Задължителни ваксини?

  • 18 159
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 244
Наистина ли има ваксина против варицела? Де, да съм знаела като се разболя голямото ми дете - щях да се боцна, за да си спестя досадното изприщване. За съжаление вече не ми трябва - придобих имунитет по неприятен за мен начин  Sick
Не съжалявай - веднъж дискутирахме точно тая ваксина и се оказва, че тя е една от малкото ваксини които не са 100 % сигурни

# 16
  • Мнения: 3 743
За Германия
Пентавакса включва при нас
- Дифтерия
- Тетанус,
- Коклюш
- Инфлуенца тип Б
- Полиомиелит
...

Тази ваксина "жива" ли е?
 

# 17
  • Мнения: 4 244
За Германия
Пентавакса включва при нас
- Дифтерия
- Тетанус,
- Коклюш
- Инфлуенца тип Б
- Полиомиелит
...

Тази ваксина "жива" ли е?
 
Нямам идея - не съм питала никога

# 18
  • Мнения: 2 452
За Германия
Пентавакса включва при нас
- Дифтерия
- Тетанус,
- Коклюш
- Инфлуенца тип Б
- Полиомиелит

Трипловакс  (Приорикс)включва
- Морбили
- Заушка
- Рубеола

Прави се и Мантутест за туберкулоза - той е задължителен и се прави на годинката и на 3 г

Има препоръчително ваксиниране за Хепатит Б и Варицела, което ние също направихме и нвсяка есен грипна ваксина.
Всички са препоръчителни

Малка корекция:
Хемофилус инфлуенце тип Б (ХИБ)


В Онтарио са включени:
- дифтеткок, полиомиелит, ХИБ, (правят се какво в другите страни)
- ММР )(на 1 година и 4-6 години; отскоро реваксинацията е на 18 месеца)
- отскоро се плащат от здравната каса и Менджугейт (менингококова) и Превнар (пневмококова)
по желание с/у заплащане  се прави Варивакс (варицела)
В по-късна възраст се прави и хепатит Б (не съм сигурна дали е само Б или е комбинирана А+Б).
Туберкулозна ваксина не се прави; не се прави рутинно и Манту, освен ако нямаш намерение да работиш с деца. Тогава се изисква Манту, двукратно в два последователни дни; ако е + се прави рентгенография на бял дроб за да се изключи туберкулоза.

На

# 19
  • Мнения: 1 215
Aми в Англия освен петвалентната ваксина опция е и Meningococcal C conjugate (MenC)

# 20
  • Мнения: 486
В САЩ ваксините включени в имунизационния календар са:

-  хепатит B
-  DTaP  - дифтерия, тетанус, коклюш
-  Полио
-  ММР - морбили, заушка, рубеола
-  Варицела
-  Hib: Haemophilus influenza, type b
-  Pneumococcal conjugate

Туберкулозна ваксина не се прави, но при постъпване в детска градина (или училище) се прави Манту и ако е + се прилага лечение без значение какво показва рентгеновата снимка

# 21
  • usa
  • Мнения: 2 113
В САЩ ваксините включени в имунизационния календар са:

-  хепатит B
-  DTaP  - дифтерия, тетанус, коклюш
-  Полио
-  ММР - морбили, заушка, рубеола
-  Варицела
-  Hib: Haemophilus influenza, type b
-  Pneumococcal conjugate

Туберкулозна ваксина не се прави, но при постъпване в детска градина (или училище) се прави Манту и ако е + се прилага лечение без значение какво показва рентгеновата снимка

за сащ има малки разлики в различните щати. варицелата не е още задължителна във всички щати. манту се прави задължително само на родените извън страната деца. на дъщеря ми беше положително, при положение, че и е правена ваксина при раждането в българия не може и да е друго. след рентгеновата снимка не са я лекували. при нас препоръчват силно хепатит А и според педиатърката ни по всяка вероятност скоро ще я направят задължилжителна.

# 22
  • Мнения: 1 502
Понеже скоро си превеждах имунизационния календар за Исландия, да го покажа на българския ни педиатър ето:
Pentavac – 3-ти , 5-ти и 12-ти месец
- Diphtheria - Дифтерия
- Tetanus - Тетанус
- Pertussis - Коклюш
- Polio - Полиомиелит
- Hib - Хемофилус инфлуенце (Менингит)

NeisVac-C – 6-ти и 8-ми месец
- Meningococca C - Менингит С

Priorix – 18-ти месец
- Morbilli, measles - Морбили
- Parotitis epidemica, mumps - Заушка
- Rubella - Рубеола

Di-Te-Kik – 5год.
- Diphtheria - Дифтерия
- Tetanus - Тетанус
- Pertussis – Коклюш

Малко ОФФ, сори, ама малко се ядосах.
Понеже не мога да се съглася с мнението на една майка от форума на март.мами. Искам да ви попитам как бихте коментирали това:
... но по света има проучвания, които доказват, че комбинираните ваксини като тази например и Пентавак (която се плаща от здравните каси на редица страни в Европа все още и съчетава пет неща) водят до повишен риск от аутизъм. Аз бях решила да поставя Пентавак, после разбрах за тези рискове и минах на Инфарникс, но в крайна сметка ще сложа ДТК поради определеин причини.

Откъде я имаш тази информация за тия проучвания за този риск от аутизъм и какво значи това ? newsm78 Не искам да споря, но си мисля, че ако имаше риск от тази ваксина, в много европ.държави нямаше да я ползват. Не съм много компетента по въпроса, но ето например днес сме на консултация и ще ни бият първата ваксина, която е ПЕНТАВАК. След това отнова в 5-я месец, ще е следващата също ПЕНТАВАК, последната ще ми я дадът да ни я бият в БГ. Аз попитах дали е нужно да я взимам и не може ли просто в БГ да ни сложат същите 5 ваксини, те бяха категорични, че започне ли се с един вид ваксина, трябва да се продължи с нея. А и си мисля, че е много по-малко стресиращо за детето, да го бодът един път, за 3 месеца, а не почти всеки месец.

Информацията ми е от англ. доктор. Последните години проучванията показват, че съществува този риск. Защо обаче все още се прилага в тези страни? Ами здравните каси плащаг така няколко пъти по-малко пари. Статистиката във Великобритания (всичко е според докторът, който между другото е психотерапевт и майка на две деца) последните години показва, че 75% от децата се ваксинират за разлика от преди, когато е било над 90%. Който има финансови възможности плаща за отделните ваксини, но излизало многкратно по-скъпо.
Повтарям, че само споделям с вас информацията, която аз имам и която няма как да знам дали е научно доказана, НО И нямам никакви основания да подложа на съмнение източника си на тази информация. Всеки си преценява и решава.

Последна редакция: сб, 11 юни 2005, 02:39 от Mama Vessi

# 23
  • Мнения: 2 452
Понеже скоро си превеждах имунизационния календар за Исландия, да го покажа на българския ни педиатър ето:
Pentavac – 3-ти , 5-ти и 12-ти месец
- Diphtheria - Дифтерия
- Tetanus - Тетанус
- Pertussis - Коклюш
- Polio - Полиомиелит
- Hib - Хемофилус инфлуенце (Менингит)

NeisVac-C – 6-ти и 8-ми месец
- Meningococca C - Менингит С

Priorix – 18-ти месец
- Morbilli, measles - Морбили
- Parotitis epidemica, mumps - Заушка
- Rubella - Рубеола

Di-Te-Kik – 5год.
- Diphtheria - Дифтерия
- Tetanus - Тетанус
- Pertussis – Коклюш

Малко ОФФ, сори, ама малко се ядосах.
Понеже не мога да се съглася с мнението на една майка от форума на март.мами. Искам да ви попитам как бихте коментирали това:
... но по света има проучвания, които доказват, че комбинираните ваксини като тази например и Пентавак (която се плаща от здравните каси на редица страни в Европа все още и съчетава пет неща) водят до повишен риск от аутизъм. Аз бях решила да поставя Пентавак, после разбрах за тези рискове и минах на Инфарникс, но в крайна сметка ще сложа ДТК поради определеин причини.

Откъде я имаш тази информация за тия проучвания за този риск от аутизъм и какво значи това ? newsm78 Не искам да споря, но си мисля, че ако имаше риск от тази ваксина, в много европ.държави нямаше да я ползват. Не съм много компетента по въпроса, но ето например днес сме на консултация и ще ни бият първата ваксина, която е ПЕНТАВАК. След това отнова в 5-я месец, ще е следващата също ПЕНТАВАК, последната ще ми я дадът да ни я бият в БГ. Аз попитах дали е нужно да я взимам и не може ли просто в БГ да ни сложат същите 5 ваксини, те бяха категорични, че започне ли се с един вид ваксина, трябва да се продължи с нея. А и си мисля, че е много по-малко стресиращо за детето, да го бодът един път, за 3 месеца, а не почти всеки месец.

Информацията ми е от англ. доктор. Последните години проучванията показват, че съществува този риск. Защо обаче все още се прилага в тези страни? Ами здравните каси плащаг така няколко пъти по-малко пари. Статистиката във Великобритания (всичко е според докторът, който между другото е психотерапевт и майка на две деца) последните години показва, че 75% от децата се ваксинират за разлика от преди, когато е било над 90%. Който има финансови възможности плаща за отделните ваксини, но излизало многкратно по-скъпо.
Повтарям, че само споделям с вас информацията, която аз имам и която няма как да знам дали е научно доказана, НО И нямам никакви основания да подложа на съмнение източника си на тази информация. Всеки си преценява и решава.

Веси, това сме го дъвкали и дъвкали... С една дума, не се безпокой!
Имаше подобни публикации за ММР ваксината (никога не съм виждала подобни за пентаваксината); обвиняваха се както наличието на живак в нея (какъвто вече практически няма), така и невротоксичността на щамовете, използвани при приготвянето и. Всичко това се отхвърли категорично! Спокойно.

# 24
  • Мнения: 1 502
Абе и аз не съм се разтревожила, ама като почнат да ми се правят на компетентни, побеснявам. Все всичко българско е най-добро или когато лисицата не можела да стигне гроздето, викала че е кисело.

Както и дае здраве да е. Мерси!

# 25
  • Мнения: 2 529
Абе и аз не съм се разтревожила, ама като почнат да ми се правят на компетентни, побеснявам. Все всичко българско е най-добро или когато лисицата не можела да стигне гроздето, викала че е кисело.

Както и дае здраве да е. Мерси!

Ох, така съм се наслушала на такива простотии, че не ми се говори, даже реших и темата в здравния форум да не чета и само нерви да хабя  Twisted Evil
Мамо Веси, взимай си Пентавака, че тук в България още не се внася и аз лично съм го купувала от Гърция и пренасяла със специална хладилна чанта. Между другото имай предвид, че трябва да се съхранява при определени условия!
А тези, които много знаят ги остави да си гледат работата, всеки сам си носи отговорността. В цяла Европа и света се ползва такава (и даже повече валентни ваксини), но тука както винаги Министерството ни няма пари да ги поема тези ваксини и затова дай да казваме, че са много опасни.

# 26
  • Мнения: 2 529
Забравих да добавя, че сега новият хит тук е хомеопатията и "световната конспирация" срещу здравето, разбира се разкрита от един "световен" български хомеопат.  #2gunfire Според мен това е просто другата крайност - защо хората да не си дават паричките на нас-хомеопатите, стига само докторите-алопати пълнят гушки?! Може и да помага хомеопатията, не че отричам, ама те я превръщат просто в поредния начин за бърза печалба...
 

# 27
  • Мнения: 1 502
Забравих да добавя, че сега новият хит тук е хомеопатията и "световната конспирация" срещу здравето, разбира се разкрита от един "световен" български хомеопат.  #2gunfire Според мен това е просто другата крайност - защо хората да не си дават паричките на нас-хомеопатите, стига само докторите-алопати пълнят гушки?! Може и да помага хомеопатията, не че отричам, ама те я превръщат просто в поредния начин за бърза печалба...
 

Просто ме разби. #Crazy Аз започнах да чета темата за ваксините в другия форум, но се отказах да я дочета, пълни глупости. Sick

# 28
  • Мнения: 1 215
Абсолютно съм съгласна и с двете ви, макар да взех активно участие и в другата тема. Това че всичко българско e най- доброто, ние сме най- умните, абе изобщо за всичко сме най, най, е толкова дразнещо, че няма накъде.
Мамо Веси, изобщо не слушай кой какви глупости ще ти разправя за ваксината пет в едно. Доказано е чрез изследвания, че при тези ваксини ако има странични ефекти, то те са минимални. Аз лично ще си внеса и двете други ваксини, защото ще съм по- дълго в София. Но, с който и да съм говорила (професионалист), всички ми казват, че това е най- доброто. Дали е Пентавакс или Инфанрикс, стига да е пет в едно, можеш да си сигурна, че даваш най- доброто на бебока.

Последна редакция: нд, 12 юни 2005, 20:49 от Sallys

# 29
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
V Испания не приемат v дьржаvни детски градини деца ,които не са vаксинирани.Тоvа е един от най-vажните документи ,които трябvа да се предостаvят на дирекцията.
Но v 4астните градини ,никой ,за ниЩо не те пита.
Не мога да vи кажа,то4но кои vаксини са от задьлжителните ,но мисля ,4е vci4ki
,които сте изброили до тук са"задьлжителни".Платени са само vаксините "Prevenar" и тази за vарицела.
Не искам да прозvу4и гадно ,но тоvа с Пентаvак ,си 4иста глупост,4ак се о4удvам ,4е някой ,Ще напише подобно неЩо Thinking(но тоvа си е мое мислене де)

Общи условия

Активация на акаунт