КЛУБ "РОДИТЕЛИ-ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ" 8 - СЛЕД 7 КЛАС

  • 28 843
  • 305
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 111
Никога не бях си представяла, че е възможно сектите да нахлуят и в училищата, а още по-малко в ЧУ, където очакваме пълна безопасност за децата си. От известно време почти не се говори за секти и като, че ли решихме, че проблемът вече не съществува. Оказва се, че те все още представляват заплаха за семействата ни и новината е изключително тревожна.  #Crazy И какво излиза, че преди да запишем детето си в училище, трябва някакси да открием информация, за това кой е собственикът и какви са му подбудите, за да развива тази дейност. Чудя се как така от МОН не са реагирали навреме, а чак след 2 години се провеждат някакви проверки?!  Thinking
Ох, май пак се хвърлих в размисли!
 
ГАЛЯ, честит ви прием в желаното училище! Не се притеснявай, инстинктите рядко ни подвеждат! Щом имате хубава нагласа и добро усещане за училището, всичко ще е наред!

ЛЕНИ, а вие до къде стигнахте с класиранията? Следя с голям интерес къде ще се запишете. А какво стана с "Веда", там проверихте ли как стоят нещата? Разбрах, че от тази година въвеждат по още една паралелка за деца в 1 и 5 клас, които не са изучавали до момента немски. Тази новина ме зарадва, кой знае, може пък след време да се ориентираме натам.

СУПЕРСЛАВИ, като ви свърши карантината свиркай да разнищим новините около вас! А и децата да се налудуват!

МИЛЕНА, сетих се още една игра, подходяща за дълъг път - "Не се сърди човече", но на магнитчета. Предлага се в повечето магазини за детски играчки.

РАДМИЛА, да си изкарате страхотно на морето, отново!

ТАНЯ, каква е тази отморителна музика за деца, за която говореше? Сподели ако не е тайна, че моите май имат нужда от такава за усмиряване!  Laughing

МАЙ, хайде връщай се вече, че на всички ни е много мъчно без теб!

# 271
  • Мнения: 2 037
Веси,
Ще е другата седмица. Вече и синчето е болно. Днес си говорих с учителката, варицелата никой не е подминала. Само 2-3 деца, които ги спряха още в началото на карантината.
От 4 юли съм го записала за детския лагер в ранчо "Конникът" в Макоцево, дано всичко мине добре. Нали вече беше на Крушуна, вярно, че и ние с малката бяхме, но е много ентусиазиран от идеята да отиде. Карантината му пада на 30 юни.

# 272
  • Мнения: 7 263
мама Веси / съкращавам ти ника щот ...
По същество - наблягаме на ПЧМГ /дори предвид предварителните изпити вече сме вътре с единия крак/, но това е информация на ухо и кандидата не подозира за нея  Wink
Спрях се на ПЧМГ по няколко причини - много исках да учи език, но от друга страна той и досега общо взето не е преставал да го учи. А в ПЧМГ ме привлече възможността да учи и английски и математика на ниво и остава да попълним пропуските по БЕЛ /като се надявам, че и преподавателя по БЕЛ ще е на добро ниво, тъй като очевидно подбора им на учители е сполучлив/. В ПЧМГ ще получи перфектна подготовка по математика и след 7-ми клас, ако преценим че все още държим на езиково училище ще кандидатстваме за такова и се надявам на добро представяне.
Иначе веднага след ПЧМГ, най-доброто за мен училище е ВЕДА - така че ще продължа да ги държа под око за след 7-ми клас.
Надявам се до след 7-ми клас Боби вече да има отговор на въпроса кое му е по-близо - математиката или историята, защото за сега борбата е голяма. Ако продължи да клони към хуманитарните предмети - ще гледаме да учи в езиково училище. Ако пък надделее математиката - пътища много - може да си остане в ПЧМГ, може да кандидатства в някоя от добрите ПГ с насоченост - електроника, информатика или пък архитектура и строителство... Живи и здрави времето ще покаже Peace
Вие как сте почивате ли вече или Изи още е "ученичка"?
Ама Радмила пак ли ще почива???!!!
Еееее съвсем вече го подкара през просто ....  Wink Wink
май:) - липсваш нииииии
Миленкааа  Hug

# 273
  • Мнения: 4 877
Hi, после ще пиша и чета. Simple Smile))

На пръв бърз поглед 2 неща ме смутиха тук - сектите и бизнес.


Някой попадал ли е на инфото от вчера или оня ден, май във в. "Новинар", че ЧУ са се представили супер на матурите?


Страхотни сте!
  bouquet

Идеи за новата анкета - за какво да бъде? Нанчева, благодаря!

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 19:44 от май :)

# 274
  • Мнения: 7 263
май Simple Smile добре си си дошла!   bouquet  bouquet  bouquet
   Ето ви инфото за матурите!
Иначе за сектите - наистина е много обезпокоително, жалко че д-р Пулиева не влезе отново за някакво разискване по темата.
Лично мен ме смущава всякаква пропаганда на верска основа и не бих допуснала да се упражнява върху мен и детето ми!
Дори и с източното православие бих искала да контролирам - как и какво се показва, казва и внушава на детето ми. А за по-екзотичните религии пък съвсем.

# 275
  • София
  • Мнения: 2 024
Ооо, Дани!  Simple Smile  Hug
Много липсваше в темата, супер е, че се връщаш по-рано! Peace

А относно анкетата, така хронологично след гимназиите идва ред на студентството май.  Simple Smile
Мен лично ми е любопитно да разбера нагласата ви относно това къде бихте желали детето ви да завърши висшето си образование - в смисъл не като учебно заведение, а като държава - тоест в България или в странско? Ако е в навън коя е предчитаната държава - Франция, Германия, Съединените щати... А защо не и желана от вас специалност?
Не си налагам мнението, просто ако и за вас е интересно.  Hug

# 276
  • Мнения: 7 263
Софи - идеята е страхотна!
Да не говорим, че в България все още има едно пренебрежително и не особено уважително отношение към завършилите частни университети. Мъжът ми е завършил частен ВУЗ и в началото имаше доста язвителни забележки от колеги по този повод - това само докато не се окажеха противници де  Wink, после вече рязко омекваха  Flutter Crazy

# 277
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Аз ли недовиждам или не пише кои училища са се представили най-добре на матурите по математика? Защо никъде не я споменават?  newsm78
Също така ми е интересно кои ЧУ са на първите места по немски, имам чувството, че смятат за маловажно да им споменават имената. Или звучи като реклама??  newsm78
(много се почесвам днес  hahaha)

май, добре дошла, равновесието е възстановено!  Grinning

# 278
  • София
  • Мнения: 2 024
Лени, не се учудвам за съжаление. Той българинът нали разбира от всичко - от политика, от образование, от футбол...Та защо да не се изкаже и за частните университети и то негативно, нищо че идея си няма!  Hug

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 21:40 от sophsan

# 279
  • Мнения: 7 263
Маймунка статията е написана малко общо наистина.

Цитирам ти " От 2008 г. за завършващите 12 клас ще има задължителни матури. Единият предмет е Български език и литература, а другият е по избор. Една от възможностите е математика."
  информацията е от тук може би затова се набляга на резултата по БЕЛ, защото е общ и задължителен за цялата страна.


Софи - да така е! Чак сега ми светна, че всъщност имам пред себе си най-доброто доказателство за високото качество на Частните учебни заведения дори и у нас! Просто не съм го виждала, защото е било буквално пред мен.
Навремето - 2000 година беше все още доста тегаво да учиш в частен ВУЗ - много се спекулираше дали дипломите са легитимни, дали образованието ще е качествено и т.н.
Смело мога да кажа, че вече над 5 годишния стаж на мъжът ми доказва, качеството на частното образование по абсолютно категоричен начин. От техния и следващия випуск има няколко особено успешни колеги, във всяка от сферите, в които е приложима специалността им.

# 280
  • Мнения: 4 877
Идеята за анкета за студентството е супер. Преди време бях сложила линк от "КапитаЛ", че повечето някогашни БГ висшисти (т.е. като нас) сега масово си пращат децата да учат в чужбина. Процентът беше много голям. Така че това ще е анкетката.  Simple Smile
Софи, благодаря!  bouquet

# 281
  • Мнения: 4 877
..................
Исках нещо интересно за Пипи Дългото Чорапче да споделя. ..Обаче сигурно няма друга такава нация като французите, която да е прекръстила героинята на Астрид Линдгрен. Във Франция Пипи я наричат Фифи льо Бриндасие - Fifi Le Brindacier. Защо се е наложило това - във френския език има израз, който означава "пишка ми се" и се изговаря "же ПИПИ", като малките деца дори повтарят само "Пипи, пипи", с ударение на последното И. Така че явно преводачите са сметнали, че е неуместно името на героинята да съвпада с тази думичка и са я прекръстили на Фифи, пак с ударение на последното И.  Laughing
..................

 Joy Joy Joy
А четохте ли оригиналните приказки на Шарл Перо с дъщеричката си. Моят си ги чете. Вчера реших да го уча да преразказва - справи се страхотно, но бях изумена от оригинала на "Спящата красавица". След сватбата на принца със Спящата красавица, майката на принца искала да изяде децата му и жена му. Била човекоядка!!! Ужас! Синът ми също беше шашнат! Но то в предговорът си пише, че точно тогава е било супер модерно да се разказват приказки сред аристокрацията. Няма нищо вълшебно! "Синята брада" си е направо софт. А "Червената шапчица" изобщо не е спасена от ловеца, а си остава изядена.
Да не мислите, че си измислям! Сериозно - това е оригиналът.  Shocked


СОФИ, по-късно ще ти разкажа за една книга, намерили са страхотен подход за решаване на логопедичен проблем. Всъщност ще се опитам да резюмирам някои важни идеи за обучението и възпитанието на момчетата в у-ще, сем. и обществото. Специално заради едю-деди съм си водила бележки. Мисля, че ще е полезна за всички педагози, родители, собственици на у-ща ....

.........................



GNikova, благодаря, че се включи. Ако искаш, регистрирай се, за да можем да общуваме по-лесни с теб.  Hug
Разкажи повече за Първа Частна Английска гимназия "Уйлям Шекспир". Преди няколко години бях чувала страхотни отзиви за това у-ще и то от много-много високопоставен човек в образованието, чието детенце учеше там. Вярно ли е, че там са някогашните учители-светила на 1 АГ?
Благодаря! Очакваме включване! Laughing

......................

TanyaMG, всяко твое включване ТУК не може да не притеснява!!! Моля, да не намесваш в темата твои идеи за бизнес!!! Надявам/ме се на благоразумие от твоя страна. 



................

...........
Пристрастен съм към Стрелците.
Имат нещо...характерно...
....................

Едю-деди, ако си Стрелец, а не Овен - лошо.  Joy Joy Joy Joy


Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 22:55 от май :)

# 282
  • Мнения: 7 263

 Joy Joy Joy
А четохте ли оригиналните приказки на Шарл Перо с дъщеричката си. Моят си ги чете. Вчера реших да го уча да преразказва - справи се страхотно, но бях изумена от оригинала на "Спящата красавица". След сватбата на принца със Спящата красавица, майката на принца искала да изяде децата му и жена му. Била човекоядка!!! Ужас! Синът ми също беше шашнат!
Да не мислите, че си измислям! Сериозно - това е оригиналът.  Shocked


Четох на Лъчи - "Цветята на малката ИДа"  Tired Confused Shocked настръхнаха ми всички местенца подлежащи на епилиране  Shocked

СОФИ, по-късно ще ти разкажа за една книга, намерили са страхотен подход за решаване на логопедичен проблем. Всъщност ще се опитам да резюмирам някои важни идеи за обучението и възпитанието на момчетата в у-ще, сем. и обществото. Специално заради едю-деди съм си водила бележки. Мисля, че ще е полезна за всички педагози, родители, собственици на у-ща ....

Ми давай ги насам по-бързо, щотооооо ситуацията е опасна - при нас поне  Rolling Eyes Confused Rolling Eyes вече се чувствам като звероукротител, а е едва началото на ваканцията и при това Боби още учи за изпити и ходи на курс! Какво ли ме чака след понеделник  ooooh! ooooh! ooooh! #Shocked #Shocked smile3540 smile3540 smile3540   moresmile newsm43
Вече съм в постоянна бойна готовност  newsm66 newsm66 newsm66 и дори четивата трудно ме удържат

# 283
  • Мнения: 4 877
...............
СОФИ, по-късно ще ти разкажа за една книга, намерили са страхотен подход за решаване на логопедичен проблем. Всъщност ще се опитам да резюмирам някои важни идеи за обучението и възпитанието на момчетата в у-ще, сем. и обществото. Специално заради едю-деди съм си водила бележки. Мисля, че ще е полезна за всички педагози, родители, собственици на у-ща ....

Ми давай ги насам по-бързо, щотооооо ситуацията е опасна - при нас поне  Rolling Eyes Confused Rolling Eyes вече се чувствам като звероукротител, а е едва началото на ваканцията и при това Боби още учи за изпити и ходи на курс! Какво ли ме чака след понеделник  ooooh! ooooh! ooooh! #Shocked #Shocked smile3540 smile3540 smile3540   moresmile newsm43
Вече съм в постоянна бойна готовност  newsm66 newsm66 newsm66 и дори четивата трудно ме удържат



Лени, аз бях споменала за тази книга  - "Как се възпитават момчета" на Стив Бидълф. Заглавието си е тъпичко, но никак не е лоша книгата. Няма да мога сега да резюмирам. Но я има в Ориндж център в Бизнеспарка.

http://www.colibri.bg/resultsb.php?book=245



"Бидълф разграничава три ясно очертани етапа в израстването на момчетата: от раждането до 6-годишна възраст, после от 6 до 14 години и от 14 години до зрялост. Той дава конкретни препоръки отделно за майките и за бащите, настоява момчетата да не постъпват в ясли и детски градини, преди да са навършили три години, препоръчва да се отложи тръгването на училище с една година, за да успеят децата по-добре да развият двигателните си способности, вниква в психологическите проблеми на момчетата, като обяснява ролята на тестостерона в личностното им изграждане, набляга на значението на сексуалното възпитание."

Има специална глава за момчетата в у-ще. Има и идеи, които биха ориентирали едю-деди в неговите въпроси от темата за "Темпераментните".

# 284
  • София
  • Мнения: 2 024
Дaни, благодаря за книгата! Ще чакаме като можеш да я резюмираш.  Hug

А за нас женските майки има ли "Как се възпитават момичета"??? Че да не мислите, че ни е лесно?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт