студентски неволи

  • 2 589
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 505
А съквартирантите ти българи ли са?

# 16
  • Мнения: 2 786
Чета и си мисля ... това сигурно е някой ужасно пропаднал университет в някоя бананова република.
Пък то се оказало в Западна Европа.
Имам приятели, които учат в различни държави и само един се е оплакал от подобни неща.
В Германия.
В норвежките общежития има ред и тишина, така че не ми се вярва да си в Норвегия.

И да, има значение държавата, може би има някоя мама тук, която би могла да ти съдейства с помощ и информация.

# 17
  • Мнения: 1 242
щастлива, квартира на частно е, не е общежитие.
Апропо, навсякъде по света има такива комуни за съжителство, където условията са ужасни. Не ограничавай кръга на държавите от собсвена гледна точка. Peace

# 18
Е, хайде сега... страх, комуни, пропаднал университет... Laughing Моля без прибързани заключения базинирани на ограничена информация Stop Имах нужда да споделя (да се оплача) и да си сверя часовника, защото вече бях започнала да си мисля, че може би аз преигравам и не е чак толкова зле положението. Слава богу и други мислят като мен. Благодаря за съветите Hug Регистрирала съм се отдавна в агенция за жилища под наем - просто досега нищо подходящо като условия и цена не е изникнало. А що се отнася до студентските асоциации - тъй като съм в частна квартира, те не могат да съдействат за разрешаването на проблемите със съквартирантите (които междудругото са 3 местни девойки с високо самочувствие и очевидно никакво възпитание и чувство за мярка). Благодаря и на тези, изявили желание евентуално да помогнат в търсенето на квартира, но ще се справя - имам регистрация в агенция, проверявам обяви в Интернет почти всекидневно, казала съм на приятелите си да знаят, че си търся ново място... просто отнема много време. Целта ми да пусна темата не беше да си търся жилище или да влизам в полемики относно живота и хората в съответната държава (затова и не казвам коя е). Просто имах нужда да се оплача. И евентуално да събера идеи (защото моите отдавна са изчерпани) за това как докато успея да си намеря и да се преместя в нова квартира да превъзмогна или преборя негативното влияние на дразнителите Simple Smile

# 19
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ана-Невена, при положение, че няма да паднеш до нивото им, за да им го "върнеш" по някакъв начин; не срещаш никаква адекватна реакция от страна на хазяина; не желаеш да се оплачеш на полицията... не ти остава нищо друго освен да стискаш зъби и да се молиш по-бързо да си намериш свястна квартира.

И няколко въпроса. Стаята ти заключва ли се? Сама ли си в стаята? Не можеш ли да си сушиш дрехите вътре в нея? При положение, че ти ползват тоалетните принадлежности, защо не си ги прибираш, а ги държиш в банята? Ако вече и ти тъпчат току-що изпраните дрехи, не мислиш ли, че е възможно примерно да мият тоалетната с четката ти за зъби???

А и всъщност винаги можеш да се обадиш в полицията, да кажеш, че си съседка, подлудена от ужасния шум, който се чува посред нощ от квартирата на тези отвратителни студентки Laughing, и да продиктуваш собствения си адрес.

# 20
Естествено че мога да прибера всичко в стаята си... то и като че ли друг начин няма, въпреки че се надявах някой да сподели ефикасен метод (пък ако ще и да се наложи да им падна до нивото и да 'връщам' наред). А и малко съм го дала на инат - те да си живеят нашироко и удобно, а аз да се свра само в стаята, че и тоалетните принадлежности, чиниите и прането вътре да натрупам Confused Ама явно дотам са опряли нещата Confused

Последен въпрос и тази тема може да изпадне после в забвение: Колко от вас смятат, че ако започна да си го 'връщам' по техните методи, ще постигна някакво разбирателство (вместо ескалация на положението)?

# 21
  • Мнения: 3 521
Последен въпрос и тази тема може да изпадне после в забвение: Колко от вас смятат, че ако започна да си го 'връщам' по техните методи, ще постигна някакво разбирателство (вместо ескалация на положението)?

Изобщо не си мисля, че ще постигнеш разбирателство - най-много да се почувстваш "отмъстена", което не е лошо, но ако примерно се изнасяш на следващия ден. Намери си място, стегни си багажа, а после им изсипи чиниите в гардеробите Mr. Green.

# 22
  • Мнения: 3 241
Много неприятна ситуация. И аз съм живяла с други хора, но ред си имаше. Естествено, че не като да си си в собствено жилище, но си има и положителни страни.

Според мен няма абсолютно никакъв смисъл да превъзпиташ когото и да е. Напразно ще си хабиш нервите в някакви велики конспирации. По-добре впрегни тази си енергия в търсене на друго жилище. Знам, че е трудно, но не е и невъзможно! Успех!

# 23
  • Мнения: 2 786
От оскъдната информация какви изводи да си направя  Laughing
Ана-Невена, как стои въпроса с общежитията тогава?
Предполагам имаш право да кандидатстваш в такова?
Обикновено са по-евтини от частните квартири на свободен наем.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Към края на всеки семестър се освобождават стаи, така че използвай изгодния момент и търси.
Зарежи отмъщения и превъзпитание, няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт