Бихте ли се преместили от София в малко градче?

  • 15 084
  • 144
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 634
Много зависи и от цените в по-малкия град! Мислех преди 2 год. да си купим апартамент в Правец с тенденцията да пробваме с дългия път до работата...Е, цените ме разколебаха!  ooooh!

# 76
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
[Там не само много богатите имат големи парцели и басейни - много хора от средната класа го имат, в покрайнините на града или в съседни малки градчета.

Защото наистина богатите хора имат огромни имения с басейни и паркове именно в централната част на града.
да много хора от средната и под средната класа имат  къ6ти  с басейни, тук дори голяма 4аст от блоковете имат басейн , който е за жителите на блока, но аз говорех за богатите и много богатите хора, за6тото как си предсатвя6 десет парцела от по 15 декара всеки, на центъра на която и да европейска столица....
Дори и краля на Испания живее в иманието ла сарсуела, а не в двореца, който е на центъра...

# 77
  • София
  • Мнения: 228
Точно такава стъпка ми предстои. До един месец финализираме сделката, после ремонт на къщата и се местим. Нямам търпение вече! Отдавна мечтаех да се махна от София.

# 78
  • Мнения: 192
Аз тази стъпка я направих преди 4 години, в малко градче до София.
В момента временно сме в Младост, тоя ад го бях забравил.... и се радвам че след месец пак се връщам в чисто нова къща, кояо сега довършвам...

Идеалния вариант за мен си остава в селата и градовете около Сф, по възможност с удобна връзка до метрото - от там за нула време човек е в центъра, а скоро и до интерпред....

# 79
  • малкия град
  • Мнения: 127
Е и аз съм от пътуващите час и половина сутри и час и половина вечер Сливница - Цариградско шосе. Живея в къща с голям двор, не ми тежи шофирането в задръстванията, нито разходите за бензин, тежи ми, че тези 3 часа на ден, могат да са 1 час примерно, а остатъка да съм с детето си. Аз пътувам от 12 години нон-стоп, всеки човек е различен - някои свикват, други не.

# 80
  • Мнения: 1 479
Не NaughtyТук сьм родена,тук е целият ми живот от дете, та до днес.В малко градче ще "умра" от скука.А и какво ще ми предложи малкото градче за обучение на децата Wink

# 81
  • София
  • Мнения: 444
Да, бих се преместила, уморих се от шума и мърсотията. С всеки изминал ден става все по-гадно.  Sad Но за съжаление откакто се помня живея тук и преместването на цялото семейство в друг град, търсене на работа и т.н би било доста трудничко. Освен ако някой не ми предложи добра работа в друг град, тогава мисля че бих се замислила сериозно.

# 82
  • Мнения: 13
И аз се замислям за някое от по-малките населени места, отдалечено на максимум половин -1  час път от София. В София вече таква лудница настана, че само се моля да стане събота и неделя и да се махна някъде из провинцията да си почина за 2 дни. Стреса ще ми съкрати живота май  newsm78
Иначе аз като изявена "шопкиня" не мисля, че ще мога да живея извън софийско. Пъпа си ми е хвърлен тук. Нищо лично провинцията разбира се  Peace

# 83
  • Мнения: 183
Не бих се преместила да живея в по-малък град.
Категорично. Peace

# 84
  • sf
  • Мнения: 10 258
Не, умирам от скука в малкото градче. Израснах в такова, сега ходя от време на време- на 3тия ден ме ловят нервите. Времето не минава, няма къде да отидеш , какво да разгледаш. Само кафенета и магазини. Веено,че дацата игарят без проблем зад блока, ама скоро игрите няма да са им достатъчни.

# 85
  • Мнения: 1 259
ДА, особенно след днешното задръстване в което попаднах... 2 часа от Подуене до лъвов мост...
А като се има в предвид че аз бях за Овча Купел и то от Слатина... УЖАС... направо намразих това Софе #2gunfire

# 86
  • Мнения: 940
Още не сме се нанесли в новата къща, но от няколко дена сме там--местим, добоядисваме и т.н. (на 10 км от София). Та мисълта ми е--страхотно отпускащо е извън лудницата на София. Но не мога да изкарам повече от два дена без да се върна пак тук. А и работата ми го налага така или иначе. Но иначе живота на по-спокойно място е страшно релаксиращ.

# 87
  • София
  • Мнения: 13 236
Moя приятелка се премести да живее в Сливница. Всеки ден пътува до София и обратно. Децата ходят на училище с автобуса. За около 1/2 час стигат до Станция Сливница. Аз лично не бих отшила чак толкова далече, но пък нямам мищо против да живея в околностите на София. Между другото в събота й бяхме на гости. Много ми хареса.

# 88
  • София, България
  • Мнения: 5 615
Точно за Сливница не бих те посъветвала.
Транспортът до София - автобуси, маршрутки -  е АД!! Има Шофьори,които карат постоянно пияни като за капак.
Градът може да е на 30 км от София, но ако смяташ да работиш в Люлин.
На караулката на околовръстното се чака на светофара до умиране - както сутрин към София, така и вечер в обратната посока.
А и да не се забравя бариерата на жп прелеза - случвало ми се е да чакам и по 25 мин да я вдигнат.

Като се остави пътя - шокирало ме е невъзможността да си купиш месо, освен от 1 магазин - каквото има купуваш няма място за капризи. Невероятно е също, че цените на стоките в суперите са надути до безобразие - на който не му харесва да влачи торби от София. В цяла Сливница има 2 банкомата, които са постоянно развалени, а ако искаш да теглиш от банката с карта - те тресат с такса, която никъде никога не съм виждала - нещо от типа 5 лева беше.
А да - и дупки, дупки, дупки  Shocked. Сега оправиха входа към Сливница, но всички други улици не са виждали сериозен ремонт може би от 20ина години.

А и не на последно място - гадния вятър който духа почти постоянно, особено през зимата там е с поне 2-3 градуса по-студено от София.
Работих дълго време в района и въпреки че пътувах от Лозенец всеки ден с кола, по-скоро бих напуснала работа, отколкото да живея там.
За нивото на училищата дори няма да повдигам въпрос.

# 89
  • Мнения: 197
На всякъде по света отдавна е престижно и желано да живееш в село близо до града. Преди време попаднах на подобна дискусия някъде из форумите. Не всеки би заживял извън София, но не са малко тези, които го предпочитат. За Перник знам, че в един от крайните му квартали - "Изток" /най-близо до София/ софиянците живеещи там са колкото перничаните! Щом са предпочели това и броят им се увеличава, значи не е за нищо. Моя добра приятелка и мъжът и продават апартамент в София и с бебето си се местят в Пернишкия квартал "Даскалово". Там има само къщи. Тя сподели, че много софиянци търсели имоти там, чрез пернишки агенции. Градът не е толкова малък и едва ли всички се познават. Навсякъде около София се заселват софиянци. Има и по-спокойни места. Явно е въпрос на предпочитание. Аз си мисля, че за децата ще е много по-добре да живеят в спокойна обстановка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт