какво кисело мляко ползате за подкваса

  • 9 880
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 347
от предлаганите на бг пазар само в бор чвор, на баба и в елената има жива бактерия

# 16
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
На баба го прави Данон -каква бактерия???

# 17
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
с това на Баба,стана като някакъв крем #Crazy!Те слагат и сметана #Cussing out,която СЪСИПВА млякото-според мен!!!

# 18
  • Мнения: 4 380
с това на Баба,стана като някакъв крем #Crazy!Те слагат и сметана #Cussing out,която СЪСИПВА млякото-според мен!!!

Не се притеснявай! Ако продължиш да подквасваш следващото мляко с закваска от това, което си получила, много скоро ще имаш нормално като консистенция кисело мляко.

А като крем не е чак толкова зле. На мен ми се е получавало веднъж-дваж...знам за какво говориш. newsm78

# 19
  • Мнения: 337
Всякакво бг мляко става , стига да не е Данон , няма баба , няма дядо... всичко е химия !

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
с това на Баба,стана като някакъв крем #Crazy!Те слагат и сметана #Cussing out,която СЪСИПВА млякото-според мен!!!
Много оптимистична мисъл е тази за сметаната, дано да е така  Peace

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Момичета както писах по - рано квася само с " На баба". Квася от 4 години непрекъснато. У дома има винаги домашно квасено мляко. За тези 4 години два - три общо пъти не ми се закваси добре и то защото смених местото от където купувам прясното мляко. Не зная дали лъжат, но на етикета на млякото " На баба" пише, че съдържа- цитирам: краве мляко, сметана, жива закваска с Лактобацилус булгарикус и Стрептококус термофилус. Мисля, че сметаната я слагат, за да се вдигна процента масленост на млякото, защото от къде крави с толкова висока масленост на млякото.

# 22
  • София
  • Мнения: 614
от предлаганите на бг пазар само в бор чвор, на баба и в елената има жива бактерия


От всички кисели млека на българския пазар "На баба" е на последно място по брой  живи бактерии L.bulgaricus. Най-много са в "Герма", "Топ милк" и "На дядо от село". Това в случай, че искате да ядете наистина българско кисело мляко. В останалите млека преобладава бактерията S.Termophylus, която също кваси млякото  Peace Вече въпрос на избор е кое ще използвате. Аз предпочитам нашенската си подкваса и затова винаги ползвам "Герма".

# 23
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
момичета,не эная дали сте прдбвали с млякото на Обнова,но наистина е страхотно!За съжаление,не мога да си намеря тук

# 24
  • Мнения: 154
Пробвай с киселото мляко от Lidl в сини опаковки по 6 бр. 3,6%. Аз съм заквасвала с него и ми се получава. А от българските млека "На баба" или "Елена".

# 25
  • Мнения: X
Аз съм заквасвала с всякакво.Винаги става.Дори с нискомаслено.

# 26
  • Мнения: 116
Ако нямам останало домашно, ползвам Елби 3.6%. Така ми е казала жената, от която купувам прясното мляко. От години един-два пъти ми е ставало по-рядко, но явно е от факта, че съм объркала нещо с температурата на млякото при заквасването.

# 27
  • Мнения: 331
"На баба" е на Данон какъв лактубациликус в него. Преди време си поръчах при д-р Емилова - закваска - производство на една българска фирма Дафлорн - много добра работа ми свърши - сега просто отделям от готовото мляко за закваска. Не знам само как може да стане поръчка от странство.  newsm78

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 512
елена

# 29
  • София
  • Мнения: 10 858
С Елена 3,6 % на мен не ми се получава.
Заквасвам със селска закваска, даде ми я жената, от която си купувам прясното мляко.
Разбира се, не мога да преценя има ли Лактобацили там или не, но факт е че млякото става божествено. А с купешкото - нищо не става, просто сгъстено прясно мляко. И на вкус и на вид.

Общи условия

Активация на акаунт