Как да се освободя от омразата към снаха ми?!

  • 4 140
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
Ох, не искам да я мразя, не защото не заслужава, а защото аз си тормозя моята душа. Много книжки съм изчела за любовта, за прошката, за взаимоотношенията, но не успявам на практика да ги приложа. Неневиждам жената на брат ми, и въпреки, че я виждам 4-5 пъти в годината на фамилните срещи при родителите, ми държи влага много дълго. Не я понасям - все тя знае всичко и най-добре, дава акъл без да го искаш, поучава, наставлява за абсолютно всичко с извинението, че ми мисли доброто и защото е с по-голям житейски опит. Опитвах да и обясня по какъв ли не начин, че не ми е приятно, но едно си баба знае, едно си бае. Искам да се освободя от негативните си чувства към нея, защото не ми е комфортно, но не го постигам вече 8 години?! Има ли начин според вас?!

Виж,драга,вземи и открито поговори с жената ,без заобиколки.Не си го слагай. Ти май си се настроила вече тотално на нож,щом и теми пускаш.
По-добре погледни нещата от друг ъгъл.Знам какво е да не може да"дишаш"някой,но все има решение.
А още ми се струва,че и ти обичаш да си даваш мнението и да командориш Naughty.Конкуренция ли виждаш в нейно лице newsm7

# 16
  • Мнения: 1 168
Най- лесния и безболезнен вариант е да я игнорираш, да се съгласяваш привидно и така да изкарваш тези няколко срещи в годината.
Мисля си, че нещата са малко преекспонирани, но от опит знам, че като развиеш непоносимост към някой е много трудно да се овладееш. Обаче, ако си наложиш самоконтрола да пропускаш покрай ушите и очите си думите и присъствието на този човек до максимум, колкото да не изглежда нелюбезно пред останалите /че не се знае в техните очи  кой ще изглежда кривия/, скоро се научаваш по-лесно да понасяш присъствието им, особено като знаеш, че се случва рядко.
Твоето ми звучи по-малкото зло от моето, но то всеки си знае. В моя случай се намери някой, който се опита да ми заповядва и да ме третира като слугинче /по - скоро като шеф и подчинен/ което не ми се струва нормално нито в роднински взаимоотношения, нито при равнопоставен колега. На всичкото отгоре говорим за страшно лицемерен човек /добре, че това всички го виждат, та не изкарват мен кривата/. Еми ,почнах като ми се усмихне мазно и аз да се усмихвам, като ми изсъска и аз изсъсквам или просто излизам за малко от стаята. Истинска благодат е, че срещите ни се разредиха и на нас до 10-ина пъти годишно и вече доста леко ги понасям.
Момичетата са много прави според мен.
Успех!

# 17
Благодаря ви момичета за съветите. С повечето съм съгласна, но не съм на мнение, че непоносимоста ми към жената е от ревност или конкуренция, ние с брат ми не сме били никога близки, не сме споделяли нищо и тя нищо не ми отне. Аз си имам съпруг и бебе на път, но вече все проверявам при майка дали те няма да идват за да не ходя аз, защото ми е много досадна - всезнайка и ми казва непрекъснато как да си гледам живота и ме укорява, че начина по който го правя не е правилния. Аз не я виждам като конкурент, защото не ми блести с умствен багаж, но понеже е богаташко чедо и се мисли за много повече от нас (дома в който се омъжи) и смята , че разбира повече от всички и ни налага правила за живот, които повечето случаи са безумни и почиват на глупави суеверия насадени от майка и.
Това е, но ще се пробвам да приложа тактиката, игнориране и мълчание, пропускане покрай ушите, имаше една приказка: "Убий глупака с мълчание", май тя е най-добрият вариант.
Благодаря ви много.

# 18
Благодаря ви момичета за съветите. С повечето съм съгласна, но не съм на мнение, че непоносимоста ми към жената е от ревност или конкуренция, ние с брат ми не сме били никога близки, не сме споделяли нищо и тя нищо не ми отне. Аз си имам съпруг и бебе на път, но вече все проверявам при майка дали те няма да идват за да не ходя аз, защото ми е много досадна - всезнайка и ми казва непрекъснато как да си гледам живота и ме укорява, че начина по който го правя не е правилния. Аз не я виждам като конкурент, защото не ми блести с умствен багаж, но понеже е богаташко чедо и се мисли за много повече от нас (дома в който се омъжи) и смята , че разбира повече от всички и ни налага правила за живот, които повечето случаи са безумни и почиват на глупави суеверия насадени от майка и.
Това е, но ще се пробвам да приложа тактиката, игнориране и мълчание, пропускане покрай ушите, имаше една приказка: "Убий глупака с мълчание", май тя е най-добрият вариант.
Благодаря ви много.

Усещам, че и завиждаш за нещо, което ти нямаш !


# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 657
Виж сега хората са различни. Чета и се чудя какво толкова ти е направила. Струва ми се, че сама се навиваш да я мразиш. Не ти блести с умствен багаж! Трябва ли? Ти сигурна ли си, че е така? Спри да се навиваш сама и ще ти мине.
Дано никога не помисля така за жената на брат си.  Stop
Без да се заяждам или нещо такова. Хора с мислене като твоето яко ми лазят по нервите.
Само докато прочета това......
Аз не я виждам като конкурент, защото не ми блести с умствен багаж, но понеже е богаташко чедо и се мисли за много повече от нас (дома в който се омъжи) и смята , че разбира повече от всички и ни налага правила за живот, които повечето случаи са безумни и почиват на глупави суеверия насадени от майка и.

# 20
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Aз пък мисля, че несъзнателно й завиждаш., но не си го признаваш!!Е, не е най-красивото чувство, но трябва да го преодолееш!!Не е лесно, но просто не го мисли!!! Peace

# 21
  • Мнения: 263
При мен с други хора ефект даде игнориране комбинирано с "поставяне на място".  Не си трая прекалено много и гледам как да засека "поуките". Резултатът беше, че те намаляха като количество.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много силни думи използваш за накой, които виждаш няколко пъти в годината. И на мен ми се струва, че не само в досаждането е проблемът.

# 23
  • Мнения: 780
Много ми е интересно какви са тези "безумни" "правила на живот", "насадени от майка и", които ви "налага".
Моля, сподели!

# 24
  • Мнения: 604
И аз имам позната всезнайка в обкръжението си
и знам колко е неприятно!Просто избягвай контакти
когато сте заедно или директно и кажи че не желаеш да
общуваш с нея!Успех! Hug

# 25
  • Мнения: 2 401
Знам за какво говориш, 90% от съветите тук са неадекватни и не ти вършат никаква работа.
Моя опит показва, че олеква, когато кажеш на човека в лицето какво ти тежи, без намеци и "тактики". След това вече  ignore2

# 26
Мила Антоанетке,

Въобще да не се притесняваш, защото имаш един съмишленик в мое лице.
Сякаш аз съм го писала този текст. Абсолютно същото изпитвам и абсолютно същото написах накоро на едно друго място!
А на всичкото отгоре и човека дето го описваш - съм го описала с подобни думи - адски подобен характер!
А пък и аз самата съм в подобна ситуация като тебе.
Съветите които получавам са подобни на твоите също, май най-доброто е игнорирането - накратко.
Ако искаш пиши ми - може нещо да изумуваме.  Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Човек не може да обича всички. Има хора, с които просто никога не можеш да си допаднеш. Опитай се да култивираш в себе си търпимост и... безразличие. Няма обща рецепта, ще трябва да намериш своя начин сама.

# 28
  • Мнения: 143
Според мен ,,омразата ти,, към снаха ти не идва само от това че ти дава съвети!

# 29
  • UK
  • Мнения: 1 351
  Thinking Позната история.
 Аз пък съм била винаги в много близки отношения с брат си и много уважавах снахата докато не направи една голяма простотия и от тогава не ща и да я видя, че иначееееее  #Cussing out ама се сдържам заради брат ми, правя се, че всичко е наред. Аз лично бързо прощавам и не мога да седя на една маса с човек който не понасям за това ми е по- лесно да простя и да се опитам да забравя
 Игнорирай я, бъди над нея.

 
Според мен ,,омразата ти,, към снаха ти не идва само от това че ти дава съвети!

 А от какво друго  Thinking, просто и е писнало на момичето да бъде на всяка манджа мерудия... постоянно някой да ти противоречи и да ти настоява, че знае кое е най- добро за теб а всъщност изобщо да си няма и на идея какво ти е и какво ти трябва... Ами досадно е

Общи условия

Активация на акаунт