Компютърна диагностика с апаратура Оберон.

  • 44 430
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 559
Не съм чувала мнение на лекар и не ми е нужно да чувам. Mr. Green
След диагностиката терапевтът ми разпечата резултата. Той показа някогашни проблеми (сътресение на мозъка и прекарана пневмония като дете, анемия - доста сериозна, микроинфаркти,  гинекологично възпаление) - все неща, които терапевтът няма как да знае, защото предварително не съм му ги казала (за пневмонията даже не помня, но майка ми потвърди).  За себе си получих някои отговори с това изследване, а и то само може да е от полза за хомеопатичното лечение.

# 16
  • Мнения: 898
. Mr. Green
  За себе си получих някои отговори с това изследване, а и то само може да е от полза за хомеопатичното лечение.

И аз така мисля че прегледа на хомеопата не може да бъде по точен и изчерпателен от Оберон. Прегледа на хомеопата е събеседване, той не може да знае нещо ако не му го кажа аз.

# 17
  • Мнения: 1 559
И аз така мисля че прегледа на хомеопата не може да бъде по точен и изчерпателен от Оберон. Прегледа на хомеопата е събеседване, той не може да знае нещо ако не му го кажа аз.

"Прегледът" на хомеопата е много по-всеобхватен от дианостиката Оберон. Тя регистрира минали  и хронични заболявания и слабите места на организма, а също и острите състояния, но всичко това само и единствено на физическо ниво. Може да е в полза за хомеопатичното лечение, но то би могло да е съвсем гладко и успешно и без нея.
Диагностиката според мен е хубаво да се направи, ако ти или хомеопатът ти имате съмнения за нещо, ако има нещо неясно на физическо ниво, което е важно да се знае с оглед на цялостното лечение.
А това, че хомеопатът не може да знае нещо, ако пациентът не му го каже, не е така. Не подценявай хомеопата си. Wink
Понякога хомеопатът успява се добере до някаква информация, въпреки това което пациентът казва, а не благодарение на него.
А дори и най-точната диагностика е безполезна без адекватно лечение след това.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 769
И аз така мисля че прегледа на хомеопата не може да бъде по точен и изчерпателен от Оберон. Прегледа на хомеопата е събеседване, той не може да знае нещо ако не му го кажа аз.

"Прегледът" на хомеопата е много по-всеобхватен от дианостиката Оберон. Тя регистрира минали  и хронични заболявания и слабите места на организма, а също и острите състояния, но всичко това само и единствено на физическо ниво. Може да е в полза за хомеопатичното лечение, но то би могло да е съвсем гладко и успешно и без нея.
Диагностиката според мен е хубаво да се направи, ако ти или хомеопатът ти имате съмнения за нещо, ако има нещо неясно на физическо ниво, което е важно да се знае с оглед на цялостното лечение.
А това, че хомеопатът не може да знае нещо, ако пациентът не му го каже, не е така. Не подценявай хомеопата си. Wink
Понякога хомеопатът успява се добере до някаква информация, въпреки това което пациентът казва, а не благодарение на него.
А дори и най-точната диагностика е безполезна без адекватно лечение след това.

Абсолютно вярно Peace
Апарата си е апарат, каквото и да посочи, то не може да е пълно и точно без да се съобрази с характера, емоциите и навиците на човека, а това една машина, колкото и да е съсвършена, няма как да го прецени.

# 19
  • Мнения: 898
Само не мога да разбера защо намесвате изобщо хомеопатията с диагностика Оберон?
Какво общо имат двете неща. Никъде не е казано че занимаващия се с диагностика оберон трябва да е точно хомеопат.
Аз отивам основно за диагностика, а не за лечение/след две годишно лутане и реплики от всякъде "няма ви нищо", а болките са нетърпими/.
Може да не искам да се лекувам с хомеопатия. След като вече имам опит с две такива докторки. И не просто хомеопати, ами едни от най прехвалените във Варна.

А за апарата разбира се че диагнозата не може да е пълна и точна на 100 %. Аз ще преценя на кое да обърна внимание и на кое не.


Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 18:33 от Vanina 75

# 20
  • Мнения: 1 559
Намесвам хомеопатията, заради изказването ти:

И аз така мисля че прегледа на хомеопата не може да бъде по точен и изчерпателен от Оберон...

Аз пък не мисля, че двете неща изобщо са съпоставими и уточних защо. А дали ще се лекуваш с хомеопатия или не изборът си е изцяло твой.

# 21
  • Мнения: 898
Ами някой намеси тук в темата хомеопатията, лично аз не мога да си обясня защо, като се говори за диагностика Оберон.

# 22
  • Мнения: 1 029
Ами някой намеси тук в темата хомеопатията, лично аз не мога да си обясня защо, като се говори за диагностика Оберон.

така е, може би всичко тръгна от това, че някой спомена за такъв апарат в Българско хомеопатично общество.
Аз също не харесвам хомеопатията като метод , с който да се лекувам, но пък избрах да си направя диагностиката там.
И напълно подкрепям
Цитат
Аз пък не мисля, че двете неща изобщо са съпоставим

# 23
  • sofia
  • Мнения: 769
Ммм да, проблема явно тръгна от моето обяснение, че апарата разполага със софтуер, който може да предложи лечение на проблемите чрез алтернативни методи - хомеопатия, билколечение и остеопатия. И просто препоръчах все пак да се чуе назначение на лекарство от жив хомеопат, а да не се доверявате само на апарата.
Защото лекарите, които провеждат такава диагностика предпочитат да назначават терапия по този начин - първо защото така е по-лесно, второ - в момента става все по-модерно да се "лекува" с билки, хранителни добавки, хомеопатия... и трето - повечето хора стигнали до тази диагностика са разочаровани от т. нар. хуманитарна медицина.
А що се отнася до лечението - всеки има собствен живот и пълно право сам да решава как да го живее и дали и колко да поеме отговорността за себе си.
За мен е важно хората да знаят, че има и друга алтернатива - всичко останало е в техни ръце. Wink

# 24
  • Мнения: 59
Здравейте,
Питам се дали има някаква болест, при която диагнотика с Оберон не се пропоръчва? Hug
Благодаря ви

# 25
  • sofia
  • Мнения: 769
Не. Няма. Grinning

# 26
  • Мнения: 59
Благодаря! Wink
Бях чела някъде, че диагностиката не трябва да се прави на бременни и хора с психически заболявания, но явно не е така.
Темата е много интересна  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 323
Не, няма никакви противопоказания, аз си я правих бременна.  Peace

# 28
  • Мнения: 59
Не, няма никакви противопоказания, аз си я правих бременна.  Peace

Е,  щом при бременна жена може, значи при всеки може Laughing
Мерси Peace

# 29
  • Мнения: 898
А конкретно място където сте правили такава диагностика и сте доволни?
Доволни в смисъл диагностично, за сега лечение не ме интересува.
За София става въпрос.

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 10:11 от Vanina 75

Общи условия

Активация на акаунт