"ПАЗАРДЖИШКОТО хлапе, топи в шадравана босото краче!" (24)

  • 14 944
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 336
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Васил на Enjova!!!

# 241
ember благодаря за пожеланието наистина имам нужда от бьрзо вьзстановяване то в тия жеги не се издьржа просто
нелина и на теб сьщо
благодаря ви мили мами  Heart Eyes
тази нощ бях много зле неможах да мигна непрекьснато пия вода
мадьр оф пьрл знам че ти се гади но така е сега в този момент е нормално да ти се сменят вкусовите навици но каквото и да ти дам за сьвет то при всички е строго индивидуално на едни помага на други не то и тези жеги сьщо благоприятстват кьм неразположение пии повече течности и яж плодове
е надявам се да не сам прекали в даването на сьвети
кураж на всички бременни и знайте че ние сме до вас

# 242
мами моля ви трябва ми повече инфо за ин витро клиники в пловдив някой ако може да помогне ще бьда много благодарна  bouquet

# 243
  • Мнения: 319
мами моля ви трябва ми повече инфо за ин витро клиники в пловдив някой ако може да помогне ще бьда много благодарна  bouquet
Ами само да ти кажа, че ин витро клиниките в Пловдив не са много добри. Сега понеже съм пристрастна, знам, че в АГ "Селена" вече и д-р Даскалов прави. Ама трябва да се обади да види. Иначе има и други, в които правят, НО....

# 244
  • Мнения: 2 577
На същото мнение съм като Мари ПЗ - клиники ин витро - само в София Naughty
Не съм фен на експериментите, особено с такива неща...

П.С. Ако трябва да съм по-обективна , тъй като много съм се интересувала за ин витро центровете, във Варна също са много добри.

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 22:36 от Луда Яна

# 245
  • Мнения: 134
Надхитри сутрешното прилошаване!
Над 70% от бременните страдат от сутрешно неразположение особено през първите месеци. Ако и ти си от тях, опитай да победиш проблема с нашите съвети.
По-малко, по-често!
Спазвай този принцип на хранене още от самото начало. Бременността е добър повод изцяло да пренастроиш тялото си към по-здравословни навици. Така че замени трикратното хранене в по-големи количества с малки порции, но на всеки три часа например. Особено важно е дори и за кратък период от време да не се чувстваш гладна. По този начин ще държиш нивата на кръвната си захар в норма и вероятността да ти прилошее ще е далеч по-малка.
Хрупкаво решение
За съжаление гаденето може да те съпътства не само сутрин, но и през целия ден. Затова си създай навик винаги да имаш под ръка "спасителни" солети или крекери или пък филийка препечен хляб. Хрупай ги в малки количества още щом усетиш, че ти прилошава.
Кажи "да" на плодовете!
Ако все още се чувстваш зле въпреки взетите мерки, хладните и по-водни храни може да ти помогнат. Особено полезни в това отношение са цитрусовите и горските плодове, които са по-сочни и едновременно с това са богати на витамини. Добър избор за облекчаване на сутрешното неразположение са лимоните, грейпфрутите, портокалите, както и боровинките. Друг спасителен изход е джинджифиловият час с резенче лимон. Пий го бавно и на малки глътки. Каквото и да избереш, най-важното е да не позволяваш да се стига до обезводняване. В противен случай ще се чувстваш още по-зле и нормалното функциониране на бъбреците ще бъде затруднено.
Спасителният витамин
Малко бременни знаят, че витамин В6 може доста да облекчи сутрешното неразположение. По време на 9-те месеца количеството на някои водноразтворими витамини (какъвто е В6) се изчерпва по-бързо. Може да си набавиш витамина, като го вземаш под формата на хранителна добавка. Може да хапваш и храни, които го съдържат (жълтъци от яйце, кисело мляко, пълнозърнести продукти). Препоръчителната доза е по 1,9 мг на ден. Все пак трябва да се консултираш с лекар дали това ще бъде достатъчно в твоя случай.

Малък трик: Сутрин (веднага щом станеш) изпий чаша топла вода, в която си сложила половин лъжица оцет и малка лъжичка мед.

списание "Моето дете", брой 6, юни 2008 г.

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 22:57 от Stefaniva

# 246
  • Мнения: 2 577
Ива, както винаги си ни най-полезна с полезни съвети Hug

# 247
  • Мнения: 134
Само да допълня как беше при мен.
През първите четири месеца от бременността си със Стефко имах не просто "сутрешно", а денонощно "прилошаване". Гинекологът и съпругът ми ужасно се радваха на този факт, понеже само два месеца преди това бях преживяла спонтанен аборт, но на мен не ми беше до радост.
Единственото решение на проблема ми беше - в устата ми постоянно да влиза някаква храна, за да не излиза вече влязлата.  Embarassed Rolling Eyes
Какво именно прохапвах почти непрекъснато - смучех бонбони "Теменужки", хапвах солети и сурови ядки (кашу, бадеми, орехи).
Освен това спазвах и всички съвети от горецитираната статия, както и някои други за здравословно хранене. И в резултат - противно на всичките ми очаквания (защото съм много лакома), качих само 8 кг за цялата бременност.

# 248
  • Мнения: 319
Иве, както винаги невероятна си с инфото.
Относно гаденето до края на 4-я мес бях и аз с денонощно гадене. Само че успявах да ям само печени с кашкавал филии.  По предписание на следящият бременността ми лекар пиех Деган.

# 249
  • Мнения: 941
И при мен гаденето е денонощно - абе спя и ми се гади  #2gunfire
ИВа благодаря ти за изчерпателната информация - ще се възползвам от съветите ти  Hug

Ин витро център има  в АГ "Селена" - и цените не са като в София - препоръчвам я  Peace 
Аз,  за там се бях насочила и за инсеминация, но слава богу не ми се наложи  Embarassed

# 250
  • Мнения: 2 336
къде сте днес бре хора, нещо никой няма  Rolling Eyes

# 251
  • Мнения: 2 577
Айде да разчупим малко бременната тематика Mr. Green
С риск да ме заклеймят като чалгарка, нещо много свежо и лятно:
http://life.dir.bg/2008/07/04/video3164944_0.html
Поздрав за всички! Hug

п.с. Поздравявам ви с готиния певец Mr. Green smile3521

Последна редакция: сб, 05 юли 2008, 16:23 от Луда Яна

# 252
  • Мнения: 22 510
Здравейте момичета, искам да ви помоля за малко помощ.

Нуждая се от нотариус в град Пещера, някакви координати и такива неща. Ако някой познава такъв или му е трябвало много моля да ми пусне на лични едно съобщение.

# 253
  • Мнения: 941
Mirama,  аз поне не мога да ти помогна  Thinking

Момичета снощи бях на БТР на Острова   superuu - пих бира с кебапчета - КЛАСИКА   thumbsup

Довечера съм на СИГНАЛ  smile3559

# 254
  • Мнения: 1 938
Довечера съм на СИГНАЛ  smile3559

От колко часа?

Общи условия

Активация на акаунт