Помощ за лаптоп

  • 2 999
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 153
Махай я тая Виста.... поне аз така бих направила. ХР - чиста работа.

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и аз бях няколко месеца на виста, доста трудно си намерих разните там съвместими програмки, но ги намерих!!! обаче мн бааавна бе, мн цикли тоя ми ти лап топ!

вистата не е бавна, просто й трябва повече системен ресурс  Wink, т.е. по-мощен компютър

аз затова и  стоя на ХР, защото не съм склонна да отделям толкова РАМ за една ОС Wink, скръндзава съм  Sunglasses
а компа си ми е мощен, но за боза не отделям аз допълнителен ресурс  Whistling

# 17
  • Мнения: 187
Незнам какво толкова ви е страх от тази Виста аз съм вече 1година и половина с нея имам си всички програми който има един ХП - NERO ,BIT COMET-.Напълно съм  съгласна с Vanesa77
Аз се занимавам с това, т.е мениджър съм в компютърна фирма. Да, Вистата все още е непозната на потребителите и затова мн хора предпочитат да я заменят с XP, но дълбоко Ви препоръчвам да се научите да тя работите с нея, защото тя навлиза и всички проложения се разработват за нея вече. Другото, което е тя има мн повече възможности и защитити в сравнение с XP.
От лицензионна гледна точка Майкрософт резрешават да даунгрейните Виста към XP, като ви се запазва лиценза, но за тази цел трябва да звъните едни телефонче в централата на Майкрософт България. Малко фирми го обясняват това на клиентите си и направо им преинсталират компютрите без да регистрират това, с което потребителя си губи лизенза, Ако някой се интересува мога да ви дам телефона.
тук в ИТ никъде вече няма компютри със старата операционна система,много е лесна просто не сте свикнали и затова препоръчвате ХР ,
Цитат
но дълбоко Ви препоръчвам да се научите да  работите с нея, защото тя навлиза и всички проложения се разработват за нея вече. Другото, което е тя има мн повече възможности и защитити в сравнение с XP.Малко фирми го обясняват това на клиентите си и направо им преинсталират компютрите без да регистрират това, с което потребителя си губи лизенза,-
Аз моя го регистрирах директно от компа пишеше ,че до 15 дневен срок от първото включване на компа трябва да се регистрира,имаше и зелен телефон който е безплатен да звана  Peace-след това си направих дисковите за евентуална преинсталация на операционата система и това е  Peace
Махай я тая Виста.... поне аз така бих направила. ХР - чиста работа.
Зщо да я маха да преинсталира ХР и през 6 месеца да прави друга преинсталация как може да даваш такъв акъл  Thinkingмомичето си има оригинална лицензирана версия и да я изтрие и да сложи една дето е изтеглена от ЗАМУНДАТА ли? Rolling Eyes
Напоследък срещам някакви проблеми  при свалянето с Бит спирит. Нещо Вистата ми бърка работите и май ще я махам  Crossing Arms Тегля филми, които се свалят нещо бъгнати- зациклят, влачат, прескачат кадри... Тегля същия филм на другия компютър, проблем няма. Някой да има идея за какво иде реч  newsm78

Вече месец ползвам Виста, свикнах, много ми е красива  Grinning Но изпитвам носталгия по ХР.
нещо от настройките на самата програма ще е ,


Рано или късно всичко ще е Виста, така че имаш обучителна станция, още по добре е че ако прецакаш нещо по лаптопа бързо се оправя с рековерито което е на диска. Дерзай...
1. инсталираш торент клиент /подкрепяйки пиратсвото Simple Smile/ - http://www.utorrent.com/download.php /много лек като за лаптоп/
2. инсталираш кодеци - http://www.softpedia.com/progDownload/Advanced-Vista-Codec-Packa … ownload_locations /най-широко използваните за виста/
3. пускаш си филм Wink с вградения медия плеър
4. за музика не ти трябва кодеци и подбни, пак може да ползваш медия плеъра, но най-добре си инсталирай винамп - http://www.winamp.com/player

Всичко това е ФРЕЕЕЕеее...
Успех..ако има въпросчета - питай.
Правилно  казано martinharry иска кодекси  Peace

# 18
  • Мнения: 1 775
И аз ви се чудя на акълите, да казвате на момичето да си махне лицензираната Виста, за да си сложи ХР  newsm78. Вече 1 година съм с Виста, купих ноутбука с нея. Много ми е красива  Mr. Green, удобна, функционална, абе нямам забележки - всички програми, които ползвам, вървят на Виста. Само преди месец-два ми се прецакаха някакви ъпдейти и се наложи да ползвам рикавъри CD-то.
Твърдо съм за Виста, но сега съм с 3 GB RAM и нямам грижи, преди, като бях с единичка, много се задъхваше.

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Твърдо съм за Виста, но сега съм с 3 GB RAM и нямам грижи, преди, като бях с единичка, много се задъхваше.

тези 3 ГБ РАМ могат да се ползвам много по-целесъобразно, отколкото за боза като уиндоуса:35:, въпрос на приоритети Wink
иначе съм съгласна за лицензираната версия.
и аз съм с лицензиран и ако не бяха някои програми, които не вървят под линукс, веднага бих махнала прозорците  Peace

# 20
  • Мнения: 247
не я харесвам, нека мине време да я подбрят, аз ли да се мъча като първа тъпачка Има си маниаци да дерзаят!

# 21
nqkoi shte mi obesni li kak da si napravq  windols xp na disk

Общи условия

Активация на акаунт