Хиперактивност с дефицит на концентрация - тема 4

  • 24 113
  • 348
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 214
mama mariana. видях, че сте избрали Обзор за почивка .Там е хубаво, а аз живея на 7км. от Обзор ако искаш ми се обади като пристигнеш да се видиме

# 61
  • Мнения: 4 451
nikiki, аз не съм специалист, но по това, което описваш, мисля че малката е едно здраво дете, просто по-палаво. На тази възраст можех само да си мечтая Мими въобще да каже нещо. Да не говорим, че още си имаме от време на време проблеми с "аз"-формата. Макар че вече я ползва, се случва все още понякога да ми говори така, все едно се отнася за мен, а не за нея. Пример: "Искаш сладолед", вместо "Искам сладолед". Малка е дъщеричката ти още, аз с това си обяснявам много неща от поведението и. Нали знаеш, че от 2 до 3г. е т.нар. бебешки пуберитет. Тогава е най-трудно. Детето се инати за какво ли йне, изпада в истерии и т.н. За мен, на този етап ти нямаш основание да се притесняваш.
Зламома, първо една голяма прегръдка. Hug Викам като дойда в Бургас след седмица-две да си спретнем една срещичка с теб, Егвийн и Блувелвет. Какво ще кажеш? И да питам за малкия сладур. Започна ли вече да прави очен контакт? Знам че от скоро работите с терапевти. Но може би вече по мъничко поглежда в очите. Как се справяте?

Момичета, нали ви писах че сега през лятото взимам Мими на обяд от ДГ. За да мога като преспя бебето, да учим с Мими. А тя милата с такъв ентусиазъм и мерак сяда с книжките! Дори като я взимам от ДГ, първите и думи като ме посрещне е "Да отиваме да учим". Сяда с огромно желание. Дори понякога аз съм толкова изморена, че мечтая малко да си полегна и да пропуснем книгите и писането, но тя настоява и непрекъснато ми напомня. Wink Та сядаме ние, но пустият му дефицит на внимание много и пречи. Confused Разсейва се, гледа набързо да очертае контурите, определено не се справя или поне става много бавно. Та започнах да се замислям много сериозно дали да не я заведа на невролог (и без това отдавна не сме посещавали такъв), за да предпише нещо за концентрацията, колкото и да не ми се ще. Но се страхувам, че ако не опитам, винаги ще си задавам въпроса дали не съм сгрешила...

# 62
  • Мнения: 506
Мари_Анка благодаря ти за отговора!  bouquet
 Аз настина не се притеснявам, но то е защото съм си свикнала с нея да си е такава! Не мисля , че е от детския пубертет, защото тя си е така активна още от бебче, викаха й "живаче"...
За говоренето наблюдавам голямо подобрение, но то е от близо месец, аз напуснах работа й гледам да прекарвам все повече време с нея. Забелязвам, че от някъде две седмици е малко, съвсем малко поуспокоена и ей така ни изненадва, когато в данданията пусне някое правилно изречение! Hug
Лошото от тази нейна активност е  :
1. на 6м. се обърна със засилка от бънджи люлката и си удари главата и разкърви носа - първата ни снимка на главичката.
2.Преди няколко месеца бяхме с гипс, че си падна с цялото тяло й си натърти ръката.
3.Най-страшното, когато е болна не отпада физически, а продължава да си подскача, бяга из стаята , танцува си..и пр. , точно това беше й причината да стигнем до Т-ен гърч, беше активна и някъде за по-малко от 30мин. разви невероятните 9както се изрази дежурната лекарка, малко преди да ни отведе с линейката към болницата) 43 градуса
С това ако се справим, а останалото съм се заела съвсем сериозно с нея и почва да дърпа в развитието!  Hug

# 63
Здавейте,имам дъщеря ъ диагноза Хиперкенитични разстройства вече е 5години и неможе да говори свикнах със всичкити неща който прави няма умаряне минахме всички лекари направихме всички изледвания и установиха че има Епилепсия-кпп много е палава дори когато има температура не спира за миг когато и правихме ЯДМ тя на пълна упойка мърдаше лекарити се чудиха как да я снимат според мен всичко е божа работа отначало ревах обвинявах се баща й работи в чужбина и всичко се пада на мен но тя си е моето бебенце каквото и да ни се случи аз съм горда с дъщеря си.

# 64
  • Мнения: 506
Здавейте,имам дъщеря ъ диагноза Хиперкенитични разстройства вече е 5години и неможе да говори свикнах със всичкити неща който прави няма умаряне минахме всички лекари направихме всички изледвания и установиха че има Епилепсия-кпп много е палава дори когато има температура не спира за миг когато и правихме ЯДМ тя на пълна упойка мърдаше лекарити се чудиха как да я снимат според мен всичко е божа работа отначало ревах обвинявах се баща й работи в чужбина и всичко се пада на мен но тя си е моето бебенце каквото и да ни се случи аз съм горда с дъщеря си.
Напълно те подкрепям!  bouquet Сили, много сили! Peace

# 65
  • Мнения: 1 434
Имали желаещи  да направим обща поръчка на  логопедичните карти     от  каталога  Super Duper   картите  ги  видях с очите си   много  с а хубави както за развитието на мисленето така и за развитието на говора могат да се ползват успешно и от  родители   тк на тях е записан  както    въпроса  така и отговора който трябва да каже детето .Само не съм питала колко  ще е  доставката Rolling Eyes   но има и други  варианти...Ако има желаещи можем да направим    поръчка от различни комплекти  и евентулано  след това да   се сканират  за да може да   си ги разменяме  Разбира се това е просто една идея  Flutter
Каталога може да си го поръчате пристига за десетина дена   безплатно   Hug  bouquet

# 66
  • Мнения: 4 451
Блувелвет, брой ме! Къде мога да поръчам каталога? И пиши на ЛС подробности около общата поръчка. На теб ли да изпратя парички?
nesi, а работите ли с логопед, психолог или спец. педагог? Това е много важно за развитието на детето! Иначе през самообвинителен период май всички сме преминали. Confused
Съчувствам ти, че таткото е далече. Нашият си е тук, но е толкова зает, че грижите и по двете деца се падат на мен. Понякога сама на себе си се чудя как се справям. Мисля че някаква депресия се опитва да ме "налегне". Напоследък съм способна да се разплача без особена причина и често се караме със съпруга ми, като знам че причината е у мен. Embarassed Липсата на настроение напоследък ми се отразява тежко.

# 67
  • Мнения: 1 434
Сайта е този  http://www.superduperinc.com/   там се регистрирате и след  десетина  дена   ви   носят с пощата пакета с каталога поне при мен беше така .  Hug  bouquet

# 68
  • Мнения: 506
Сайта е този  http://www.superduperinc.com/   там се регистрирате и след  десетина  дена   ви   носят с пощата пакета с каталога поне при мен беше така .  Hug  bouquet
Благодаря ти!  bouquet Ще разгледам, но мисля, че при нас е рано за логопеди, да видим какво ще кажат от градината септември когато почнем.... newsm78
А да ви попитам, на някои от вас децата да са получавали Т-ни гърчове, а и като цяло как са докато са болни - отпаднали или като нас : скачащи и танцуващи? Crazy

Последна редакция: сб, 21 юни 2008, 19:05 от nikiki

# 69
  • Мнения: 4 451
Mими не е получавала никога гърч. Слава Богу! При много висока температура е отпаднала и обикновено лежи. Нещо което иначе никога не се случва.  Crazy Ако температурата е до 38.5 тича, все едно и няма нищо.
nikiki, мисля че вашето място е в тази темичка - за темпераментните деца, които нямат нищо общо с ADHD. Това тук си е сериозна диагноза, която мисля че вие нямате. Дано не ми се обидиш, казвам го съвсем добронамерено. Hug Разбира се, ако имаш желание, можеш да си пишеш и тук. Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295025.0

# 70
  • Мнения: 214
Мари_Анка , Hug да работата със спец. педагог върви много успешно, детето прави очен контакт и вече казва доста думички. Имат си една песничка за поздрав и довиждане и той вече я пее заедно със педагожката. Стана много по- спокоен и по- концентриран, заиграва се все по- дълго време, абе с две думи много съм доволна. Днес дори педагожката ми каза, че съжалява, че не сме още в Карин дом, за да направи филмче, с което да стимулира и покаже на други майки как едно дете след 10 терапия се справя много добре със системата, по която го обучава.Първите, които ми обърнаха голямо внимание и ми вдъхнаха голяма надежда бяхте двете с Bluevelvet. за което съм ви много благодарна и много ще се радвам да се видиме.Кифла ще ми бъде на гости от 12,07 а mamamariana по същото време ще е на почивка в Обзор и може да успеем да се срещнем всички в Бургас

# 71
  • Мнения: 506
Mими не е получавала никога гърч. Слава Богу! При много висока температура е отпаднала и обикновено лежи. Нещо което иначе никога не се случва.  Crazy Ако температурата е до 38.5 тича, все едно и няма нищо.
nikiki, мисля че вашето място е в тази темичка - за темпераментните деца, които нямат нищо общо с ADHD. Това тук си е сериозна диагноза, която мисля че вие нямате. Дано не ми се обидиш, казвам го съвсем добронамерено. Hug Разбира се, ако имаш желание, можеш да си пишеш и тук. Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=295025.0
Разбира се, че не се обиждам  Hug , че кой луд ще се обиди защото му казват , че детето му е добре! Аз реших да пиша тук с тази единствена идея, да разбера дали несериозното мнение на невролога, че я боли главата, защото е хиперактивна е вярно!  bouquet
И все пак, продължаваме напред, дано си права, дано другите грешат, а за мен, тя си е една малка палава сладка фога! Laughing
Ще поглеждам от време на време! Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 1 434
Трябва да напиша писмо и да ги питам колко  ще струва     колета   до България примерно на килограм  доставката    един комплект от около   50 карти    е  11 долара  .след като  получите каталозите   ще направим справка кой какво   ще поръва ако наистина направим поръчка предлагам да  са различни видове   за да може да ги разменим Laughing
Ще пусна  линкс  със  най добрите сетове
да ги разгледате ...
1  карти   Кое е правилно и кое е неправилно  поведение -  Mind Your Manners - всяка карта  има две страни  .
Горещо препоръчвам тези  карти    за  развитие на мисленето ,разбирането.- http://www.superduperinc.com/S_Pages/sm975.htm
Lets  Predict -  или какво следва  ..
http://www.superduperinc.com/Q-R_Pages/qc011_066.htm   КАКВО?  ЗАЩО? КАК ?КОЙ  ?

#  WH100 --- Ring Talkers™ "WH" Inference Question Cards "Who?" Deck
# WH220 --- Ring Talkers™ "WH" Inference Question Cards "What?" Deck
# WH330 --- Ring Talkers™ "WH" Inference Question Cards "When?" Deck
# WH440 --- Ring Talkers™ "WH" Inference Question Cards "Where?" Deck
# WH550 --- Ring Talkers™ "WH" Inference Question Cards "Why?" Deck

# 73
  • Мнения: 4 451
Bluvelvet, аз довечера ще се регистрирам в сайта и ще чакам с нетърпение каталога.
Много хубави неща имат.  Grinning Питай за доставка и за всичко каквото се сетиш.

# 74
  • Мнения: 214
Мари_Анка и Bluevelvet, вие сте много напред с материала, но искам да ви върна малко на зад и да ми предложите нещо по- просто и по- лесно като за моето момченце. То тепърва започва да говори и да разпознава цветове, играчки и др.Нещо като дървени пъзели или нещо подобно и аз не знам точно, но нещо, с което започнахте.

Общи условия

Активация на акаунт