пътуване с новороденов

  • 1 426
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Не е проблем, просто трябва да обмислиш пордобностите - задължително столче за кола, храна и т.н. Хубавото е, че бебето през цялото време вероятно ще спи. И внимавайте много с проветряването на колата, ако има климатик и т.н., да не го простудите.
Леко раждане!

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Моето бебе на 12 дена го заведохме до ...хм, Нови Хан-ско. Просто тогава трябваше да ходим, можеше да се случи по - рано или по - късно.

Номерът е ако е горещо да внимаваш много да не прегрее детето - най - добре е с кола с климатик, ако няма, ще трябва честичко да спирате, да пие вода, да отваряте за разхлаждане. Единствено това може да представлява някаква опасност. Но ако го поиш често, няма проблем. Задължително си вземете сенници за стъклата на колата. Иначе самото бебе си спи и нищо не разбира от пътуването.

Ако е на АМ, носи млякото и шишета с дози преварена вода.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 348
Ми не мога да се сдържа пък  Crossing Arms Ще пусна малко спам.
 Хей, Супермама, аз не бих те нарекла точно така, след като пишеш, че можело да издържи бебето без АМ. Става въпрос за новородено. Бебето се нуждае от кърма, а не от адапте. Е, и за водата въпросът е доста спорен, но така смело да и пишеш за адаптирано мляко ми се стори грубо.
 

# 18
  • Мнения: 2 439
Ми не мога да се сдържа пък  Crossing Arms Ще пусна малко спам.
 Хей, Супермама, аз не бих те нарекла точно така, след като пишеш, че можело да издържи бебето без АМ. Става въпрос за новородено. Бебето се нуждае от кърма, а не от адапте. Е, и за водата въпросът е доста спорен, но така смело да и пишеш за адаптирано мляко ми се стори грубо.
 
Peace
Само кърма му трябва на едно новородено.

# 19
  • Мнения: X
Ми не мога да се сдържа пък  Crossing Arms Ще пусна малко спам.
 

Ми да се беше въздържала, пък. Спама ти, освен, че не е на място е абсолютно излишен. Има милион теми по въпроса, пиши си там. Ти пък си много "супер" сигурно. Ей, аман!

# 20
  • БГ
  • Мнения: 735
и аз да кажа че след изписването пътувахме на 100 км.покъсно на 400км. раждах далече аз и нямаше проблем с пътуването,ако се спира и проветрява често.всичко хубаво от мен!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
Като цяло 2 часа не са проблем, стига да се подготвиш с вода, АМ, резервни дрешки, памперсче, някаква подложка за преповиване. Кошницата е наистина задължителна!  Предвиди и необходимите неща за теб самата, примерно ако ти е дошла коластрата добре е да носиш и помпа, подложки против протичане. Не рискувай да кърмиш в движение, ако се наложи - спрете.

За два-три часа път спокойно може да се мине без гореизброените неща. Кошницата за бебето е задължителна. Най-много да се наложи една 15-минутна почивка за кърмене в зависимост от това кога е яло бебето преди изписването. Малките бебета без проблем понасят пътуването в кола. Важно е да са обезопасени.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 867
Като цяло 2 часа не са проблем, стига да се подготвиш с вода, АМ, резервни дрешки, памперсче, някаква подложка за преповиване. Кошницата е наистина задължителна!  Предвиди и необходимите неща за теб самата, примерно ако ти е дошла коластрата добре е да носиш и помпа, подложки против протичане. Не рискувай да кърмиш в движение, ако се наложи - спрете.

За два-три часа път спокойно може да се мине без гореизброените неща. Кошницата за бебето е задължителна. Най-много да се наложи една 15-минутна почивка за кърмене в зависимост от това кога е яло бебето преди изписването. Малките бебета без проблем понасят пътуването в кола. Важно е да са обезопасени.

# 23
  • Мнения: 4 784
Родих на 80км от града, в който живеем и след като ни изписаха си пътувахме спокойно до вкъщи. Бебето си спинкаше през цялото време.

Общи условия

Активация на акаунт