Има ли орган, контролиращ шума в градска среда?

  • 4 720
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Наредби и разпоредби колкото си щеш Thinking
ама ,кой ги спазва!
Ужасно е ,гогато те тормозят със шум.
 #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 16
  • Мнения: 481
Наредба №1 на Община Пловдив

   Чл. 12. (Изм. с Р. № 32, Пр. № 3 от 23.02.2006 г.) Забранява се
автотенекеджийска или подобна дейност и боядисване на автомобили без писмено
съгласие на живеещите в съседните сгради и разрешение, издадено по съответния
ред от специализираните инстанции.

Странно как тогава са им разрешили, след като нас никой не ни е питал и не сме давали писмено разрешение.
Не ме учудва особено, в нашата държава това са нормални неща.

# 17
  • Мнения: 3 770
lady di , въпросните гаражи , действащи като автоработилници , надали имат разрешително ! На основанието на този член можеш да подадеш жалба в съответното кметство.

# 18
  • Мнения: 265
А аз да ви попитам,какво се прави при комшии,които правят всяка събота и неделя пиянски срещи до 3-4 часа през нощта,крещят,викат и музиката до дупка?Викахме полиция веднъж,но не усетих голяма разлика-само спряха музиката,но тъй като запоя е на двора,а прозорците са ми отворени,чувам абсолютно всичко ooooh!Освен това след като полицията си трагна,почнаха нарочно да крещят неистово"отиваме си" и да карат децата им да пищят със всичка сила #2gunfire.

# 19
  • Мнения: 3 770
Викаш отново полиция и така до откат !   Peace Накрая подаваш жалба в прокуратурата за системно нарушаване на обществения ред и сигурност !

# 20
  • Мнения: 1 679
В предното мнение са те посъветвали - викаш отново полицията. Те са длъжни да се отзоват, а и телефонните разговори с твоите обаждания се записват и после им се правят проверки. Полицаите са служители в тяхното си учреждение и също им се държи сметка доколко си вършат работата.
Имах подобен проблем - нощни купони у съседи, работещи в полицията. Без да се разправяме излишно със съседите, обадихме се направо в полицията и подадохме сигнал. Колата им дойде. За съжаление, при първото идване нямаше никакъв резултат. Обадихме се отново. Просто ги попитахме какъв беше смисъла да идват, след като не могат да свършат работа. Дойдоха отново, резултатът беше налице. Съседите, макар и работещи в полицията, си платиха съответната глоба.

Разбира се, има и изключения - понякога се налага да потърпим и да проявим разбиране. Но това може да стане, ако тези, които ще имат шумен купон, ни предупредят навреме и се съобразят с това, дали е удобно на останалите.

Съгласете се, че ако през деня сте имали изпит, продължил 5 часа, а на следващия ден ви предстои пътуване 300-400 км, какъвто беше нашият случай, не бихте могли да издържите такъв шум, продължаващ след 4 часа през нощта.

Сега всички съседи ни питат: Понякога слушаме по-силно музика - пречим ли ви? Отговарям: В часовете от 14 до 16 и след 22 не бива да се пречи на останалите, през останалото време, всеки може да шуми колкото иска.

Просто, трябва да престанем да търпим и да си търсим по-активно правата!

# 21
  • Мнения: 265


Просто, трябва да престанем да търпим и да си търсим по-активно правата!
И аз съм на това мнение,лошото е,че всички останали съседи си мълчат и търпят,а само ние се оплакваме и излизаме лошите.Но благодаря за съвета,дано да има малко оправия в тая държава и следващия път интитуциите да проработят!

# 22
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Подава се жалба в РИОКОЗ-Пловдив!
Но едва ли ще има резултат, дори нивото на шума да се укаже завишено...

# 23
  • Мнения: 1 288
много актуална за мен тема. не стига че живеем до околовръстното и шумът от трафика е непоносим денонощно, но отскоро отсреща отвориха и склад за дървен материал, от който непрекъснато си чуват разни машини, дори при затворени прозорци. няма 14:00, няма 23:00  Twisted Evil ще подам жалба тогава и да видим резултата.
между другото, наши съседи отвориха кръчма в двора си.и досега съм сигурна, че е напълно незаконна. дори няма име, но колкото да се събират разни простаци и да пиянстват по нощите. опитахме с добро, не се разбраха. викнах полицията и оттогава нямаме никакъв проблем с шума вечер, да чукна на дърво. пуснат ли силно музиката, пак ще се оплача.
винаги съм склонна да направя компромис когато става въпрос за купон за рожден ден или някакъв празник, но всекидневен тормоз  Naughty

# 24
  • Мнения: 481


Просто, трябва да престанем да търпим и да си търсим по-активно правата!
И аз съм на това мнение,лошото е,че всички останали съседи си мълчат и търпят,а само ние се оплакваме и излизаме лошите.Но благодаря за съвета,дано да има малко оправия в тая държава и следващия път интитуциите да проработят!
И аз досега така разсъждавах, нали сме съседи. Да ама когато моето детенце не може да спи и плаче или е криво, съседите не идват да ми го гледат. При нас също останалите съседи си траят, за да не си развалят отношенията с тези, които вдигат шум и само си се оплакват едни на други.
Така, явно нищо няма да се промени.

Общи условия

Активация на акаунт