Глупости и драми...

  • 5 539
  • 66
  •   1
Отговори
Здравейте мили майчета. Пиша тази тема, защото съм толкова ядосана и обидена на всички вкъщи, че просто имам нужда да споделя на някой. Ако искате ме подкрепете, покритикувайте, сигурно и аз някъде греша. Ситуацията е следната: имам дете на годинка, бременна съм с второ, ходя и на работа през седмицата. Когато става въпрос за домакинство, аз съм единствената, която готви, чисти, пере, пуска прахосмукачки, мие прозорци, бани, тоалетни и квото се сетите още. Знам, че не съм единствената в това отношение, сигурна съм, че повечето от вас като мен. Честно казано ми харесва, обичам да е чисто и подредено, но понякога ми тежи. Хубавото е, че имам наоколо баби, които ми помагат с детето, което е чудесно. Но ето тук идва проблема. Имам чувството, че от мен се очаква всичко. Но каквото и да направя никога не е достатъчно добро за никого. По принцип не ми пука, обаче вчера, заради бременелските хормони ли не знам, ама ми стана адски мъчно. Цял ден бях с болки в корема, не много силни, но неприятни. Вместо да легна да си почина, аз съм се юрнала да пазарувам, да готвя, да пера. Забравих да спомена, че живеем в голяма двуетажна къща, която просто няма изчистване (особено, когато всички цапат след теб). Та вчера пуснах една прахосмукачка на целия втори етаж, след това измих, излъсках банята и тоалетната и накрая седнах да почина. Едната баба дойде да види детето, пита ме кво ми е и като й казах, че съм уморена, щото съм чистила, започна най-нагло да ми се хили в лицето и да пуска просташки шеги от сорта на: "Да не би да си орала на нивата, че да те боли нещо" Shocked След това изслушах цяла лекция, затова колко лесен живот си живея, как не знам какво е това работа, как не съм научена да работя и колко съм мързелива Twisted Evil казах й да си гледа работата и да не се занимава с мен, ама яко ми кипна. И това не е първият път, когато ми говори така. А междудругото на село имаме няколко ниви и наистина съм копала картофи, и то с дни, буквално от сутрин до вечер, та много добре знам за какво става въпрос и честно казано не виждам голяма разлика между това да търкаш банята като луд и да копаеш с мотика Tired Само, дето къщата се чисти по-бързо, признавам. Но това никой не го интересеува разбира се. Честно казано, хем ме е яд на себе си, затова, че се обиждам, хем ме е яд и на нея, затова, че е убедена колко й е бил труден живота и веднага заключва, че на всички останали им е лесно. Казах и на мъжът ми, при което той каза: "Ние двамата с теб сме доста мързеливи хора по принцип"-от което издивях още повече. #2gunfire И след това цяла лекция колко било разхвърляно из къщата. Ами нищо чудно-щом той, бабата и малкото по цял ден разхвърлят и мажат, а аз ходя на работа, играя си със сина ми и чистя-какво по дяволите очаква??? Попитах го: "като ти се вижд мръсно, защо не изчистиш?", каза, че цял ден бил на работа и бил уморен, при което аз му казах да си трае и да не се оплаква, при положение, че не чисти!!! Crossing Arms Обаче всичко това изобщо не е за първи път. Вече наистина ми писна да давам всичко от себе си и постоянно да чувам някакви тъпи коментари. А сега ще ви кажа и коя е най-гадната част. Мъжът ми от време на време има навика да говори за бившата си приятелка и поне хиляда пъти съм го чула да казва с нескрито възхищение колко здраво работи, колко хубаво готви, как ходила на работа до последният ден на бременността си и полагала тежък физически труд без изобщо да се оплаква. Как чистила цялата къща и вечерята винаги била като излязла от ресторант-основно ядене, с не знам си колко вкусни блюда и десерт. И не знам си кво си още. Казах му "Ми да си беше останал с нея тогава, кво търсиш при мен Shocked" - а той ми казва: "Аз никога не съм я обичал, обичам теб, ти си най-милата и грижовна майка и съпруга". Е, вярно много мило, ама след дъжд качулка Confused Хич не държа да чувам колко съм мила и грижовна, ама не ща и да чувам, че съм мързелива или че някой готви по-добре от мен Crossing Arms Що не може просто да си трае и да не казва нищо Twisted Evil Имам чувството, че ако ми беше казал, че е по-добра в леглото, нямаше да ми стане толкова гадно, егати. Проблема е, че когато се оженихме не можех хич да готвя, но постепенно се научих сама, от Интернет, щото просто нямаше кой да ми покаже. И сега готвя много хубави и вкусни неща, всеки път, когато имаме гости ме питат за рецепти и т.н., но това за мен не е важно. Искам мъжът ми да харесва това, което готвя, да му е кеф да вечеря с мен, да бъде щастлив, и искам аз да му готвя най-вкусните ястия и аз да съм най-добрата готвачка, а не някаква си преди мен Close Сега ще кажете, че не съм в ред и много искам. Амиии искам... просто за мен семейството е много важно. Домакинството също, може би, затова приемам критиките толкова трудно. А тъпото е, че и аз винаги поне по няколко неща, с десерт, обаче милият ми мъж сякаш хич не забелязва това Flutter Обаче за готвенето на бившата си приятелка може да говори с дни ooooh! Наскоро се скарахме и му казах, че не искам да чувам повече за нея. От тогава не казва нищо, ама на мен пак ми е тъпо, че няква си патка готви по-добре от мен Crossing Arms

# 1
  • Мнения: 281
Така е Crossing Arms,домакинската работа не е работа Tired,а забавление Rolling Eyes.
И аз се нервя,ама...
Веднъж му казах на моя,че след като домакинската работа не е работа,той да си чисти,пере,готви най-вече... Mr. Green,обявих стачка!
Разбира се ефекта беше временен WhistlingRolling Eyes.
А това с приказките за бившата..,еееееееееее #2gunfire

# 2
  • Мнения: 323
Вера не се сдържам да ти отговоря,защото сякаш разказваш моя живот.И ми стана смешно и малко тъжно.Аз се омъжих наскоро за моя дългогодишен приятел вече съпруг,с който бяхме разделени 3 години(аз го напуснах)Сега живеем в чужбина където докато бяхме разделени той си имаше приятелка(с извънбрачно дете).То тук ок нали сме били заедно не мога да му държа сметка.Но всеки път ами тя не е била най-оправната,но се справяла по-добре от мен,работлива била,гледа ли си детето сама( даже той обвинява бащата на дето ,че я изоставил) аз му казах един път ти знаеш само нейната версия,ами ако тя лъже и скрива доста неща? Разбира се не коментирам личния и живот и нея също,но по отношение на готвенето  и чистенето аз някак седя в нейната сянка.И на мен като на теб един ден ми дойде до гуша и казах"Що не си я задържа".Ами отговорът беше ,че обича мен,за мен се е борил толкова години,докато да дойда,той нея зарязал заради мен.
Но тя се оправяла страхотно.Това дразни и те разбирам напълно,НО аз им тегля една майна и казвам-аз съм това,което съм или ме харесваш такава или много ти здраве,няма да си мръдна и пръста да приличам на когото и да е ,освен на себе си.Аз също не можех да готвя когато се омъжех,но сега справям доста добре,но кулинарията не е моята страст,той все мрънка,сега  на мода е прабаба му,която била изключителна кулинарка.
Но понеже жената е починала засега си мълча и се правя,че не чувам.Все пак когато се жени човек нали има очи на лицето си ,не на гърба си.

# 3
  • Мнения: 592
Който е отдолу първата вечер, цял живот ще е така. Просто са ти избили нервите покрай втората бременност. Дай по-споко, тегли им майните на всички, даже ако можеш вземи 2 дни и с детенце идете някъде - да видим резултата в къщи?

# 4
  • Мнения: 672
Тоя бих го изритала на момента #2gunfire
Сега сериозно. Колкото повече се стараеш и се връзваш, толкова повече ще ти се качват на главата. Спри да готвиш. Чисти само твоята стая и тази на детето. Следващия път като се върне мъжа ти от работа да те завари да си лакирваш ноктите, кръстосала крак връз крак. Кажи му, че ако иска да има наготвено и да е изчистено да наеме домашна помощница. Ако няма пари да я осигури, да хваща той парцала и черпака. Ама ха Crossing Arms

ПП Имай предвид, че като се роди бебето ще ти е още по-трудно да въртиш домакинство, тъй че вземай мерки отсега. Бъди твърда. Такива проблеми трябва да се решават кардинално.

# 5
  • Мнения: 2 388
Ако полагам толкова грижи в домакинството, колкото теб и мъжът ми има такова отношение към мен и аз по някакви неизвестни причини все още го търпя ще му предложа:
Да отиде при бившата;
Да се заеме той с домакинството, щом не е доволен;
Да наеме домашна помощница.

# 6
  • Мнения: 1 763
Леле, наистина ли правиш всичко това? И си бременна? С нищо не мога да ти помогна, освен да ти съчувствам и да ти се възхищавам за енергията. Намери начин пресечеш гадните намеци и да си почиваш повече, иначе децата ти ще страдат.

# 7
  • Мнения: 4 916
Авторката, гледай си децата и игнорирай свекървата, започни да поставяш някакви граници. И започни да свикваш мъжа си да върши някои домакински задължения - не бива бременна жена да търка кенефа с белина все пак  Crossing Arms Тази работа може да я свърши и той.

# 8
  • Мнения: 46 545
А защо чак сега се сещаш? От колко време живеете заедно? Всеки прави нещо, работи, гледа дете и т.н., но чистенето и готвенето не стават сами, нито някъде е написано, че трябва да ги правиш ти, еднакво задължение са на всички, които живеят там или си наемете човек да ги прави. Така, че спокойно седни, поговори с него, разделете си ги, както ви е удобно и си върши твоята част, но настоявай дейностите, свързани с препарати да вземе той, не е добре да ги дишаш сега.

Мъжът ми не даваше да пипна нищо, само с прахосмукачка съм минавала няколко пъти ...

# 9
Леле миличката! Напълно те разбирам и имаш право да се ядосваш, да се чувстваш много кофти в тази ситуация!
Аз си мисля, че има хора, които се възползват от теб, от твоето състояние и по-болно е, че не признават това което правиш, а точно обратно се опитват да ти търсят измислени кусури, за да те засегнат.
Аве с една дума си попаднала на пълни простаци и лошото е, че ако не ги поставиш на мястото им още сега, цял живот ще те цедят като лимом - физически и психологически.
Опитай се да поговриш с мъжа си, искрено му разкажи как се чувстваш, ако имаш неговата поткрепа, ще се почувстваш много по-добре.
Хайде, горе главата, всички сме имали такива трудни моменти Hug

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 701
Тоя бих го изритала на момента #2gunfire
Сега сериозно. Колкото повече се стараеш и се връзваш, толкова повече ще ти се качват на главата. Спри да готвиш. Чисти само твоята стая и тази на детето. Следващия път като се върне мъжа ти от работа да те завари да си лакирваш ноктите, кръстосала крак връз крак. Кажи му, че ако иска да има наготвено и да е изчистено да наеме домашна помощница. Ако няма пари да я осигури, да хваща той парцала и черпака. Ама ха Crossing Arms

ПП Имай предвид, че като се роди бебето ще ти е още по-трудно да въртиш домакинство, тъй че вземай мерки отсега. Бъди твърда. Такива проблеми трябва да се решават кардинално.

Това е и моето мнение  Peace
И още - безсрочната ефективна стачка с възпитателна цел винаги ще ти е от полза  Peace

# 11
  • Мнения: 2 803
Все едно това е моята история, с тази разлика че моя  не говори за бивша. Аз също живея в къща на 2 етажа, занимавах се и със строежа и всякакви ремонти и с малко дете, а той костюма и на работа нищо не разбра от гледане на дете и ремонти, а пък камо ли домакинството понеже така са го възпитали да смята че това е женско задължение и само ако благоволи да ми помогне. Сега обърнах нещата, гледам си здравето, детето си и себе си и да го видиш как чисти с прахосмукачка и как помага. Теглих една майна на свекървата след подмятанията , че уважаваните жени не били перфектни домакини, а пък мене така са ме възпитавали да бъда добра къщовница. Просто с това темпо ще се скапеш много бързо. Не прави подобна грешка, ами обръщай повече внимание на себе си! Тежката работа е за мъжете!

# 12
Хич да не ти пука от подобни подмятания, ходи си на работа, грижи си се за семейството, доколкото ти е възможно и си гледай кефа, все пак си бременна и по-важното е, да родиш здраво и спокойно дете, от това да получиш медал за добра домакиня, ама то няма и кой да ти даде де!! Laughing

# 13
  • далечно
  • Мнения: 1 029
уфф, първите 7 години на мъжа ти ги няма...и какво е видял вкъщи не е било вдъхноваващо за твоята кауза май. Трудно се превъзпитава трайно на зряла възраст.

Моята свекърва за щастие е работохоличка, от малки децата и са видели, че техният папа опъва здраво в домакинството и няма мъжка/женска работа. И сега е така - бабата готви, дядото чисти и пере  Whistling (чиниите по ред, ама то щото тя отказва понякакви непонятни за мен причини миялната)

отрязвай вещицата и почвай да впрягаш мъжа. Не готви, не чисти: запуши му устата или да вземе помощница, или да се мръдне да помага ooooh! Аз не вярвам в стратегията с-рогата-напред, ама в този случай май друго не ти остава

# 14
  • Мнения: 4 520
И аз ти съчувствам много - знам какво е да имаш едногодишно и да си бременна с второ и цялата къща да чака на теб, но ние поне си бяхме само тримата и мъжа ми помагаше, с каквото може (е, вярно, понякога с подсещане Twisted Evil). Сядаш с цялото домочдие и провеждаш сериозен разговор - бременна съм, имам нужда някой да ми помага от време на време. На мъжа ти му казваш съвсем конкретно и без да хленчиш какво искаш от него. На бабата (не разбрах на кого е баба, но то няма и значение) й казваш като не е работа домакинственото, да се захваща тя, хем тя ще си купонясва, хем къщата в ред.
Успех и се пази!  Hug

# 15
  • Мнения: 474
Само ми идва на ум да ти кажа, че медал за постижения в кулинарията и в домакинстването няма да получиш, ако ще да се разпънеш да си перфектна. Ако нещо не ти е добре здравословно- пак няма кого да боли- теб ще те боли, на теб ще ти насинят задника от инжекции. Така че- спри се, успикой се, вземи си някой ден болничен, намали темпото и се замисли за това, че децата ти ще имат нужда от теб цял един живот.
Подмятания, подхвърляния и забележки, такива, каквито ги описваш, бих контрирала директно и в очите- която може да ходи да ражда и на нивата и после да става да копае- аз не съм с такава физика, нито искам да ставам героиня. На които не му харесва готвенето и хигиената в къщи- вдигам грандиозен скандал, че да чуят и баби и стринки и така.
/ аз общо взето нямаше въобще да издържа и половината, на това което описваш. Скандалът щеше да възникне мнооого рано. Явно си много търпелива/

# 16
  • Мнения: 141
ццц, тези хора не ги ли е срам да ти говорят така. Все пак си бременна и си се юрнала да правиш какво ли не, пък и отгоре на това да ти разправят, че си мързелива и тн. Кажи им да си гледат в своята собствена паница и да не ти се бъркат.
А това, че съпругът ти понякога говори за бившата си с възхищение каква домакиня е била, може би го прави, за да те подразни и да те накара да ревнуваш. Това е начин да си погали егото и да се увери, че все още държиш на него. Наистина доста инфантилно, но уви. Предполагам, че намеренията са му точно такива. И все пак, щом той си те е избрал теб и те обича, нищо останало няма значение, но може и ти да го "погърчиш" малко. Не поднасяй на тепсия всичко и на всеки. Дай си почивка и лично време и за себе си.

# 17
  • София
  • Мнения: 397
 Оплаквай се бе жена, че нещо те стяга и май имаш контракции, че някъде те боли, че ти се повръща или ти се вие свят...сега поне имаш толкова много варианти! Кажи, че си била на преглед и са ти препоръчали да лежиш, иначе ще те вкарат в болница и ги остави те да готвят или чистят по-хубаво, щом са толкова отворени! Twisted Evil

# 18
  • Мнения: 604
Миличка и аз като теб се нагърбвах с всичко в къщи ,но до преди два месеца
когато изгубих нещо много по-ценно, от чистенето, и готвенето, и желанието да угодя на всички!
Дъщеря ми вече знае че -мама не е слугиня и не е длъжна да ходи след задника на всички!
Пази себе си и бебето си, грижи се за детето си, а мъжът ти като е с много високи претенции,
да си наеме чистачка и готвачка!Ако не може да си го позволи-да помага сам в домакинството!
Успех от мен !

# 19
И в твоето положение съм била донякъде.
Всяка жена може да се пооплаче от подобни ситуации.
Но съм напълно единодушна с по-горните мнения,че поне докато си бременна е редно да мислиш за здравето си!
Поговори с мъжът ти,че не ти стигат вече силите!(нали сте мързеливички Twisted Evil)
Не се напрягай излишно.А внимание към баби,лели ,стринки,калинки.... не обръщай.
Не може ли да си вземеш болнични,за да си останеш в къщи?

# 20
И още нещо!
Явно сте младо семейство,така че още може да го свикнеш. Мисли за себе си. Работата ще почака.Създай правилата,да не мрънка ,ако не е чисто,да ти помага ,когато ти е зле....
Поне детето да гледа.ааааа. Не си робиня,слугиня и тн....
А като ти говори за бившата,ти му говори за бившия..да види дали е приятно!!!!!!

# 21
  • Мнения: 2 197
Не мога да ви разбера тези в "твоето положение". Защо допускате да правите всичко в къщи? Аз не бих. Разпределила съм задълженията и всеки прави по нещо. Ама изобщо не ме интересува кой по колко как и защо работи. Къщата трябва да се изчисти , храната да се купи и да се наготви. И двамата имаме задължения. Ако на някоя и харесва да бъде слугиня и не е направил нищо по въпроса - не виждам защо след това се оплаква.

# 22
  • Мнения: 3 423
Психолозите биха се изразили
по-красноречиво по проблема.
Да ме прощавате, ама не мога
да се прекланям пред слугиня.
Видно е, че и мъжът й не се.
С годините ще се задълбочи
драматизмът на домакинята.

# 23
Първо, благодаря на всички за отговорите. Нека обясня малко по-добре как е положението с домакинството. Мъжът ми по принцип иска да помага, проблемът е, че така чисти, че въобще не си и личи. Например: взима кофата с парцала и започва да замазва всичко и 2 минути по-късно си мисли, че е изчистил. Докато аз: пускам прахосмукачка, после слагам гореща вода с препарат и накрая мия. Като с една телчица търкам по-упротите петна, които не искат да се махнат. Поне като правя нещо, държа да е като хората. С готвенето е същото-може и иска да готви, само, че след това 3 дни не мога да изчистя след него ooooh! Ако ми е наистина лошо, мога да разчитам на него, но по принцип аз се справям по-добре сама, затова аз си чистя, готвя, а той гледа детето. И с малкия ми помага страшно много-къпе го, води го на разходка, чете му книжки, храни го, въобще в това отношение е перфектен. Затова горе-долу така сме си разпределили задълженията. И наистина тук не е проблема. Просто се дразня от тъпите му забележки понякога. И днес понеже и бабето ми вдигна нервите, определено ми дойде в повече.

С мъжът ми сме си говорили много пъти, вервайте ми не си мълча, ама никак. Имало е и сърдения с дни и тръшкания и кво ли не. Извинява ми се всеки път, казва си, че е виновен, даже и подаръци купува, обаче мине-не мине пак изръсва някоя върховна простотия. Просто говори без много-много да мисли, че наранява човека до себе си. То и аз съм откровенна, ама някои неща е по-хубаво да не се казват, докато той си казва всичко, дето му е на душата и това си е. Веднъж не му говорих 3 дни за една глупост и точно 1 месец по-късно пак се сдърпахме за същата щуротия и пак ми наговори същите неща. Ами не можех пак да се подложа на мъчението да не му говоря цели 3 дни, затова го преглътнах някак си и така. Веднъж си говорехме спокойно, без дрязги и му казах, че има много високи изисквания към хората около себе си и че е голям перфекционист, каза ми, че затова се бил оженил за мен ooooh! Та сега съм малко на кръстопът дали да продължавам да се сърдя или да го приема такъв какъвто е, просто в сравнение с останалите му качества това не е нещо, което чак толкова много ме безпокои, по принцип, ама като съм бременна ми тежи Crossing Arms Просто съм си такава, ако някой непознат ми каже нещо хич не ми пука, обаче към близките ми съм много чувствителна. Както и да е.  

буля Георгивица явно позна, че е нещо свързано с бременността, защото напоследък и най-малката нечистотийка ме дразни безумно много и не търпя да е разхвърляно. Не че мъжът ми няма да помогне с чистенето, просто на моменти адски много ми се чисти и буквално не мога да се спра Crazy не знам дали ме разбирате и аз самата не се разбирам Laughing Та наистина не го правя, защото искам медал или признание, то и да си чакам за такова нещо, ще си умра с чакането, пък и нямам нужда от това, просто искам да ми е подредено и това е. Сега ще кажете, че сама съм си виновна. Може и така да е. По принцип мога с кеф да излъскам цялата къща, в повечето случаи не ми тежи, но глупави коментари и забележки не мога да търпя. И точно от това ми натежа тази сутрин, когато пуснах темата Confused

Gorska_Kitka това, което си написала е много интересно, не ми беше хрумвало. Аз имам едно албумче със снимки отпреди да се запознаем с мъжът ми, тук, вкъщи. Мога да си измисля всякакви разказчета и знам точно какво не би искал да чуе, но няма да го направя, защото така всеки път като се дрънкаме за нещо си запазвам привилегията да му натривам носа колко е безчувствен и неуважителен с разказите за бившата Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 3 423
Сори, Димана, ама точно това, което
си цитирала, не е никак майтапчийско.
Домакинята сама си се хвали колко е супер
в слугинажа, че и се гордее с това. Явно й
е мисия в живота. Виждаш, не се сърди, че
й го признавам. Поне аз. Иначе, що се отнася
до съвети, самата тя също си казва, че е явна
перфекционистка. Което ме навежда на мисълта,
че щом партньорът й и антуражът му напълно не
я задоволяват, единственото решение е да се маха.
Развод, и толкова. Ако живее сама, ще чисти, пере,
лиже плочки, смуче боклуци, върти интернетския
рецептурник, лъска прозорци, глади ръбове, без
да има кой да й опява и да я сравнява с бивши или
бъдещи жени. Доволна ще става и ще си ляга! С
парцал и ръце, попили смрадта от ръкавиците.

# 25
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Укроти хормоните!!!И за какво толкоз  чистене, като че ли  ще ти идват сватовници!!
 Почивай повече и....чист въздух!!! Peace

# 26
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И сега ако кажеш, че перди да сте се оженили не е бил такъв... Сори, ама къде си гледала?!  newsm78
Доста кофти история, ама освен да не си го слагаш толкова не виждам какво друго можеш да направиш!

# 27
  • гр.София
  • Мнения: 380
Съчувствам на теб и на всички жени в твоето положение, но мисля, че и ти имаш вина за това отношение към теб. Нуждаеш се от кардинална промяна . Разглезила си по недопустим начин всички около себе си и не очаквай някой да признае усилията, които полагаш. Изходът е-още от днес спираш със саможертвите и настояваш за уважението, което ти се полага. Всяка жена заслужава да бъде зачитана и глезена, и не само докато е бременна. Време е да се научиш да бъдеш егоист. Ако съпругът ти те сравнява с бившата си приятелка-не демонстрирай, че те засяга. Може би тя не е била толкова идеална, а това е неговият начин да те амбицира да бъдеш още по-добра съпруга и домакиня. При всички случаи е доста жестоко от негова страна. Започни и ти да го сравняваш с другите мъже. Може дори не с твои бивши гаджета, а със съпрузите на приятелки и колежки. Казвай му например:"Мъжът на еди коя си пазарува, мие чиниите и т.н." Произнасяй го с копнеж и завист-дано и той да се почувства засегнат, че има по-добри от него.  Ако той не се сеща да те отменя, поставяй му ти задачи и ако трябва си измисляй неразположения, но не се товари с всичко. Ще ти бъде трудно, защото вече си го научила на лесното, но сега е най-подходящият момент да го превъзпиташ. И ако не направиш нищо по въпроса, значи заслужаваш положението, в което си изпаднала. Съжалявам, ако съм рязка. Надявам се да предприемеш нещо за да промениш ситуацията.

# 28
Момичета, моляви не се карайте. Аз не се сърдя на мнението на никого, напротив замислям се върху всичко, което пишете, защото знам, че виждате нещата от по-различен ъгъл. Междудругото очаквах доста по-остри мнения Laughing

Селин, беше си такъв от самото начало, аз сама си го избрах. Но тази негова припряност е нещо, с което по принцип мога да живея, защото има много други страхотни качества. Просто споделям и си мрънкам, това е.

palavata_monahinq, първият ми пост беше писан в състояние на афект, вторият в по-трезво състояние, затова звучи по-смекчаващ. Не знам дали съм слугиня или не и да ви кажа това не ме притеснява. Като цяло обичам къщата ми да е чиста и знам, че повечето жени са като мен. За мен това е нещо нормално, не е повод за гордост. За щастие имам много други неща, с които да се гордея, но темата не е за това. Знам, че на моменти съм "хем ме сърби, хем ме боли" и угодия няма, признавам си го. Хем ми е лошо, хем искам да е чисто, хем и държа аз да свърша всичко, (защото мога най-бързо и най-добре), хем и се сърдя, че само аз мета и мия. Мъжът ми предлага помощ, но реално аз върша почти всичко. На моменти това ме дразни, но в друг момент го виждам как си играе с детето или как ми прави някой безкрайно мил жест и ми минава.

Знам, че ако искам повече помощ, зависи само от мен да настоявам за това и да ви кажа, когато напредна с бременността мисля максимално да си почивам.

Просто днес сутринта много ме заболя от това, че хората около мен за пореден път говорят глупости без да се замислят дали ме нараняват. Толкова ли не могат да си кажат:"в крайна сметка е бременна, дай да си мълча и да не я разстройвам, майната й на къщата" Stop Стана ми гадно, че полагам усилия, а другите само мрънкат и недоволстват. И мъжът ме издразни, щото говори, че къщата не била подредена, а той самият никога няма да седне да вложи толкова старание и прилежност, колкото аз. Общо взето това е. И аз съм човек, нормално е да ми е криво понякога Confused

Благодаря ви, че ме изчетохте bouquet 

# 29
  • Мнения: 141
Vera, затова недей да се стараеш толкова. Поне като си мрънкат да има за какво. Simple Smile А и поне тогава няма да те е яд толкова Simple Smile
А някои хора толкова обичат да "търсят под вола теле" и да се чудят какъв косур да сложат на някой, че не разбират как неусетно минава живота им.
Пожелавам ти успех  bouquet

# 30
  • Мнения: 2 171
Обърни внимание най-вече на бремеността си и на болките в корема, бебето е по-важно от някаква си домакинска работа. Няма да е фатално да занемариш малко къщата за сметка на по-голямата радост, която те очаква. Ако мъжът ти наистина те обича ще се съобразява с положението ти, което би трябвало да е и негова грижа все пак. Говори с него. А това за бившата приятелка мен лично много щеше да ме вбеси, щях през носа да му го изкарам и да започна и аз да говоря за бившите ми приятели, та да видим кой кум, кой сват..... А на всички бабки тегли по една майна. #2gunfire

# 31
Вера,те ще си мрънкат винаги,ако не поставиш въпроса пред тях!!!
Винаги ще изискват все повече и повече!Така ,че кажи им какво не ти харесва,за да си знаят!Бъди твърда,не им мълчи,за да не се чувстваш обидена и за в бъдеще!
Това е мое мнение,от опит ти го казвам. Peace

# 32
  • Мнения: 50
Като попрочетох до тук ми идват на ум две поговорки: 1. Едно магаре носи толкова, колкото го товарят. и 2. Не е луд този, който яде баницата а този който я дава.

Чистенето и търкането край нямат. От личен опит ти споделям, че и аз се фирках да е всичко идеално, но като видях, че почти не прави впечатление просто спрях да се хабя. Сега го давам по - спокойно ако успея - успея, на който не му харесва да го направи и т.н. Така че, гледай си детенцето и си изкарай една спокойна бременност защото медал за друго няма да получиш. Другите така ще се нагодят спрямо теб, че сама няма да усетиш как е станало.
Не се ядосвай, свиркай си  Joy

# 33
  • Мнения: 3 747
Всичко, което пишеш, все едно аз съм го писала, само дето децата са ми 3 Grinning. МъжО също много не е много деликатен, обаче много внимава с моите настроения Twisted Evil. Ако ще лук с яйца да съм му забъркала, от мойта манджа по-вкусна няма, а разни бивши никога не би споменал, камо ли да похвали. Така че просто се постарай да събудиш инстинкта му за самосъхранение  341uu и ще си улесниш живота Peace.

# 34
  • Мнения: 932
Aaaa...и те разбирам,и ти съчувствам,защото и при мен е подобна ситуация.Ще се опитам да ти дам полезни съвети,ако са такива в твоя случай.Дано помогна поне мъничко!
В петия месец преживях много тежка загуба и единственият ми отдушник беше чистенето.Трябваше да съм силна заради близките и гледах да помогна с каквото мога.Обаче накрая стана така,че никой не се сещаше да вземе дъщеря ми дори за 5 минути,а аз имах нужда да преживея мъката също и просто ми дойде в повече.Мъжът ми си беше в Англия и вярвах,че като се прибера,ще отпочина психически и физически.Какво ти,братче!До края на юни се налага да работи нощни смени/13 часови/и едва има време да спи.С нищо не помага,ама е ужасно скапан.Днес,правейки палачинки,изгорих една и се включи противопожарната аларма.Дори не я е чул.Та пак съм сама по цял ден/и цяла нощ/ с малката,бременна в 8-я месец,мъчейки се да надвия депресията и да изчистя максимално къщата.Ами не става.И взех кардинални решения.ЗАпочнах от гардеробите.Е,да,за момент става още по-страшна бъркотията,но в дългосрочен план е добре.Първа стъпка:разчиствам дрехи.Оставям най-любими,всичко,дори и малко захабено или рядко носено,заминава.Второ:вещи и козметика.Неотваряни кремчета=подарък,статуетки и пр.-заминават./е,не всички де/.Трето:играчки.Купих кутии и ги разпределих.Кубчета и строители в една,кукли в друга и т.н.Сега вадя по една.И когато се наиграем,просто казвам "хайде да прибираме и започвам сама,независимо дали Елф ми помага.С времето започна да настоява сама да подрежда.И сега поне с тях ми е лесно.Книжки-купих й малка библиотечка и от тогава не съм видяла разпилени,всички са на рафтчетата.Колкото по-малко вещи,толкова по-лесно.А аз съм почитател на всякакви украси и красоти,ама не става така.За теб е още рано,но имай предвид-на 1.5 години започнах да я уча да яде сама.Сега само й сипвам и дори не се олива.Облича си поне панталона и  чорапите,носи ми разни неща.От голяма полза е.Фурни,бани и сие мия по едно на ден.От няколко дни я уча да заспива самичка.Нещо,което умееше прекрасно,ама позабрави и реши,че ще спи при нас.Купихме й легло,сложих й възможно най-шарените завивки с мечета и през цялото време се възхищавах и повтарях колко е красиво.Тя легна с желание,но първите два дни искаше да я гушкам докато заспи и ревеше безутешно като се събуди и не съм там на секундата.Вчера изиграхме сцената:мама те завива и целува и отива в другата стая около 30 пъти.Тя идва,аз я връщам,гушкам,завивам.И всичко се повтаря с много рев.Еййй,едва издържах.Обаче сутринта се събуди и дойде без рев при мен,което е голям напредък.Днес четох книга до леглото й и тя заспа без да иска да затварям очи и да я прегръщам.
Та с една дума-реорганизирай.Хвърляй и подарявай.Учи не само сина си,но и таткото да помагат.ЗАпочни с малко:миличък,ще вдигнеш ли масата,че съм много изморена.Дългите разговори не помагат много.Кажи му какво искаш да свърши на момента.Не се вижда и моя труд.Ама просто казах,че толкова мога.Трудно ми е,тежко ми е и това е.Искам да ме разберат,ама като не могат,това е,което аз мога.Нямам роднини тук,няма кой да ми помогне,справям се според условията.
За бебето:прекарах няколко нощи в интернет,четейки отзиви за бебешки продукти.И смятам да се снабдя с всичко,което би направило живота ми по-лесен.Люлка,шезлонг,възможно най-леко бутащата се количка,най-бързо стерилизиращия стер-р,бебешки фитнес,слинг.
За готвенето-когато мога,готвя.Когато не мога,всеки се спасява.Купувам полуготови храни и ги слагам във фризера.Не са полезни,не са вкусни,но спасяват положението в крайни случаи.Чинии мия само и единствено аз,защото нямам доверие на друг.Вчера и  леглото на бебето сглобих сама.Но когато ми трябва помощ,казвам.Питам го кой ден ще може да ми помогне да...
Виж,гладенето е проблем.Гладя почти всичко и това ми губи много време.Не знам каква е моята пералня-вичко излиза страшно измачкано ooooh!
За бившата:следващия път кажи,че много би искала да я наемеш за чистачка.И го питай тя ли избяга от него,защото й лежеше на гърба Mr. Green
А за бабата-е какво да кажа?Срам няма тая жена!Аз бих издивяла!!!С такова малко дете,работеща,бременна,с голяма къща...то и без нея трябва да се чувстваш изморена.Питай я тя знае ли изобщо нещо за бременността и колко натоварващо е за тялото?
По едно време и покрай мен всички забравиха тотално,че съм бременна.Обаче започнах да се оплаквам-не нарочно.Наистина се чувствам изцедена.Поех достатъчно удари,не мога повече.Кажи си това и ти.Успех!

# 35
  • София
  • Мнения: 4 051
Vera*** , като чета какво си писала оставам с впечатлението,че искаш да си слугиня/дом. помощница. Сякаш за теб най-важното е да готвиш,чистиш, переш... Ама как той не чисти хубаво, как ти минаваш с телчица-дрън,дрън! Не стига това, а и те обсъждат,сравняват и ти не страдаш от този факт, а от това,че сравнението не е благоприятно за теб!!!  Crossing Arms Погледни се отстрани, мила, това ли са отношенията, които си си представяла? Искаш да си домакиня-ОК-похвално, но това ли искаш да си, само това?

# 36
  • София
  • Мнения: 1 735
Vera*** , като чета какво си писала оставам с впечатлението,че искаш да си слугиня/дом. помощница. Сякаш за теб най-важното е да готвиш,чистиш, переш...
Това май си е точно така.Затова не се оплаквай-ти сама бременна си се нагърбила с толкова задължения.А относно предишната изгора-с мъжа ми си имаме негласно правило-"НИКОГА не коментираме предишни връзки".Направете го и вие.Сравняването с някой друг за мен е признак на неуважение и липса на възпитание.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 833
Vera*** , като чета какво си писала оставам с впечатлението,че искаш да си слугиня/дом. помощница. Сякаш за теб най-важното е да готвиш,чистиш, переш...

Не разбирам защо наричате всяка жена, която иска да има чист и подреден дом и това й доставя удоволстви СЛУГИНЯ. Не е така... Вие я обиждате повече и от мъжът й. Сор за офф-а.

Vera, очевидно харесваш живота си такъв, какъвто е и това е прекрасно. Всички имаме моменти, когато заобикалящите ни дразнят. Опитвай се да поодминаваш кофти забележките все едно не си ги чула... И почивай повече. Предполагам, че с две деца ще е много трудно... Успех!

# 38
  • Мнения: 2 556
Усилията на жената остават недооценени. Аз при подобно отношение бих си взела дом. помощничка и бих почнала да готвя само за детето си. Никакви първо, второ и трето за мъж, който хвали бивши приятелки, след като аз му раждам деца и домакинствам по цял ден. Ама аз съм от жените, дето никога не са искали да чистят, лъскат и подреждат и хич няма да ми залипсва това занимание.

# 39
  • София
  • Мнения: 53
На жената и е приятно да чисти, гордее се, че го прави добре и иска просто някой да забележи усилията и. Всяка от нас като направи нещо , с което се гордее и го покаже на близък, очаква похвала, а не мрънкане и упреци. Това, че на повечето им е приятно да вършат други неща, няма нищо общо, всеки е различен и различни неща го правят щастлив.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 051
Etomira, напротив. Писах,че е похвално да иска чист дом, в крайна сметка всяка от нас го иска,сигурна съм. Проблемът, според мен, е, че тя самата се асоцира само с домакинството. Тя страда защото губи сравнението с някоя си. Според мен обидно е самото отношение-да те сравняват като ,че е на работа там, а не любимата съпруга. И ,пак според мен, не би трябвало да има значение дали печели или губи в "съревнованието"-то само по себе си е обидно.

# 41
  • Мнения: X
Като чета постовете ти,Vera***,ми се струва,че на теб всъщност ти харесва начина ти на живот. Единственото ,което те притеснява е, че те сравняват с бившата приятелка и то не в твоя полза въпреки всички твои старания.Аз честно да ти кажа се учудвам как издържаш физически.Голяма къща, малко дете, бременна...А когато се роди и второто,сигурно няма да спиш,за да свършиш всичко.С това темпо можеш да бъдеш сигурна,че след 10 години най-много ще заприличаш на изцеден лимон и тогава мъжът ти не само ще те сравнява с други, ами и ще ги търси.Не се обиждай на тона ми ,ами помисли малко и за себе си!Колкото и да чистиш,да търкаш,да миеш,недоволни ВИНАГИ ще има.Обръщай повече внимание на себе си и на децата си,грижи се за здравето си.А тя къщата колкото и да я чистиш и подреждаш,с две малки деца,доста години още ще си е разхвърляна.Примиряваш се и това е.Ще ти е подредено,като пораснат и се изнесат от къщи. Казвам ти го от опит:И аз мих и трих 1-2 год.После-всички дружно чистим и подреждаме.Двама сина имам ,и мъжа,трябва те мен да ме носят на ръце,не аз да им слугувам!

# 42
  • Мнения: 940
Аз не позволявам на моя мъж да пере, чисти и готви, освен в случаите когато аз нямам тази възможност. Ходя на работа, но нямаме деца. Той иначе винаги е навит да помага, никога не ми е казвал колко е разхвърляно или не е наготвено (случвало се е да не е наготвено 2-3 пъти откакто сме заедно).

Та, незнам какво ти е. Не живея със свекърва. Принципно само ти съчувствам. Може би трябва да мъ кажеш, че ти е много криво, че говори за бившата. По-добре бъди директна, отколкото да си мълчиш. Успех!!!

# 43
  • Мнения: 473
Ти си виновна, мила, колкото и да ти звучи невероятно. Колкото повече се товариш, толкова по-недоволни ще има около теб и ще се опитват да те пробват като товарно добиче колко ще издържиш. Мъжете нямат милост и ако има начин ти да правиш всичко, а той да лежи на дивана и да пие бира ще му е най-добре. Никога няма да получиш благодарност нито за хубаво сготвената вечеря, нито за излъсканата като огледало баня, нито за това, че бременна с още едно дете на годинка ходиш на работа, пазаруваш и всичко останало. Мъжете са егоисти и все те са уморените, винаги те имат нужда от почивка, те ходят на работа, а ние си живеем живота, според тях. Аз нито се правя на перфектната домакиня, нито се трепя да готвя, карам мъжа ми да помага, колкото и да го мързи, защото не мога и дете да гледам и да оправям цялата къща. И аз съм човек, имам нужда да си почивам, да си направя маникюра, педикюра, да отида на фризьор, да се накипря с някоя нова дрешка. Удари им на всички една майна и се научи да се уважаваш сама, за да те уважават и другите около теб. Ти трябва да им покажеш, че си най-важната и бабите ти като искат да копаят, да си копаят, ние тяхния живот не можем да живеем. Времената се менят, хората също.

# 44
  • Мнения: 940
На мен ми е много интересно как авторката да "удари една майна на всички". Все пак е съпруга и майка, след това трябва да се кипри, гримира и т.н....Незнам дали всички Вие които давате съвети правите това, което пишете, или просто Ви се иска да го правите.

Аз лично никога няма да отида да правя нещо за себе си, ако не съм сготвила, или купила нещо за ядене за мен и съпруга ми.

# 45
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Аз лично никога няма да отида да правя нещо за себе си, ако не съм сготвила, или купила нещо за ядене за мен и съпруга ми.

то4но това отно6ение създава мъже-готованци, които примат пълното обслужване за даденост. Естествено всеки си подрежда сам приоритетите, ама после за6о се хлен4и в ДиС не знам  newsm78 . (далка, не е ли4на нападка, просто илустрира това, което имам предвид)

аз пък една ду6а нося и гледам да си я гледам: след работа с удоволствие понякога ходя във фитнеса и нямам никакви притеснения да правя не6о за себе си с пълното съзнание, 4е не е ми безупре4на къ6ата  Mr. Green  Stop : с малко дете, натоварена работа и докторска дисертация това мога. Медал за домакинство не искам, паметник в престилка съ6о. Засега това устройва вси4ки. Оба4е на авторката проблемът май са високите ли4ни критерии и изисквания към домакинството (дразня се и аз като мъжът ми 4исти "през пръсти", ама това е положението).

# 46
Браво  на момичетата,които не си дават зор!
Баба  ми е много готин човек,ако че е на 83г,много е трезва във възгледите си освен в един;Смята,че жената требе да се подчинява на мъжо;тя да чисти,готви,пере,гледа дяца............. #Cussing out #Cussing out #Cussing out!
Все ми се кара жената,че аз не го правя и че се сърдя ако мъж ми не е измил чиниите когато съм го помолила,например! ooooh!
Грешка е да се "практикува"поведението на нашите баби и майки..Ние сме съвременни жени със съвременни семейства
 smile3521  smile3521 newsm57 kyllmgтрябва да има равноправиееее!!
Когато ме боли глава и ми е зле,не чистя,мъжът ми ми носи вода,хапче,разтрива ме.Иначе мъжо е меко казано кроманьонче(хич не е по романтиката) .
Но аз наложих така нещата,да се съобразява с мен и болежките ми!

# 47
  • Мнения: 123
неможах да разбера кое ти тежи павече,това че само ти чистиш или това че те сравнява с бившата.чистиш,защото това е женска работа,а бабата какво прави  привас ,с вас ли живее?и ако живее при вас,пък и да не, да хваща метлата и да помага,че после ще иска име да и пишеш.за бивчата не се товари излишно,остави го да глодува известно време,пак да видим посли дали няма да си най-добрата в кухнята.и най-вече си почавай,защото колкото и да таркаш винаги ще има нещо изцапано.на дъртата може да и кажеш да ходи да........ да не те занимава,като неи харесва да си стои у дома.

# 48
  • Мнения: 940
Моя мъж не обича домакинската работа. Аз също не я долюбвам, освен готвенето, което мие хоби. Това е моя начин да се разведря след работа. Другото е фитнес--затова мъжа ми се е постарал да имам всичко вкъщи, нищо да не ми липсва и много от уредите подпомагат домакинството ми. По този начин той ми се отблагодарява, че аз съм перфектната за него жена и не го карам да върши домакинската работа. Затова казвам на авторката--поговори с него, нека помагат всички. Все пак си бременна...

Ако ти доставя удоволствие да готвиш и чистиш--прави го. Знам, че ще се справиш и горе главата!!!

# 49
  • Мнения: 46 545
... Все пак е съпруга и майка ...

Както и мъжът й е съпруг и баща, не гост.

# 50
  • софия
  • Мнения: 636
Браво не теб за това, което правиш, но щади себе си.....Повярай ми никой няма браво да ти каже. Аз го правя същото, но с тази разлиа, че живеем самостоятелно и нямам баби не разположение по цял ден. Проблема идва и от това, че като живееш със свеки тя мисли че нейния живот е бил по-труден, защото напримен е нямало кой да й помага за децата й, а пък на тебе има -тя. И усилията ти се омаловажават, защото щом има кой да ти помага-ти нищо не правиш. Аз имам и свекърва и майка, но за тях аз съм най-оправната домакиня и майка, защото сама си гледам детето и никой не ми помага. Жалят ме - като може мама идва у дома за помощ с бебка, а свеки от време на време ми праща манджички. За да си отдъхна, и съм благодарна. Да са ми живи и здрави. Част от проблема ти е решим ако живеете отделно според мен.

# 51
  • Мнения: 2 962
Първо - винаги ще има някоя , която е по-добра от тебе - това ми го е казал мъжа ми ...
Вече не ме впечатлява, когато  ми "превъзнася "някоя си - просто не се сравнявям с нея.  Ти също можеш да коментираш твой колега, съсед, роднина и да се възхищаваш от него  - задължително пред мъжа ти и пред други хора -например, " Ах, каква салата /пържоли/ е направил еди кой си , "Ах , колко сръчен е Х. - сам си е боядисал, монтирал, сложил плочки и всякакви други, разбира се без да казваш нищо за мъжа си/удряй самара, да се сеща магарето/
Второ - докато е на работа си почивай - като дойде му кажи:  аз ще направя еди какво си , а ти това.. -така и двамата ще сте заети и ще види колко време отнемат дом. задължения
И защо не си спомниш "оня твой съученик", в който си била "влюбена" и си го срещнала случайно, а той изглеждал зашеметяващто и каква рабата само имал /престижна и платета , естествено/, мъжете винаги се докачат на тема пари и власт, положение в службата.
А бабата я прати да разхожда детето, че имат и двамат нужда от въздух.........

# 52
  • Мнения: 932
Сиси,браво,точно така!
Далка,личи си,че нямаш деца.Колкото и да искаш да го глезиш,да сготвиш,да си перфектната домакиня и да се справяш сама,повярвай ми,денят няма достатъчно часове за това понякога.Нямаш си идея колко много време изисква едно дете+внимание.Може и да сложиш водата на котлона с огромното желание да направиш най-вкусната вечеря на света,обаче като кресне онова зверче и си дотам с времето за готвене.Някои дни просто ще се чудиш от къде да я захванеш ooooh!
А,мами,не бъдете така критични към момичето.Не мисля,че е перфекционистка.Много добре разбирам аз мъжкото домакинство и ходенето след него.Не е въпроса в това всичко да е перфектно,ама като избърса два пъти плота с мръсния парцал за прах и ми се отщя да го моля.Не че не иска да помогне,ама после трябва наново да го свърша.Виж за прахосмукачка и т.н. е ненадминат Mr. Green

# 53
  • Мнения: 940
Да, аз писах, че нямам деца, затова и не давам много много съвети. Мъжа трябва да има участие по един или друг начин--моя участва с това, че е купил миялна машина, и други домакински уреди, които помагат вместо него. Той не е гост, но работи толкова много, че не ми се иска да го натоварвам допълнително. Но когато се появят децата, тогава ще му мислим.

# 54
  • Мнения: 78
На това му се казва "мъжки манталитет".Манията да сравняват жените с майките си , когато майката не става , сравняват те с приятелки.Първичен садизъм, който става все по-силен ако му обръщаш внимание.Бъди доволна от себе си , а не от оценката на околните . Щом ти е приятно да ти е чисто и подредено си чисти и си подреждай,но за собствен комфорт.Когато на теб ти е уютно в дома ти , тогава и децата ти ще се чувстват добре.

# 55
  • Мнения: 4 293
Aз не ти съчувствам! От това, което прочетох, оставам с впечатлението, че ти просто изпитваш нужда да вършиш всичко сама, да ти се казва, че най-добре се справяш с домакинските задължения и си незаменима. Никой не може да изчисти по-добре от теб, да сготви по-добре от теб, поне на мен ми изглежда, че самата ти искаш да вярваш, че е така и това би те устроило... Що да не се справяш с всичко сама, пък после да ти ръкопляскат в прехлас  от твоята оправност Twisted Evil Лошо няма, но труда ти винаги ще е неодоценен, от сега да си наясно.  Peace

# 56
  • Мнения: 46 545
... Но когато се появят децата, тогава ще му мислим.

Няма какво да му мислиш, всичко ще си е както сега, човек, който е свикнал да не пипва нищо, не се променя с вълшебна пръчица.
И моя купи миялна, ама май двамата сме я купили, защото е със семейни пари  newsm78 всяка вечер я зарежда и пуска, на твоя също няма да му стана нищо, ако пробва  Laughing

За твоя мъж не знам, но на авторката си е баш гост. Един обиновен работен ден в повечето случаи е в пъти по лек от деня на бременна жена, която гледа сама по-голямато си дете.

# 57
  • ES
  • Мнения: 2 172
Никол е права, малко късно е да превъзпитаваш мъжа си, но пък опитай. Моят и тож беше свикнал маминка даму носи всичко и да чисти и пере след него. Аз му заявих, че ако е искал вместо жена - слугиня, да си е търсил такава. Колкото аз съм изморена след работа, толкова и той, да не говорим, че тежестта за грижата по децата пада повечето върху жената. Мъжът ми ми помага във всичко, и в домакинската работа, и за детето. Майка ми беше смаяна, баща ми никога не бил правил подобно нещо.

Мойта свеки също ми е казала, че съм мързелива, т.е. начина ни на живот сега бил по-лесен. Едно време по 20 чифта пелени е перяла, а сега шат и памперса на боклука. И счетоводството било по-лесно (счетоводител съм, а тя има само самочувствието на бивша такава), всичко компютъра сам го правел, не е като едно време на ръка... От свеки и от мъж до някъде признание не чакай. То като в оня виц, дето една булк акато тебе все гледала да угоди на мъж си с хубави и подбрани манджи, а той все викал,"Хубу, булка, ама ней кът на мама". И като загоряла веднъж боба, мъжа яде, та ушите му пющят и вика"Ееее, и ти веднъж като мама да сготвиш". Тъй, че ценностите според човека.

А за бившата, ами спомени и ти един твой бивш, с нещо, което да превъзхожда съпруга ти. Не може да нямаш.

И по-спокойно, жена на голяма къща е слугиня, не господарка. После с двете деца ще ти е още по-трудно. Позамислете се за чужда помощ.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Авторката, гледай си децата и игнорирай свекървата, започни да поставяш някакви граници. И започни да свикваш мъжа си да върши някои домакински задължения - не бива бременна жена да търка кенефа с белина все пак  Crossing Arms Тази работа може да я свърши и той.

Търках го м... му кенеф и бременна, и небременна. Като не мога да го търпя мръсен?

Не помня кой писа за чистенето на мъжа. Според мен всяка работа трябва да се върши с поне добро качество. Това означава не да се замазва и да се отбива номера. Някои мъже и деца правят така - нарочно вършат работата зле, демострират по всякакъв начин нежеланието си да я вършат, с две думи, опитват се да го изкарат през носа на родителя или партньора с едничката цел да се оттърват. Жената или родителят да стигнат до извода, че предпочитат сами да си свършат работата.
Много ми е чудно, ако един мъж работи така през пръсти и на работа дали някой ще го търпи, че и заплата да му дава? Няма значение дали му харесва или не. Щом се е захванал ще я свърши както трябва!

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 21:41 от RadostinaHZ

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 458
И аз преди да имаме дете обичах да ми е чисто и подредено,ноооооооооооооооооо в един прекрасен момент реших,че домът трябва да служи на хората,а не обратната и така гледам да е горе долу чисто и подредено,но не винаги а когато ми е кеф.
Бабите съм ги строила,че в моя дом идват на гости и нямат право на забележки и претенции,а ако не им харесва да не идват.
Мъжа ми помага,но и мрънка като повечето от неговия вид и аз намерих начин да го излекувам,като каже,че се моткам само по магазините оттам не излизам,ако се оплаче,че няма сготвено 1седмица никво ядене и така и на мен ми е добре,а щом на мен ми е добре и всички около мен са добре.
Не се давай момиче освен майка и съпруга ти си и човек със собствени нужди и в крайна сметка с един живот като слугини ли трябва да живеем,защото видите ли били сме жени

# 60
  • Мнения: 1 128
Оооо, милата. Много ми стана тъжно.
Мисля си, че много си му позволила на тоз човек. Вярно, на мен прага на търпението и толерантността в това отношение не са ми много високи, но мисля че е прекалено. Мисля си, че трябва да претърпи малко превъзпитание. А ти си гледай бремеността, тя къщата няма да избяга. Все пак помисли кое е по важното.

# 61
  • Мнения: 2 577
Не мога да разбера защо се стараеш толкова много? Защо искаш да те похвалят, за това ли чистиш, готвиш...
За мен лично това никога не е било приоритет. Ако някой ми каже, че съм лоша домакиня, все едно ми е казал - Здрасти!. не ми пука. |Ако ми кажат, че съм проста, тъпа, досадна, скучна - е тогава бих се засегнала и то много.
Въпрос на приоритет.
От постинга ти ми стана ясно, че държиш много да оценят, не теб като човек, а това, което чистиш, готвиш. Мисля си, че се съревноваваш с вече бившата приятелка. Съпруга ти повече иска прислужница майче, отколкото жена, любовница, любима...
Помисли си това ли искаш? Смени си приоритетите, иначе рискуваш след още няколко години да бъдеш ужасно нещастна майка и съпруга - не любима Naughty

# 62
  • Мнения: 932
Далка,то при теб не е проблем,защото не ти тежи.Сигурна съм,че ако ти стане трудно като имаш дете,няма да си мълчиш.
Вчера чистих до 1 през нощта.Накрая не можех да стоя права.Ама пък днес бях цен по магазините и сега си лягам,даже чиниите няма да измия Grinning.Трябва да има някакъв баланс в тази работа.Те мъжете няма да разберат никога,че хич не е лесно.Все си мислят,че ние нищо не правим по цял ден.Ама да си мисли,аз видях,че няма да разбере и да,понякога се скапвам,особено сега-в 8-я.Ама някой да ми е крив?Сама си го правя Embarassed

# 63
Поразмислих хубаво върху всичко, което сте написали и да се похваля вече го давам по-спокойно.

Питате ме защо се старая толкова: сигурно от постовете ми изглежда така сякаш животът ми минава в чистене, е, не е баш така, даже не чистя всеки ден, а през ден, понякога два, но синът ми е на 1 годинка, постоянно се въргаля по пода и си слага ръцете в устата, просто не мога да си позволя да не изчистя хубаво. За банята е същото-къпем го във ваната и просто ми става адски гнусно, ако не я изтъркам с препарат поне веднъж-два пъти седмично. А прахосмукачка също пускам, понеже винаги намира всякакви боклуци и ги яде ooooh! Общо взето това е главната причина, отделно, че както казах мръсното адски много ме дразни. Не знам дали се сравнявам с бившата, поне съзнателно не го правя, но се дразня, че изобщо я е споменавал Twisted Evil Както казах от доста време не го прави, ама не беше прав да ми говори за нейното готвене и ще му го натяквам, докато е жив Close Close Close

Иначе удобства имам всякакви-миялна машина, сушилня, тефлонови тигани, чопъри, всякакви миксери и пасатори и въобще каквото се сетите. Без всички тези неща да съм загинала. Не мога да си представя, ако трябваше да мия чинии, да режа лук, картофи или да простирам. Мъжът ми не помага в домакинството, но поне в това отношение ме е улеснил максимално, просто проблемът е, че къщата е много голяма и няма изчистване, колкото и да се стараеш, ето това ме дразни. Обаче малкият тича по цял ден насам-натам и само търси някой боклук, който да си завре в устата ooooh! веднъж намери една умряла оса и се опита да я изяде, добре, че бях наблизо Sick И точно понеже имам всичките тези технологии все се намират разни хорица дето казват: "аз ако имах такива удобства навремето, животът ми да е бил песен" и всякви подобни глупости, даже майка ми често казва колко ми е лесно и удобно и как си мечтаела за кухня като моята Rage. Адски се дразня от факта, че никой не разбира как въпреки удобствата работата пак си е много и пак може да те скапе и както каза някой по-горе денят няма достаъчно часове, за да свършиш всичко, което искаш. Затова вече не се и мъча.
Просто се примирявам с факта, че къщата няма да изглежда така както на мене ми се иска и се съсредоточавам върху друго, и това определено е по-леко, когато толкова много хора ме подкрепят, макар и виртуално. За което ви благодаря.

Някои питаха дали си харесвам животът-разбира се, че си го харесвам, тук съм описала просто една малка част от него и една малка част от взаимоотношенията с мъжът ми, недейте да си мислите, че съм нещастна или че бракът ми не е наред, просто темата е за оплакване и не виждам смисъл да описвам всичко, което той прави за мен или колко се обичаме по принцип или колко ми е хубава работата или колко са прекрасни приятелите ми и т.н. и т.н., ще се изгуби идеята на темата, ако ме разбирате.

А бабето-не ми е свекърва (само това ми липсваше ooooh!), тя всъщност ми е баба и гледа синът ми вкъщи, когато аз съм на работа. В домакинстването хич я няма, но с детето ми помага много, затова въпреки, че понякога ме ядосва не мога да се отърва от нея, просто няма кой друг да ми гледа детето, а на ясла не искам още да го давам,  му е рано.

Та това е в общи линии, пишете си спокойно, не се сърдя на по-острите мнения, когато човек пуска тема, трябва да очаква всичко Wink

# 64
 Partyзнаех си,че има нещо такова Party
И моята баба все намила,как трябва да е чисто у нас,а на мен хич не ми се отдава да съм добра домакиня,като нея,например.
Ето вместо да чистя и пера сега,си пия кафето и тропам по клавиатурата Twisted Evil
А преди да започна работа ,бях като теб-чистофайник голям.
Лек ден и не си слагай на сърце бабешките забележки....
А следващия път и кажи,че от утре ще се придвижва,не с автомобил,а с каруца-като едно време и край на електрическите крушки,ще си свети на свещи,и само да си е помислила за телевизия вече Crossing Arms

# 65
Toва с каруцата е добра идея като се има предвид, че най-редовно си ме ползва за такси ooooh!

# 66
  • София
  • Мнения: 4 051
Е, Vera***, така звучиш наистина по-различно! Hug С лазещо човече естествено,че ще чистиш като луда, спор няма. И ,естествено, никога няма да е достатъчно чисто.  Wink Просто не се връзвай на такива подмятания. И помисли реално- ако сега ти се струва трудно, как ли е било преди 20 -30 години. Ми няма база за сравнение! Те затова са живеели заедно цялата фамилия-баби,лели и т.н. роднини да помагат. Това не значи,че трябва да омаловажават труда ти,разбира се. И всеки,който опита да прави някакви изказвания,че нищо не вършиш, нищо не знаеш и т.н. трябва да бъде скастрен моментално. Да им е ясно,че това поведение ти е неприятно.Те може и да не осъзнават наистина,че те дразни, нали?
Горе главата , не се връзвай за глупусти!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт