Търся помощ

  • 2 046
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 832
Правим опити от една година и два месеца.В началото не бяха мн.настойчиви и сериозни-имам предвид да се следи точно и кой ден да се прави.Но от 7-8месеца сме мн.сериозни.Аз в началото на годината бях изпаднала в мн.лошо състояние.Постоянно мислех за това,плачех и т.н.А знам че не трябва.
Днес попитах за цветна снимка,но лекаря ми каза че ако до есента не стане тогава ще я правим.Хидротубацията е подобно,нали?А защо нея да правя първо?Аз маи имам ПКЯ и нямам овулация:(

# 16
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мисля, че трябва да настояваш за цветната снимка /или каквото решиш там хидротурбация или лапароскопия/
Според мен една година си е достатъчно чакане и трябва да се премине към това изследване. Настоявай пред доктора!

# 17
  • Мнения: 832
а мога ли да я направя този месец след като вземам противозачатъчни и от другия евентуално да се почне стимулация?Те ще окажат ли влияние?
А нови изследвания трябват ли?Моите са от една година.

# 18
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Няма да окажат влияние.
Иначе снимка се прави преди овулация, не за друго, ами ако има оплождане да не се увреди плода. На мен ми е правиха обаче на 29-и ден от цикъла, но същият месец се пазехме.
Преди снимката се прави микробиология, ако има нещо се лекува и чак тогава се пристъпва към интервенцията.

# 19
  • Мнения: 4 324
Предполагам че противозачатъчните са ти ги изписали заради кистите, но това със сигурност може да ти го каже гинеколога ти.

Ето ти една статия за хидротубацията http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=224 - какво представлява.

Лали ти я препоръчва защото е по щадяща за организам. При цветната има ренгеново облъчване на тръбите и яйчниците.

И аз имам въпрос, правила ли си изследване на хормоните? Питам защото никъде не прочетох за това.

# 20
  • Мнения: 832
Правила съм.FSH,LH,Prol и Андростендион.Само последния не е в норма и заради него почнах Диане 35,а днес лекаря ми каза че няма смисъл.

# 21
  • Мнения: 832
Здравейте!вчера ходих при лекар,който ми каза че след всичките химии които съм вземала най-добре било да се направи два-три месеца почивка,за да влезе организма в норма и да се изчисти всичко.и след това вече да се правят изследвания и т.н.А друг иска веднага да започнем със стимулациите.И незнам какво да реша.Мног мислим с мъжа ми и още не сме решили нищо.Какво да направим?Кое ще е най-добре?

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
Здравейте!вчера ходих при лекар,който ми каза че след всичките химии които съм вземала най-добре било да се направи два-три месеца почивка,за да влезе организма в норма и да се изчисти всичко.и след това вече да се правят изследвания и т.н.А друг иска веднага да започнем със стимулациите.И незнам какво да реша.Мног мислим с мъжа ми и още не сме решили нищо.Какво да направим?Кое ще е най-добре?

най-напред - ето ти една много добра статия за стимулациите от сайта Зачатие.
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&a … der=0&thold=0

прочети я внимателно, вникни в това що е стимулация, кога и как се прави и може сама да стигнеш до решение.

сега, аз бих ти препоръчала да не се съгласяваш на стиумлация веднага. ще поясня причините:
1. стимулация се прави, когато е ясно защо няма овулация. може да има други причини за липсата на овулация, върху които стимулирането НЯМА да повлияе.
2. стимулация се прави едва тогава, когато е доказана ПРОХОДИМОСТ на маточните тръби. иначе - никакъв смисъл.
3. стимулация се прави, когато е изследвана спермата на партньора и е установено, че тя е наред.

ето какви изследвания се правят при инфертилитет и в какъв ред:

1. сперомграма
2. проследяване на овулацията в продължение на поне 2-3 цикъла с УЗ
3. изследване на репродуктивни хормони
4. изследване за хламидии, бактериални инфекции, цитонамазка
5. изследване за проходимост на тръбите - чрез цветна снимка или хидротубация

едва след това се пристъпва към лечение със стимулация или по друг начин.

специално за Сиофора, мисля, че wa_wa пиеше такова лекарство и май точно след като започна да го пие, си възвърна овулацията... пиши й бележка, да те посъветва.

и прочети внимателно статията....

# 23
  • Враца
  • Мнения: 5 205
Да, аз пия Сиофир, но понеже съм писала толкова пъти, че вече ме хваща страх да не се повтарям  Embarassed Embarassed Embarassed
Накратно след кръвна захар на гладно 6.81 попаднах на ендокринолог, който ми изписа сиофор заради кръвната захар, метаболитни проблеми и от там липса на овулация. Започнах го на 02.07 на ниска доза мисля по 3 половинки на ден. Юли и август имах едно постоянно кървене неизяснено. Септември ми дойде и имах овулация на 27 ден, когато се  е поличло оплождане, но не се закрепи.
От тогава имам покачване на темп всеки месец, не мога да кажа овулация, зщаото не е доказана с УЗ.
Лично аз бих ти препоръчала да спазваш нисковъглехидратна диета или поне да ограничиш високовъглехидратните храни, защото доколкото разбрах от други форуми не се по0насят много със сиофора- накратко казано могат да предизвикат диария. Аз лично спазвам това от самото начало, както и намалих захарта до минимум, но човещинка е по един сладолед на 2 седмици Grinning

Общи условия

Активация на акаунт