БЕБЕТА ЮНИ 47

  • 13 685
  • 287
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 80
Marvele,много добре си обяснила.
Аз от вчера почнах да дохранвам с АМ(по съвет на педиатърката).Андрей се будеше на всеки час и ревеше от глад и аз го слагах на гърдата,но си е истинско мъчение толкова на често особено с тези разранени зърна и в неделя реших че като дойде лекарката ще искам хапчета за спиране на кърмата,но добре че жената ме накара да се изцедя да види колко кърма имам и се оказа че няма как с 60-70грама да нахраня бебо след като трябвало да изяжда 120грама.Сега вече и двамата сме по спокойни.
Честито на Тони,Бъни и Галика81.

# 211
  • Мнения: 5 713
Честито на Тони, Бъни и Галика!   bouquet   bouquet   bouquet

Да са ви живи и здрави малките сладкишчета!  Hug

Тони, много те мислех и аз.
Самимами, чакам ти разказа, когато имаш време. Simple Smile
Прити Галина, много готино си го написала, просълзих се.
Добре дошла на Майченцето.
Гали 80, щом сменяш често памперси, а съкровището е спкойно, не виждам смисъл от цедене и/или дохранване.

Аз съм тук, но силно се надявам денят да е днес. Simple Smile Връщам се сега в леглото, защото нещо през нощта не спах добре.

# 212
  • Мнения: 9
  Marvele, и при нас симптомите за недохранване бяха същите : неспокойствие след като се е нахранил, заспиване на гърдата , запек, както и това, 4е след хранене много жадно пиеше вода. По съвет на педиатъра  и ние сме на Фризо, аз се цедя и давам за 1-2 хранения на ден.

# 213
  • Мнения: 13
Аз досега откакто сме на поискване (от 5-ия ден) само два пъти съм давала добавка, понеже Кристиан много плачеше и не можеше да заспи 4-5 часа. Нямах кърма за тези хранения. От раждането досега нямам никакъв апетит и хапвам с голяма мъка само заради кърмата. Започнах да ненавиждам неща, които преди обичах.
Относно как да познаеш дали бебето е гладно - Белези на огладняването при бебетата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73982.0

При Кристиан са:
Ранни     *   Отваряне и затваряне на устата, Смучене на ръце, пръсти 
Активни  *   Въртене и търсене по гърдите на който го носи, опитва се да  заеме позиция за кърмене или ляга назад; Непрекъснато извиване и гърчене
Късни      *  Тревожно въртене на главата от едната на другата страна, Плач

Изчетох доста от материалите от библиотеката на кърмаческия и пак не се чувствам уверена в кърменето.. Може би когато започне да наддава, ще се успокоя. Четох, че бебетата през първите две седмици губят 7% от теглото си. А и педиатърката ме успокоява, че нямало проблем с надаването. До края на първия месец бебето щяло да започне да качва.

Pretty_Galina, и нашата е против, дори каза да кърмя с часовник, 10 мин. на едната, после 10 мин. на другата и готово. Да, но Кристиан не е съгласен с нея.

Сега го мъчат колики, Еспумизана вече не помага. Педиатърката каза да вземем Бейбинос, но в аптеката ми казаха, че го нямало вече на пазара. Сега отново съм в чуденка.

Bili, Вери, благодаря ви за отговорите.  Hug

Може ли някой да ми каже как да сложа капки физиологичен в нослето. От снощи диша затруднено като го кърмя.

Честито на Offioly, Bunnie, Galika81 и Toni! Бързо възстановяване!

# 214
  • Мнения: 24
Честито на ГАЛИКА И МАЛКИЯ ВИКТОР   bouquet

Айде сега съм аз наред,ама нещо днес хич нямам контракции....ама може да е затишие пред буря хихихи.
Бюти хайде не се ослушвай че пълнолунието идвааааааа   Wink

# 215
  • Мнения: 256
Аз пак да питам, то моето стана вече викторина!  Embarassed Как обличате и завивате бебетата вкъщи, т.е. с какво?  Joy И с какво на вън? Само се чудя да не прегрея малкия. Станаха му пъпчици и се чудя дали не  е от претопляне. Ако му навредя с нещо ще полудея.

# 216
  • Мнения: 176
Добрутро! Честито на всички нови мамета!

Самимами, добре дошли вкъщи! Чакам и аз с нетърпение разказа ти.

Миша, ти не беше ли с планирано секцио? Защото това разстройство и натиск ниско долу много подозрително ми звучат  newsm78

Щях да казвам на Вери, Бюти и Пантерката да се готвят за утре, че е пълнолуние, но гледам Пантерката ме изпреварила  Mr. Green

# 217
  • Мнения: 233
Благодаря на мамчетата, които писаха кога бебето показва, че е гладно и дали се е нахранило добре Hug

Инче, една моя приятелка, която роди през зимата, имаше същият случай с пъпчиците. Каза ми тогава, че са го слагали в електрическо одеало (било е голям студ) и детето е прегряло. Е, не беше нещо страшно, но може и при вас прегряването да е причината. Ама, най-добре лекар ще ти каже или по-опитна мама.  Peace

Пантерке, то пълнолунието верно идва, ама мишлето не се трогва нещо...  Joy Е, все пак има още 1 ден Wink
Трънче, ние отдавна се гласим за това пълнолуние... Оффиоли и тя беше в групата, ама нещо Митю избърза...  Joy

Абе, Вери, айде отивай днес и пак да ти кажа - да не се връщаш без бебе вече!!!!  Naughty

# 218
  • Мнения: 13
In4oka, аз Пепо го обличам с боди с дълго ръкавче и ританки, отдолу чорапки. И го завивам с много тънко памучено одеалце. И май му е добре. Ама за вън не мога да ти кажа нищо - още не сме излизали. Аз му пипам ръчичките, крачетата и вратлето. Ръчичките понякога са по-студенички ама то можело. Крачетата ги следя да са винаги топли, а вратлето пипам да не е много горещо. Ама не знам дали така се прави - това е моя разработка Crazy И все пак съм с 6 дневен опит само

# 219
Привет отново и от мен Simple Smile

включвам се набързо само да ви кажа, че на 06.06 родих секцио моята дъщеря Виктория, 2760,47см в АГ болница.Вече сме си в къщи и сме добре Simple Smile

# 220
  • София
  • Мнения: 39 940
Днес на разходката бях облякла Алекс само по боди с къс ръкав. Мъж ми метна една пелена на крачетата, не че му беше студено, а да не го пече слънцето.

# 221
  • Мнения: 318
Аз от вчера почнах да дохранвам с АМ(по съвет на педиатърката).Андрей се будеше на всеки час и ревеше от глад и аз го слагах на гърдата,но си е истинско мъчение толкова на често особено с тези разранени зърна и в неделя реших че като дойде лекарката ще искам хапчета за спиране на кърмата,но добре че жената ме накара да се изцедя да види колко кърма имам и се оказа че няма как с 60-70грама да нахраня бебо след като трябвало да изяжда 120грама.Сега вече и двамата сме по спокойни.

pagadino не е ли много 120гр. аз днес бях на консултация с бебето и педиатъра ми каза,че на ядене му стига 70-80гр и до края на месеца да се увеличи до 100гр.
Ако някой знае нещо по различно,нека пише  Peace
А относно обличането и аз много се притеснявам дали ще и е топло,а няма ли да и е студено,направо  #Crazy

# 222
  • Мнения: 15
  bouquet ЧЕСТИТО НА ГАЛИКА И ПУКАНКА!МНОГО ДА РАДВАТ МАМА И ТАТИ МАЛКИТЕ БЕБЧЕТА!  bouquet

Трънче, ДА! С планово секцио съм..Викаш да не вземе да избърза бебо,а...?Ами нищо чудно Laughing

# 223
  • Мнения: 210
Ако  детето е на АМ трябва в 6-8 хранения да изяжда по 110 - 120 мл.
Ако е на кърма, трябва да се храни през около 2-3 часа с по-малки количества...
Ако е като нас на смесено хранене- един Господ знае... Будим се през 2-3-4 часа Crazy Веднага щом се събуди предлагам мляко и по различно време пием по 80 до 120 мл.   Бебебто има различни потребности по различно време на деня, за това и изцеждам различни количесва през деня и ноща...
Изглеждаме надебеляли, но ще видим в други ден...

За кърмещите майчета, Марвеле го е обяснила много точно, но не бъркайте задоволството с умората... Аз си мислех, че Ради пъшка и заспива защото е сита, а се оказа ,че  съм я държала гладна..... Mr. Green


ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАЙЧЕТА И ОТ МЕН   bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 17:21 от margarete

# 224
  • Мнения: 210
нЕщО СЕ ПООБЪРКАХ, МАЛКАТА КАТО МИ ХЛЕНЦА НА ГЛАВАТА  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт