Злоядо дете....дайте ми съвет......

  • 9 914
  • 117
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 31 366
Отиди и на друг лекар. Остави грижите за храната. Левкоцитите били много, а утайката? 50 утайка говори за силна инфекция. В обикновенна урина не се откриват бактерий , само опалесценция, възпаление. Потърси и друго мнение да не би да има нещо друго.Въобще не мисли за хомеопатия, а търси инфекцията. Ще се оправите, не бой се, но трябва бърза реакция.

# 76
  • София
  • Мнения: 6 011
Подкрепям, трябва да реагирате бързо!
Честно казано аз не знам някой да се е оправил от уроинфекция с хомеопатия, не се сърди, просто не съм чувала досега, а пък много изчетох по повода. Хомеопатията я ползват за засилване на имунитета - за да може организма след като се изчисти да не позволява на лошите бактерии да виреят на неправилното място и въобще да не се стига до инфекция в бъдеще.  Peace
Ясно е, че спазваш идеална хигиена, и аз спазвам такава, но докато е с памперси това е загубена кауза - там всичко е на едно вътре.

# 77
  • Мнения: 1 380
Отиди и на друг лекар.
Taзи лекарка е много добра, за сега няма да ходя при друг, най-много пак при хомеопатката. Сега ще видим как ще повлияе АБ.
Кумата ми лекува възпаление на бъбре4но леген4е с хомеопатия, а и бяха казали 4е е наложително АБ, и друга моя позната със същите симптоми, за възпаление на пико4ните пътища, даже детето и е било с утайка 90 и с хомеопатия го е излекувала........Та днес малко се двоумях. ама ве4е дадох.
Аз си давам паралелно и хомеопати4но, което си ни е базово. Peace
Ники. и аз мисля, 4е е от гадните памперси, всъщност не го мисля само аз и други мнения насъбрах.        забелязах 4е сме 4ервени отдулу още като беше на 6 месеца.Тогава ли4ната ми каза, да я обтривам с риванол, понеже е  забеляза 4е е за4ервена и 4е може да полу4и инфекция, все едно е знаела..... ooooh!

# 78
  • Мнения: 2 131
От дове4ера запо4ваме с "Цесзил"(може и да не съм го написала правилно) 2х5мл през 12 часа.
Някой пил ли е такъв АБ? newsm78
Антибиотикът е Цефзил. Аз съм давала на Алекс и много добре и бързо се повлия от него. Пожелавам детенце скоро да се оправи  Hug.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами знаела е педиатърката, как да не е знаела. Тези инфекции съвсем не са рядко срещани, напротив, за съжаление.
Ние вкъщи наричаме памперсите бактеровози. Нефроложката, при която водя сина ми да му следи бъбреците все това ми натяква - защо детето е още с памперс, да го махаме и т.н.
Ти не си виновна за нищо, аз доста време изпитвах силно чувство на вина заради дадения антибиотик на толкова малка възраст. Пи Зинат след направена антибиограма.
Всичко си е до имунитет - ако детето е силно бактериите не правят инфекция, защото организма се справя сам. Работете в тази насока и резултатите няма да закъснеят!

# 80
  • Мнения: 1 367
Да се включа и аз в темата за злоядите деца,че имам такъв проблем на главата.Синът ми не е точно злояд,по-скоро е на настроения.Яде точно когато си иска,а не когато аз реша,че трябва.Ако нещо е ял с апетит вчера,спокойно ми го отказва на следващия ден.Ястия на основата на ориз?Нееее.Зеленчуци?Абсурд!Само ако има картофче с нещо,тогава може и да яде.Няма да влизам в подробности какво още яде и какво не.Що нерви изхабих,не е истина.Но пък сме в горните граници и за ръст,и за тегло,да му се чуди човек как го прави този номер.
Сладкишче,много добре разбирам гневната ти реакция след бисквитите.Не че аз съм особено упорита в опитите си да храня мъничето правилно.Ама направо побеснявам като го заведа у майка ми и се почне още от вратата-яло ли е детето?Да му дам солетки?Ама кремче съм направила.Бананче?И това през пет минути.И когато за пореден път направя забележка,излизам аз лошата,че си държа детето гладно.Днес бяхме на консултация и споделих проблема си с нашата лекарка.Тя ме увери,че нямам повод за притеснение,защото детето наддава отлично,жизнено и енергично е и вероятно проблемът е в никненето на зъбки и жегата.Та тя ме посъветва да не го насилвам,да му давам каквото иска /в рамките на приемливото де/,колкото иска и когато иска.И смятам вече да правя така.Ще следя темата.

# 81
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
В крайна сметка една уроинфекция би обяснила нежеланието за ядене  Peace

Прекалено навътре го вземаш това с неяденето на детето... Много вайкане. Наследственост, капризи...

На 1 година дъщеря ми тежеше 8.800. В момента е 14 кг, но е вейка, краката й като клечки. На 8 месеца лекувахме Е- коли и ние, с АБ. Правихме изследвания за вродени малформации, излекувахме гадинките.
Е, с бактерии и без бактерии с храненето е много трудна. Има периоди, в които ми скрива шапката от количество изядена храна( често е при прием на витамини), но иначе почти нищо не яде. Пие почти по литър прясно мляко  Rolling Eyes
Не я насилвам- когато е наистина гладна, отваря хладилника и си иска. Никога не съм била привърженик на храненето по време на куп забавления  Naughty Никакви филми, книжки, кучета и дъра- бъра  Stop

# 82
  • Мнения: 1 380
Ами знаела е педиатърката, как да не е знаела. Тези инфекции съвсем не са рядко срещани, напротив, за съжаление.
Ние вкъщи наричаме памперсите бактеровози. Нефроложката, при която водя сина ми да му следи бъбреците все това ми натяква - защо детето е още с памперс, да го махаме и т.н.
Ти не си виновна за нищо, аз доста време изпитвах силно чувство на вина заради дадения антибиотик на толкова малка възраст. Пи Зинат след направена антибиограма.
Всичко си е до имунитет - ако детето е силно бактериите не правят инфекция, защото организма се справя сам. Работете в тази насока и резултатите няма да закъснеят!
Ники., малката не е кърмена, така и не засука и може би от там идва слабият имунитет.
Сега сме много по-добре, даже днес сама направи няколко крачки, без моя помощ.То докато оздравеем, може и да проходим.
През деня я оставям по панталонки БЕЗ ПАМПЕРС и забелязах, 4е след това не е така зачервена отдолу.
Това зачервяване си го имахме още от 6-ти месец, и тогава личната ме предупреди, 4е Калина е предразпложена към уринарни инфекции и да я промивам с риванол на всяка смяна на памперса.
И въпреки, 4е така правех и сега също и със смрадлика всеки ден я мия...ПАК  се получи.......
Днес дадохме контролна урина, а след обяд ще излязат резултатите от тази дето я давахме в сряда.
Ще пием "Цефзил"-а докато не и се върне апетита и докато не се изчистим напълно от Е-колите.
Я кажи ти как работиш по въпроса с имунитета? newsm78

# 83
  • Мнения: 1 380
Правихме изследвания за вродени малформации, излекувахме гадинките. 
Ние не сме правили такива изследвания? Кога са наложителни? newsm78

# 84
  • София
  • Мнения: 6 011
Ехографско изследване за вродени малформации е наложително при уроинфекции, добре е да го направите, прегледа е само с ехограф, нищо болезнено или травмиращо за бебка.
При моят син видяха дефекта на бъбреците преди да го родя и първото му изследване беше на 9-ия ден. След това веднъж месечно, а сега през 3-4 месеца.
Мога да ти препоръчам две лекарки - Д-р Буева /Педиатрията и частен прием във Втора градска б-ца/ и Д-р Лилова/Токуда/. Имам координатите и на двете, ако се интересуваш - пиши.

За имунитета - по възможно най - естествения начин - плодове и зеленчуци в огромни количества /готвех му вкъщи за да съм сигурна, че получава достатъчно/, много слънце и разходки в подходящите часове. Никога не събирам детето с болни деца, видя ли сопол си заминавам, не поемам излишни ненужни рискове. Не давам никакви изкуствени имуностимулатори и витамини.
Това при нас подейства добре, досега е боледувал сериозно само веднъж на 4-месечна възраст и то именно защото се зарази от болен възрастен човек.

# 85
  • Мнения: 1 380
Ехографско изследване за вродени малформации е наложително при уроинфекции, добре е да го направите, прегледа е само с ехограф, нищо болезнено или травмиращо за бебка.
При моят син видяха дефекта на бъбреците преди да го родя и първото му изследване беше на 9-ия ден. След това веднъж месечно, а сега през 3-4 месеца.
Мога да ти препоръчам две лекарки - Д-р Буева /Педиатрията и частен прием във Втора градска б-ца/ и Д-р Лилова/Токуда/. Имам координатите и на двете, ако се интересуваш - пиши.

За имунитета - по възможно най - естествения начин - плодове и зеленчуци в огромни количества /готвех му вкъщи за да съм сигурна, че получава достатъчно/, много слънце и разходки в подходящите часове. Никога не събирам детето с болни деца, видя ли сопол си заминавам, не поемам излишни ненужни рискове. Не давам никакви изкуствени имуностимулатори и витамини.
Това при нас подейства добре, досега е боледувал сериозно само веднъж на 4-месечна възраст и то именно защото се зарази от болен възрастен човек.
Значи не знам дали е същото изследване, но Кал като беше в корема ми я гледаха на  3Д за малкформации на бъбреците, понеже аз бях с малко околоплодни те4ности. Това в  МЦ"Фемина", а аз бях бременна  в 6-ти месец и я гледа  д-р Спасов.Тогава каза, 4е няма малформация.
После след една жестока катастрофа, когато беше само на 51 дена в Пирогов пак и гледаха на ехограф бъбреците, за контузии и казаха, 4е няма проблем.
Но ще попитам педито, дали е нужно, да правим такива изследвания и ако да, ще те помоля да ми дадеш координатите на д-р Лилова.Кумата ми ходи при нея в Токуда и беше много доволна.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 011
Абсолютно същото изследване е!
Честно, много се радвам, че поне си сигурна, че не е малформация някаква! Сега като изчистите Колите наблягайте на засилване на имунитета за да се бори сама с бактериите и от тук нататък съм сигурна, че това няма да се повтори при вас!  Hug

# 87
  • Мнения: 1 380
Абсолютно същото изследване е!
Честно, много се радвам, че поне си сигурна, че не е малформация някаква! Сега като изчистите Колите наблягайте на засилване на имунитета за да се бори сама с бактериите и от тук нататък съм сигурна, че това няма да се повтори при вас!  Hug
Oх дай Боже.
Сега се разрових да си видя изследванията от тогава.....и познай...изхвърлила съм ги.
Ех как ме  е яд.
Но съм сигурна 4е д-р Спасов тогава я гледа за синдром на Даун, някакви гънки търсеше да види, и за наше щастие не откри, гледа и кръвоносната система, и най-ве4е бъбреците, понеже д-р Димитрова негова колежка, беше притеснена дали няма проблем с бъбреците на плода, заради малкото води.
Тогава още тя не се хранеше добре, заради моите води и  ме пращаха на какви ли не специалисти, за да ме гледат за някакви отклонения.
За щастие нищо нередно не откриха.А проблема с водите ми се оправи, щом си останах да лежа в къщи.
Не знам оба4е дали пак да не отидем за наше успокоение при Лилова?
Аз вече влизам в някаква схема....наре4ена прекалено загрижена майка, а това е вредно.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами както си решито, но щом два пъти са гледани конкртно бъбреците при различни лекари и всичко е ОК, аз не бих се притеснявала на твое място повече.
Не си прекалено загрижена майка, просто си една притеснена майка, това е напълно нормално. Аз много се бях психясала когато сина ми беше с такава инфекция, дълги месеци се самообвинявах, важното е малчовците да се оправят, всичко друго ще се забрави!

# 89
  • Мнения: 1 380
Ами както си решитe, но щом два пъти са гледани конкрeтно бъбреците при различни лекари и всичко е ОК, аз не бих се притеснявала на твое място повече.
Да няма смисъл.
Да се похваля, 4е най-накрая хапна.
Яде 2 лъжици супа, 5 лъжици пиле с броколи и 1/3 буркан4е мляко с ориз.
Е такова угощение не съм виждала.
И най-хубавото е, че яде в стола си, не като я залъгвам с игра4ки и я разнасям на сам на там, а яде с апетит.
Ако знаете как се радвам.
Обадих се на личната, нищо, 4е не е работа и и казах, 4е Калинка е яла и тя каза, 4е това са първите симптоми за чистене на колите и като цяло за оздравителният процес.
Ох...така сми се беше свила душата. Който не го е изпитвал и не знае какво е да не ти яде детето, не може да разбере как се чувства майка, която вечно подканя и гони детето да яде.

Общи условия

Активация на акаунт