Разделно хранене-част 25

  • 14 416
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
ЗДравейте  bouquet
И аз като Ками, по цял ден сме на разходки с малката Grinning
Разделна съм доколкото е възможно, защото през деня на вънка нямам голям избор  Rolling Eyes солети,сокове....поне спазвам часовете между храненията и не смесвам храните Rolling Eyes
За срещата не ме бройте SadНие заминаваме тогава.Едни наши семейни приятели имат много хубава вила в едно село преди Годеч и ни канят там за отпуската.Мъжа ми има 3 седмици почивка да взима и ще я прекараме по гостита Crazy CrazyПървата ще сме на селото на тези ни приятели,втората ще ходим при роднините ми от Ботевград,а третата сме на няколко места.За два дни на Етъра на гости при едни бивши наши комшии, които преди живееха в нашия блок.Имаме покана от едни приятели които ще ходят на екскурзиика до Велико Търново да ходим с тях за 2-3 дни,та сигурно и това ще приемем.Живи и здрави и Ками да се представя добре се надявам да искараме добре тези 3 седмици Praynig Peace
Надявам се и да не нарушавам много режима (РХ), че да не се върна при вас после с няколко кг. от горе ooooh! ooooh!

Айде да се оправям, че Ками иска разходка Crazy
Лек ден Ви желая и много усмивки Heart Eyes Hug  bouquet

# 76
  • Мнения: 2 724
Ками ,ти ме застреля направо  Shocked!
Ние да ти даваме идеи за рецепти  ooooh! #Crazy!
Ти си цяла енциклопедия ...
Ще споделя напоследък какво си приготвям набързо .
Пресни картофки ги варя на пара до полуготовност, после ги режа на дебели шайби ,намазвам с масло,малко мерудия ,сол не слагам ,защото мерудията е солена ,и мятам във фурничката до зачервяване.
Другия вкусен вариант ,когато не ми е раздразнен стомаха ,са картофките на Лео .
Обичам задушен грах с масло ,печени на скара чушки, които после овкусявам като салатка, заедно с пресни зеленчуци ,поръсени обилно с извара .
Това са по- скоро мързеливи рецепти ,ако се сетя за нещо, ще пиша.
Разхождайте се колкото може повече, сега ви е времето  Peace.
Петя ,пожелавам ти страхотно гостенско и да разказваш, като се върнете Hug.

# 77
  • Мнения: 7 263
Веднага давам две рецепти - но едната си е връткава.
Първата е картофки скалички - белите средно големи картофи и режете през средата така че като легнат на обелената част другото да стърчи като скаличка нагоре.Мажете тавичката с олио / или с масло по желание/ леко посолявате и върху всяко картофче капвате по няколко капки олио или слагате едно мъничко парченце масълце - печете на силна фурна 220-250 градуса, стават за не повече от 20 минути / поне на моята фурна с вентилатора/ - щом се зачервят са готови. Отвън са леко хрупкави, а отвътре стават мозък Crazy - поръсвате с  копър / аз добавям и малко босилек и джоджен - зелени и накълцани на дребно/ и с една зелена или зелева салата  Flutter Crazy

Другата рецепта си е по-бавна, но става убийствено вкусно. Подготовка - печете и белите около 12-14 зелени чушки. 1 патладжан / или 2/ белите режете на ленти, 2-3 тиквички също. Домати 5-6 домата режете на дребни кубчета и посолявате в една купа.

Вариант 1  Запържвате патладжана и тиквичката и ги редите в йена или в по-дълбочка продълговата чиния за сервиране. След това изпечените и обелени вече чушки минавате за кратко през сгорещеното олио докато леко сменят цвета си. Редите с дръжките навън, върху платото от патладжан и тиквичка. На финала доматите, които вече са поседели нарязани и посолени изсипвате в олиото и правите гъстичък доматен сос / по желание може да настържете вътре малко моркови/. След като дръпнете соса от огъня - заливате патладжаните, тиквичките и чушките с него и добавяте по желание / накълцан на ситно или смачкан чесън, копър и магданоз нарязани на много ситно, босилек/.
Така вече готовото ясние оставяте да се охлади и след това мушвате в хладилник - ако имате нерви да го чакате след 24 часа става убиец. Ако не може и да го ядете по-рано, но студено е 100 пъти по-вкусно.

Вариант 2 Всичко описано горе във вариант 1, но между пластовете намазвам обилно със смес от сметана, кисело мляко и извара / или сирене/ - пропорцията е каквато ви кефи, аз наблягам на сиренето и млякото, сметана слагам само малко за вкус и гъстота. Това вече е невероятно вкусно.

И сега се сещам една също бърза летна манджа - чушки миете и режете по дължината така че като ги сложите в тавата ръбчетата им да останат високи като лодчица. Разбивате яйца и сирене и пълните така изрязаните лодчици - печете на не много силна фурна, защото чушките са нежни. Поръсвате със ситно нарязан магданоз и готово  Peace С една салата домати  Flutter Flutter Flutter

Айде и още една - издълбавате тиквички срязани на две или като пънчета или като лодки и пълните с кайма и гъби или пък с другата ми любима смес - гъби, кашкавал, сирене и яйце - печете във фурната и поднасяте с кисело мляко с копър Flutter

Щях да забравя и италианата - сварени и отцедени спагети или макарони или дори кус кус - слагате на дъното на намазана с мазнина тавичка, върху тях редите нарязани на много тънки ленти тиквички и моркови / аз ги рендосвам с Бьорнера на най-дребното/, кръгчета гъби върху тях и накрая малко спанак пасиран или нарязан на супер дребни късчета. Запичате във фурната докато поомекнат зеленчуците и накрая заливате с разбити яйца и малко / сметана или прясно мляко/ и поръсвате с настърган кашкавал и ситно нарязан копър.

уфффффффф окапах се......


а щях да диетирам .......

# 78
  • София
  • Мнения: 3 787
Ленииии,как можа такива описания да дръпнеш Crazy.И аз се окапах hahaha Joy Joy Joy
Всичко звучи страшно вкусно и ще се пробва непременно eat

Последна редакция: ср, 25 юни 2008, 14:44 от ками

# 79
  • Мнения: 7 263
Ками - виновата  Embarassed Embarassed Embarassed
представи си щом чак на мен ми се доядоха  hahaha hahaha, ама на мен си ми е слаб ангела де.
Ти ги прочети обаче детайлно, но не на гладно / след вечеря да речем/ и виж дали нямаш забележки към съчетанията на продукти, защото някои от тях са ми сравнително стари рецепти и май има и неразделни елементи. Но поне са леки и приятни за консумации в жегата.

# 80
  • Мнения: 1 227
Здравейте Hug
Нямаме температура newsm44 Това мойто дете ме изненадва непрекъснато - прави супер висока т /този път рекордът беше 39,7 Shocked вчера/ и после бързичко тръгва да оздравява. Сливиците се прибраха, налепите седят, апетита го няма още, но като цяло Неса е много по-добре - следователно и аз Grinning
Петя, интересна обиколка ти се очертава Hug
Йонито, малката бонбонка пак се е проявила, а Heart Eyes Винаги се смея с глас на разказите ти за поредната изцепка, но знам, че понякога хич не е лесно с тези паячета... да са ни живи и здрави Hug
Алекс, Сладунче, Госпожата, Ками, Софи, Лени, Мина, Анджи, Светли и всички  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 2 724
Добро утро  Hug!
Мади ,супер е ,че Неса оздравява толова бързо Hug.
Лени ,ще се пробват тези вкуснотийки ,само да ми дойде музата.
Аз продължавам да съм стриктна и от това се чувствам страхотно.
Вчера запалих барбекюто и опекох пържолки и чушки .
Днес съм в мисленка Thinking, може пък да спретна бутливата манджа на Лени Grinning.
Сега си пия кафенце ,много е приятно, защото хладен ветрец подухва и е едно такова... свежо.
Цунки на всички и ви желая страхотен ден Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes!
Ако споделяме с две изречения какво ни е менюто ,може би ще си помагаме с идейки Wink.
 http://img05.imgshare.eu/i/Nuneto/aleksdzwer2_copy_d6bfc.jpg - едно по- различно кафе Laughing

# 82
  • София
  • Мнения: 3 787
Алексче,наистина ще е добре всеки да споделя какво е готвил или ще готви през дена Wink
Нали направихме няколко опита преди време,но нещо не се получава newsm78

Аз например днес мисля да готвя Рататуй .Цялото това нещо се хапва изстудено със много сирене Laughing

Хайде,лек ден и целувки на всички Heart Eyes

# 83
  • Мнения: 7 263
Супер идея ще следя с интерес  Hug
И ще се включвам, когато мога но напоследък не съм много продуктивна с идеите. Нямам време готвя на бързо и затова по-рядко експериментирам, защото се доверявам на познати рецепти.
 Hug Hug Hug ви и бягам, че днес имам доста задачи.

Имате СПИЦИААААЛННИИИ поздрави от работната Мишонка, която е самичка в офиса и е налегната от работа, та няма време да влезе, но не спира да ни мисли  Hug и от Госпожата, която пък има проблеми с нета и се надявам скоро да и ги отстранят.

# 84
  • Мнения: 1 227
 Hug Hug Hug
Лени, поздрави ги и ти от нас Hug
Момичета, при нас менюто е малко еднообразно в тези жеги. Тиквички, чушки, домати, краставици, таратор и много рядко бяло пилешко месо...
 Hug Hug Hug

# 85
  • Мнения: 2 724
Добро утро Hugл.
Ками ,този рататуй като гювеч ми звучи.
Със сигурност ще ми харесал
Лени, като не си продуктивна, какви рецепти предлагаш ,а ако те посети музатар, какво ли ще е  Thinking Thinking Laughing Laughing?
Госпожата ,дано по -скоро ти оправят проблемите с ,че взе много да  Praynig Heart Eyes.
Мишето и тя, милата, от много работа никаква я няма  Sad...
Не мога да подмина и ,всичко при нея е наред Praynig.
,в тези жеги аз преоткрих тараторчето, приготвям го в огромни количества ,доста е освежаващо.
,малки изключения бях стриктна .
Изключението беше една невероятна диня, която хапнах малко след вечеря.
Бях много жадна, а синът ми като разряза динята -тя кърваво червена и ............................
И аз си хапнах.
Днес за закуска- диня ,естествено ,на обяд ще се дояжда шаранчето, а вечерята не съм я измислила още.
Може пък да спретна този съблазнителен рататуй или вкуснотията на Лени.
Приятен ден ,цунки и чао .

# 86
  • София
  • Мнения: 3 787
Добрютро на всички Hug Laughing Laughing Laughing

Алексче,къде е кафенцето тази сутрин Crossing Arms Grinning
Снощи стоях до 2 часа и сега малко трудно гледам,та добре ще ми се отрази едно от твоите съблазнителни кафенца Laughing

Рататуя на фурна си е като гювеч,да.Аз го правя и на тиган и май така повече ми харесва.Става доста тежичко и мазничко ястие,но като изстине добре е супер.И сиренето е задължително към него просто Grinning

А в жегите не мога да ям почти нищо.По цял ден карам на вода и някой плод.И кафенца,естествено Mr. Green
Готвя,но не ми се хапва нищо Crazy

Лек ден на всички Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 2 724
Ама съм и аз ,забравих за кафенцето ooooh!!
Веднага се поправям:
 http://farm1.static.flickr.com/5/7183243_e8213f6858.jpg?v=0
 http://www.vbox7.com/play:6eef9fac
Аз пък си имам завиден апетит Crazy.

# 88
  • Мнения: 7 263
Благодаря за кафенцето - ще си го пийна сега следобедно  Hug
Днес нямам мърдане настрани и слава богу пазя климатика в офиса, защото от онези дни щях да се гътна... от жега.
Довечера ще правя спагети - правя поне 2-3 соса с тях / за всеки по сос/. За мен е разделния от спанак и гъби със сметана, за ники домати и кайма с кашкавал, децата ги обичат със захар и сирене. Simple Smile
Отнесена съм и ми е изморено вече .....

# 89
  • Мнения: 3 988
спагети ... соса ... спанак и гъби със сметана...

Добро утро! Алекс, мерси за късното кафе, за мен е точно на време! Simple Smile  Hug

Лени, само това успях да прочета от твоя постинг, но ми е НАПЪЛНО достатъчно.  Mr. Green   chef

Ками, твоята рататуйска рецепта биде пробвана, но в гювеч (в тиган много мазнина поемат зеленчуците и не са ни вкусни). Имах чувството, че 4 човека ядат, не 2-ма. Толкова бързо свърши.  Wink

На всички момичета   bouquet

И да се оплача накрая - самонаказах се заради баклавата и сега спазвам всичко стриктно, но страдам много.  Cry Снощи сънувах любия ми сандвич - черен хляб с бри и авокадо.  Sick Кога ли ще се изкуша...?!  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт