Сдружение Шилер - какво е всъщност?

  • 162 682
  • 1 108
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Готова съм. ТАМ сме  Flutter

Как става записването? Някаква молба се попълвала...
А към кои г-жи в предучилищната имаш афинитет?
Моя синковец не обича следобедния сън, тъй че там ще му е ОК.

Имаш почерпка, нали знаеш  Hug

# 16
  • Мнения: 7 263
Шани, молбите се подават в 55-то. Там е офиса на сдружението. Колкото по-рано толкова по-добре. Защото наистина съпер бързо се запълват бройките. Така че побързай да подадеш молба. За госпожите нямаш избор - те си разпределят по някакъв начин децата и не съм чула да има избор. Не мога да препоръчам нито една от двете, защото и двете са добри и различни.
Едната е по-строга и властна, другата е по-добричка и засмяна, но е факт че децата имаха много добра подготовка накрая, т.е. при която и да се паднете ще е добре.

# 17
Мили майки,

моля ви да ми кажете следното:

Ако запиша сина си в Шилер в 55-о първи клас за учебната 2009/10, а предучилишната си я кара в детската градина, това означава ли че езиково няма да се справи в първи клас, много ли дръпват със знанията по езика децата, които са били предучлищна в Шилер, и после просто си продължават.

Благодаря ви предварително !!!!!

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не можеш да запишеш детето в Шилер, без да е минало изпита по немски за първи клас - а в детската градина няма кой да го подготви, децата имат доста сериозен обем знания след предучилищната, предвид че имат ежедневно по два учебни часа немски.
В обикновените класове на 55 можеш да си го запишеш спокойно - но те нямат връзка с шилерското обучение.

# 19
  • Мнения: 7 263
Да добавя информация за тази година в 145-то ще има 4 подготвителни паралелки. Така че, ще има още две нови госпожи и за предучилищната и това значи, че догодина ще има два първи класа.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да добавя информация за тази година в 145-то ще има 4 подготвителни паралелки. Така че, ще има още две нови госпожи и за предучилищната и това значи, че догодина ще има два първи класа.

нека, нека...  Peace
Това е ОК.
Синчето има цяла 1г., докато тръгне в предучилищната. Таман до тогава 145-то ще има време да си дооформи базата.

И едно въпросче, към запознатите.
Как се отнасят знанията на възпитаник в Шилер, към тези, на ученик от 73-то, примерно?
Въобще, към какво може да се приравни Шилер или са несравними?  Grinning

# 21
  • Мнения: 217
О,момичета темичката се разрастна,като гледам,започвам да се надъхвам,че съм взела правилно решение,сега само трябва да чакаме класирането.
Шани,ти побързай да подадеш молба,че за 2009 са започнали да приемат от октомври 2007,ако правилно съм разбрала.Има шанс децата да са заедно. Mr. Green

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Как се отнасят знанията на възпитаник в Шилер, към тези, на ученик от 73-то, примерно?
Въобще, към какво може да се приравни Шилер или са несравними?  Grinning
Към обучението в частно училище - там имат същия брой часове по езика седмично и резултатите са напълно сравними, явяват се на същите тестове за сертификати и т.н.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
elyam - ще се радвам  Grinning

Хедра, поредно благодаря   bouquet

# 24
  • Мнения: 7 263
Радвам се че Хедра внася яснота, защото на този въпрос аз нямам как да отговоря тъй като нямам база за сравнение.
elyam, Шани наистина молбите се подават едва ли не септември за следващата година - имайте го предвид.
За 2008 - групите са готови още от април - май. А дали не и по-рано. Гледайте да сте от първите подали молби, за да имате добри изгледи за класиране. Peace

# 25
  • Мнения: 217
Ние вече сме подали,януари трябва да проверя какъв е развоя. newsm78

# 26
  • Мнения: 7 263
Ние вече сме подали,януари трябва да проверя какъв е развоя. newsm78

Което също е един от парадоксите и безумията на днешните образователни драми. Подаваш молба едва ли не година по-рано.... newsm78 Twisted Evil

# 27
Накой може ли да обясни, молбите за предучилищна ли се подават 1 година по-рано?
Изобщо има ли обучение по немски в градините, което започва от 3-та група?
Ние сме 133-та градина и ми се струва, че децата учеха с Шилер в 3-та и 4-та група?
И някой знае ли дали е вярно, че вече няма да има договорни отношения с 133та градина?
Предварително благодаря!

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Притеснена,
преди дни подадох молба за учебната 2009/2010г. когато детето ми ще е в пртедучилищна група.
И сме в резервите  Confused

# 29
  • Мнения: 7 263
След всички суперлативи, които писах защото наистина смятах, че това е система на обучение подхождаща донякъде към децата като към личности - ето и днешното развитие на случая с нашият първи клас в Шилер!

Не желая да влияя на никой и тъй като утре имам среща с дерукторката и психоложката на сдружението ще пиша какво е решението им / и нашето относно сина ми.

Звъни ми директорката на ШИЛЕР, за да ме попита/уведоми че заключението на психолога е че Лъчезар не трябва да бъде записах като ученик в сдужението.
Всичко това след като детето издържа и двата теста!
След като подадох надлежно молба в училището и приложих документа удостоверяващ, че успешно е завършил подготвителния клас!
След като записването във всички училища приключи и ми се обадиха от други две училища, в които бях подавала документи и аз естествено отказах, защото детето ми вече беше записано!!!!
Не мога да ви опиша в какво състояние съм в момента......
Не зная какво решение да взема.
Да оставя там детето на инат - но дали то ще получи нужното обучение и отношение, при положение че е нарочен от сега.
Или да му изтегля документите и да се моля от училище на училище като просяк!!!!
Ако реша да махна детето от там ще искам психиатрична експертиза обаче !!!
Просто не съм на себе си


Постинга е копиран от друга тема, но просто не мога да го напиша още веднъж

И понеже не искам да генерирам безброй постинги с едно и също съдържание - ето тук в тази тема се отпочнаха коментари по случая, но понеже все пак предмета на разговора ви интересува - ако искате следете http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309102.80 темата.


Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 22:50 от Lennyh

Общи условия

Активация на акаунт