"Тортено предизвикателство" Юли 2008

  • 70 923
  • 1 189
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 1 271
И аз съм на мнението на Виолетката....нетрадиционни герои от приказка...имаше отделна тема за анимационните, която остана назад в класирането. Нека да са от приказка и да са рядко или никога срещани на торта.

И аз съм така!От утре засядам да чета приказки и да мисля!Пишете ме и мен в кюпа!   bouquet

# 1 126
  • у дома
  • Мнения: 1 581
подкрепям написаното от dimitrina73 Peace

# 1 127
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Здрасти - ако може да се включа ..
Кога е крайният срок?

За включване няма проблем - всички са добре дошли.
За сроковете и всички подробности по регламента ще има отделна тема за второто тортено предизвикателство - предполагам че там ще е и срока в който ще заявяваме участие. Иначе второто предизвикателство е за октомври месец - вероятно някъде до края на октомври ще трябва да сме готови с тортите, снимките им и описанието.




# 1 128
  • Мнения: 7 091
Момичета, тези дни ме няма малко, а и малката се разболя...точно преди рождения си ден, антибиотици, ужас някакъв Sad , та не знам колко ще мога да влизам, обсъждайте и без мен, аз като вляза следващите дни всичко ще чета. ще се постарая до 15 септември да съм пуснала всичко, после както си му е реда 2 седмици за записване на участниците и размяна на информация и т.н, от 1 до 30 октомври ще е е времето за направа на тортите, а на 1-ви публикувам списъка. Обсъждането ще почва от 2-ри.
Съгласни ли сте така? newsm78

# 1 129
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Съгласни ли сте така? newsm78

аз съм "за"  Peace много неприятно това с детенце, да оздравява  Praynig Hug

# 1 130
  • София
  • Мнения: 2 658
ох, още не мога да смогна да прочета пропуснатото от темата, но ще се пробвам на това предизвикателство, живот и здраве.

# 1 131
  • Мнения: 1 173
Аз пак съм на линия след адски уморителна ваканция  Mr. Green
 Сега и аз като Димитрина да кажа - я кажете имали приказка по която да няма направена анимация?  newsm78
Гена , Чибурашка , дракони , феи , нимфи ....ами по всички тези има анимация. Аз лично като гласувах ( даже не гласувах май за тази тема , но ...си го представях като разни феи , триглави змейове и т.н.) Не традиционен всеки може да го приеме по различен начин - но Малката кибрито продавачка , или която и да е приказка на Андерсен и Братя Грим да речем винаги е била анимирана. Същото е и с Бг народни приказки - коя повече , коя по малко е била анимирана .
 
 Аз съм за да отпаднат разни барбита , макуини , дисни герои( не ща и да ги видя след целия този ужас в Дисниленд #Crazy), и всички по известни анимирани , но пък чак с тотално отричане на да речем змеойве , нимфи , феи - че тя приказката може да е нетрадициона и с тях.
 Махнем ли всичко това какво остава- да си мислим извънземни или да съчиняваме приказки. Нали трябва да са приказни герои  newsm78
 Не знам аз така ги разбирам нещата , ще следя какво ще се реши и тогава ще преценя дали да се включа
 Тандури - малката да оздравява бързо   bouquet

# 1 132
  • София
  • Мнения: 2 671
Моето мнение се препокрива с това на Рая.

Честно казано вчера като се върнах от пишман почивката и изчетох обсъжданото малко се разочаровах, защото от сума време си мисля за новото Предизвикателство и съм измислила в доста подробности тортата, която исках да направя с триглавата ламя, откраднала златната ябълка от "Тримата братя и златната ябълка", ама от ламята до драконите визуално не е много ... Както решите, разбира се...

А, Пепи, какво съвпадение! - първата ми идея беше за Гена и Чебурашка, возещи се на влака /като във серията "Жябокряк"/, но като се замислих колко ми е близо до термина Предизвикателството, реших че няма да ми е по силите да правя влак  Crazy

# 1 133
  • Мнения: 1 491
Момичета, моля ви, спрете да си казвате какви торти ще правите, защото не знаете какво ще отпадне и какво ще остане накрая... На Пепи обещах да го играя изненадана, Rumya и на теб ти обещавам така, но скоро ще почна да се влияя от вас и накрая... А аз цяла събота и неделя чета приказки  Shocked  и нищо не си харесах ... Първоначалната ми идея отпадна категорично, защото всъщност е от анимационен филм ... Е, поне имам време до Октомври да си намеря друга идея  Wink

# 1 134
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
На Пепи обещах да го играя изненадана.....

Ами изненадана ще си, защото няма да са Гена и Чебурашка Simple Smile Но без бой не казвам коя е приказката, която ще сюжет за тортата  Mr. Green

# 1 135
  • Мнения: 11 747
ох, аз нямам никаква идея...

Иначе, според мен, няма проблем приказката да е била анимирана, просто да не е от супер комерсиализираните, от които на мен вече ми се повръща, а на децата са мания....  Confused
Това за ламята и златната ябълка е страхотна идея, защо да отпада?! Дракона е с една глава, а ламята с 3! Не съм виждала торта с такова  Thinking
Пък в крайна сметка, дори някой да направи торта, която не докрай отговаря на условията, не мисля, че ще бъде върнат!  Rolling Eyes Още повече, че условията в главата на всеки, явно, са различни.

# 1 136
  • Мнения: 1 491
Но без бой не казвам коя е приказката, която ще сюжет за тортата  Mr. Green

Пепи, няма да те бием  Mr. Green За една торта да си разваляме отношенията... Ще почакаме и ще я видим  Hug

# 1 137
  • Мнения: 56
Здравейте и от мен,
Много  сте бързи ,направо не мога да смогна да ви чета.
Може ли да дам едно предложение- герои от легенди и митове . Например скандинавски : викинги и кораби , Летящият Холандец .Немски : Бременските  музиканти, Рапунцел.Тази героиня , която си решеше косите върху скалите над една река и корабите  потъвали като я видят(забравих как се казваше) някой сеща ли се? PraynigРуски -за Маша и мечока, Василиса  прекрасна.
Може ли герои от гръцки митове и легенди ? Аз много ги обичам . Има Горгони , Триглави кучета, Медузи , Еднороги кончета и т.н.
Това е само предложение , не знам дали става? newsm78

# 1 138
  • Мнения: 56
http://www.digitale-kinderbibliothek.de/maerchen.html
Тук има приказки , не чак толкова известни.
1.Братче и сестриче
2.Грозното патенце
3.Влюбената двойка (не знам как е)
4.Смелият шивач
5.Старият магъосник
6.Коледният пуловер
7.Магическият пръстен
8.Двесестри  ........
само за идеи го давам

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 17:19 от psichokuk

# 1 139
  • София
  • Мнения: 2 118
psichokuk, от 2 часа се опитвам да ти кажа, че идеите ти със сигурност (според мен) са подходящи, имам и аз любими сред тях Hug НО, нещо на няколко пъти ме лъже, че го е публикувало, че 2 пъти го е публикувало...в крайна сметка нямаше нищо писано от мен допреди малко....Дано сега стане, не че е толкова  важно, но ме хвана съклета с тези напред-назад...Simple Smile
Благодаря ти за идеите!

Общи условия

Активация на акаунт