Страх ме е , че няма да се справя!

  • 7 228
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
bravo na teb trqbva mi nqkoi po silen ot men da mi dava stimul ti ima6 bliznaci a az dete i 2ma mnogo vazrastni toest 3 deca

# 16
mai vseki e unikalen s istoriqta si iskam da zaveda deteto na more no ne moga nqmam pari a imam vreme ne e li gadno drugite deca da xodqt vsqka godina i kak da predpazq deteto ot kompleksirane a ina4e ocelqvame borim se no ne e dostata4no,nqmame ka4estven jivot nqmame podkrepa kato v normalnite semeistva za vsi4ko sami umorix se da bada silna iskam da sam slaba nqkoi da me zakrilq i az bezza6titno da maukam na ramoto my po dqvolite taq emancipaciq mai trqbva pove4e da sam maj otkolkoto jena

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
mai vseki e unikalen s istoriqta si iskam da zaveda deteto na more no ne moga nqmam pari a imam vreme ne e li gadno drugite deca da xodqt vsqka godina i kak da predpazq deteto ot kompleksirane a ina4e ocelqvame borim se no ne e dostata4no,nqmame ka4estven jivot nqmame podkrepa kato v normalnite semeistva za vsi4ko sami umorix se da bada silna iskam da sam slaba nqkoi da me zakrilq i az bezza6titno da maukam na ramoto my po dqvolite taq emancipaciq mai trqbva pove4e da sam maj otkolkoto jena

Виж сега...това дет го пишеш аз съм го минала...не е като да не съм! И както други мами ти казвам и аз - няма не мога, няма не искам! Премислях и пречупвах в себе си хиляди варианти, света изорах и си смених работата за по-добре платена...тичам като бясна котка по всякакви задачи, понеже имам и 2 броя възрастни родители на гърба си....До втората година на малката сме карали на дрехи втора употреба и подаръци от приятелки..а аз и един парцал не смеех да си купя! И тогава казах - баста! С моето образование в БГ няма пари за мен, имам много неща, които ме държат тук - сменям попрището!...Не че и досега не попроверявам оферти из големите биотехнологични фирми из Европа...ама тва е друга тема!

Но никога никога никога не съм искала и за секунда да бъда слаба и да мъркам за нещо на някой! Мога да помоля приятелти за помощ - това е друго....Но всеки е различен както добре знаем Wink

# 18
  • Мнения: 2 708
Възхощавам се на факта, че виждам толкова много силни жени. Считам себе си за една от тях. А на тези, които още не съм открили силата в себе си - пожелавам в най-скоро време да го направят. Най-малкото аз бих била щастлива да намирам подкрепа тук, такава каквато я има от други мами. Не се предавайте, а се преоткривайте и работете върху себе си. Ние можем да се променяме. Всички хора могат. Просто трябва да повярваме в себе си. Peace

# 19
Възхищавам се на факта, че виждам толкова много силни жени. Считам себе си за една от тях. А на тези, които още не съм открили силата в себе си - пожелавам в най-скоро време да го направят. Най-малкото аз бих била щастлива да намирам подкрепа тук, такава каквато я има от други мами. Не се предавайте, а се преоткривайте и работете върху себе си. Ние можем да се променяме. Всички хора могат. Просто трябва да повярваме в себе си. Peace
Много ободряващо  решително звучиш,но понякога когато,човек затъне в отчаянието трудно се измъква Tired
Аз когато бях най-уязвима имах чувството,че няма да оцелея-плакала съм,боляло ме е,всичко ми се струваше безсмислено,не исках да живея....Тогава една -две приятелки ,сестра ми и мама ме подкрепяха-БЕЗ БЛИЗКИ Е ТРУДНО ДА СЕ СПРАВИШ ,колкото и да си силен.
От скоро съм регистрирана тук и забелязвам,че има И теми,в които можеш да получиш съвет,подкрепа,разбиране....
Аз пожелавам,въпреки трудностите,въпреки болката и безверието,всеки да повярва в себе си,да повярва или поне да се опита да повярва.Няма как да оцелеем без сами да пожелаем това.

# 20
  • Мнения: 2 708
Буля, абсолютно съм съгласна с теб. Но за да звуча сега така, то е защото успях да преодолея и самосъжалението и болката и мъката и какво ли не. Само като си помисля, че преди 1 година по същото време ми идеше да се хвърля от някъде и само мисълта за децата ми ме крепеше да не го направя, ми иде да се гръмна Laughing И тогава не вярвах, че това ще мине, не вярвах на думите че всичко зависи от мен и на отношението, което имам към ситуацията. Че трябва да се стегна, да се взема в ръце и да променя нещата към по-хубаво за мен. Няма защо да лъжа - щастлива съм, че имах приятелки и майка и сестра, които бяха до мен и ме изслушваха, търпяха ревовете и сополите ми, подкрепяха ме безрезервно и ми даваха кураж.
Е, сега година след това - аз съм благодарна на това което ми се случи. Щастлива съм, че ми се случи, за да съм още по-щастлива сега, нещо в което не вярвах че е възможно да ми се случи. Всеки трябва да мине през своето страдание и да намери сили да му светне и да се вземе в ръце. Вярвайте мами - щастието е в нашите ръце. Hug
Искрено, ама наистина от дъното на сърцето си ви желая да успеете.

п.с и стискайте поне за миг палци за моето голямо момиченце - утре е изпита след 7ми клас по БЕЛ. Поставили сме си висока цел - иска ни се да успеем да влезем в немската гимназия - първа или втора - аз вярвам в детето си мами. Дори и да не успее точно там, аз вярвам че е положила нужното усилие. Поне за миг си помислете нещо позитивно утре сутрин и изпратете положителна енергия към нея - ще съм благодарна, защото и аз ви пращам от моята.

Успех мами, ще следя  Naughty дали сте направили себе си и децата си щастливи Laughing Laughing Laughing

# 21
  • Sf
  • Мнения: 978
Страхът е хубаво нещо, защото те тласка да продължиш напред и не ти позволява да спираш. Не се депресирай за неща, които не можеш да промениш - детето ти вече е голямо, трудно ще го размятате, ако то не желае. Пък само си помисли, колко деца, живеещи с майките и бащите си са притиснати - и финансово, и психически. То не е до самотна или несамотна майка.


и стискайте поне за миг палци за моето голямо момиченце - утре е изпита след 7ми клас по БЕЛ. Поставили сме си висока цел - иска ни се да успеем да влезем в немската гимназия - първа или втора - аз вярвам в детето си мами. Дори и да не успее точно там, аз вярвам че е положила нужното усилие. Поне за миг си помислете нещо позитивно утре сутрин и изпратете положителна енергия към нея - ще съм благодарна, защото и аз ви пращам от моята.

Стискам палци!  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed

# 22
май всъщност всичко се свежда до това,че искаме да направим децата щастливи,а това не винаги е лесно

# 23
  • Мнения: 2 708
Няма щастливи деца с нещастна майка. Това си е мое мнение Wink

# 24
Буля, абсолютно съм съгласна с теб. Но за да звуча сега така, то е защото успях да преодолея и самосъжалението и болката и мъката и какво ли не. Само като си помисля, че преди 1 година по същото време ми идеше да се хвърля от някъде и само мисълта за децата ми ме крепеше да не го направя, ми иде да се гръмна Laughing И тогава не вярвах, че това ще мине, не вярвах на думите че всичко зависи от мен и на отношението, което имам към ситуацията. Че трябва да се стегна, да се взема в ръце и да променя нещата към по-хубаво за мен. Няма защо да лъжа - щастлива съм, че имах приятелки и майка и сестра, които бяха до мен и ме изслушваха, търпяха ревовете и сополите ми, подкрепяха ме безрезервно и ми даваха кураж.
Е, сега година след това - аз съм благодарна на това което ми се случи. Щастлива съм, че ми се случи, за да съм още по-щастлива сега, нещо в което не вярвах че е възможно да ми се случи. Всеки трябва да мине през своето страдание и да намери сили да му светне и да се вземе в ръце. Вярвайте мами - щастието е в нашите ръце. Hug
Искрено, ама наистина от дъното на сърцето си ви желая да успеете.

п.с и стискайте поне за миг палци за моето голямо момиченце - утре е изпита след 7ми клас по БЕЛ. Поставили сме си висока цел - иска ни се да успеем да влезем в немската гимназия - първа или втора - аз вярвам в детето си мами. Дори и да не успее точно там, аз вярвам че е положила нужното усилие. Поне за миг си помислете нещо позитивно утре сутрин и изпратете положителна енергия към нея - ще съм благодарна, защото и аз ви пращам от моята.

Успех мами, ще следя  Naughty дали сте направили себе си и децата си щастливи Laughing Laughing Laughing

Крисче,май май сме минали по сходни пътечки Hug
И аз съм била на ръба и съм произвела реки от сълзи и сополи... #Crazyдано не се повтаря вече.оффф беше гадно.
Но сега съм добре,защото ОЦЕЛЯХ!
Ще стискаме палци на седмокласничето Hug Praynig Hug
Утре ,моля те ,пиши как е минал изпита.Айде дано мине по вода!

# 25
всъщност исках да ви питам какво ви вдъхва увереност въпреки трудностите ,как се зареждате положително.издайте ми тайната

# 26
  • Мнения: 4 458
всъщност исках да ви питам какво ви вдъхва увереност въпреки трудностите ,как се зареждате положително.издайте ми тайната

Няма тайна  Naughty  Всичко е на кантар, или... или...  Просто си даваш ясна сметка за ситуацията, преценяваш какво искаш за себе си и децата си и действаш. Почукаш ли, ще ти се отвори. Поискаш ли, ще ти се даде!  Wink ако чакаш някой да дойде и да ти помогне, да реши проблемите вместо теб, да изтегли каруцата от калта докато ти седиш и гледаш от страни.... има много да чакаш. Знаете приказката за неволята.. мдааа.

Аз си имам една песничка която винаги ми е повдигала духа в трудни моменти  Wink Дори на децата съм я пяла често и те я знаят, не на изуст но .... 

# 27
всъщност исках да ви питам какво ви вдъхва увереност въпреки трудностите ,как се зареждате положително.издайте ми тайната
В трудни моменти си представям красивото бъдеще-И аз си пея песничка,която ми помага да премина крачка напред.
Трудните моменти са повече ,но те са необходими ,за да оценим хубавите.
Купи си книга-"Пилешка супа за душата" Или "Силата е в теб"-на Луиз Хей. Такава литература също помага ,за да се посъвземеш.
Говори,плачи пред близки приятелки,но не и пред синът ти!!!И никога ,ама никога не си вменявай чувство за малоценност-и в другата тема ти казах,парите и вещите не са всичко-Другото е важно,то остава....опитай се и ти го разбереш!!!!

Последна редакция: пт, 20 юни 2008, 14:01 от буля Георгивица

# 28
май това ми е грешката,че за пред другите съм силна а пред него показвам всичките си слабости

# 29
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Нямате представа, колко сила намерих в себе си, когато животът ме постави в положението сама да отглеждам детето си!Не е вярно, че майките отглеждащи децата си сами са слаби - много по - силни са от много хора, които гледат на нас като на слаби същества

Общи условия

Активация на акаунт