • Мнения: 0
ДеЩоВиди, благодаря ще потърся този тахан. Предположих, че сте коментирали темата, но на мен досега всичко ми е било ок. и сега ми се налага.

# 149
  • Мнения: 9 907
да бе, джули, аз наистина съм сбъркала датата за еньовден, пууу.
за лентите - купи си от някой магазин/в Домко на касите по лев и 80 например/ шабър - то е едно нещо като стъргалка с пластмасова дръжка. С него захващаш лентите странично или леко по диагонал - най-лесно тръгва - и внимателно ще остържеш, без да нарежеш дограмата. Абе като шпакличка е , но много по-остро. Можеш предварително да размекнеш като напръскаш с обезмаслител.

Общи условия

Активация на акаунт