Сдружение Шилер - какво е всъщност?

  • 162 800
  • 1 108
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 758
Има ли такса за теста за предучилищна група? На сайта не видях такава информация.

# 1 066
  • Мнения: 13
Детето на моя позната не е било в предучилищен клас в Шилер, цяло лято учиха немски език с частен учител и се справиха на изпита за прием за първи клас. В момента дъщеря и е във втори клас.

# 1 067
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Има ли такса за теста за предучилищна група? На сайта не видях такава информация.

Не се плаща такса.

# 1 068
  • Мнения: 272
Да, май достичко трябва да понаучат децата, за да кандидастват с езика за първи клас. Моята чуденка, обаче е съпоставими ли са английският и немският като трудност за възприемане при децата? Имам предвид следното: Синът ми вече 10 месеца ходи на школа по английски и покрива чудесно критериите, които вие изброихте, т.е може да попита и да си каже името, да изброи сезоните, да каже това е еди какво си (за предмети), да отговори как се чувства, да каже с какви дрехи е облечен и т.н. Но все пак и аз доста съм му помагала и сме правили безброй упражнения вкъщи...
В този смисъл, дали все пак с школа по немски би постигнал същите резултати за година или езикът изисква повече време, за да бъде овладян?

# 1 069
  • Мнения: 19 366
Наистина ли резултатите излизат чак май месец? Защо толкова дълго продължава проверяването? По това време ще са минали вече всички записвания за други училища.

# 1 070
  • Мнения: 750
Наистина ще е минал срока, за това ще запиша детето на друго място, а ако го приемат ще се откажа, няма как.

# 1 071
  • Мнения: 13
Успех на всички, които искат децата им да попаднат в прекрасна среда. Успех на всички сладури, които не знаят колко важно е това което правят! Струва си!!! Наистина!!!

# 1 072
  • Мнения: 272
Наистина ли резултатите излизат чак май месец? Защо толкова дълго продължава проверяването? По това време ще са минали вече всички записвания за други училища.

Предполагам, че резултатите излизат чак тогава, защото изпитите продължават до края на април. Може би ще направят подбор на децата на база всички излезли резултати.

# 1 073
  • Мнения: 19 366
Нямах представа, че изпитите са до края на април Sad
Някой може ли да ми каже къде беше обсъждана програмата на Шилер, че нещо не откривам с търсачката. Имам предвид колко часа немски в предучилищна, как протича деня.

# 1 074
  • Мнения: 272
Ето тук е учебната програма:
http://www.schillerbg.org/Home/obucenie/dneven-rezim  Simple Smile

# 1 075
  • Мнения: 750
Нашият тест мина! Изпитите са до 12 април, доколкото разбрах. Резулатите между 12 и 18 май ще бъдат публикувани. Кандидатите са над 500 !

# 1 076
  • Мнения: 135
Deina,
би ли споделила имаше ли въпрос да се кажат звуците в думата?

# 1 077
  • София
  • Мнения: 1 954
Нашият тест мина! Изпитите са до 12 април, доколкото разбрах. Резулатите между 12 и 18 май ще бъдат публикувани. Кандидатите са над 500 !
Deina, изобщо би ли разказала по-подробно какви бяха въпросите ,и към детето, и към родителите. Ако имаш представа от писмения тест също може да споделиш. И въобще как премина всичко, каква беше атмсферата...

# 1 078
  • София
  • Мнения: 3 532
Успех на всички дечица и да успеят да покажат най-доброто от себе си!

Предполагам че преди края на изпитите на никой няма да му се споделя и да му се дават съвети към конкурентите.
Но след като приключи кампанията, бихте ли споделили как е минало, за да знаем и ние за догодина на какво да наблегнем. Далеч съм от мисълта че ще можем да ги научим на нещо преди времето му, но ако успеем да ги научим да разбират въпросите и това, което ще искат от тях значи сме си свършили работата.

# 1 079
  • Мнения: 750
Не са го питали за звуци, общо взето каквото пише в темата това питаха на изпита. За писмения не можах да разбера много от него. Някаква грешка в картинка е трябвало да открият.
Ние не отидохме с голяма кошница и ми се стори съвсем спокойна обстановката. Имаше деца, които много плачеха и ги върнаха за утре. Разбират явно хората, че не винаги може в уречения ден и час.
Питаха ме как го поощрявам и как го наказвам, кой се грижи за него, такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт