Дайте съвет- детето ми яде пясък.

  • 7 365
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 674
Не ни го води в Бургас, че останахме без плажове!  Joy
 
Joy rotfImao rotfImbo

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да си удря детето заради единия пясък?!?! Shocked Уау!
 От скоро си има собствен пясъчник и да си хапва не ми пречи толкова.
Не мога да си представя детето ми да яде пясък в който пикаят уличните кучета и аз да го чакам да му омръзне. Толкова болести може да си навлече с това. По добре да го ударя и да се скарам отколкото да нагълта някоя тения.

# 17
имам едно любопитно човече в къщи и когато за  пръв път го заведохме на море(1г и5 месеца)ядеше пясък със шепите.първия ден.аз не реагирах(след като му е вкусно да си хапне)на другия ден си хапна една бучка пръст изяде я хапка по хапка бавно и методично,аз само го попитах дали му е вкусно."да".нямаше повече такива изпълнения.но няма да скрия,че тате беше меко казано възмутен.аз го помолих да не реагира, като бях убедена,че на Вики ще му бъде достатъчно да разбере,че не може да ни впречатли и за радост така и стана. щастлив край.

# 18
  • Мнения: 22 948
Моето ядеше пясък,камъни,кал,пръст...:0

# 19
  • Мнения: 1 174
Не виждам нищо тревожно в това, че детето ти ядяло пясък...Ще мине и това му време, ще забравиш - няма за какво толкова да се притесняваш, моята дъщеря яде миди. Wink

# 20
  • Мнения: 2 161
Как ще си бие детето за един пясък?Моето ми изяждаше марлборото и пак не съм го била.

# 21
Пробвай нещо такова - преди да отидете на пясъчника, му дай хубаво да си хапне и да пие доста вода - просто коремът му да е пълен. Ако това не помогне, поне ще си сигурна, че причината да яде пясък, не е защото е гладно или жадно. Аз съм забелязала, че децата, които си хапват добре и човек не може да се оплаче, че трудно се хранят, имат навик да вземат неща от земята и да ги слагат в устата, а злоядите деца - въобще не правят така, не им хрумва. Твоето дете от кои е?

# 22
Забравих още нещо, но се сетих като видях какво си написала -  че те гледа предизвикателно. Някои деца обичат да правят неща, които забелязват, че привличат вниманието. Ние наричаме тези неща "бели", а за тях това е просто вик - "Обърни ми внимание". Като отидете на плажа - просто не се отделяй от него - непрекъснато правете нещо заедно. Почти съм сигурна, че няма да понечи да лапне пясък.

# 23
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моят син също обичаше да похапва пясък и с цел поне да похапва по - хигиеничен, ако мога така да се изразя, пясък, баща му му направи пясъчник вкъщи и рядко посещаваме обществени пясъчници.От самосебе си се отказа от пясъка, след няколко похапвания

# 24
  • Мнения: 471
Най- научно се обяснява с липсата на минерали в организма.
Даже има такива експерименти с деца ...... те ядът това което им липсва в организма
Например някои хапват пръст, хартия, пясък и какво ли още не....
Пясъкът е основно SiO2, Mn, Mg, Fe- може да му липсва нещо от тези елементи
Хартия- служи за поддържане на бактериалната флора в червата- има едни бактерийки които хапват целулоза..


Така че пробвай с витамини!!!!

Аз като малка яко съм си закусвала със салфетки хахахахахахха

# 25
  • Мнения: 1 763
Като бях на море миналата година, едно дете ядеше бисквити на плажа. Вземаше една бисквита, топваше я в пясък и тогава отхапваше. Не мисля, че е кой знае колко притеснително.

# 26
  • Мнения: 6 461
Ти какво правиш като яде пясък? Ами вземи мерки-удари го, карай се, не го води за наказание на пясъка . А до морето дано да успееш да се справиш. Опасно е да се яде пясък в смисъл такъв, че има много зарази а и тези кучешки тении хич не са за пренебрегване. На морето ако яде най много една стомашно- чревна инфекция да пипне и да се провали почивката. Успех!
Да си удря детето заради единия пясък?!?! Shocked Уау! Аз си признавам, че моето е ступвано, ама когато на много ми избият чивиите. И съжалявам после.
А като си хапва пясък го гледам и се старая да му предложа нещо друго интересно. От скоро си има собствен пясъчник и да си хапва не ми пречи толкова. Предлагам му вода след пясъка, да го прекара по-лесно. Мисля, че започва да му омръзва Laughing И скоро май ще спре  chef
Е ...не само водичка ,давай му и сокче на детето за разнообразие Wink

# 27
  • Мнения: 982
 Пясък е хапвал, бързо приключи, не му хареса.
Но миналата година имахме проблем на морето.С кофичката си пийваше морска вода във всеки удобен момент.За една седмица, толкова ни беше почивката, не успяхме да го откажем.Явно много му харесваше. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт