В очакване на раждането

  • 4 034
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 604
нетърпение, приятно вълнение, страх от раждането, оттегчение вкъщи по цял ден-това беше общо взето Crazy

# 16
  • Мнения: 872
Последните безгрижни дни минаха в довършване на ремонти и тичане по магазини. Не се терзай и не го мисли,използвай времето да се наспиш.Успех и леко раждане  Peace

# 17
  • Мнения: 16
Последните седмици от бременността ми, особено след като спрях да работя, минаваха бавно. Нямах търпение да родя, защото корема страшно ми тежеше, бебо беше голям - роди се 4,400 кг. В същото време се страхувах от раждането, защото първото си дете го родих с форцепс и не исках отново да има усложнения. Когато настъпи момента чак не повярвах, че края наближава. Сякаш нещата не се случваха на мен. Основното обаче беше желанието ми да родя живо и здраво бебе и нетърпението ми да го гушна в обятията си...

Последна редакция: пт, 13 юни 2008, 16:36 от capricorn_vnk

# 18
  • Мнения: 741
Имах чувсвото,че времето е спряло.Мислех си,че всеки момент ще се пръсна.И изпитвах огромен страх от самото раждане и от това,което после ме очаква.
Успех и леко раждане!

# 19
  • Мнения: 2 447
Не можех да си представя новият човек в семейството.Гледах креватчето, чаршафчетата, малките чорапки и още не можех да повярвам, че ще се появи малкото човече.
Peace И аз бях по същия начин

# 20
  • Мнения: 4 753
Родих две седмици предварително, та още не ме беше разтресло като хората...  Peace

# 21
  • Мнения: 2 622
Първата бременност мина тягостно.Накрая така бях отекла,че буквално всеки ден се молех да родя,за да се отърва от корема,надутите крака и всички др.неразположения #CrazyЗа моя радост родих 10 дена преди термин.Иначе очаквах раждането с нетърпение,страх и много копнеж да гушна бебето.
Втората бременност беше през зимата,нямаше отоци,изкарах я далеч по-леко.Очаквах раждането с голяма тръпка,защото вече знаех какво е да имаш бебе.Емоциите  бяха по-положителни и в пъти по-силни WinkРаждането беше планово секцио,което определихме в понеделник за срадя,така че нямах много време да се втрисам и паникьосвам.

# 22
  • гр.София
  • Мнения: 380
Макар въпросът ти да е отправен по-скоро към вече родилите майки, ще се включа и аз като една бременна в 37-ма седмица. Все още не съм се паникьосала, даже очаквам раждането с нетърпение. Говоря си на корема и се "договаряме" с бебенцето да не ме мъчи много като тръгне да излиза. Радвам се на всяко негово движение, продължавам да се движа много, както и през цялата си бременност с надеждата, че това ще ми помогне да съм в по-добра форма и да родя по-лесно. Тревогите ми са свързани с това, че това ми е първо раждане, а съм на 32 години. Постарала съм се да се настроя позитивно, подготвила съм това, което зависи от мен-чела съм доста за родилния процес, избрала съм си лекар, ще разчитам на моралната подкрепа на таткото, който ще присъства и се надявам всичко да мине добре. Правя планове как ще си върна формата по възможно най-бързия начин, как ще си гушкам бебенцето. Не позволявам на страха да ме обзема. Изтласкала съм всички мрачни мисли много надълбоко. Пожелавам на всички бъдещи майки повече оптимизъм и спокойствие в последните дни преди дългоочакваното събитие.

# 23
  • Мнения: 2 090
Както се чувствах през цялата си бременност,така се чувствах и през последните седмици-спокойна и щастлива.С единствената разлика че бях много нетърпелива накрая,докато в началото беше толкова хубаво,че не исках да свършва Crazy.Не съм се паникьосвала накрая,не съм била нервна,нито притеснена.Само много нетърпелива Wink Hug.

# 24
  • Мнения: 4 784
Съвсем нормално се чувствах.
Единственото, което исках, е да се отърва час по - скоро от повръщането и киселините.

# 25
  • Мнения: 2 818
Хем нямах търпение, хем имах, защото знаех че бебо ще избере най-подходящия момент. И въпреки че корема ми беше грамадански, той се роди точно на термин...

# 26
  • София
  • Мнения: 1 228
С първото - бебешки магазини, бебешки приготовления, нетърпение да се появи бебчо... Роди се в неделя срещу понеделник - този уикенд - разходка на Витоша, сладкарничка, вечерта - игра на карти (изтекоха ми водите, докато цаках  Crazy)... Все неща, дето си мислех, че скоро няма да ми паднат  Crazy Паника не съм имала, даже свекърва ми (която е имала кошмарно първо раждане) се шегува и до ден днешен, казвала съм (аз не помня  Embarassed): "Е, какво толкова, едно раждане  Party"

Второто - в патологията   Sad Преди да родя пак бях два дни градска отпуска - трескаво приготовление на бебешките неща - пране на дрешки, гладене (така и не успях), приготвяне на големия и баща му за престоя без мен... Бтакото беше обзет от ужасна ревност (започна с приемането ми в патологията) - ей с това основно се занимавах  Simple Smile Въобще, появи се по - раничко малкият, объркахме приготовленията, вълненията и пр. Mr. Green Паника от раждането - никаква. Паника за бебето по - скоро, че бях с проблеми (в патологията, както казах) Wink

# 27
  • Мнения: 191
От самото начало на бременността си, винаги съм очаквала, че ще родя преди термина и последните седмици бях в нервно очакване. Но уви,  Cry преносих с 10 дни и бях стигнала дотам, че не вярвах, че ще родя някога, мислех че ще съм си все бременна.  preggo
Дотолкова бях обсебена в желанието си да раждам вече, че въобще не съм се и замисляла да се страхувам. А  Blush времето беше непоносимо жегаво и си стоях вкъщи на компа и не излизах от форума, четяйки ужасии за раждането.

# 28
  • Мнения: 4 335
Много ме беше страх,знаех,4е ще е секцио и само за това мислех.Радвам се,4е така и не до4аках датата,защото сигурно последните дни нямаше да се живее около мен.Беб4о ни изненада рано рано и8 нямах време да му мисля LaughingЛеко раждане и успех Hug

# 29
  • Мнения: 140
Бях общо взето спокойна, защото бях планово секцио. Мъжа ми не беше в София и аз предния ден си приготвих багажа, хванах си такси и хайде в Болницата, а на другата сутрин родих Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт