Клюкини

  • 26 175
  • 270
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ивонска, ако ти оговоря трябва да издребнея...а аз минах периода на овена /надявам се/
пиши каквото си искаш....определено усилията ти постигат обратното, това пък от личен опит ще ти кажа

# 16
  • Мнения: 903
Tatti , аз досега се въздържах от изказвания, щото още от самото начало на така създалата се ситуация ми беше ясно на къде ще се развият нещата - т.е. че всеки ще заоре в собствената си позиция и вместо недоразумението да се изглади, само още по-отчетливо ще се локализират различията... Това, което искам да кажа само е следното:
          По принцип съм дисциплиниран човек, възпитана съм когато на едно място има установени ред и правила да ги зачитам, в случай че искам да принадлежа към това място... и в тоя ред на мисли уважавам правото ви /на администратори и модератори/ да организирате и структурирате форума... НО като потребител изцяло съм солидарна с отдръпналите се момичета /и момчета тук-таме/.  Ние тука се бяхме превърнали в една малка, но много сплотена общност, в която Бебето нахълта и я размята по най-безцеремонен начин. Ама тя била администратор и имала правото да прави еди-кво си... Crazy... - верно, има! Но въпросът тук е не дали има или няма правото да трие теми, а в начина по който го направи.., а той беше именно безпардонен и лишен от всякакво уважение към нас - списващите тук! И това е което ни възмути и отблъсна... и ти, Tatti вярвам че си интелигентен и го осъзнаваш тоя факт много добре... Затова, моля, не се дръж с нас сякаш сме разбунтували се, разглезени дечурлига от детска градина, дето правят гладна стачка на Госпожата си за обяд!  Заставаш зад модератора си, което е отлично поведение на лоялност на шеф към служителя си..., но само не ни внушавай че сме едва ли не глупави и вдетенени, заради това че сме се обидили от поведението на същия тоя служител!
          Съвсем отделен е въпросът с какво изобщо така безцеремонно изтритите теми бяха натежели на форума, при положение че и по настоящем съществуват къде-къде по-олигофренски /извинявам се за определението/, като например в "Татковци", където мирно и кротко си виреят такива глобални за човечеството теми като: "Гледали ли сте секс на живо"; "Семейният живот изключва ли самозадоволяването"; "Жената или колата"... и прочие.
          Това е, което исках да кажа... И го казах, защото просто ми е мъчно...  "Родители отглеждащи сами децата си" беше мястото, с което се идентифицирах и се чувствах наистина част от една общност, от момента, в който се регистрирах в този форум преди около 9 месеца...  И без тези хора, които се отдръпнаха, това място няма да е същото...  Но за теб може би това е без значение и важи правилото "Незаменими хора няма"... 

# 17
  • София
  • Мнения: 17 283
Тук никога не е било и няма да е казарма, колкото и на някого да му е изгодно да представи така нещата.
Спретнали сте си ново място - ОК! Живи и здрави и успех! Интернета е широк, има място за всеки. Чатете и там свободно, но бъдете така добри да не категоризирате пишещите тук потребители.

Татти, не знам защо точно към мен си го адресирал този пост, защото точно пък аз никога не съм твърдяла, че тук е казарма или пък съм си позволила да категоризирам някой потребител.
Напротив, дори смятам, че моите постове са най-умерени и заредени с положителни емоции към това място.

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
истината било горчива или не, е че "незаменими хора няма"
това е факт
правилата пък са правила и трябва да се спазват....как да се контролира това е друг въпрос
ама пак ще випитам защо просто не поискате "вот на недоверие" към модератора, вместо да си го изкарвате на хора, нямащи пряко нищо общо с акта???
само това не разбирам.....
зацикли се на лична основа и стана грозно....ако всеки се опита да разбере причините и подбудите другите да направят и говорят това или онова /както напр ние с Ивонска - ако погледнем в сърцата си, няма да стоим в пози "кобри убийци" и двете/ - нещата ще придобият друго измерение.....
налагането на правила не е лесно, спазването им също....като родители трябав да знаем какво е да си и в двете позиции, за да взимаме правилно решение
надявам се да спрем да се дърляме и да минем към клюките все пак

# 19
  • Мнения: 1 023
Tatti , аз досега се въздържах от изказвания, щото още от самото начало на така създалата се ситуация ми беше ясно на къде ще се развият нещата - т.е. че всеки ще заоре в собствената си позиция и вместо недоразумението да се изглади, само още по-отчетливо ще се локализират различията... Това, което искам да кажа само е следното:
          По принцип съм дисциплиниран човек, възпитана съм когато на едно място има установени ред и правила да ги зачитам, в случай че искам да принадлежа към това място... и в тоя ред на мисли уважавам правото ви /на администратори и модератори/ да организирате и структурирате форума... НО като потребител изцяло съм солидарна с отдръпналите се момичета /и момчета тук-таме/.  Ние тука се бяхме превърнали в една малка, но много сплотена общност, в която Бебето нахълта и я размята по най-безцеремонен начин. Ама тя била администратор и имала правото да прави еди-кво си... Crazy... - верно, има! Но въпросът тук е не дали има или няма правото да трие теми, а в начина по който го направи.., а той беше именно безпардонен и лишен от всякакво уважение към нас - списващите тук! И това е което ни възмути и отблъсна... и ти, Tatti вярвам че си интелигентен и го осъзнаваш тоя факт много добре... Затова, моля, не се дръж с нас сякаш сме разбунтували се, разглезени дечурлига от детска градина, дето правят гладна стачка на Госпожата си за обяд!  Заставаш зад модератора си, което е отлично поведение на лоялност на шеф към служителя си..., но само не ни внушавай че сме едва ли не глупави и вдетенени, заради това че сме се обидили от поведението на същия тоя служител!
          Съвсем отделен е въпросът с какво изобщо така безцеремонно изтритите теми бяха натежели на форума, при положение че и по настоящем съществуват къде-къде по-олигофренски /извинявам се за определението/, като например в "Татковци", където мирно и кротко си виреят такива глобални за човечеството теми като: "Гледали ли сте секс на живо"; "Семейният живот изключва ли самозадоволяването"; "Жената или колата"... и прочие.
          Това е, което исках да кажа... И го казах, защото просто ми е мъчно...  "Родители отглеждащи сами децата си" беше мястото, с което се идентифицирах и се чувствах наистина част от една общност, от момента, в който се регистрирах в този форум преди около 9 месеца...  И без тези хора, които се отдръпнаха, това място няма да е същото...  Но за теб може би това е без значение и важи правилото "Незаменими хора няма"... 

блонди-мамма, изуми ме, 4естно.
айде ве4е знамето на огор4ението да го приберете, 4е наистина се изтърка, па се и позацапа.
и аз пиша в този форум - ма не ми огор4ено от изтритите теми, щото не са ми присърце и щото са пълни с глупости и повторения.
ма нека секи си отвори ли4на тема да си пише тогава!
има блогове за тая работа! - ли4ното там, общото и не толкоз ли4ното тук.
спама - навсякъде се ограни4ава, а където не се - вярвай ми прецаква форума - ако не вярваш - ще ти пусна линк.
админа винаги си е вла4ил недоволството на юзърта...
бе кво пове4е да обяснявам - като си обиден и огор4ен не се обясняваш - тегли една 4ерта и готово.

...
ма ние ве4е не пишем тук. ми недейте - "аз паднах друг ще ме смени и толкоз - какво тук зна4и някаква си ли4ност".
ааааааааа-ма-ха
отивам си, ма ще 4ета, ма да си кажа колко много си отивам и пове4е няма да пиша - ма да напиша 4е съм си отишъл 4е да не би некой да не е разбрал.
то па големо геройство да направиш отделен форум с 10 юзъра.
или да се преместиш на друго готово място.
направо революция!

аман бе!
и бебето та бебето - каква ти безпардонност тук видяхте?! ама айде както каза каси "нещо като се повтори н пъти и става истина или поне полуистина".

# 20
  • Мнения: 588
Ма Милк е права, лично на мен ми е много тъпо да ви чета кой колко се бил обидил.

То па вече една седмица само това се пише. А така и не разбрах кое ви било обидило толкова, изтрили една две теми, голям зор, нали за това са модератори, да правят квото си знаят.

Айде някой да каже нещо смислено.


В тая тема
Клюкини
какво точно се пишеше и предните пъти? Не се сещам вече, като гледам само обидени тука Simple Smile и Милк и аз Simple Smile)))))))))))))))


# 21
  • Мнения: 1 327
........................отивам си, ма ще 4ета, ма да си кажа колко много си отивам и пове4е няма да пиша - ма да напиша 4е съм си отишъл 4е да не би некой да не е разбрал............................

милк, това прилича на историята с Херострат. Решили да го накажат, като забравят неговото име - "Да не се споменава името му никъде и никога — да се накаже със забрава човекът, който мечтаел за безсмъртна слава." Та се получило:
«А знаете ли какво невероятно наказание измислили в Ефес за този подпалвач? Сега всички ще го забравят. Никой няма да знае името му. А между впрочем как се казваше той? Херострат? Да, този Херострат непременно ще го забравим.»

# 22
  • Мнения: 1 023
........................отивам си, ма ще 4ета, ма да си кажа колко много си отивам и пове4е няма да пиша - ма да напиша 4е съм си отишъл 4е да не би некой да не е разбрал............................

милк, това прилича на историята с Херострат. Решили да го накажат, като забравят неговото име - "Да не се споменава името му никъде и никога — да се накаже със забрава човекът, който мечтаел за безсмъртна слава." Та се получило:
«А знаете ли какво невероятно наказание измислили в Ефес за този подпалвач? Сега всички ще го забравят. Никой няма да знае името му. А между впрочем как се казваше той? Херострат? Да, този Херострат непременно ще го забравим.»


зна4и, на мен това твърде философско ми идва, да не кажа библейско - аз истории тип прит4и не увирам, ма щом го даваш като аналогия на форумското "тръгвам си" - успявам да вдена 4асти4но. newsm53
в слу4ая оба4е митовете и легендите, не са от трети лица.
та от там е дразнението.
кво да праиш?! - разни хора, разни идеали
* много хубава дребната - пу, ма4ки да я ядат.

# 23
  • Мнения: X
ама айде както каза каси "нещо като се повтори н пъти и става истина или поне полуистина".
ааа тва пък от къде го изрови, то не беше ли по друга тема, ама те така и не ми отговориха.. става ли истина или не става?

# 24
  • Мнения: 1 023
ама айде както каза каси "нещо като се повтори н пъти и става истина или поне полуистина".
ааа тва пък от къде го изрови, то не беше ли по друга тема, ама те така и не ми отговориха.. става ли истина или не става?

не става истина каси, ма когато някой реши да си намери оправдание и извинение или просто мехлем за душата - повторението е като мантра - накрая сам си вярваш, па без зна4ение, дали е за вярване или не.
и двете имаме живи примери за мантри4еско вменение  Laughing

# 25
  • Мнения: 903
блонди-мамма, изуми ме, 4естно.
айде ве4е знамето на огор4ението да го приберете, 4е наистина се изтърка, па се и позацапа.

Милки, мисля си пропуснала първото изречение от предния ми пост, а именно че досега се въздържах от изявления... и една от причините /освен вече посочените/ беше вкл. реакции като твоята. Повярвай ми, не ми е в стила да правя демонстрации на каквото и да било! Горния си пост го написах обаче поради една единствена причина и тя е, че никак не ми е приятно някой да ми казва как да се чувствам, а още по-неприятно ми е да ми се внушава, че начина, по който се чувствам е глупав... А горе-долу това се опитва да ни внуши Татти ----> това имах предвид като писах, че се държи с нас като с "разбунтували се, разглезени дечурлига от детска градина, дето правят гладна стачка на Госпожата си за обяд".  Смятам просто, че всеки има право на собствените си чувства. Дори когато отсрещният не ги разбира и ги смята за неоснователно породили се, смятам че трябва да ги уважава или поне да не ги обявява за глупави... Кво да прая, докачлива съм си... Rolling Eyes... и само поради това сега писах /ако се върнеш назад, ще видиш, че действително няма и един мой пост, с който да съм доподклаждала зародилата се от седмица (да не и повече) конфликтна ситуация/.  Та последното което съм искала, е да правя сценични постановки в стил "низвергнатата си тръгва", "последно сбогом" или "прилъстена и изоставена"! Mr. Green

И само така - за протокола ще вметна, че тук в БГ-мамма продължавам с удоволствие да пиша в чужбинския подфорум, в една конкретна чужбинска темичка, където ни е много уютно...
Просто исках да споделя, че наистина ми е гадно, че така нелепо от тук си замина маса народ...  и се извинявам, ако с това си признание съм бръкнала в очите на някой!

# 26
  • Мнения: X
Ма Милк е права, лично на мен ми е много тъпо да ви чета кой колко се бил обидил.

То па вече една седмица само това се пише. А така и не разбрах кое ви било обидило толкова, изтрили една две теми, голям зор, нали за това са модератори, да правят квото си знаят.

Айде някой да каже нещо смислено.

В тая тема
Клюкини
какво точно се пишеше и предните пъти? Не се сещам вече, като гледам само обидени тука Simple Smile и Милк и аз Simple Smile)))))))))))))))

Днеска станах в 5, прозях се, изпих си кафето, пък после тръгнах за работа.  Laughing
Абе - квото ти хрумне.

# 27
  • Мнения: X

и двете имаме живи примери за мантри4еско вменение  Laughing
е ти отде знаеш, че са живи
аз тия дни тъй или иначе трябва да му се обаждам, във връзка с ипотечния ми кредит ПАК  #Cussing out Sick  #Cussing out, та ще ти кажа , еФентуално, че е Жив пример, ама за твоя па съвсем , мож да е удавен пример, знае ли се ..

# 28
  • Мнения: 1 023
блонди-мамма,
в предния ми пост - втората 4аст е по отношение мнение на бърди.
а що се отнася до "разглезените де4урлига" - ами така си беше.
за всеки страни4ен - е така.
па айде да се фръцнем аз сяко нещо - ми къде ще му излезе края?! никъде.
затова по-горе съм казала - форума е като в живота - отражение е.
проблема с изнасянето не е във форума и модерирането, а в азовете на отливащите се.
кво пове4е да се дискутира?!
това 4е някой не си преглъща собствения аз, що па требва да си търси оправдение и при4ина?!
ае, баста ве4е, 4е ми писна!

ина4е хубава седмица и на теб.
мойта се о4ертава адска, като предишните 3, ма па резултата си струва.  Wink

# 29
  • Мнения: 1 023

и двете имаме живи примери за мантри4еско вменение  Laughing
е ти отде знаеш, че са живи
аз тия дни тъй или иначе трябва да му се обаждам, във връзка с ипотечния ми кредит ПАК  #Cussing out Sick  #Cussing out, та ще ти кажа , еФентуално, че е Жив пример, ама за твоя па съвсем , мож да е удавен пример, знае ли се ..

мое па да ми се обади некой за жито и помен - знае ли се?!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт