Злоядо дете....дайте ми съвет......

  • 9 894
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 682
Ами ти пробвай да даваш само чиста вода, няма да пие няколко пъти и след като ожаднее, ще я пропие и без захар. Това са само празни калории, супер вредно е за детето, засища я и е нормално да няма апетит за нормална храна. Давай и плодове, щом ги харесва, домашно сготвена храна, дъщеря ми така и не прояде пюрета и я захраних педагогически, с нашата храна, но здравословна и без подправки, и сега предпочита аз да й готвя, вместо детска кухня. До 1 г. и 2 м. така или иначе си беше основно на кърма, нормално е детето до година да е основно на кърма/ам, не разбирам защо повечето хора мислят, че трябва да изяжда на 10 м. по 200 гр. храна на ядене, моето дете сега яде по 200 гр. общо за деня, и аз вече спрях да се притеснявам, явно това й е нормата. Щом качва, значи е ок. Но сладкото и боклучавите храни ги спри, познавам дете, което на 3 г. е основно на кисело мляко с вода и доста мед в шишето, и какъвто боклук докопа като колбаси, фъстъци, т.н., а майка му се чуди защо не яде манджи Rolling Eyes.
ПП. Соковете също не се препоръчват в големи количества, много концентрирана захар и липса на фибри, по-добре цял плод.
Забравих още нещо - не я преследвай с ядене, предложи и ако не иска, ок, взимай я на масата да ви гледа как ядете с апетит, колкото повече насилваш, по-зле става. Онова дете го преследват родители и баби с лъжицата постоянно, единствените пъти, когато съм я виждала да яде с апетит, е, като отидем на гости и види дъщеря ми да яде, тогава иска същото и тя и си го изяжда. На 10 месеца и дъщеря ти вече разбира, не си мисли, че е малка и можеш да я тъпчеш с лъжицата.

# 16
  • Мнения: 1 380
Благодаря Ви за съветите. Hug
Ще опитам да намаля постепенно захарта във водата.Сега като я опитах, наистина е доста сладка и Кал си изпи още 120 мл #Crazy
Явно водата със захарта я засища по някакъв на4ин.... ooooh!
Но моите притеснения са по-скоро да не е инфекция на пикочните пътища както се съмнява педиатъра ни.
Одеве хапна 2-3 лъжи4ки крем супа от картофи, малко картофено кюфте и 5-6 череши и вода....
Между другото Olive водила съм я в парка до нас и като види, че другите деца ядат си изяжда цялото бурканче с манджа.
Все гледам като има някоя майка в парка и си храни детето да седна до нея, за да види Калина, как яде другото дете.
Аз не съм я насилвала да яде, защото имам лош спомен как майка ме вкарваше в банята и ме натискаше да ям боб, и аз като откажех ме биеше.......... Crossing Arms
Така и до ден днешен мразя да ям боб. Stop
Направо лудница.
Но моя позната ме втрещи, като ми каза, че детето и яде само в асансьора. Shocked Shocked Shocked
И аз мисля, че е нормално до 1 година основната храна да е АМ или кърма в случая, но според педиатъра ми щом не яде достатъчно твърда храна, значи има проблем. newsm78
 

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!
И аз съм майка на капризно, но не злоядо дете. Пояснявам - ако нещо му хареса може да изяде 3 порции, ако не - стои си гладен по цели дни.
После става подозрителен към храната и отказва почти всичко, освен хляб, вода и банани.
С това "здравословно" хранене на годинка беше с анемия, буквално нямаше живец в него, не играеше и не се усмихваше вече и пи лекарства няколко месеца.
Точно положението се оправи и му тръгнаха доста зъби наведнъж. Седмица изкара на АМ. Видях се в чудо, заведох го при педиатърката и тя след обстоен преглед му предписа Киди Фарматон. След 3-4 дни веднага се усети разлика и детето прояде някои храни - САМО ПРЕД ПЕРАЛНАТА обаче.  Crazy Сега вече си хапва нормално, 4 пъти на ден.
Вие изключихте ли пикочната инфекция като причина, или още не?
И аз като една добра свекърва ще повторя всички преди мен, но смятам, че захарта във водата само задълбочава проблема. Ясно е, че отведнъж няма да я премахнеш, намалявай я съвсем по малко и ще пропие чиста вода, дори да отнеме и месец.

# 18
  • Мнения: 1 380
Вие изключихте ли пикочната инфекция като причина, или още не?
И аз като една добра свекърва ще повторя всички преди мен, но смятам, че захарта във водата само задълбочава проблема. Ясно е, че отведнъж няма да я премахнеш, намалявай я съвсем по малко и ще пропие чиста вода, дори да отнеме и месец.
Утре ще разбера....но според мен няма такава инфекция.
Аз не я бърша с мокри кърпи, а винаги щом сменям памперс я мия с интимен сапун, после по заръка на педиатъра я обтривам с риванол, памперса го сменям на 3 часа независимо, дали е напикан или не.
Абе с две думи спазвам хигиена.
Сега като се замисля причините са няколко:
-прекалено сладко в храна и водата
-зъби
-жега
-ген
Изхвърлих сладката вода и предложих без захар.
Опита я пи малко и се намръщи.....но няма да слагам ве4е захар. Явно от многото калории, поети с водата не огладнява.
Значи по мои спомени, когато не давах въобще вода си ядеше и АМ и пюре и то с голям кеф.
АМА НАЛИ БАБИ И ЛЕЛИ МНОГОЗНАЙКИ ДАВАТ СЪВЕТИ И ПРАВЯТ НЕЩА БЕЗ МОЕ ЗНАНИЕ, Я НАУ4ИХА НА ВОДА СЪС ЗАХАР........
И режима ми провалиха, като я оставям да я гледат...все да дадат по нещо на детето по никое време и после що е злояда????????
Даже торта и бяха дали преди месец без мое разрешение.  А сладко ина4е не отказва....даже ми беше намерила един шоколад и го беше изяла до половината заедно с опаковката.....
Ох дано утре изследванията са добри.....за да мога да отхвърля вероятността от някакъв здравословен проблем.
Стискайте палци.

# 19
  • Мнения: X
Е, как ще яде  Shocked я ти изпий ти половин литър вода със захар да те питам гладна ли си.

Мисля, че подхода ти в храненето е грешен от там и злоядството на детето.
Значи това, че ти е отказала веднъж - дваж месо, не значи, че няма да го "прояде", а то е важно за малките деца. Ти ако не искаш - не яж, но на детето задължително предлагай. Все някога ще прояде.
Захарта във водата махни. Ако е много жадна ще пие, няма къде да ходи. Никога не съм предлагала вода със захар или сок повече от 100мл.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Стискам палци всичко да е наред здравословно!  Peace

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ама много захар даваш ooooh!

# 22
  • Мнения: 31 206
Това все едно аз съм го писала. Без водата със захар обаче. И да има инфекция, при нас имаше, не бой се лесно се лекува. Каза ли ти някой как се взема стерилна урина и къде точно да я дадеш? Аз не бях взела правилно иможе нищо да и нямаше, но пи антибиотици на 6 месеца. Задължително преди вземане се избърсва с мокър памук, само с преварена вода отвътре хубаво, разтваря се и така. После миене и контейнерчето. За злоядството да знаеш спасение няма. Опитала съм какво ли не. Давам и шоколад даже за енергия, когато нищо не е яла цял ден.Дано са здрави, пък килограмите... не знам. Хората ми викат, нищо ще е фина, маникенка. И аз какво- казвам да. Съвети вече не приемам, действам както аз си знам и си нося отговорността за това. Държа само на млякото под всякаква форма. Иначе всичко давам, но с разум. Колкото по-старо, мазно и солено е яденето толкова повече се яде. LaughingКойто не е гледал злоядо дете, той не знае. Аз не съм яла по няколко дни, пък човек съм станала, но трябват витамини, минерали и полезни вещества. Дете вегетарианец в никакъв случай, според мен. Ти си знаеш най-добре какво да правиш и даваш. Желая ти успех.

# 23
  • Мнения: 1 380
Това все едно аз съм го писала. Без водата със захар обаче. И да има инфекция, при нас имаше, не бой се лесно се лекува. Каза ли ти някой как се взема стерилна урина и къде точно да я дадеш? Аз не бях взела правилно иможе нищо да и нямаше, но пи антибиотици на 6 месеца. Задължително преди вземане се избърсва с мокър памук, само с преварена вода отвътре хубаво, разтваря се и така. После миене и контейнерчето. За злоядството да знаеш спасение няма. Опитала съм какво ли не. Давам и шоколад даже за енергия, когато нищо не е яла цял ден.Дано са здрави, пък килограмите... не знам. Хората ми викат, нищо ще е фина, маникенка. И аз какво- казвам да. Съвети вече не приемам, действам както аз си знам и си нося отговорността за това. Държа само на млякото под всякаква форма. Иначе всичко давам, но с разум. Колкото по-старо, мазно и солено е яденето толкова повече се яде. LaughingКойто не е гледал злоядо дете, той не знае. Аз не съм яла по няколко дни, пък човек съм станала, но трябват витамини, минерали и полезни вещества. Дете вегетарианец в никакъв случай, според мен. Ти си знаеш най-добре какво да правиш и даваш. Желая ти успех.
Махнах захарта от водата и пи, ама малко.......
все пак без вода не може, дано да свикне.
Права си, че който не е гледал злоядо дете не знае какво е!
То съвети много, ама на практика доста трудно.Нали все гледаш да хапне нещо....
Месо не мога да готвя в къщи, просто ме е гнус да го пипам, ако бабите и дадат добре, иначе съм твърдо против. Протеините се набавят и чрез боб, леща, елда, овесени ядки, има много варианти.
Държах я след обяд гладна и без вода 4 часа и половина, когато и дадох от нашата храна ...познайте  2 лъжици и почна да вика:Не.....
Обаче си изпи 180 мл.АМ
Но за водата бяхте прави...днес и АМ ми отказваше след поредната доза захарна вода.
А забравих да пиша, че краставица яде....за 1-ви път......но по скоро си триеше зъбите с нея и я смучеше.....но яде .....
Утре ще пиша какви са резултатите от изследването.
Обаче не дадохме стерилна урина така както писа densi...просто никой не ми каза.
Значи процедурата беше такава. Измих я с интимен сапун, подсуших я с хавлията и(ама май не беше правилно) и я държах15-20 минути клекнала за да пишка в малкото контейнерче.Не беше лесна работа, но събрах няколко капки.
Но не знаех, че трябва да я промия отвътре с преварена вода.
Обаче ме успокои. Щом се лекува лесно такъв вид инфекция и да имаме ще мине....аз и лекарства не давам. На няколко пъти педито ни изписва АБ но се лекуваме с хомеопатия и на пук на невярващите излекувахме САМО за 10 дни Стафилокова инфекция заразена от болницата с хомеопатични капки.
Педиатъра беше категоричен че без АБ няма да мине...но фактите са на лице.
Благодаря още веднъж за ценните съвети.....вода със захар-никога.......

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Уроинфекциите се лекуват лесно, но само с правилният антибиотик, след направена антибиограма.
Сина ми прекара както съвсем малко бебе такава инфекция, та съм като справочник за взимане на стерилна урина.  Mr. Green
Ако резултатите от урината са лоши не бързай с антибиотика, а пускай още една /дори две/ урини след идеален тоалет. Важното е контейнера да не се докосва до кожата и да се вземе урина от средата на струята - това е вярният резултат и благодарение на такива втори и трети урини не съм тъпкала излишно детето ми с антибиотици - пробата се замърсява много лесно от контакт с кожата и лекарите бързат да се презастраховат.

# 25
  • Мнения: 31 206
Ники ти е обяснила перфектно. Урини няколко последователни. Не се бърше с кърпи и въобще нищо не се докосва. С памука задължително. Защо миеш с интимен сапун? Мия дупе с Бочко шампоан. Напиши какво става. Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 6 682
То вече много офф стана, ама да попитам - защо обтриваш интимните части с памуче с Риванол при смяна на памперса. Доколкото знам, колкото по-малко препарати там и въобще всичко освен вода, толкова по-добре, или бъркам. Аз мия дупето само с топла вода, преди време имаше прояви на атопичен дерматит и сега въобще на ползвам бебешки шампоани или сапуни, къпя само с хума. Оттогава нямам проблеми. Интимен сапун ок /ако е бебешки обаче, а не за възрастни/, ама Риванол не е ли прекалено?
А относно злоядството на детето - според много хора сигурно моето е злоядо, преди време и аз бях решила така, сега приемам, че просто има предпочитания към определени храни, и не може да изяде големи количества, но това не е повод да предлагам сладки, солени, пикантни храни, само и само да прояде или да сложи в стомаха си нещо, те със сигурност ще са за сметка на нещо по-здравословно. Като не яде на закуска, ще яде на обяд, не може да ме убедите, че едно дете ще стои 3 дни гладно /ама наистина без нищо, защото кърмата/ам все още са им достатъчни на тази възраст, не гледайте на тях като добавка към "нормалната" храна, по-скоро е обратното/. Факт е, че дъщеря ми за първи път се разяде сега, когато тръгнах на работа от тази седмица и не съм й подръка да суче през 2-3 часа, изяжда половината храна от ДК, а за нея това е страаашно много, преди хапваше по 5-6 лъжички, а е на 15 м.

# 27
  • Мнения: 24 467
Проблемът "злоядо дете" у нас /и в целия ми род/ не е налице.
Според мен не е толкова "до дете", колкото до начин на хранене. В много общества такъв проблем не е познат. Не налагам мнение, не обиждам никого, споделям личен опит- нали това е целта.

Споделям възгледите на Спок, че децата първо следва да се захранят между 4 и 6 месечна възраст, когато не са станали още придирчиви към храната. Храненето следва да е разнообразно и без ползване на сол и захар, т.е. без доовкусяване на храната, за да може детето да привикне от рано с истинския вкус на продуктите. Във води и сокове не се добавят също подсладители. Сокът е натурален, т.е. фреш, без добавки. Ядат се след 6 месеца подходящи за възрастта сурови плодове и зеленчуци. Колкото по- натурална е храната- толкова по- добре. За мен месото следва също да е част от менюто на 10 месечното бебе.
На следващо място за мен е децата да не се тъпчат в никакъв случай между основните хранения, с каквото и да било. За голяма грешка приемам постоянното купуване и даване по всяко време на гризини, снакс, пуканки, филийки, вафли и каквото друго се сетите. Детето няма възможност да огладнее въобще. Така губи здравия си естествен апетит. 
В къщи имам фруктиера с плодове и постоянен неограничен достъп до тях. Детето /второто, с голямото допуснах лека грешка да го привикна към здравословно хранене на по- късна възраст, макар и никога да не е бил "злояд"/ може винаги да ми подаде ябълка, круша, кайсия, праскова и т.н. да му измия и нарежа. Бананите вече си ги бели сам, на две години е. Череши и ягоди имам в хладилника, достатъчно е само да каже на мен или на бавачката, че иска. Плодовете не са му разваляли никога апетита. Дори понякога ги яде като основна храна на следобедна закуска- само плодове- чисти и натурални.
Тази зима не съм купувала и давала каквито и да било синтетични витамини и добавки, никакви имуностимулатори. Никой не се е разболявал от цяла година. Мисля, че до голяма степен храненето играе съществена роля за това.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 682
Абсолютно съгласна съм с Judy. Peace

# 29
  • Мнения: 1 380
Уроинфекциите се лекуват лесно, но само с правилният антибиотик, след направена антибиограма.
Сина ми прекара както съвсем малко бебе такава инфекция, та съм като справочник за взимане на стерилна урина.  Mr. Green
Ако резултатите от урината са лоши не бързай с антибиотика, а пускай още една /дори две/ урини след идеален тоалет. Важното е контейнера да не се докосва до кожата и да се вземе урина от средата на струята - това е вярният резултат и благодарение на такива втори и трети урини не съм тъпкала излишно детето ми с антибиотици - пробата се замърсява много лесно от контакт с кожата и лекарите бързат да се презастраховат.
А на мен никой не ми каза, как да направя тоалета на Кал.Сега си спомям и че тя дори бръкна с пръст в контейнера......
Още не са излезли резултатите и ако не са добри, ще искам да повторим изследването.

Общи условия

Активация на акаунт