Изпитва ужас от постригване

  • 2 880
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 967
Много деца се страхуват от машинката, това е напълно нормално  Peace тя издава бръмчащ звук, на всичкото отгоре вибрира и като се допре до главичката е много неприятно  Rolling Eyes

Пробвай с ножица  Peace макар и около пет пъти по-бавно все пак ще го подстрижеш безпроблемно. Не мисля че трябва да се насилва детето, при положение че изпитва ужас  Naughty защото страха ще му остане дълго...

Моят син го подстригвах до 2 год. с машинка и беше свикнал, нямаше проблем. После минахме на ножица защото по-различни прически му правех. И сега като се опитах пак с машинка да го подстрижа, не ще, дърпа се, пазари се /но той е вече голям/  Mr. Green Снощи успях да го подстрижа с машинката, въпреки че се свиваше все едно че някоя буболечка му е влязла във врата  hahaha а и накрая вече много се изнерви с тези косми по гърба и приключихме набързо... но добре стана  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 187
още изпадаме в кризи чак, в салона като ни видят и изпадат в ужас, обяснявах му, гледахме другите как ги подстригват, баща му се подстрига и ефект никакъв

# 17
  • Мнения: 187
и ние сме така с щерката ,баткото никога не съм имала проблеми с него за тези работи ,но момата не дава и не само това и косата не дава да и сресвам ,при къпане като започна да и мия косата през два блока ни чуват(така каза мъжо Tired), зимата беше добре с шапка ходеше ,а сега  Crazy

# 18
  • Мнения: 4 593
проблема наистина е голям дано бързо да отмине и с ножица не иска
днес по време на разходка се наложи да го преоблека и отбих количката в страни от тротоара пред входовете на магазинчетата
изведнъж започна да реве , и да вика  не не ,а той изобщо не е от ревливите деца реве само когато нещо много сериозно е станало , дори като падне не плаче
обръщам се и гледам -аз съм спряла точно пред фризиорски салон  ooooh! ooooh! ooooh!
все си мисля че грешката е моя и не трябаше на сила да го постригвам сега ще си сърбам попарата посред лято с дълга коса , а иначе нокти дава да му режа но минахме и през лек период в който не искаше  но това за косата минава всякакви граници  #Crazy
редовно имитирам че постригвам баща му , не минава и този номер
чудя се сега редно ли е да го насилвам като изпитва такъв ужас или да го оставя да ходи като  дявол в главата  newsm78

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не знам дали ще ти свърши работа, но моята свекърва е измислила начин да се оправя с хм, подобен проблем.  Laughing Обаче става дума за болонка (по-скоро болон), който много мрази да го фризират. Та разхождат се двамцата, а тя с ножичка лека-полека, кръц-кръц и докато се усети, вече е с нова прическа.  Mr. Green
П.П. Искам да я похваля, че си събира космите в пликче, а не ги хвърля по улиците. Защото гледах една дама, която хубаво си разчеса кучето в парка и като подухна ветрец, сещайте се какво стана... Tired След тази случка сладолед на теферич вече не хапвам.  Whistling

# 20
  • Мнения: 254
Моят син се дере и с машинка и с ножица. Изпада в истерия, но аз си го подстригвам и така. Веднъж на два три месеца истерясваме в къщи. Примирила съм се.

# 21
  • Мнения: 3 576
И ние имахме такъв период, умирах си от срам в салоните..... и накрая се разбра, кое го дразни толкова много - че му падат косъмчетата в очите.
Но докато порастне достатъчно да си каже мина доста време.
Сега нямаме този проблем - аз или баща му си слагаме ръка на очичките и всичко е ОК.

Та ако има начин детето само да каже кое го притеснява е най-добре! Peace
Вариант да не се подстригва не е приемлив за мен, да не се обидят някои майки, но не понасям момчета с дълги коси....

# 22
  • София
  • Мнения: 2 296
Ние вчера се подстригахме за първи път.Аз очаквах,че ще кротува,но той се дърпаше-
беше го страх от машинката.Следващия път ще пробвам вкъщи с ножицата или някои
от гореизброените полезни съвети.С какта не съм имала такива проблеми,бретона
аз и го подстригвах,а като поотрасна сама напъваше да ходи на фризьор.

# 23
  • Мнения: 7 640
и моето момче ужасно реве докато го подстригваме Sad, за разлика от щерката, която е първа кипра и даже се кефи.
Рещение не съм намерила за сега

# 24
  • Мнения: 2 448
Моят син се дере и с машинка и с ножица. Изпада в истерия, но аз си го подстригвам и така. Веднъж на два три месеца истерясваме в къщи. Примирила съм се.

И моя е така, сама го подстригвам с машинка в къщи, само 2 - 3 пъти се е разминавала без рев. Но изобщо не се поддавам да спирам, реве, не реве, подстригвам и това е.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моят пък въобще не го е страх

# 26
  • Мнения: 1 967
...чудя се сега редно ли е да го насилвам като изпитва такъв ужас или да го оставя да ходи като  дявол в главата  newsm78
Според мен не го насилвай  Naughty  изгубила си му доверието веднъж и сега много трудно ще го спечелиш отново.... нямам идея как, може би му кажи че няма да го подстригваш докато сам не реши /и спазвай обещанието/ като постоянно обясняваш че то не боли, че е интересно, че всички така правят и че ще стане по-хубав  Hug успех

# 27
  • Мнения: 7 201
Моят пък въобще не го е страх
PeaceИ не е правил драми като по-малък. Grinning

# 28
  • Мнения: 2 722
Големия ми е по-проблемен с подстригването, но му хванах цаката - избрах фризьорски салон, до който се ходи с метрото и от тогава подстригването се води "културно мероприятие".
Може би ако измислиш такава някаква хитринка  newsm78
Малкия изгледа едно подстригване на брат си и след това седна, подложи главичка и стоя като омагьосан докато го подстрижат.
Ето доказателство http://www.snimka.bg/album.php?album_id=235283

# 29
  • Мнения: 1 044
Ние открихме страхотен фризьор, с невероятен подход към децата. Говори им през цялото време, закача ги, разсмива ги, разказва приказки, а накрая, ако си слушал подарява бонбони за награда. Преди това подстригването беше ад. Чувствах се като инквизитор, затова, че съм го завела във фризьорски салон. Сега сам пита кога ще ходим пак. Grinning Така че, както при възрастните, така и при децата зависи от фризьора. Мотивацията при избор на фризьор за различните възрасти е различна, но ако човекът е професионалист и не само, услугата е качествена.

Общи условия

Активация на акаунт