АВГУСТ вече наближава, мама по-нетърпелива става

  • 13 063
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 376
Добро утро момичета! Лек и свеж ден на всички   bouquet

Диде, това е така, защото бг доктора си гледа таблицата и не се сеща да помисли малко. Никаква креативност и  инициятивност един вид.
Според мен са ти според бебето.  Те при тоя стрес дето ни го прилагат, току виж наистина ни докарали диабет. Така че, свиркай си, гали коремче и ги остави тия философи.

Само ще ти кажа, че вчера на 86 годишната ми баба с диабет и още 5 тежки болести и препоръчаха да си направи операция на сърцето  ooooh!



# 76
  • Мнения: 26
Диде споко бе мило, какво ти каза Марков ? Според мен няма място за притеснение. Дяволов ме пита как ми е захарта, урината, кръвното и като му казах че всичко си ми е в норма, само хемоглобина ми е зле, каза че няма проблем. Аз правих Индометацина, защото или поне така си го обяснявам ми е втора бременност (разбирай веднъж вече разтягана матка, таз и пр.),, освен това за моите габарити (160см) вървя много едра, досега съм качила 28 кг, беба върви едричка и затова като превенция на преждевременно раждане ми го назначи курса.
Абе всичко е ОК, няма да се тревожиш. Ами кажи ти защо не дойде на срещата да се похилиш малко с нас, да ти олекне ?

# 77
  • Мнения: 92
Приветтттттттт бандаааааааааа  bouquet
Я да спрете да се тормозите ,колко е голямо бебето ,дали е напред или назад,води,плаценти и тем подобни(Дидка е в кюпа най вече.)
Малко ни остана,лека полека в ритъм за покупки и необходими неща  намирайте време.
Аз някои неща съм взела ,майка ми е взела,чакам свеки и тя да се отчете ,но се замислих че все нещо мога да пропусна и поканих Димяни да се влкючи в темичката ни и да сподели тя какво е взимала за АВГУСТИНЧЕТО.

# 78
  • Мнения: 702
Аз съм в голяма чуденка какъв комплект за изписване да взема!
Някой взел ли е от летните варианти за изписване и какво включват,аз гледах няколко модела но всичко беше с дъллъг ръкав и плътна пелена и се чудя няма ли да му е топло на бебето!
Някой приятелки пък ме съветват сама да си съчетая комплект,да кажем боди, панталонче или ританки, блузка с къс ръкав и нещо леко с дълъг ако е хладно и тънка пелена за повиване!

# 79
  • Мнения: 2 376
Аз мисля да си съчетая сама.  Така и така ще купувам дрежки всякакви видове.  Ще ми е приятно да си ги подбера сама Simple Smile
Плюс това бебо от малко трябва да се приспособи към мойте безумни съчетания на цветове и десени  Crazy
Мисля да е - боди с крави с полудълъг ръкав. Отгоре камизолка с мечо. Ританки и ако намеря бяла шапчица. Пеленка. Тънко одеялце за всеки случай и това е.

# 80
  • Мнения: 92
mama galka23  аз мисля ,че има летни комплекти за изписването.Виждала съм в бг,и по точно съм разглеждала във Вис ВИТАЛИС в Пловдив.Ако не намериш можеш да си съчетаеш Peace
Аз имам питанка newsm78 newsm78,обаче забравих..........наистина какво исках да питам Thinking
Ще редактирам като се сетя.Нещо ми глъхнат днес ушите и ще викам майка да ми мери кръвното Sad

# 81
  • Мнения: 225
mama galka23 в покупките поне и комплектите съм  Peace Аз взех един на Caramell - вкл. пелена (тъничка) и то даже не е пелена а си е чисто одеало ако ме питаш, боди потник, гащеризон с дълъг ръкав, ръкавички, шапка, гащички Crazy - много са готини, камизолка, още едно боди ако не се лъжа имаше само че с ръкавче късо, кърпичка и това е май. ОБщо взето всичко си има и си е летен вариант, но както са ти казали, може да си направиш ти комплектче и то с каквото ти си прецениш и избереш.
Асе, Марков каза, че съм ненормална до доказване на противното Crossing Arms, буквално ти го казвам, сиреч докато не направя теста онзи с глюкозата и т.н., който моя доктор каза, че е доста натоварващ и не би си позволил да ми го прави ако няма причини, значи да си ходя с мисълта за диабет, което ми звучи доста несериозно, казано от толкова прехвален доктор Crossing Arms Може ли такова отношение.
Каза, че водите са в повече и да си направя теста. Това беше.
Но както и ти казваш, моя доктор още на другия ден ми пусна пълна кръвна картина, захар и т.н и всичко беше ок. След това още веднъж ми пусна, за да види как вървят нещата, абсолютно всичко е в норма. И урина и кръв и захар и т.н.
но.....водите в повече, еми сега какво да направя като са в повече в повече, айде гледайте си работата. Между другото вчера пък освен всичко друго спомена, че вече влизали в норма (водите) Crazy, но... трябвало да се следи. Абе ай иди ги разбери. Ама все ми е тая вече, аман, от сутринта пуснах една пералня - обиколниците, калъфчето, чаршафчето и разни други дреболии от количката на беба Heart Eyes, в момента се "върти" втората, ще пускам и трета Crossing Arms,та лека полека си се приготвям, пък да му ядат дупето на моето бебе Flutter
Колкото до срещата, айде де #Cussing out да ме питаш защо не идвам. Щото съм олигофрен, все на работа, все в къщи работа събота и неделя, но твърдо съм решила следващия път ще присъствам задължително и дори държа с теб и Мамадона да се запозная и живот и здраве с бебчовците да излизаме, че сте ми страшно симпатични, пък приятелки в нашия квартал нямам - озключая пенсиите от блока Mr. Green
Впрочем ти от кой "район" си в София Mr. Green  Heart Eyes

Забравих - та да добавя, тощу що погледнах към комплекта за изписване има и блузка и ританки Peace

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 11:41 от didi-2

# 82
  • Мнения: 7
добьр ден и от нас, ние сега ставаме с мойта бебка, ма много спи милата на мама Joy
много целувки на всички притеснени и искам да се успокойте малко и много много да не им се врьзвате на тия лекари, аз откакто спрях се чувствам най-добре иначе го бях подкарала на рев и притеснения всеки ден......
снощи гледах албума и видях всички колко са красиви и пораснали, сьщо така видях че си имаме сьвсем млада мама, говоря за интрига много и се радвам, на всички ви се радвам много ама много сте ми хубавки. аз още нямам в тоя топ снимки щото ми е нов но ше кача скоро та и мен да ме видите какво слонче сам hahaha
а да задам едно тьпо вьпросче свьрзано с покупките, аз имам един списьк тук и тия дни ше ги купим, свекито сьщо е купила някои неща, количката сьм я избрала вече категорично модел на куини 2008, кошарата голям проблем! пьрво мислех скьпа да купим с гардероби шкафове и т.н. но сега като си поговорих с мьжо и една приятелка решихме като за начало да вземем згьвзема, а дрешките сьм малко обьркана ????? сега като за начало ше ми трябват ли с дьльк рькав и такива неща като рькавици или не?! НЕЗНАМ #Crazy

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 11:04 от shiiila

# 83
  Добър ден  момичета!
   Аз както си бях направила програма за деня  така и се обърка.В 6 сутринта чувам разни страни шумове се носят из апартамента и като се надигнах кво да видя моята Анастасия се наспала уж и станала да играе,викнах я при мен да я нагушкам и какво мислите цялата пари  ,носа и запушен и  все от тия.Сега си се гледаме, макар че температура спадна много бързо и даже вече  не прилича на болна,но те децата са си така.Тя и с температура 39 градуса играе и не се спира за минута.
   На тези от вас с киселините пожелавам  в най скоро време да им спрат като моите newsm10.Аз да се похваля ,че от как почнах 34 седмица киселините ми изчезнаха е така без да се усетя,трябваха ми два дена за да разбера, че ги няма и това парене дето го описва Асето вече е  изчезнало  и за първа вечер от месеци насам се взех в ръце и свърших  малко домашна работа.
   Мama galka23 ,независимо ,че ще е много топло задължително първите 2-3 седмици малкото трябва да е с дълъг ръкав като излиза навън.Това го потвърдиха и няколко лекари дето идваха на лекциите на списание 9 месеца да говорят на разни теми.Ти сама си решавай какво да вземеш ,аз взех един комплект на пловдивската фирма My House,изобщо не е плътен , на много приятна цена са им стоките., а и пелената е двулицева и много тънка ,качила съм го при покупките.
    Относно мърдането на бебо  в последния месец аз не мога да кажа ,защото първия път родих  в началото на 9 месец и нямам наблюдения ,но докато родя милата си мърдаше и то доста сериозно и сега малкото си мърда даже все по силно го усещам. newsm32
  От миналата седмица имам чувството,че коремчето ми  започна да се смъква надолу и започнах да усещам болки в таза или някъде там.
   Пак започна  честото ходене до WC-то и трудното заспиване след това ,но милички още малко остана ще го изтърпим все някак.
   От днес ми почва 45 дневния болничен ,но аз чакам с нетърпение да дойде края на този месец,за да влезна в 9тия,макар че аз нямам  почти никакви симптоми за притеснение.
Като ви чета с тези  майстори и ремонти направо изтръпвам, защото чакаме  акт 16 на апартамента ни да е готов до края на месеца и ние почваме с боядисване, лепене на гранитогрес  обзавеждане и т. н.,единствено се успокоявам с мисълта, че поне няма да сме в апартамента докато го правят.

# 84
Ето ме и мен! Здравейте мамчета!
И аз това се чудя какво да взема за изписването. Имам много дрехи от каката (Анни), обаче тя се роди в края на септември, тогава си беше направо студ. Валеше по цял ден, а на изписването роднините бяха с шлифери, палта и боти. Мъжът ми е бил лятно бебе и от него намерих много сладки дрешки. Между другото семейството на мъжа ми едно портбебе незнам от колко години, да не сбъркам, най-малко 40 год., та традиция е като се роди ново бебе в семейството да се изписва с него. То е светло синьо, с къдрички, въобще много е красиво, с него изписахме каката, въпреки цвета. някои от фамилията нарушиха традицията и го отказаха. Сега смятам пак с него да бъдем.
О Интрига честита квартира! Това е супер новина! Ние си купихме апартамент в Редута, но ще се местим най-рано след 4-5 месеца. Аз също живея сега при родителите на мъжа ми в Гео Милев, всичко ми е близо и удобно. Но като се роди бебка си отиваме в Овча купел докато оправим апартамента в Редута. Ох багажа ми вечно е по сакове, ама така сме си избрали, когато приоритет е детето.
Аз нямам търпение да се махна от София-та, до 3 юли съм работеща мама и взимам Анни и на Велинград, на вилата, за да не ме хванат тук за ремонтите...Това се смеехме с мъжа ми ако ме хванат болките там, е то не е далече, ама си представям колко бързо ще кара!
Ох иммам мн работа, пак ще пиша! Поздрави на всички! Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1
Добър ден!!!
Хайде, стига с тревожните мисли, обличайте роклите Грации и на разходка   261uu
Аз вече броя дните до моята отпуска - заветния 30.06, иначе болничния от 45 дена ми стартира на 22.07 чак, добре че си имам мн платена отпуска, вече ми тежи и ми е жега за да пътувам всеки ден и да сменят транспорти.
На всеки видеозон ми излиза термин - 30.08, а моята лекарка ми заяви че термина ми е 5.09! Така че мами, май ще ви изчакам всички да родите и после ще дойде и моя ред   newsm07
Поне аз не се оплаквам и не давам зор за раждане, ще си почивам 2 месеца и после вече ще се отдам на грижи за любящото ми синче! Нали ще си бъдем само двата - няма да е лесно, но ще се справя, отсега съм се настроила за пълно себеотдаване!!!
Ходих и аз на запис на тонове - казаха че всичко е в норма, само хемоглобина ми е 99 и сега пия Тотхема 2 пъти по 1.
Надявам се юли да организираме нова среща и да се видим.
От юли и аз мисля да посещавам лекциите на 9 месеца, така че Стейс, брой ме е и мен в отбора. Нали сме си комшийки  newsm47
На работещите - ЛЕКА РАБОТА.
На всички с ремонти - по-малко проблеми и нерви!
  love001




 

# 86
  • Мнения: 143
Здравейте и от нас! Сега се връщаме от консултация, ама каква консултация беше....Само ми измериха кръвното и обиколката на корема и ми казаха, че съм готова. Като попитах няма ли ехограф или поне тоновете да им чуе включи за малко ехографа да види, че им бият сърцата и това е....Досега по ЗК съм гледана веднъж само, нали уж имам право на 3 пъти- кога ще е? А така се надявах да видя колко са пораснали. Сега пак трябва да ходя на частно, а докато се прибере мъжа ми съм на зор с парите.И главно исках да разбера дали не са се смъкнали много надолу, защото ги усещам как ми притискат срамната кост от два дена. Та така от нас- мислех, че и аз днес ще се отчета как растем, но няма да е.

# 87
  • Мнения: 225
magy_m78 абе нема какво Crazy да живеят докторите дет се вика. Нищо лично към никой де, ама ... Като последния път акушерката. Викам й пусни ми един запис (тя замества в момента, тази при която си ходя), че да видим тия контракции - беше сутринта в 8 явно и се спеше на женицата и вика - Ама сега ли - викам - не, утре Twisted Evil
Споко, всички ще избутаме докрай и мене всичко ме боли а пък клекна ли не мога да стана, такав болка имам в коленете, не е истина. Ще взема да си поръчам наколенките на Д-р Ливайн newsm62 и ще съм като в оназ реклама - наколенките са ми захванали колената, космодиска гърба и живот здравей newsm47.
А утре ще ходя да си взимам нови шишета Crazy, имам цяла чанта на Чико - "ориджинъл" донесоха ми я от Австрия едни колеги и аз щастлива и доволна, че спестих 50 лв., а то какво се оказа - точно в триъгълника отдолу на дъното пише 7 естествено с моя тъп късмет Crossing Arms

# 88
  • Мнения: 26
Дидка аз съм в Бъкстон, но беба ще я разхождам в Южния парк (мобилна съм и не ми е проблем) Хайде като си свободна, на първа страница на темата го има мобилния ми, звънкай и ще ходим да пийнем кафенце (или там каквото дойде) някъде. Аз събота и неделя в повечето случаи съм свободна, а от 06.07 съм в болнични вече.  Heart Eyes

А ако има и други желаещи звънкайте и ще се организираме Wink

И да кажа, че още нищо не съм пазарувала. Като изляза почивка почвам  Embarassed

# 89
  • Мнения: 0
Добър ден и от мен  Simple Smile
Аз не съм много по писането, но не изпуска и ред от темичките.
Ние с моята беба сме добре и нямаме оплаквания. Тя е доста мързеливичка и понякога започвам да си мисля дали всичко е на ред с нея. Да ви попитам на вас случвало ли ви се е по време на бременноста да ви тече кръв от носа. На мен ми се случи няколко пъти по-сериозно, а сега има няма през ден два ми излиза по някой съсирек от носа /и то само от лявата ноздра/. Моята док ми каза, че това е вид МЦ пре бременните, но знам ли.
Да се върна малко назад относно темата за имената. Таткото и майка му са си харесали Камелия /на моята майка - Катя/ на мен също ми харесва това име, обаче ако се роди около празника който предстои август - Богородица мисля да си е на деня - Мария.
Относно раждането съм се насочила към АГ Селена Пловдив, нормално ако рекъл Господ.
За комплекта за изписване аз съм си взела един /памучна пелена, камизолка, тениска с къс ръкав, гащички, боди с къс ръкав, ританки, блузка с д.ръкав,шапка, лигавник, ръкавички/, но ще видим може до тогава да си харесам нещо друго.
Е, това е от мен за сега. Лек ден на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт