задължителен ли е бг паспорт за дете с двойно гражданство?

  • 16 716
  • 140
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 880
Като подавате молба за паспорт не Ви ли питат къде живеете?
Мен си спомням ми дадоха една декларация, където трябваше да пиша, къде в чужбина живея, но никой не ме попита дали имам италиански паспорт. newsm78 Тази година като го подновя ще видя какво ново ще декларирам. Peace
Последно го подновявах преди 2 години, до паспортното една лелка попълваШе молбите/декларациите среЩу дребна сума и като стигна до графата "адрес в чужбина" ми каzа, че ако искам мога да си дам адреса, но не е zадължително. Прецених, че не е нужно да zнаят къде се намирам и оставихме това непопълнено, нямаШе проблеми....

# 91
  • Мнения: 1 100
Като подавате молба за паспорт не Ви ли питат къде живеете?
Мен си спомням ми дадоха една декларация, където трябваше да пиша, къде в чужбина живея, но никой не ме попита дали имам италиански паспорт. newsm78 Тази година като го подновя ще видя какво ново ще декларирам. Peace
Последно го подновявах преди 2 години, до паспортното една лелка попълваШе молбите/декларациите среЩу дребна сума и като стигна до графата "адрес в чужбина" ми каzа, че ако искам мога да си дам адреса, но не е zадължително. Прецених, че не е нужно да zнаят къде се намирам и оставихме това непопълнено, нямаШе проблеми....

Аз го поднових  миналото лято, никакви декларациии, ниЩо подобно. Мда, мен съЩо ме попитаха къде живея и толкоз.

# 92
  • далечно
  • Мнения: 1 029
и аз декларирах къде живея в чужбина (инфото оттогава не е актуално) - даже и попитах какво ги интересува. Естествено от засуканата дама на ги6ето смислен отговор не полу4их (т.е. не знае6е, 4е това е законово изискване - на мен и това обяснения предполагам би ми било достатъчно)

макдирок, да мисля, че никой нищо не може да ти каже срещу аргумента, че просто бащата не ще бг паспорт за децата (въпреки че тогава как е приискал ЕГН, би попитал чичото  newsm78 - или е поискал, ама като е видял как се пържи човек по милион институции за едно просто егн и му се е отщяло на ниво паспорт  Laughing  Sunglasses)

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 12:53 от Loreley

# 93
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
В декларацията, която се попълва за паспорт има графа "имате ли двойно гражданство и какво е?", но не си спомням трябваше ли и адрес да се пише. Така че лелка, чичко и да ви питат и да не ви питат все тая, трябва да си го попълниш в декларацията.

# 94
  • Мнения: 3 880
Така че лелка, чичко и да ви питат и да не ви питат все тая, трябва да си го попълниш в декларацията.
Ами аз казах за адреса само, че НЕ го попълних и въпреки това ми издадоха паспорта, значи не е било чак жизнено важно, иначе едва ли щяха да ми направят услуга и да си затворят очите заради мен Wink. Всъщност както и да е, каквото били било  Simple Smile най-вероятно няма да ми се наложи да си вадя повече български паспорт, личната карта ще ми е напълно достатъчна...

Ха,не го знаех това.Така е като не 4ета законите  Laughing И да има някакви срокове мисля,4е съм ги пропуснала. Досега като съм влизала с ит.паспорт ( показвайки и българския естествено ) никой ниЩо нито ме е питал нито ми е казвал по въпроса. newsm78

Е, значи и за това не държат много Simple Smile Аз реших да съм изрядна, ама какво ли ми трябва да се вра между шамарите.
А като имате 2 паспорта на влизане в България само българския ли показвате или и двата?

# 95
  • Мнения: 1 100
В декларацията, която се попълва за паспорт има графа "имате ли двойно гражданство и какво е?", но не си спомням трябваше ли и адрес да се пише. Така че лелка, чичко и да ви питат и да не ви питат все тая, трябва да си го попълниш в декларацията.

Е, аз оЩе нямам двойно гражданство. ВсъЩност мисля, 4е в рамките на ЕС, би трябвало да се вилза/излиза с който си пожелае паспорт Дирокова, както и с ли4на карта. Peace

# 96
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Бибе,аз досега показвах и двата,заЩото в италианския са ми записани децата.Но като изте4е българския хи4 и нямам намерение да го подновявам.Ще си карам с ли4ната карта. Peace

# 97
  • Мнения: 3 804
.
За да се извади и бг.паспорт е необходимо съгласието и на двамата родители. Какво става например,ако единия родител,в слу4ая баЩата,който е 4ужд гражданин откаже да даде съгласие за изваждане на бг.паспорт на детето ? newsm78
ако бащата е 4ужденец-съгласието му не е задължително,когато вадих паспорт на Даяна в БГ ,баща и си беше в Сирия и никой не ми поиска неговия подпис

# 98
  • Мнения: 1 049
А като имате 2 паспорта на влизане в България само българския ли показвате или и двата?
Един съвестен полицай на границата ми се скара, че съм му показала само ит. паспорт , трябвало и двата да показвам. Едно викане в 5 сутринта, не вие работа.  crazyeyes:

# 99
  • далечно
  • Мнения: 1 029
А като имате 2 паспорта на влизане в България само българския ли показвате или и двата?
Един съвестен полицай на границата ми се скара, че съм му показала само ит. паспорт , трябвало и двата да показвам. Едно викане в 5 сутринта, не вие работа.  crazyeyes:

ето от това съм се запритеснявала - като нямаш български  newsm78 абе, ще вадя, решила съм, дано сега се справя за 1 седмица, че толкова имаме

# 100
  • Мнения: 1 049
А като имате 2 паспорта на влизане в България само българския ли показвате или и двата?
Един съвестен полицай на границата ми се скара, че съм му показала само ит. паспорт , трябвало и двата да показвам. Едно викане в 5 сутринта, не вие работа.  crazyeyes:

ето от това съм се запритеснявала - като нямаш български  newsm78 абе, ще вадя, решила съм, дано сега се справя за 1 седмица, че толкова имаме
Проблема беше само за мойте документи за детето дума не обели.  Peace

# 101
  • Мнения: 2 617
Колкото повече чета тази тема, толкова повече се убеждавам във вездесъщата сила на субективния фактор в "лицето" на митническия служител, на който случайно ще попадне човек  Tired

# 102
  • далечно
  • Мнения: 1 029
даа, всемогъщи са админ. служители български от всякакъв род - то е ясно, че ние съществуваме благодарение на тях  Naughty  Sick

мислех по едно време да пусна в някой друг подфорум тема за положителни изживявания с бг администрация  Whistling 

# 103
  • Italia
  • Мнения: 4 492
.
За да се извади и бг.паспорт е необходимо съгласието и на двамата родители. Какво става например,ако единия родител,в слу4ая баЩата,който е 4ужд гражданин откаже да даде съгласие за изваждане на бг.паспорт на детето ? newsm78
ако бащата е 4ужденец-съгласието му не е задължително,когато вадих паспорт на Даяна в БГ ,баща и си беше в Сирия и никой не ми поиска неговия подпис

Единственото,което ми идва на ум в твоя слу4ай е,4е явно си имала късмет в паспортния отдел. newsm78
Доколкото знам,за паспорт на детето се изисква съгласието и на двамата родители, независимо дали са българи или единия е 4ужденец. И има резон.Все пак този паспорт може да бъде използван за извеждане на дето от дадена страна и ако се прави без съгласието на единия родител може да се таксува и като отвли4ане. Thinking Тук,когато вписахме децата в паспортите и на двамата искаха и моя и на татко им подпис,независимо,4е с каката аз оЩе нямах тукаШно гражданство.

# 104
  • Мнения: 1 909
Замислих се над това, което казва Miravmbd че се влиза с паспорта според това кое гражданство човек смята да използува. Значи в случай ако детето има българско ЕГН, но не е влязло в БГ с българския паспорт, няма да може да ползува безплатно здравеопазване, например? Thinking Правилно ли схващам или в тази жега нещо ми се е размекнал мозъка
На теория май излиза то4но така....
Защо го тълкувате така? newsm78 Какво общо има влизането на границата с лечението при лекаря? Щом за безплатно лечение се изисква само ЕГН не виждам връзката с документа, показан при влизане....

Не исках да измествам темата, само като пример го дадох - просто се чудя какво значи да използува българското гражданство, щом само заради това е необходимо да има детето и паспорт. Май и аз не мога да си формулирам добре въпроса, но не разбирам за какво му е на детето и български паспорт, след като за движение в чужбина си има друг Thinking

Общи условия

Активация на акаунт