Шум в сърцето?

  • 18 014
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 938
А какви биха били последствията?

# 16
  • Мнения: 3 016
А какви биха били последствията?

Ами  например затруднено дишане - сърдечна недостатъчност .Затова казвам ,че явно не е толкова сериозно при това детенце . Като си спомня какво беше при моето бебе и  smile3518 .Също отказват да се хранят .
Статистиката е ,че 4 на 100 от децата в България се раждат със сърдечен проблем. Не винаги обаче изхода е фатален. Има много бебета които се раждат с шум и до 4 -тия месец  отшумява .Има  и такива които се оперират и след това  израстват като останалите деца - здрави и жизнени.

# 17
  • София
  • Мнения: 8 281
ДАно те успокоя с моята история.
На синът ми му откриха шум в/на сърцето на 1 г. 2 м. първо нашия педатър после и друг в растояние а 2-3 седмици  се зачуд ка д ами го каже. но аз вече бях "подготвена". И 2те ми казаха, че е често случващо се при малки деца. Обяснението е по-тънки стени на съдовете и за това се чува.
Пратха ни на консултация към Детска Педиатрична Поликлиника при доц. Томова (с направление). Първо ни направиха ЕКГ, полсе го натска слуша кръвоносни съдове - сърцето, корема, врата...
Оказа се, че при нас шума бил по-особен та поиска и на ехограф да ни прегледа (в Дерската педиатрия)
Стана след 1-2 седмици а което ни подготви документи-направления.
Всичко беше ок и на Ехографа - някаво звихряне се получавало но не знайно защо но не било притеснително щяло да отшуми до 7 г. тогава пак трябва да се консултираме.
Преди няколко месеца обаче още се чуваше, педиатърката ме пита дали сме консултирали сърцето.

На кумовете детенцето също е консултирано, но в 3та градска при Велковски (дано не бъркам името)

Някои лекари го чуват други не. На макия в провинцията една лекарка го чу други 2 - не.
При таткото ни пак е имало - някой чува нещо друг не ама тогава кой ти гледал с ехографи.


ЖЕЛАЯ ТИ ДА ВИ СЕ РАЗМИНЕ САМО С ПРИТЕСНЕНИЯТА И ПРИ ВАС

# 18
  • София
  • Мнения: 5 289
Сега като споменахте затрудненото дишане,се сетих да питам има ли общо хъркането със цялата тая работа около сърцето newsm78?Мишо от бебе си хърка,става въпрос не за хъркане при спане,а по принцип,хърка си и в будно състояние,понякога не се чува понякога е по изявено,но по принцип го свързвам със огромните му сливици,неговите двете сливици са много големи по принцип,допи хомеопата като ги видя и викаше:"Това дете направо се чудя откъде му влиза въздух..."Та така де,това исках да споделя.

# 19
  • Мнения: 3 016
Сега като споменахте затрудненото дишане,се сетих да питам има ли общо хъркането със цялата тая работа около сърцето newsm78?Мишо от бебе си хърка,става въпрос не за хъркане при спане,а по принцип,хърка си и в будно състояние,понякога не се чува понякога е по изявено,но по принцип го свързвам със огромните му сливици,неговите двете сливици са много големи по принцип,допи хомеопата като ги видя и викаше:"Това дете направо се чудя откъде му влиза въздух..."Та така де,това исках да спод





Правилно. По- скоро е от сливиците. И при моя син имаше едно хъхрене от носа идваше ,но го израстна  .

# 20
  • Мнения: 370
ова с хърканетоси е от сливиците.не е от сърцето и се израства.имах едно съседче с този проблем и след годинката ,хъркането постепенно отшумя.
успех с регледа ти желая.

# 21
  • софия
  • Мнения: 757
КАРЧЕВА , kak мина прегледа? Надявам се всичко да е наред... Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 4 577
КАРЧЕВА , kak мина прегледа? Надявам се всичко да е наред... Praynig
И аз ! Пиши какво става?

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
Здравейте Hug.
Не сме минали на преглед,защото педиатърката на детето ме убеди,че преглед принципно не се налага,просто ще бъде формален,в случай че някой ми каже че го има,а аз пък незнам и взема да се притесня.Затова не минахме на платен преглед,който всъщност бил 70лв Shocked.Записах си час най-рано за 7 юли имаше,но друго беше интересното....Сестрата 20 минути ми шушука подхилвайки се,че много трудно се взимало час,защото трябвало да си взема направление,което педиатърката на детето неможела да ми даде,тя трябвало да ме прати при педиатър кардиолог и той ако прецени да ми даде направление вече за ехо кардиография,което ставало било мнооого трудно.Затва по добре било да си платя 60лв /сега пък 60 Rolling Eyes/ за да ми пуснат ехото.Бях готова да си платя мамка му Confused,ама като я чух тая кокошка как ми шушука и се чуди как да ме убеди,че трябва да мина на платен преглед много се ядосах и се заинатих.Казах й,как ще си плащам за детето ми като му се полага безплатен преглед с направление?Тя ми отговори,че само ме предупреждавала че трудно се взима това направление,викам аз направление ще си взема,вие не се притеснявайте,запишете ми час.И толкоз.Върнах се при нашата педка и й разказах накратко,тя каза че проблем с направлението няма да имам и така.Ще видим на 7ми,след прегледа ще ви пиша как е минало всичко.
   А относно хъркането,той моя син вече е на 3.5год,но още не е отшумяло,явно по късно ще да е. Thinking
  

  Благодаря ви момичета,че се отзовахте.  bouquet

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 09:34 от КАРЧЕВА

# 24
  • София
  • Мнения: 4 577
Карчева, точно така е с направленията. Личната ти дава направление 3, с него отиваш на детски педиатър, който рядко дава 3 А, с което да минеш на ехо. Прегледът е 30 лв, ехото 60, т.е. 90 лв, аз ги платих миналия месец, но държах да сме при Велковски. Не е формален преглед и определено си заслужават да се дадат, но при него. За друг лекар, не знам....

# 25
  • София
  • Мнения: 5 289
Карчева, точно така е с направленията. Личната ти дава направление 3, с него отиваш на детски педиатър, който рядко дава 3 А, с което да минеш на ехо. Прегледът е 30 лв, ехото 60, т.е. 90 лв, аз ги платих миналия месец, но държах да сме при Велковски. Не е формален преглед и определено си заслужават да се дадат, но при него. За друг лекар, не знам....
Велковски не е ли завеждащ отделението или някакъв шеф там? newsm78В кой кабинет преглежда всъщност... newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 8 281
Карчева, никакъв проблем не съм имала с направленията
Педиатърката (те сиуреждат по меджуси с ДжиПито нещата) ми даде направление (мисля 3) казами да отида в Детската консултативан поликлиника. Там си взех час, поле сестрат ни направи екг, доц. томова го прегледа, полсе преслуша малкия. и тк. според нея шумът, физиологичен, но по-особен поиска и ехо(подкосиха ми се краката все пак).
За тази цел самата тя си подготви направление и нито стотинка не съм платила.
Втория преглед ни го направиха в Детската педиатрична болница.
Пред мен дори се "скара" на родителите на едно по-малко бебе с сърдечен проблем които й подадоха фактурата за да видче с апалтили: ".... защо плащате, взимайте си направление ..."

# 27
  • София
  • Мнения: 4 577
Ами....не знам дали е шеф, просто той ни преглежда от 1я път, кабинетът му е вътре през охраната, до този на шефката на детско, с бяла алуминиева врата, не му знам номерът. Препоръчвам ти го, защото 10 пъти сме ходили при него/ в началото ни викаха по-често, за да следим/ и никога не ни е претупал. Аз за 1ви път плащам, досега винаги сме ходили с направление, но сега в Детско здраве ми отказаха, те щели там да му направят ехо, а аз исках за Велковски.

# 28
  • Мнения: 386
При дъщеря  ми също откриха функционален шум в сърцето.
Исках да си платим за прегледа, за да не чакаме 1 месец и повече, но ни убедиха, че не се налага спешен преглед в нашия случай, че детето е енергично и жизнено и в крайна сметка си чакахме около месец. От прегледа се установи, че детето е кардиологично здраво с невинен шум.   Hug Praynig Иначе в 3- та градска имат добра апаратура. При нас просто е наследствено.
Карчева стискам палци всичко да е наред
Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз навремето плащах, но преди 7г беше значително по-евтино (мисля, че беше 30лв). За час, по касата, трябваше да чакам 6 месеца, а аз нали млада майка, бях доста притеснена. Час за платен прием ми записаха веднага, за следващият ден. Прегледа беше много обстоен, почти около 1 час.
Може би и при Дияна е било наследствено. Аз съм имала шум на сърцето като малка, до към 1-2 клас. За сега при малкият няма проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт