Слагате ли захар в преварената вода за пиене от кърмачето?

  • 4 414
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 193
Не съм слагала още от самото начало Grinning! Докато бяхме само на кърма, не съм давала вода. После като започнахме на смесено хранене - давах чиста преварена водичка.

# 16
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Само на адаптирано сме от раждането, не виждам разлика с кърменето (по отношение на начина на хранене, не по отношение на полезността) и не съм давала вода, освен да измия устичката, естествено неподсладена, защото ми е смешно как ще му плакна устата със сладка вода.
Няма интерес към водата и я приема като лична обида.

# 17
  • Мнения: 5 299
Моята педиатърка каза: подсладена вода само 1-я месец-след това от чешмата-само че бебка изобщо не иска да пие нито вода нито чайчетата против колики Grinning Иначе приготвям млякото с чешмяна вода.Не преварявам!

# 18
# 19
  • Мнения: 4 629
Захар не се дава на децата до навършване на 1 годинка. Също така нямат нужда и от вода - поемат нужното им количество от кърмата или формулата

# 20
  • Мнения: 2 032
Не, тази практика е отдавна отречена от всеки що-годе просветен педиатър, пък и има достатъчнон изписано по въпроса.

# 21
  • Мнения: 3 550
Слагах първата седмица, докато науча какви вреди нанася на детския организъм. После спрях. Не че и той налита особено на вода. Кърмя го и това май му стига.

# 22
  • Монреал
  • Мнения: 631
до 10-ия ден давах 5 % глюкоза +преварена вода. Смесвах я "на око" и по мой вкус като гледах да не е сладка много водата. След това и до сега давам само преварена. Чай не пием.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 632
Давах в началото ,защото не знаех,че не е нужно-съответно бебка не наддаваше.Махнах водата и всичко се нормализира.Така,че твърдо против вода,сок и т.н.

# 24
# 25
  • Мнения: 3 818
Захар не се дава на децата до навършване на 1 годинка. Също така нямат нужда и от вода - поемат нужното им количество от кърмата или формулата

Съгласна съм, че нямат нужда, обаче моята беба очевидно обича много вода, защото се случва да й предложа кърма и да я откаже, а да пие с удоволствие вода. Така че не я лишавам от нея.

Иначе на въпроса- слагах доскоро, но все се чудех защо е нужно, та сега смятам да прекратя захаросването на детето:).

# 26
  • Мнения: 3 611
Ами аz слагах, но по много малко - иначе не щеше да я пие.  Rolling Eyes

# 27
  • на езерото
  • Мнения: 263
 Аз давах чайче Хипп,за колики.Но като стана на месец и половина престанах да го давам и давам само преварена вода.

# 28
  • Мнения: 8 505
Педиатърката каза,че не е желателно,но ако много сме искали да и даваме(!!?)-най много до 3.месец,тогава се прекратявала с оглед профилактика на диабета.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 040

Съгласна съм, че нямат нужда, обаче моята беба очевидно обича много вода, защото се случва да й предложа кърма и да я откаже, а да пие с удоволствие вода. Така че не я лишавам от нея.


И моята по същия начин  - много обича вода и в топли дни изпива дори по 2 шишета. Подсладена вода и давам от самото начало, защото беше с жълтеница. Продължавам да и слагам съвсем малко захар (на върха на чаена лъжичка), колкото да не е без хич и така постепенно ще и я спра захарта.

Общи условия

Активация на акаунт