Стриктни ли сте наистина толкова, колкото споделяте?

  • 10 636
  • 133
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31 212
Не съм от най-стриктните. Давам солетки понякога. Отказва закуска и яде 2 бисквити Плазмон всеки ден. Пие кисело и прясно мляко в кремчета. Подправки не давам, отскоро малко сол. Но давам Киндер шоколад  и Данонино. Рядко, но давам. И заедно ядем гнусните неща Joy hahaha Heart Eyes А и пържени картофи давам. Колкото по-старо е олиото, в което са пържени и са по-солени, толкова повече се ядат. Е тя изяжда 3 картофчета най-много. Давам и бисквити Детска закуска и да не забравя давам захар-кафява. И сок пие, купешки, детски. Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
стриктна съм. по две основни причини - първо, че беше набеден за алергичен към млякото и второ, защото знам колко е важно да се формират правилни хранителни навици от ранна възраст. по себе си съдя. и по него - виждам как дори и след еднократно опитване на обикновена бисквита, посяга към бисквитата, а не към ябълката до нея.

давам солети и обикновени бисквити под формата на подкуп - на разходка, на път. това са единствените джънк храни, които е опитвал.

шоколад не е ял, сладолед, зрънчо-мрънчо - също. не си е топил пръстите в бира и ракия, нито в кафето на мама. сок не е пил никакъв, предлагах наскоро, но не поиска.
слагам една идея сол в храната му, зелени подправки и чубрица понякога.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 177
Не съм давала солети,зрънчо,чипс,сладолед,шоколад и т.н.Общо взето доста внимавам,макар че на два-три пъти е успявал да докопа по малко зрънчо и на мъжа една колежка му е набутвала парче шоколад,ама това няма как да се избегне.Добре че тия почерпки са инцидентни.
Общо взето мисля,че съм стриктна,специално за солта и захарта,меда и прясното мляко още внимавам.Също съм вманиачена по стриктно измиване на съдовете и приборите му преди всяко хранене,гледам да е с чисти ръце...
Спрямо захранването обаче до един момент много внимавах,после започнах да въвеждам по-бързо новите храни,оказва се,че е опитал всички плодове без ягодите,даже и такива,които самата аз не съм яла никога  Mr. Green Кисело мляко също дадох сравнително рано,още преди 9 месеца.Соковете също ги обича и на ден си изпива по едно 200мл шишенце(е,все пак разредено с вода).

# 18
  • Мнения: 27 524
1. стриктна съм.
2. виждам как дори и след еднократно опитване на обикновена бисквита, посяга към бисквитата, а не към ябълката до нея.

1. Браво  Hug
2. Синът ми яде често "забранени" неща, но винаги неотклонно посяга и яде с желание всекидневно плодове  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 242
Да съм. Колкото и да е може би престараване..
И със захранването, и с недаването на това, което смятам, че не е правилно да яде..
Захраних на 6 месеца. Глутена го въведох на 11. Млечните продукти (без прясно мляко - него малко по-късно) на 15м.. Праскови, кайсии - като им беше сезона - на 16м. Яйце на 18м. Ягоди сега на 2г. Мед също сега..
Захар и сол до почти 18м. не беше опитвал, вкл. от готови пюрета и каши, защото не ядеше такива.
Хляб не яде никакъв - и нищо подобно. Нито солети, нито бисквити (сладки, солени - няма значение). Нищо по-сладко от банан (и то от много узрелите) или круша - Предлагам периодично (бабите са по-настойчиви, особено за хляба  Crazy) - не иска.. И не го закачам изобщо.
Почти не яде нищо между храненията - понякога оризов сухар или плод (като сме навън вкл.).
Сокчета от кутия - 2 лътки най-много. И пак казва много сладко.
Давала съм му да опитва почти всичко (от няколко месеца насам) - Данончета, шоколад, гумени мечета.. абе каквото се сетите. Реакцията е следната - лапа го и усети ли, че е сладко - веднага отваря уста да плюе или го вади (ако е твърдо) и го носи на баща си или на мен  Crazy

Яде най-вече месо, мляко (кисело), сирене и кашкавал, плодове и зеленчуци и много риба.. И манджи всякакви.. тука имам голямо въображение.. Но са почти безсолни, защото самата аз не ям сол.. Дори бебешките пюрета за над 8м. са ми солени  ooooh! (ама аз съм откачен случай)..
Единственото му "прегрешение" са царевичните пръчици на Царевин (от диетичните магазини), защото са почти безсолни.. Зрънчовците детските казва, че му горчат  Shocked

# 20
  • Мнения: 141
Да си призная и аз не съм от най-стриктните,давам му да опита от всичко.И което не му харесва не го яде-зрънчовците само като ги помирише и ги хвърля,сладките неща гледам да го ограничавам,само по някоя бисквитка в млякото LaughingПо повод на сладките неща -бях го оставила на свекито да го гледа 1-2часа когато беше на 5 мес. и тя го нахранила с повече от половин суха паста #2gunfire
 #2gunfire #Cussing out е как не я уби незнам,но детето и сега не иска да помирише сухи пасти.

# 21
  • Мнения: 1 367
Изобщо не съм от стриктните.Знам какво не трябва да давам на тази възраст и го избягвам.Но иначе мисля,че трябва да опитва всичко останало.Давам му солетки,бисквити,сокчета купени и приготвени от мен,предлагам му всичко,каквото се сетя и което не е забранено.Той обаче е малко капризен и какво да е не яде Laughing.Захраних го малко след 4 месеца  и не смятам,че съм сбъркала.

# 22
  • Мнения: 5 940
Взеха да излизат наяве нестриктните Wink. Вманиачавенето сигурно не е хубаво, но има една тънка граница между не особена стриктност и немарливост, която не трябва според мен да се преминава.
Гадно и неразбираемо ми е като ме гледат като извънземно, когато направя опит да спра добронамерения жест на някоя добра лелка да нахрани детето ми с боклучава храна. Знам, че поривите на хората не са провокирани от нещо лошо, а напротив...
Просто не искам да играем в този филм, така съм решила.

# 23
  • Мнения: 141
valerie съгласна съм с теб за отношението към добрите лелки мислещи че детето в количката никога не е яло.Особенно ми е неприятно като му исипят в крачетата полвин пакетче зайо-байо Sick и той почне да ги разхвърля навсякъде

# 24
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Не мога да преценя до колко съм стриктна. Вече давам Зрънчо и солети. Други болкуци не давам. Сина ми и без това е алергичен към шоколад, така, че никога няма да го яде.
В менюто му 3 пъти дневно има мляко или млечни продукти - сутрин, следобед и преди сън
Преди обед яде пресен зеленчук, следобед пресни плодове - колкото иска. Вчера например изяде 4 нектарини  Grinning
Готвя му и се старая менюто да е разнообразно - 1 път седмично риба, телешко, пилешко, свинсо по-рядко и 2 дена посни яхнии и супи.
Цяло яйце - 2 пъти седмично, зърнени закуски почти всеки ден.
Не се вманиачавам в изградането на хранителните му навици, давам това което и аз бих яла. Явно моите хранителни навици са добри.
Не отричам, че когато баща му е тук, яде и пържени картофки и КФС -пилешко месо, но това са по-скоро изключения.

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не, даже май никак не съм стриктна Blush ooooh!
Не бях много информирана за захранването и вече след толкова четене отчитам грешките си \да се надяваме, че няма да ги повтарям с 2-то дете\.
А за страничните "вредни" неща извън менюто дори аз да не му давам, баща му го прави Crazy \май трябваше първо куче да му взема с него да си прави експерименти и след това дете Thinking ooooh! Joy\

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Защо пък са толкова вредни едни солети?
Аз още не съм захранила, но наблюдавайки майките в парка - почти всяка ги предлага на детето си.

Има ли някоя мама, чието дете е захранено и се храни здравословно и е вече на 9-10 години примерно?

Чудя се има ли действително ефект това, че им се забраняват разни неща докато са малки?  newsm78

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Много съм далеч от перфектната майка, но все още спазвам някой забрани по отношение на храненето. На близо 2 години дъщеря ми не яде шоколад, вафли, чипс. Никога не е опитвала газирани напитки, боза, сладолед и т.н. Иначе давам солети и отскоро сокове, много рядко зрънчо, плодови млека, тестени закуски, кроасани и т.н. За мое щастие тя не е почитател на сладкото и единственото, което яде с охота са плодовете. Обожава ги и макар да е опитвала бисквити, ако и предложа череши или ябълки със сигурност ще ги предпочете. С други думи наистина има няколко забранени неща и за щастие в къщи всички се съобразяват с това. 

# 28
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми не яде Зрънчо,чипс,снакс,шоколад,вафли,пържено-картофи,кюфтета,всичко пържено....яде солети,яде какаови кремчета,яде бисквити.Стриктно гледам веднъж в седмицата да яде риба,поне 2 различни плода да има на ден в менюто,тя обаче не обича плодове да яде,но обожава сокове,затова сокоизтисквачката ми работи на пълни обороти всеки ден.Давала съм и няколко пъти от сокчетата на Флорина(купешките) със сламката,но не ги толерирам и гледам ако мога да не и давам.Не давам компоти,газирано....никога във водата не съм слагала захар.Но пък слагам по 2-3 лъжици захар на 1л мляко като варя за крем.
Тук не става въпрос какво яде и не яде едно 9-10 годишно дете,тук става въпрос,че се мъчим сега да им изградим някакви навици,вкусове,а какво ще е занапред-Божа работа-като порастне,ако иска да яде шоколад,няма да я спирам,ако иска пържен картоф,няма да я спирам,ако иска компот,разбира се,че ще пие.

# 29
  • Мнения: 8 230
Май няма нещо, което моят син да не е ял - дори и шоколад е опитвал. Просто някои храни ги няма вкъщи, защото не ги купуваме. Обаче може да ги опита някъде другаде. Откакто е на ясла пък съвсем не го мисля. Там му харесва храната. Всичко си изяжда и вечер обикновено не иска нищо да яде. Много обича плодове, но обича и бисквитки. Например сега яде много ягоди. Понякога си изпразва бързо купичката и иска още, друг път не ги поглежада изобщо, а си протяга ръката към шкафа и вика "Бисквитка". И на мен не ми се ядат все едни и същи неща. Гледам да се храни що годе здравословно и да намалим до минимум по-вредните храни, но и никога не съм изпадала в крайности.

Общи условия

Активация на акаунт