Дали ще се справя ?

  • 17 246
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Има шанс да се оправи, с огромна подкрепа от твоя страна.Ако го иска истински и те обича много - нещата ще се оправят. Дай му шанс,но му постави ултиматум-или семейството ,или хазарта. Ако не спре-направо си тръгваш!
Според мен това с парите не е изход.Ако не се откаже,винаги ще намери начин да намери пари, и ти дори няма да разбеш.
За родителите му-няма нужда да се разправяш.Не е тяхно задължение да те уведомяват за пороците на сина си.Ако ти бяха казали нещо ,нямаше ли да си помислиш,че не те харесват и искат да ви разделят?
Надежда има, успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 173
Е, нормално, някои хора трудно признават грешките си или търсят помощ - особено мъжете! Значи щом иска да спре - драстичните мерки няма да го притеснят! Ти до сега какво си предприела? Парите, парите - пак за тях ще попитам - не трябва да има на разположение, с този въпрос справи ли се?
Ето какво измислих аз:
достъп до парите имам само аз,давам му по 10 лв. на ден,за сега само сестра му съм предупредила да не му дава пари,затова и искам да говоря с техните,за да не иска и от тях / те по принцип нямат ,ама знам ли вече....../
Заплатата ще си я носи,заедно с фиша.
Малко е деликатно с колегите и приятелите - все пак съществува риск да вземе от тях и аз няма как да разбера.Както и със служебни пари,които понякога му дават за пазаруване.Нещо не мога да измисля начин.
А иначе за всички тези "мерки" брачния консултант ме поздрави и също е на мнение,че това е варианта.
Ако  се сещате нещо друго , казвайте ! Сигурно пропускам нещо

# 17
  • София
  • Мнения: 173
Колкото до родителите-много добре съм приета от тях и сме в добри отношения.Сега,след случката разбрах всъщност от сестра му,че всички и затова много са ме харесвали,защото са си мислели , че аз държа нещата изкъсо си съм го спряла от хазарта.Така,че ето затова си мисля,че беше редно поне да намекнат нещо , знам ли и аз...........

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
Ако  се сещате нещо друго , казвайте ! Сигурно пропускам нещо
Колко време си решила да продължат тези мерки за "сигурност"  Rolling Eyes Какво те посъветва психолога/консултанта  ?!

# 19
  • Мнения: 7 947
Ако обичаш достатъчно един човек -  мерките за сигурност ще продължат колкото трябва, без да те притеснява времето! Стига да има полза от тях! Моя позната вече 7 години крие алкохола от мъжа си и са много щастливи заедно!
rehab, кажи нещо повече за съпруга си! Нужно е да си говорите, да си имате доверие, разбери защо го прави, а ако и той самия не знае - разбери кога и при какви обстоятелства ходи - когато е притеснен, когато му е скучно, когато е ядосан и т.н.Ако разбереш причините - може да се постараеш да ги премахнеш или поне намалиш чрез определени действия от твоя страна. Не става въпрос само да предприемаш нещо, а за разбереш точно от какво има нужда той Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
За съжаление съм се сблъсквала сравнително отблизо с този проблем и според мен зависимостта от хазарта е да не те отчайвам, но непреодолима. Спират за крато и при първа възможност се издънват пак.

Не искам да те обезкуражавам, но това е и моето мнение.
Това, което си измислила не е кой знае каква пречка. Зависимите от хазарта /защото това си е зависимост като наркотичната, алкохолната и т.н./ са много изобретателни и липсата на средства би го затруднила, но не и спряла...

# 21
  • София
  • Мнения: 173
Там е работата,че той никак не обича да споделя.Всичко "измъквам" с много усилия.Да и преди да стигнем до психолог се опитвах да разбера причините,да търся грешки в себе си,както и какво точно го провокира да залага.Не можах да намеря отговори,чувам само "не знам","не съм мислил","не мога да отговоря" и затова му обясних,че щом иска помощ трябва първо да е готов да говори открито и честно и е по-добре да го направи с психолог.Той разбира се и там даваше същите отговори и там му беше подчертано ,че с такива отговори оставя впечатление за човек,който не се замисля много много , а се оставя на случая.Между другота , в случаите, в които сме си изяснявали отношенията,аз съм му казвала всичко това,но май той има нужда да го чуе и от друг.
На тази първа консултация стана ясно,че всичко това е започнало доста преди да се познаваме.Сега вече психоаналитика ще търси причините назад във времето и дано да ги открие.
Само,че аз си мисля,че най-силния фактор,който може да повлияе на избавянето от някаква зависимост е когато ти се случи някаква положителна промяна,а се проявява или засилва,когато има нещо кофти.
А колкото до мерките за сигурност,незнам колко дълго и до кога.
Ако трябва така да прекарам остатъка от живота си - не бих могла да го направя,а и не искам.

# 22
  • Мнения: 140
Това наистина е кошмарно,не съм чула някой да се е оправил.Преди години един такъв вечно борещ се с порока успя да проиграе апартамента си.Живееха във входа до нашия,почти нямаше съсед,който да не е давал пари на жена му,за да купи нещо за ядене на детето.

# 23
  • Мнения: 7 947
Жената не търси черна статистика, а отправя зов за помощ, нека не я обезокуражаваме, още повече, че според мен винаги има изход и всяко правило си има изключения Wink

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
Само,че аз си мисля,че най-силния фактор,който може да повлияе на избавянето от някаква зависимост е когато ти се случи някаква положителна промяна
......а може и да е нещо което да го стресне т.е. нещо лошо, обикновенно  кофти превратности "помагат"  някой да се осъзнае, преосмисли и промени  Rolling Eyes  .......



Миличка дай му шанс ....... но не забравяй себе си  Hug т.е. не погубвай и свойте шансове   bouquet

# 25
  • Мнения: 7 947
Това ме подсети - за служебните пари, които взима - ако вземе и го хванат - ще го уволнят, което определено трябва да го стресне! Не че е решение, но всяко зло за добро...

# 26
  • София
  • Мнения: 173
Това ме подсети - за служебните пари, които взима - ако вземе и го хванат - ще го уволнят, което определено трябва да го стресне! Не че е решение, но всяко зло за добро...
Да де ,само,че тогава още по-зле,ще остане и без работа и без пари и пак на моята глава.
Все си мисля,че ако и сега не си е дал сметка какво губи,заради хазарта,нищо няма да му помогне.
Още повече, в първия момент като разбрах,му събрах багажа и дори не го пуснах вечерта у нас.
После обаче ме загложди,че може да посегне на живота си и аз да съм виновна,че не съм направила нищо , за да му помогна.Знам,че най-трудното за всеки зависим е това, да си признае,че има проблем и не може да се справи сам,както и да реши да търси помощ.Мисля,че той направи първата и най-трудна крачка,сега остава да държи правилния път.
Пропуснах да спомена,че за мен това е втори брак и имам дъщеря на 14г.,която живее с нас и с която той е в прекрасни отношения,тя също много го обича и ако трябва да съм честна,тя най-много ми повлия да му дам още един последен шанс.

# 27
  • Мнения: 84
Цитат
Само,че аз си мисля,че най-силния фактор,който може да повлияе на избавянето от някаква зависимост е когато ти се случи някаква положителна промяна
......а може и да е нещо което да го стресне т.е. нещо лошо, обикновенно  кофти превратности "помагат"  някой да се осъзнае, преосмисли и промени  Rolling Eyes  .......

По-скоро не трябва да има никакви силни емоции - нито положителни, нито отрицателни. Всяка по-силна емоция води до връщане към навиците - в единия случай "да се почерпи", в другия "от мъка".

Моят опит е с наркозависим, но разликата не е особено голяма. Няма да ти е лесно, много любов и търпение ти трябват, и най-вече - огромно желание и осъзнаване и признаване на проблема от негова страна. Няма ли го това - губиш си времето.  А по това, което споделяш, той явно още не е стигнал до там. Дай си разумни срокове, продължете с терапията и ако не видиш напредък - бягай, преди да е съсипал и твоя живот. 

п.п Не ти трябва да се справиш - ТОЙ трябва да се справи, ти можеш само да го подкрепяш.

# 28
  • Мнения: 7 947
Това за уволнението беше в стила на "всяко зло за добро"...но разбира се, че не ти го пожелавам!
Всяка раздяла е трудна, но това не значи, че единия ще посегне на живота си чак, ако решиш да се разделите- остави тази мисъл...Аз съм човек, който трудно се отказва от каквото и да било, още повече от любовта - ако при вас има такава! Когато човек обича - той е готов за помощ и аз напълно те подкрепям в стремежа ти да помогнеш на мъжа си, въпреки трудността на проблема. Затова ти казвам, че изход има и отхвърлям мненията, че е непоправиммо! Ето - сама казваш - първата стъпка е направена - щом мъжа ти признава и иска да се поправи. Успех и занапред!
Какво значи "губиш си времето", нали именно време е нужно, за да може един такъв човек да осъзнае какво е станало и какво и с какво трябва да се бори!!!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 302
Само да кажа, че rehab е страхотна и силна жена, познавам я лично, приятелки сме даже. Много неща са й минали през главата и аз й завиждам за самообладанието и упоритостта при преодоляването на какви ли не препятствия. Моят съвет към нея в конкретната ситуация беше : Хвърляй и бягай. Тя реши да му даде още един шанс.
Така че, момичета, да я подкрепим, и кой с каквото може да помогне.

Общи условия

Активация на акаунт