ОКТОМВРИЙКИТЕ си правят нови срещи в идващите дни горещи

  • 9 047
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 285
привет от мен, момичета!

днес ми беше много плътно зает деня - бях на ЖК - накараха мис е , че съм вдигнала 2 кг вместо 1кг.  Не беше добре от страна на акушерката, защото методите й са много остарели. С мен (а вярвам и с вас) не са са държали така години, години наред. Малко не на място беше това "конско", но нищо. Аз внимавам какво ям, ама доста си похапнах череши, защото  ехеее, чак другата година ще има отново.

После отидох на фетална ехокардиография при д-р Велковски в III градска б- ца - много интелигентен и всяващ уважение човек и професионалист. Разгледа обстойно кръвния поток от пъпната връв към бебето, разгледа сърцето много обстойно, също така и бъбреците и кръвните съдове, които влизат в тях  ... още толкова други неща... (които са с медицински наименования). Всичко за бебето е наред! Излязох благодарна и с някаква естествена радост усещах природата наоколо, вятъра, слънцето, майките с малки дечица - явно съм била щастлива.

ето и аз вас от това усещане  newsm51

утре ще се върна назад да прочета всичките 5-6 страници  Laughing Laughing, които сте изписали, но исках да побързам да не забравя каквото имам да ви казвам:

Вчера празнувахме празника на бащата с брата на моя любим. А той е настоящ татко и от дума на дума се заговорихме за леглото на неговото слънчице. Оказа се, че те с майката са ходили и са разгледали на ДИБО продуктите и никак не са били очаровани от качеството, леглата били талашитени. Казаха ми че са доволни много от сегашното си легло, което е с три нива и е от масивна дървесина и мн.добро качество. Ето сайта, който ми дадоха: http://www.arbor-bg.com/index_bg.html  Другото важно е, че са достатъчно дълбоки предните решетки - бебето им е вече на 11 месеца и горната част на решетката му достига до устните при изправено положение.
А пък магазина се намира в моя квартал  - Дианабад!

Разгледайте сайта и ако има майка, която е заложила на тази марка Асеновградски легла да ни напише отзивите си. Аз имампълно доверие на брат на моя приятел, така че след оглед от моя страна вероятно ще се спра на тази марка.



Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 23:49 от shivani

# 16
  • Мнения: 817
Браво на всички мами за хубавите изживявания на прегледите!
jijibiji, честита девойка!
Maria D, честита дъщеричка и на теб! Аз все си те представях като майка на момиченце! Hug
mylili, при теб явно добре вървят нещатата щом доки ти е казал да спираш магнезия. Сигурна съм, че скоро ще отминат съвсем контракциите Peace

Благодаря и на всички мами за дадените съвети относно шишетата, бяхте ми наистина много полезни   bouquet
И докато сме на тази вълна искам да питам още нещо   Blush (ох, дано не ставам вече много нахална): С какво се мият бебешките шишета? С веро или със специален продукт за почистване и дезинфекциране на шишетата?

# 17
  • Мнения: 817
Момичета, ако имате и други предложения за място на срещата на 21.06. казвайте! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 285
...Благодаря и на всички мами за дадените съвети относно шишетата, бяхте ми наистина много полезни   bouquet
И докато сме на тази вълна искам да питам още нещо   Blush (ох, дано не ставам вече много нахална): С какво се мият бебешките шишета? С веро или със специален продукт за почистване и дезинфекциране на шишетата?


Severinka , днес бях в аптека Ремедиум, където видях специален разтвор на Чико  (повече от 500мл и около 7 - 8 лв) за миене на шишета, залъгали, биберон, лъжички и други. И тъкмо и аз щчх да задам подобен въпрос, може би това е отговора на твоя въпрос.

# 19
  • Мнения: 817
Благодаря за отговора, shivani! Аз също мисля, че някъде съм попадала на такъв продукт, но не бях сигурна, че вече толкова много забравям  Blush
Иначе много интересно си разказала за прегледа, мисля че на всяка мама ще й е любопитно подобно изживяване. радвам се, че всичко е наред при вас с бебчо. А този преглед всъщност задължителен ли е или се прави по желание? Защото на мен никой нищо не ми е казвал за такъв преглед newsm78

# 20
  • Мнения: 558
Мария Д, ама и ти си била образ  Joy!!! Ха, честита девойчица!!!!
Северинка, и с мек детергент от сорта на Верото става...
shivani, много заразително го описваш хубавото си чувство от днес...

Аз си позволих да пусна тема в кърмаческия, относно нуждата от помпа за кърма, ако ви е интересно погледнете:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=305477.0

Момичета, обърнете внимание какво казва alliss3 , слушайте докторите какво ще ви кажат относно кърменето, ако нищо не ви казват питайте и питайте. Докато имате време посетете някоя и друга лекция по кърмене, няма да съжалявате. Ще знаете как да се справяте с разни ситуации и ще се насладите пълноценно на майчинството и кърменето в частност.

Поздрави и целувки на всички!!!

П.С. Съвсем скоро ще си кача снимка с уголемения тумбак... ужас, изглеждам не 20 а 30 седмици бременна... и съжалявам за всяка пица и мекица що излапах с предишната си бременност.  Mr. Green Embarassed ooooh!

# 21
# 22
  • София
  • Мнения: 278
Охо.Пуки, добро утро Grinning Кви сме такива ранобудни днес  Laughing

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Добро утро, много сте ранобудни.

Честити момиченца!

Аз ползвах разтвор на Чико за студена стерилизация и някакви таблетки пак за студена стерилизация, май пак на Чико бяха. Готовия разтвор издържа 24 часа и става за многократна употреба.

# 24
  • Мнения: 3 453
Запис!

Мария Д
, честито момиченце!  bouquet

# 25
  • Мнения: 10
Добро утро и от мен. Най стария начин е след каот ги измиеш с веро да ги извариш. После излязаха разтворите и таблетките. Аз лично не съм ги ползвала с каката, но сестрами беше много доволана






# 26
  • Мнения: 9
Добро утро.
Честито на всички за хубавите новини.
Тези които ще ходят на лекция днес, после да разказват.
Аз съм за срещата на 21.06.
Лек и успешен ден.

# 27
  • Мнения: 817
Добро утро, сладурки! Heart Eyes Днес се събудих в много добро настроение, въпреки че вчера си легнах в 1ч.
Днес свекърва ми има рожден ден и се чудя какво да й купя  newsm78 - козметика не ползва, милсех и за цвете в саксия, ама мъжа ми каза, че и на това едва ли ще зарадва  Crazy

Хубав и слънчев ден пожелавам на всички!  bouquet

# 28
  • Мнения: 95
Добро утро и прохладен ден на всички!
Майките с опит са много полезни в дискусиите по разните му там бебешки теми, които на мен все още ми се струват извънземни и не мога да участвам активно в тях. Но чета и задавам въпроси, защото това е начинът. Аз искам да кърмя, но това няма как да се получи, ако не съм наясно кое и как. Затова всяка информация, свързана с това ми е много полезна. Скоро ще се прехвърля и към библиотеката на кърмаческия, защото засега все още рядко стигам дотам.

# 29
  • Lovech
  • Мнения: 28
Добро утро и от мен. Вече си изпих кафето и прочетох нощните ви писания!
Сев, моята свекърва утре има рожден ден, и аз съм в същата ситуация, всяка година едно и също мислене, така и не успях да открия нещо, което да й върши работа, а ме подарявали какво ли не. Моята си е къщовница и най се радва на неща за в къщи, въпреки че аз смятам, че това е личен празник и подаръка трябва да е лично за нея. Но пък от друга страна тя е пенсионерка и не ходи почти никъде, така че, реално няма нужда от кой знае какви дрехи и бижута. Така че, не знам, и аз ще мисля до след обяд. Ако ти хрумне някоя идея, дай насам. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт