ПълномоЩни 3а имоти

  • 4 509
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 617
Винаги съм се смяла на думата "генерално" пълномощно. Хората си мислят, че с него решават всичко, включително упражняването на лични незаменими права.
Имуществените въпроси винаги се решават с изрично (или специално) пълномощно.

# 16
  • Мнения: 342
Какво означава генерално?  ..Упълномощавам еди кой си с безкрайни правомощия? Simple Smile

# 17
  • Мнения: 592
tedie_p_a, Loreley - за ваше сведение "гадните нотариуси" имат тарифа за даване на консултации. Отделно от това да им звъните по телефона когато при тях е глуха баба, която им вдига нервите за нива от 330 квадрата и да искате Ви дадат консултация по телефона е най-малкото нахално. Виж - обади се на немски нотариус по телефона /ако му намериш някъде телефона първо, защото в БГ всички нотариуси са във всевъзмжни сайтове изтипосани/ и ако той ти даде консултация, с удоволствие ще ви уредя консултация при нотариус в Пловдив по избор - БЕЗПЛАТНА!
Tsugumi е много права!
 И последен съвет, че прекалявам вече - за всяко нещо си има специалист - водопровода е за водопроводчика, стените са за бояджията, ламарината е за тенекеджията. А ИМОТИТЕ - за нотариусите! Отдавна не бях чувал адвокат да се занимава с имотни сделки - трябва много да е закъсал с клиентелата, осквен ако не е на роднини или на Химимпорт имота!

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 03:03 от notar

# 18
  • далечно
  • Мнения: 1 029
нотар, мерси за изяснението. не съм целяла да звуча неуважително към експертния труд на нотариусите: както във всяка професия, така и при вас предполагам се сблъскваш с какви ли не характери и образи (но както и във всяка друга професия никой не те е вързал да го правиш - винаги можеш да се ориентираш към нещо по-пазарно и конкурентно, нали  Laughing).

не ми се обсъжда безумието в БГ държавата да поддържа монопола на нотариусите: откъде-накъде точно централно ще се определят бройките на "експертите", които могат да предоставят тази услуга  ooooh! . Не е ли това причината в София примерно да е безумна блъсканица при нотариусите - защото няма достатъчно бройки за нотариусите в оглед броя на изповяданите сделки newsm78 ? Защо не е на пазарен принцип - всеки който има образователен ценз и отговаря на условия като опит например, нека го лицензира държавата и да се бори за клиенти...Като адвокатите. Да, ама не - успешен лобизъм, както се вижда Money  Money

Опирала съм до нотариуси в две (по-)бели европейски държави и такъв цинизъм като в БГ няма...Освен, че няма и бюрократщината за най-простичък документ лелите във всевъзможни институцийки да ти искат "натурално" заверено пълномощно  ooooh!  Sick : бюрократщината в БГ храни централно поддържания монопол.

никога не съм се обаждала на нотариус за "аванта" консултация по телефона. Уважавам принципа, че безплатен обяд няма. мразя вечните тълпи при нотариусите (поне в София явно са недостатъчно) и фактът, че за какво ли не опирам до техните услуги за смешни дреболии за пред бг институции и институцийки.


Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 13:51 от Loreley

# 19
  • Мнения: 592
Loreley , за повечето неща за съжаление си права. Тези които станаха с цел или заради някого /визирам втората вълна приети нотариуси, а не старите от държавния/ направо смазаха идеята и се отдадоха на явно печелбарство. За съжаление, нотариусите нямат лобизъм, а всеки от наглите си има гръб и затова е такъв. А за монопола не си права - удостоверителната функция на нотариуса е предоставена от държавата дейност на лица с определени изисквания. Основната цел на свободния нотариат е да облекчи гражданския оборот в тази му част, но и да даде сигурност на този оборот, какъвто би го гарантирала държавата. Затова никъде в Европа /мисля само в Холандия е изключението/ няма свободен достъп до тази функция и не трябва да има, защото точно вкараните по друг начин нотариуси ще вмиришат ситуацията, а и страхът от глад е много силен мотив и нелоялната конкуренция просто ще обезсмисли идеята. За бройките отдавна съм казал че не са справедливи, но.... кой съм аз?  Peace

Общи условия

Активация на акаунт